Gear hobbing machine - horizontal
Gleason-Pfauter P60

цена
аукција
Година на градба
2001
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.407 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Gear hobbing machine - horizontal
Производителот:
Gleason-Pfauter
модел:
P60
Година на градба:
2001
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.407 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

P60 - The compact all-rounder for gears, shafts and worms.
The P60 is the smallest machine in Gleason's line of horizontal gear hobbing machines. This multi-talent not only mills cylindrical gears with all hobbable profiles, but is also the optimal solution for machining steering pinions and worms.

TECHNICAL DETAILS

wheel diameter: 80/120 mm
control: Simens 840 C CNC
Module (max.): 2,5
Slide travel axial ( Z axis ): 320/400 mm

ACCESSORIES:

  • With balancing device
  • with 2 tailstocks
  • with gantry system for loading and unloading the machine
  • with process monitoring system Artec (type CTM-BT 1.1)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A8161391
Референтен број:
AUC-230333
Ажурирање:
последен на 08.03.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 8161391
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
Германија Hessen, Германија
1407 km
Gleason-Pfauter P60
2001
добро (искористено)
Класифицирана реклама
GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130
more images
5
Германија Butzbach
1406 km
GLEASON PFAUTER GP 130
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON-PFAUTER PSA 150 GLEASON-PFAUTER PSA 150 GLEASON-PFAUTER PSA 150 GLEASON-PFAUTER PSA 150
more images
4
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1246 km
GLEASON-PFAUTER PSA 150
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason-Pfauter P100 Gleason-Pfauter P100 Gleason-Pfauter P100 Gleason-Pfauter P100 Gleason-Pfauter P100 Gleason-Pfauter P100 Gleason-Pfauter P100
more images
7
Германија Korschenbroich
1576 km
Gleason-Pfauter P100
1998
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1324 km
GLEASON-PFAUTER GP 200 ES
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501 Gleason-Pfauter P1501
more images
13
Германија Düsseldorf
1565 km
Gleason-Pfauter P1501
2004
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason-Pfauter GP130 Gleason-Pfauter GP130
more images
2
Романија Cugir
489 km
Gleason-Pfauter GP130
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130
more images
3
Германија Staufenberg
1418 km
GLEASON PFAUTER GP 130
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason-Pfauter 125 GH Gleason-Pfauter 125 GH Gleason-Pfauter 125 GH Gleason-Pfauter 125 GH Gleason-Pfauter 125 GH
more images
5
Германија Aachen
1573 km
Gleason-Pfauter 125 GH
1996
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON PFAUTER GP130 GLEASON PFAUTER GP130
more images
2
Романија Cugir
489 km
GLEASON PFAUTER GP130
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130
more images
4
Германија Butzbach
1406 km
GLEASON PFAUTER GP 130
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON PFAUTER SH 120 GLEASON PFAUTER SH 120
more images
2
Романија Cugir
489 km
GLEASON PFAUTER SH 120
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON- PFAUTER P 210 L GLEASON- PFAUTER P 210 L GLEASON- PFAUTER P 210 L GLEASON- PFAUTER P 210 L GLEASON- PFAUTER P 210 L
more images
5
Германија Staufenberg
1418 km
GLEASON- PFAUTER P 210 L
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON PFAUTER GP130 GLEASON PFAUTER GP130
more images
2
Романија Cugir
489 km
GLEASON PFAUTER GP130
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON- PFAUTER PE 150 GLEASON- PFAUTER PE 150 GLEASON- PFAUTER PE 150 GLEASON- PFAUTER PE 150
more images
4
Германија Staufenberg
1418 km
