Cycle lathe
Harrison alpha 550

цена
аукција
Година на градба
1997
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.510 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Cycle lathe
Производителот:
Harrison
модел:
alpha 550
Година на градба:
1997
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.510 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

turning diameter: 554 mm
travel in X: 310 mm
turning length: 1.000 mm
spindle passage: 90 mm
speed: max. 1.800 rpm
Speed steps: 9
Control: Fanuc

power: 11 kW
workpiece clamping: 3-jaw chuck, ø315 mm
Technology: quick change holder on cross slide
tailstock: manual
quill ø: 95 mm
stroke: 145 mm
taper: MK 6


EQUIPMENT

 • Chip tray
 • Coolant system: KSS pump
 • Fixed steady rest

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12272717
Референтен број:
AUC-2309012
Ажурирање:
последен на 05.09.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12272717
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.510 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
Coolchester Harrison ALPHA 1400 U
2008
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 460 Plus HARRISON ALPHA 460 Plus HARRISON ALPHA 460 Plus HARRISON ALPHA 460 Plus HARRISON ALPHA 460 Plus HARRISON ALPHA 460 Plus
more images
6
Германија Bremen
(Локација на дилерот)
1591 km
HARRISON ALPHA 460 Plus
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 1550XC
more images
1
Германија Witten
(Локација на дилерот)
1547 km
HARRISON ALPHA 1550XC
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON Alpha 460 plus (230 x 1500 mm) Fanuc HARRISON Alpha 460 plus (230 x 1500 mm) Fanuc HARRISON Alpha 460 plus (230 x 1500 mm) Fanuc HARRISON Alpha 460 plus (230 x 1500 mm) Fanuc
more images
4
Германија Staufenberg
1426 km
HARRISON Alpha 460 plus (230 x 1500 mm) Fanuc
1999
добро (искористено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Обединето Кралство 401-407 Tyburn Rd, Birmingham B24 8HJ, UK
2146 km
Harrison Alpha 400T
2005
Втора рака
Класифицирана реклама
T.S.Harrison & Sons ALPHA 1350 XS INV 25837 T.S.Harrison & Sons ALPHA 1350 XS INV 25837 T.S.Harrison & Sons ALPHA 1350 XS INV 25837
more images
3
Чешка република Beroun
1104 km
T.S.Harrison & Sons ALPHA 1350 XS INV 25837
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550
more images
9
Германија Erwitte
1508 km
HARRISON alfpha 550
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison Alpha 400s Harrison Alpha 400s Harrison Alpha 400s
more images
3
Обединето Кралство 1, 2 Dunrobin Rd, Airdrie ML6 8LP, UK
2440 km
Harrison Alpha 400s
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 1550XS
more images
1
Германија Witten
(Локација на дилерот)
1547 km
HARRISON ALPHA 1550XS
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON Alpha 400 Plus HARRISON Alpha 400 Plus HARRISON Alpha 400 Plus HARRISON Alpha 400 Plus HARRISON Alpha 400 Plus HARRISON Alpha 400 Plus
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
HARRISON Alpha 400 Plus
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT
more images
10
Германија Wiesbaden
1407 km
HARRISON Alpha 1400 XT
2008
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison Alpha 2800 XS Harrison Alpha 2800 XS Harrison Alpha 2800 XS Harrison Alpha 2800 XS Harrison Alpha 2800 XS Harrison Alpha 2800 XS Harrison Alpha 2800 XS Harrison Alpha 2800 XS Harrison Alpha 2800 XS Harrison Alpha 2800 XS
more images
10
Обединето Кралство Wishaw
2436 km
Harrison Alpha 2800 XS
2012
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison Alpha 460 Plus Harrison Alpha 460 Plus Harrison Alpha 460 Plus Harrison Alpha 460 Plus
more images
4
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1973 km
Harrison Alpha 460 Plus
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 330 Plus HARRISON ALPHA 330 Plus HARRISON ALPHA 330 Plus HARRISON ALPHA 330 Plus HARRISON ALPHA 330 Plus HARRISON ALPHA 330 Plus HARRISON ALPHA 330 Plus HARRISON ALPHA 330 Plus HARRISON ALPHA 330 Plus HARRISON ALPHA 330 Plus HARRISON ALPHA 330 Plus HARRISON ALPHA 330 Plus
more images
12
Германија Dortmund
1546 km
HARRISON ALPHA 330 Plus
1997
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 1400XS HARRISON ALPHA 1400XS HARRISON ALPHA 1400XS HARRISON ALPHA 1400XS
