Machining center Hartford HCMC 1270 - Понуда на Machineseeker

Machining center
Hartford HCMC 1270

цена
аукција
Година на градба
2022
држава
Ново (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Machining center
Производителот:
Hartford
модел:
HCMC 1270
Година на градба:
2022
држава:
Ново
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Niedersachsen, Германија Германија – Растојание: околу 1.547 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

Service options
An automatic 3D scanner can also be purchased on request
.

Delivery and commissioning can be carried out at a package price.


TECHNICAL DETAILS
X-axis travel, longitudinal: 1,270 mm
Y-axis travel, transverse : 650 mm
Z-axis travel, vertical: 630 mm

Spindle holder: SK50
Spindle motor: 25 kW
Spindle torque: 644 Nm
Speed: 6,000 rpm

Table size: 1370 x 650 mm
T-slots: 18 x 5 x 130 mm
Workpiece weight: 1200 kg
Tool changer:
32-fold
Tool weight: 15 kg
Tool size: Ø 105 x 300 mm

Control: Heidenhain TNC640


MACHINE DETAILS
Dimensions: 3450 x 3980 x 3450 mm
Weight: 7600 kg


EQUIPMENT • IKZ 20 bar,

 • external coolant supply

 • Chip conveyor in hinged belt design

 • Chip flushing

 • Flushing gun

 • Compressed air gun

 • machine light

 • Closed work area

 • electronic handwheel

 • CE standardОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A15279916
Референтен број:
AUC-2403050
Ажурирање:
последен на 08.04.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 15279916
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.547 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Hartford HCMC 2082  monatlich nur 3.850€ netto
more images
Германија Soltau
1.547 km
Hartford HCMC 2082 monatlich nur 3.850€ netto
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Hartford HCMC 1682 monatlich nur 3.490€ netto
more images
Германија Soltau
1.547 km
Hartford HCMC 1682 monatlich nur 3.490€ netto
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
hartford VMC1270hartford VMC1270hartford VMC1270hartford VMC1270
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
hartford VMC1270
Јавете се
Класифицирана реклама
Hartford LG-1000APHartford LG-1000APHartford LG-1000APHartford LG-1000APHartford LG-1000AP
more images
Чешка република U Zoologické zahrady 476/45, 635 00 Brno-Bystrc, Česko
940 km
Hartford LG-1000AP
Јавете се
Класифицирана реклама
HARTFORD HEP - 3150HARTFORD HEP - 3150HARTFORD HEP - 3150HARTFORD HEP - 3150HARTFORD HEP - 3150
more images
Италија Italy
763 km
HARTFORD HEP - 3150
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000Hartford PRO - 1000
more images
Полска Radom
1.091 km
Hartford PRO - 1000
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hamburg
1.591 km
NATIONAL HARTFORD FORGE-MATIC 2 F.M.
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Hartford PBM-115AHartford PBM-115AHartford PBM-115AHartford PBM-115A
more images
Обединето Кралство United Kingdom
2.385 km
Hartford PBM-115A
Јавете се
Класифицирана реклама
Hartford PRO1000
more images
Обединето Кралство Albion Works, Savile St, Sheffield S4 7UD, UK
2.166 km
Hartford PRO1000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
HARTFORD VMC 850HARTFORD VMC 850HARTFORD VMC 850HARTFORD VMC 850HARTFORD VMC 850
more images
Германија Trittau
1.581 km
HARTFORD VMC 850
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000HARTFORD PRO 1000
more images
Франција France
1.643 km
HARTFORD PRO 1000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Hartford SUMO 1800Hartford SUMO 1800
more images
Австрија Moosham
997 km
Hartford SUMO 1800
Јавете се
Класифицирана реклама
Hartford MPV-10Hartford MPV-10Hartford MPV-10Hartford MPV-10Hartford MPV-10
more images
Шпанија Azcoitia
1.979 km
Hartford MPV-10
Јавете се
Класифицирана реклама
Португалија Portugal
2.536 km
HARTFORD HB 3190 A
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Hartford MVP-11  monatlich nur 2.650€ netto
more images
Германија Soltau
1.547 km
Hartford MVP-11 monatlich nur 2.650€ netto
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Hartford LG-800Hartford LG-800Hartford LG-800Hartford LG-800Hartford LG-800Hartford LG-800Hartford LG-800Hartford LG-800Hartford LG-800Hartford LG-800Hartford LG-800Hartford LG-800Hartford LG-800