GLEASON- PFAUTER PE 150
2013
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON- PFAUTER P 100 L GLEASON- PFAUTER P 100 L GLEASON- PFAUTER P 100 L GLEASON- PFAUTER P 100 L GLEASON- PFAUTER P 100 L
more images
5
Германија Staufenberg
1418 km
GLEASON- PFAUTER P 100 L
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON C9S10RH GLEASON C9S10RH GLEASON C9S10RH GLEASON C9S10RH GLEASON C9S10RH GLEASON C9S10RH GLEASON C9S10RH GLEASON C9S10RH GLEASON C9S10RH GLEASON C9S10RH
more images
10
Германија Malsch
(Локација на дилерот)
1326 km
GLEASON C9S10RH
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON-HURTH ZS 130 T GLEASON-HURTH ZS 130 T GLEASON-HURTH ZS 130 T GLEASON-HURTH ZS 130 T GLEASON-HURTH ZS 130 T
more images
5
Германија Butzbach
1406 km
GLEASON-HURTH ZS 130 T
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E
more images
10
Германија
1369 km
GLEASON HURTH ZH 125 CNC E
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G
more images
8
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1092 km
GLEASON Phoenix 275 G
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Pfauter Ra 200 Pfauter Ra 200 Pfauter Ra 200 Pfauter Ra 200 Pfauter Ra 200
more images
5
Италија Novi Ligure
1107 km
Pfauter Ra 200
1980
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
PFAUTER P 900 PFAUTER P 900 PFAUTER P 900 PFAUTER P 900
more images
4
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1246 km
PFAUTER P 900
1974
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1324 km
PFAUTER P 160 V
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON 275G GLEASON 275G GLEASON 275G GLEASON 275G
more images
4
Германија Bayern, Deutschland
1132 km
GLEASON 275G
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
PFAUTER RS 1 PFAUTER RS 1 PFAUTER RS 1 PFAUTER RS 1 PFAUTER RS 1 PFAUTER RS 1 PFAUTER RS 1 PFAUTER RS 1
more images
8
Германија Malsch
1324 km
PFAUTER RS 1
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G
more images
7
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1092 km
GLEASON Phoenix 275 G
2005
Втора рака
Јавете се
Купи го сега
Германија Hessen, Германија
1407 km
Gleason-Hurth ZHF 150
2004
добро (искористено)
Класифицирана реклама
PFAUTER P 1501 PFAUTER P 1501 PFAUTER P 1501 PFAUTER P 1501 PFAUTER P 1501
more images
5
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1246 km
PFAUTER P 1501
1977
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1326 km
PFAUTER P 1501
1973
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON-HURTH ZS 160 T GLEASON-HURTH ZS 160 T GLEASON-HURTH ZS 160 T GLEASON-HURTH ZS 160 T GLEASON-HURTH ZS 160 T
more images
5
Германија Butzbach
1406 km
GLEASON-HURTH ZS 160 T
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON PHOENIX WEDG-AC
more images
1
Германија Kleinostheim
1354 km
GLEASON PHOENIX WEDG-AC
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Pfauter AZ53/12 Pfauter AZ53/12 Pfauter AZ53/12 Pfauter AZ53/12
more images
4
Швајцарија Grabs
1156 km
Pfauter AZ53/12
1964
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
PFAUTER PE 750 CNC PFAUTER PE 750 CNC PFAUTER PE 750 CNC PFAUTER PE 750 CNC PFAUTER PE 750 CNC PFAUTER PE 750 CNC PFAUTER PE 750 CNC PFAUTER PE 750 CNC PFAUTER PE 750 CNC PFAUTER PE 750 CNC
more images
10
Германија Hilden
1552 km
PFAUTER PE 750 CNC
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
PFAUTER Fraeskopf - Innenverzahnung PFAUTER Fraeskopf - Innenverzahnung PFAUTER Fraeskopf - Innenverzahnung
more images
3
Германија Tönisvorst
1590 km
PFAUTER Fraeskopf - Innenverzahnung
1970
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
PFAUTER RS1V 500mm erhoeht ! PFAUTER RS1V 500mm erhoeht ! PFAUTER RS1V 500mm erhoeht ! PFAUTER RS1V 500mm erhoeht ! PFAUTER RS1V 500mm erhoeht ! PFAUTER RS1V 500mm erhoeht ! PFAUTER RS1V 500mm erhoeht ! PFAUTER RS1V 500mm erhoeht ! PFAUTER RS1V 500mm erhoeht ! PFAUTER RS1V 500mm erhoeht !