more images
4
Германија Witten
(Локација на дилерот)
1547 km
HARRISON ALPHA 1400XS
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS
more images
10
Германија Hattingen
1554 km
HARRISON ALPHA 2800XS
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Cascina Faustina
1115 km
HARRISON Alpha 460S
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester-Harrison Alpha 1400XS
more images
1
Австрија Pressbaum
856 km
Colchester-Harrison Alpha 1400XS
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison Alpha 1460XT CNC Lathe with 1500mm BC Harrison Alpha 1460XT CNC Lathe with 1500mm BC Harrison Alpha 1460XT CNC Lathe with 1500mm BC Harrison Alpha 1460XT CNC Lathe with 1500mm BC Harrison Alpha 1460XT CNC Lathe with 1500mm BC
more images
5
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1973 km
Harrison Alpha 1460XT CNC Lathe with 1500mm BC
2009
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T
more images
10
Холандија Soerendonk
1638 km
Harrison Alpha 400 T
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 1400XS HARRISON ALPHA 1400XS HARRISON ALPHA 1400XS HARRISON ALPHA 1400XS
more images
4
Германија Witten
(Локација на дилерот)
1547 km
HARRISON ALPHA 1400XS
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400
more images
7
Обединето Кралство Albion Works, Savile St, Sheffield S4 7UD, UK
2166 km
Harrison Alpha 400
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER HARRISON Alpha 1550XS COLCHESTER HARRISON Alpha 1550XS COLCHESTER HARRISON Alpha 1550XS COLCHESTER HARRISON Alpha 1550XS COLCHESTER HARRISON Alpha 1550XS COLCHESTER HARRISON Alpha 1550XS COLCHESTER HARRISON Alpha 1550XS COLCHESTER HARRISON Alpha 1550XS COLCHESTER HARRISON Alpha 1550XS
more images
9
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
COLCHESTER HARRISON Alpha 1550XS
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison 400 T Harrison 400 T Harrison 400 T
more images
3
Белгија Herentals
1671 km
Harrison 400 T
2001
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Alpha-Pack AHP-100 Alpha-Pack AHP-100 Alpha-Pack AHP-100
more images
3
Германија Winnenden
1258 km
Alpha-Pack AHP-100
2009
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison M500 Ø 530 x 2000 mm Harrison M500 Ø 530 x 2000 mm
more images
2
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1739 km
Harrison M500 Ø 530 x 2000 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30 ALPHA LASER ALO 30
more images
15
Германија
1369 km
ALPHA LASER ALO 30
1999
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
ALPHA TEC -- ALPHATEC RPS 5000 ALPHA TEC -- ALPHATEC RPS 5000 ALPHA TEC -- ALPHATEC RPS 5000 ALPHA TEC -- ALPHATEC RPS 5000 ALPHA TEC -- ALPHATEC RPS 5000 ALPHA TEC -- ALPHATEC RPS 5000
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
ALPHA TEC -- ALPHATEC RPS 5000
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
550 mm 95 mm
more images
1
Германија Tönisvorst
(Локација на дилерот)
1589 km
550 mm 95 mm
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON M 300 HARRISON M 300 HARRISON M 300 HARRISON M 300 HARRISON M 300
more images
5
Германија Bünde
1542 km
HARRISON M 300
1986
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Alpha CTX500 V6 Serie TAB005 Alpha CTX500 V6 Serie TAB005 Alpha CTX500 V6 Serie TAB005 Alpha CTX500 V6 Serie TAB005 Alpha CTX500 V6 Serie TAB005 Alpha CTX500 V6 Serie TAB005 Alpha CTX500 V6 Serie TAB005 Alpha CTX500 V6 Serie TAB005 Alpha CTX500 V6 Serie TAB005 Alpha CTX500 V6 Serie TAB005 Alpha CTX500 V6 Serie TAB005 Alpha CTX500 V6 Serie TAB005
more images
12
Полска Zielona Góra
1243 km
Alpha CTX500 V6 Serie TAB005
2013
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Alpha Laser ALW 75 Schweißkabine Alpha Laser ALW 75 Schweißkabine Alpha Laser ALW 75 Schweißkabine Alpha Laser ALW 75 Schweißkabine Alpha Laser ALW 75 Schweißkabine Alpha Laser ALW 75 Schweißkabine Alpha Laser ALW 75 Schweißkabine Alpha Laser ALW 75 Schweißkabine
more images
8
Германија Burgoberbach
1215 km
Alpha Laser ALW 75 Schweißkabine
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000
more images
14
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1660 km
Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Alpha Laser Laserschweißen ALM 300 Alpha Laser Laserschweißen ALM 300
more images
2
Германија Langenfeld (Rheinland)
1547 km
Alpha Laser Laserschweißen ALM 300
2021
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Alpha Getriebebau GTS 100-M02-020 B05 Getriebe SN: 261822 Alpha Getriebebau GTS 100-M02-020 B05 Getriebe SN: 261822 Alpha Getriebebau GTS 100-M02-020 B05 Getriebe SN: 261822
more images
3
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
Alpha Getriebebau GTS 100-M02-020 B05 Getriebe SN: 261822
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER / HARRISON Student 1800 COLCHESTER / HARRISON Student 1800 COLCHESTER / HARRISON Student 1800 COLCHESTER / HARRISON Student 1800 COLCHESTER / HARRISON Student 1800 COLCHESTER / HARRISON Student 1800
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
COLCHESTER / HARRISON Student 1800
1985
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
ALPHA 25301 ALPHA 25301 ALPHA 25301 ALPHA 25301 ALPHA 25301
more images
5
Германија Nordrhein-Westfalen, Deutschland
1531 km
ALPHA 25301
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Alpha Pack IPS420E Alpha Pack IPS420E Alpha Pack IPS420E Alpha Pack IPS420E Alpha Pack IPS420E Alpha Pack IPS420E Alpha Pack IPS420E
more images
7
Обединето Кралство Suffolk
(Локација на дилерот)
1977 km
Alpha Pack IPS420E
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1660 km
Colchester, Harrison, 600lathes Electronic Mascot, 460x1000mm
1994
Втора рака
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1264 km
Alpha 20009798
Втора рака
Класифицирана реклама
Alpha alpha GTS 100-M02-020 A05 Getriebe SN: 171026 Alpha alpha GTS 100-M02-020 A05 Getriebe SN: 171026 Alpha alpha GTS 100-M02-020 A05 Getriebe SN: 171026 Alpha alpha GTS 100-M02-020 A05 Getriebe SN: 171026
more images
4
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
Alpha alpha GTS 100-M02-020 A05 Getriebe SN: 171026
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250
more images
9
Полска Radom
1089 km
Harrison M250
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison M300 Centre Lathe Harrison M300 Centre Lathe Harrison M300 Centre Lathe
more images
3
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1973 km
Harrison M300 Centre Lathe
2011
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Wittenstein alpha GmbH alpha SP+ Wittenstein alpha GmbH alpha SP+ Wittenstein alpha GmbH alpha SP+ Wittenstein alpha GmbH alpha SP+ Wittenstein alpha GmbH alpha SP+ Wittenstein alpha GmbH alpha SP+ Wittenstein alpha GmbH alpha SP+
more images
7
Германија Zwenkau
1287 km
Wittenstein alpha GmbH alpha SP+
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Wittenstein alpha SK+180S-MF2-16-OK1-1S10 Wittenstein alpha SK+180S-MF2-16-OK1-1S10 Wittenstein alpha SK+180S-MF2-16-OK1-1S10 Wittenstein alpha SK+180S-MF2-16-OK1-1S10 Wittenstein alpha SK+180S-MF2-16-OK1-1S10
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Wittenstein alpha SK+180S-MF2-16-OK1-1S10
Втора рака
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1264 km
Alpha 20002945
Втора рака
Класифицирана реклама
Wittenstein alpha SP 180X-MC1-7-0M1-2K Planetengetriebe Wittenstein alpha SP 180X-MC1-7-0M1-2K Planetengetriebe Wittenstein alpha SP 180X-MC1-7-0M1-2K Planetengetriebe Wittenstein alpha SP 180X-MC1-7-0M1-2K Planetengetriebe Wittenstein alpha SP 180X-MC1-7-0M1-2K Planetengetriebe Wittenstein alpha SP 180X-MC1-7-0M1-2K Planetengetriebe
more images
6
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
Wittenstein alpha SP 180X-MC1-7-0M1-2K Planetengetriebe
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S
more images
11
Германија Unna
1535 km
ALPHA-PACK EUROPE s.r.l. DEAHP-450-3S
2021
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison M300 Centre Lathe Harrison M300 Centre Lathe Harrison M300 Centre Lathe Harrison M300 Centre Lathe
more images
4
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1973 km
Harrison M300 Centre Lathe
2011
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Alpha SF-781 Alpha SF-781 Alpha SF-781 Alpha SF-781 Alpha SF-781 Alpha SF-781
more images
6
Романија Ploiesti
(Локација на дилерот)
507 km
Alpha SF-781
многу добро (користено)
Јавете се