Machining center - Horizontal
GROB G500

цена
аукција
Година на градба
2008
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.407 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Machining center - Horizontal
Производителот:
GROB
модел:
G500
Број на машина:
GM4188/01
Година на градба:
2008
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.407 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
3.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

x-way: 800 mm
y-way: 840 mm
z-way: 865 mm

5 axes, 1 spindle
A axis: -30° to 210°
B axis: 360 / 0.001°
Axis speed (X/Y/Z): 65/55/60 mm/min
spindle power: 29 KW
spindle speed: 1200 rpm
torque: 34,6 Nm
tools: HSK-A63 - 87 places in magazine
Control: Siemens 840 D CNC


total power requirement: 24 kW
machine weight: approx. 15,5 t
Space requirement: approx. 4 x 3 m

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A8161136
Референтен број:
AUC-230325
Ажурирање:
последен на 16.03.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 8161136
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Hessen, Германија
1407 km
GROB Sonderanfertigung
2011
многу добро (користено)
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Hessen, Германија
1418 km
GROB BZ 500
1998
добро (искористено)
Класифицирана реклама
GROB GROB GROB GROB GROB GROB GROB
more images
7
Германија Hof
1230 km
GROB
2014
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB G320 GROB G320 GROB G320 GROB G320 GROB G320
more images
5
Швајцарија Europa
1515 km
GROB G320
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB G 550 GROB G 550 GROB G 550 GROB G 550 GROB G 550
more images
5
Германија Karlsbad
1312 km
GROB G 550
2012
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB BZ 530 GROB BZ 530 GROB BZ 530 GROB BZ 530
more images
4
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
GROB BZ 530
2003
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350
more images
15
Германија Mindelheim
1139 km
GROB-WERKE G350
2018
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB GROB GROB GROB GROB GROB
more images
6
Германија Hof
1230 km
GROB
2015
добро (искористено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Butzbach
1407 km
GROB 95M
1973
Втора рака
Класифицирана реклама
GROB G 350 GROB G 350 GROB G 350 GROB G 350 GROB G 350
more images
5
Германија Karlsbad
1312 km
GROB G 350
2014
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB G300 GROB G300
more images
2
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
GROB G300
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350
more images
14
Германија Mindelheim
1139 km
GROB-WERKE G350
2011
многу добро (користено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Aicha vorm Wald
1028 km
GROB 350
2011
добро (искористено)
Потврден дилер
Класифицирана реклама
GROB 95 M GROB 95 M GROB 95 M GROB 95 M GROB 95 M GROB 95 M GROB 95 M GROB 95 M GROB 95 M GROB 95 M
more images
10
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1092 km
GROB 95 M
1973
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB G2606 GROB G2606 GROB G2606 GROB G2606 GROB G2606 GROB G2606 GROB G2606 GROB G2606 GROB G2606 GROB G2606 GROB G2606 GROB G2606
more images
12
Германија Augsburg
1136 km
GROB G2606
1972
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB G320 GROB G320 GROB G320 GROB G320 GROB G320
more images
5
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
GROB G320
2006
Втора рака
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Butzbach
1407 km
GROB G300
2007
Втора рака
Класифицирана реклама
GROB G520 GROB G520 GROB G520 GROB G520 GROB G520
more images
5
Германија Butzbach
1406 km
GROB G520
2008
Втора рака
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Werl
1527 km
GROB G 550
2011
добро (искористено)
Потврден дилер
Класифицирана реклама
Турција Yenidoğan, Sahabeler Cd No:20 D:20, 34040 Bayrampaşa/İstanbul, Turkey
603 km
GROB M95A
1979
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB C6-A-1020 GROB C6-A-1020 GROB C6-A-1020 GROB C6-A-1020 GROB C6-A-1020 GROB C6-A-1020
more images
6
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
GROB C6-A-1020
2014
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550
more images
14
Германија Mindelheim
1139 km
GROB-WERKE G550
2018
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB G524A2-1039 GROB G524A2-1039 GROB G524A2-1039 GROB G524A2-1039 GROB G524A2-1039
more images
5
Германија Butzbach
1406 km
GROB G524A2-1039
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB GROB GROB GROB
more images
4
Швајцарија Eschlikon
1203 km
GROB
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Grob BZ 500 Grob BZ 500
more images
2
Германија Oberhausen
1580 km
Grob BZ 500
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB NS 18 GROB NS 18 GROB NS 18 GROB NS 18 GROB NS 18 GROB NS 18 GROB NS 18
more images
7
Швајцарија Jonschwil
1195 km
GROB NS 18
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE GROB-WERKE G350 access-SERIE
more images
13
Германија Mindelheim
1139 km
GROB-WERKE G350 access-SERIE
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Grob G350 A/B Grob G350 A/B Grob G350 A/B Grob G350 A/B
more images
4
Германија Ratingen
1569 km
Grob G350 A/B
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Grob BZ 510 Grob BZ 510 Grob BZ 510 Grob BZ 510 Grob BZ 510 Grob BZ 510
more images
6
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
Grob BZ 510
2000
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Grob BZ 500 Grob BZ 500
more images
2
Германија Oberhausen
1580 km
Grob BZ 500
2000
добро (искористено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Hessen, Германија
1407 km
GROB G520
2008
добро (искористено)
Класифицирана реклама
GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150
more images
15
Германија Mindelheim
1139 km
GROB-WERKE G150
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550 GROB G550
more images
15
Германија Sternenfels
1303 km
GROB G550
2014
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB KGT-1-25-1066-0-3-03 GROB KGT-1-25-1066-0-3-03 GROB KGT-1-25-1066-0-3-03 GROB KGT-1-25-1066-0-3-03
more images
4
Германија Engelskirchen
1515 km
GROB KGT-1-25-1066-0-3-03
2014
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Grob BZ 500 Grob BZ 500
more images
2
Германија Oberhausen
1580 km
Grob BZ 500
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Grob BZ 500 Grob BZ 500
more images
2
Германија Oberhausen
1580 km
Grob BZ 500
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Grob BZ 500 Grob BZ 500
more images
2
Германија Oberhausen
1580 km
Grob BZ 500
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500
more images
9
Германија Oberhausen
1580 km
GROB BZ 500
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Grob BZ 500 Grob BZ 500 Grob BZ 500 Grob BZ 500 Grob BZ 500 Grob BZ 500 Grob BZ 500
more images
7
Германија Oberhausen
1580 km
Grob BZ 500
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500 GROB BZ 500
more images
8
Германија Oberhausen
1580 km
GROB BZ 500
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Grob BZ 500 Grob BZ 500 Grob BZ 500 Grob BZ 500 Grob BZ 500 Grob BZ 500 Grob BZ 500 Grob BZ 500
more images
8
Германија Oberhausen
1580 km
Grob BZ 500
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Grob BZ 600 Grob BZ 600 Grob BZ 600 Grob BZ 600 Grob BZ 600 Grob BZ 600 Grob BZ 600
more images
7
Германија Oberhausen
1580 km
Grob BZ 600
2002
добро (искористено)
Јавете се