more images
10
Германија Malsch
1324 km
PFAUTER RS1V 500mm erhoeht !
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON-HURTH ZHF 150 GLEASON-HURTH ZHF 150 GLEASON-HURTH ZHF 150 GLEASON-HURTH ZHF 150 GLEASON-HURTH ZHF 150
more images
5
Германија Butzbach
1406 km
GLEASON-HURTH ZHF 150
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON HARDAC II GLEASON HARDAC II
more images
2
Германија Kleinostheim
1354 km
GLEASON HARDAC II
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason NO 645 Gleason NO 645 Gleason NO 645 Gleason NO 645 Gleason NO 645 Gleason NO 645 Gleason NO 645 Gleason NO 645 Gleason NO 645 Gleason NO 645 Gleason NO 645 Gleason NO 645 Gleason NO 645
more images
13
Германија Düsseldorf
1565 km
Gleason NO 645
1977
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason Phoenix 500 HCT Gleason Phoenix 500 HCT Gleason Phoenix 500 HCT Gleason Phoenix 500 HCT Gleason Phoenix 500 HCT Gleason Phoenix 500 HCT Gleason Phoenix 500 HCT Gleason Phoenix 500 HCT Gleason Phoenix 500 HCT Gleason Phoenix 500 HCT Gleason Phoenix 500 HCT
more images
11
Германија Korschenbroich
1577 km
Gleason Phoenix 500 HCT
1997
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON 513 GLEASON 513
more images
2
Германија Metzingen
1244 km
GLEASON 513
1975
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1324 km
PFAUTER PE 750 CNC
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON PHOENIX 500 HCT GLEASON PHOENIX 500 HCT GLEASON PHOENIX 500 HCT GLEASON PHOENIX 500 HCT GLEASON PHOENIX 500 HCT
more images
5
Германија Staufenberg
1418 km
GLEASON PHOENIX 500 HCT
1995
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON-PHOENIX 125 GH GLEASON-PHOENIX 125 GH GLEASON-PHOENIX 125 GH GLEASON-PHOENIX 125 GH GLEASON-PHOENIX 125 GH GLEASON-PHOENIX 125 GH
more images
6
Германија
1369 km
GLEASON-PHOENIX 125 GH
1996
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason 275G Gleason 275G Gleason 275G Gleason 275G Gleason 275G Gleason 275G
more images
6
Германија Korschenbroich
1577 km
Gleason 275G
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason Fraeskopf P 100 bis P 260 Gleason Fraeskopf P 100 bis P 260 Gleason Fraeskopf P 100 bis P 260 Gleason Fraeskopf P 100 bis P 260 Gleason Fraeskopf P 100 bis P 260 Gleason Fraeskopf P 100 bis P 260 Gleason Fraeskopf P 100 bis P 260 Gleason Fraeskopf P 100 bis P 260 Gleason Fraeskopf P 100 bis P 260 Gleason Fraeskopf P 100 bis P 260
more images
10
Германија Malsch
1324 km
Gleason Fraeskopf P 100 bis P 260
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
PFAUTER RS 1 V PFAUTER RS 1 V PFAUTER RS 1 V PFAUTER RS 1 V PFAUTER RS 1 V
more images
5
Германија Staufenberg
(Локација на дилерот)
1418 km
PFAUTER RS 1 V
1960
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Pfauter P100 Pfauter P100 Pfauter P100 Pfauter P100 Pfauter P100 Pfauter P100
more images
6
Германија Korschenbroich
1577 km
Pfauter P100
1998
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
PFAUTER P 251 PFAUTER P 251 PFAUTER P 251 PFAUTER P 251 PFAUTER P 251 PFAUTER P 251 PFAUTER P 251 PFAUTER P 251 PFAUTER P 251 PFAUTER P 251
more images
10
Германија Malsch
1324 km
PFAUTER P 251
1979
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason NO. 645 Gleason NO. 645 Gleason NO. 645 Gleason NO. 645 Gleason NO. 645 Gleason NO. 645 Gleason NO. 645 Gleason NO. 645
more images
8
Германија Korschenbroich
1577 km
Gleason NO. 645
1976
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
PFAUTER RS1V PFAUTER RS1V PFAUTER RS1V PFAUTER RS1V PFAUTER RS1V PFAUTER RS1V PFAUTER RS1V PFAUTER RS1V
more images
8
Германија Malsch
1326 km
PFAUTER RS1V
1999
Втора рака
Јавете се