more images
Шпанија Terrassa
1.637 km
Hartford LG-800
Јавете се
Класифицирана реклама
HARTFORD LG-1370HARTFORD LG-1370HARTFORD LG-1370HARTFORD LG-1370HARTFORD LG-1370HARTFORD LG-1370HARTFORD LG-1370HARTFORD LG-1370
more images
Шпанија Spain
2.137 km
HARTFORD LG-1370
Потврден дилер
Јавете се
аукција
Hartford HB 3190 SHartford HB 3190 SHartford HB 3190 SHartford HB 3190 SHartford HB 3190 SHartford HB 3190 SHartford HB 3190 SHartford HB 3190 S
Аукцијата заврши
Hartford HB 3190 S
buyer-protection
Класифицирана реклама
HARTFORD VMC 1020HARTFORD VMC 1020HARTFORD VMC 1020HARTFORD VMC 1020HARTFORD VMC 1020HARTFORD VMC 1020HARTFORD VMC 1020
more images
Франција Haguenau
1.352 km
HARTFORD VMC 1020
Јавете се
Класифицирана реклама
Hartford LG 500Hartford LG 500Hartford LG 500Hartford LG 500Hartford LG 500Hartford LG 500Hartford LG 500
more images
Естонија Lehmja
1.989 km
Hartford LG 500
Јавете се
Класифицирана реклама
ROBERTSON & HARTFORD 4-500ROBERTSON & HARTFORD 4-500ROBERTSON & HARTFORD 4-500ROBERTSON & HARTFORD 4-500ROBERTSON & HARTFORD 4-500ROBERTSON & HARTFORD 4-500ROBERTSON & HARTFORD 4-500
more images
Португалија Águeda
2.523 km
ROBERTSON & HARTFORD 4-500
Јавете се
Класифицирана реклама
HARTFORD MVP-11HARTFORD MVP-11HARTFORD MVP-11HARTFORD MVP-11HARTFORD MVP-11HARTFORD MVP-11HARTFORD MVP-11HARTFORD MVP-11HARTFORD MVP-11HARTFORD MVP-11HARTFORD MVP-11
more images
Шпанија Spain
2.137 km
HARTFORD MVP-11
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Kovosvit MCV 1270 POWERKovosvit MCV 1270 POWERKovosvit MCV 1270 POWERKovosvit MCV 1270 POWERKovosvit MCV 1270 POWER
more images
Чешка република Прага
1.099 km
Kovosvit MCV 1270 POWER
Јавете се
Класифицирана реклама
MAS MCV 1270MAS MCV 1270MAS MCV 1270MAS MCV 1270MAS MCV 1270
more images
Шведска Timmergatan 11, 276 30 Borrby, Sweden
1.637 km
MAS MCV 1270
Јавете се
Класифицирана реклама
Kovosvit MAS MCV 1270 Power Kovosvit MAS MCV 1270 Power Kovosvit MAS MCV 1270 Power Kovosvit MAS MCV 1270 Power Kovosvit MAS MCV 1270 Power Kovosvit MAS MCV 1270 Power Kovosvit MAS MCV 1270 Power
more images
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Kovosvit MAS MCV 1270 Power
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Peddinghaus BDL 1250/9 HD + Meba 1270 DGPPeddinghaus BDL 1250/9 HD + Meba 1270 DGPPeddinghaus BDL 1250/9 HD + Meba 1270 DGPPeddinghaus BDL 1250/9 HD + Meba 1270 DGPPeddinghaus BDL 1250/9 HD + Meba 1270 DGPPeddinghaus BDL 1250/9 HD + Meba 1270 DGP
more images
Соединетите Американски Држави USA
9.216 km
Peddinghaus BDL 1250/9 HD + Meba 1270 DGP
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt Ø 60 x 1270 mmunbekannt Ø 60 x 1270 mmunbekannt Ø 60 x 1270 mmunbekannt Ø 60 x 1270 mmunbekannt Ø 60 x 1270 mmunbekannt Ø 60 x 1270 mmunbekannt Ø 60 x 1270 mmunbekannt Ø 60 x 1270 mmunbekannt Ø 60 x 1270 mmunbekannt Ø 60 x 1270 mm
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
unbekannt Ø 60 x 1270 mm
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Transnorm 180°-1270-1100-IR1200Transnorm 180°-1270-1100-IR1200Transnorm 180°-1270-1100-IR1200Transnorm 180°-1270-1100-IR1200Transnorm 180°-1270-1100-IR1200Transnorm 180°-1270-1100-IR1200
more images
Германија 97076 Würzburg, Deutschland
1.289 km
Transnorm 180°-1270-1100-IR1200
Јавете се
Класифицирана реклама
Köckerling Allrounder 1270 profilineKöckerling Allrounder 1270 profilineKöckerling Allrounder 1270 profiline
more images
Германија Kassel
(Локација на дилерот)
1.428 km
Köckerling Allrounder 1270 profiline
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Lüdenscheid
1.518 km
LGB RN 1270
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
CIDAN MFB 1270CIDAN MFB 1270CIDAN MFB 1270
more images
Германија Lindau (Bodensee)
1.161 km
CIDAN MFB 1270
Јавете се
Класифицирана реклама
Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30Ermak RPP 1270 x 30
more images
Франција Marlenheim
1.361 km
Ermak RPP 1270 x 30
Јавете се
Класифицирана реклама
Fasti 2095 - 12/3,5Fasti 2095 - 12/3,5Fasti 2095 - 12/3,5
more images
Германија Kreis Bergstraße, Deutschland
1.354 km
Fasti 2095 - 12/3,5
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Transnorm 180°-1270-1100-IR1200Transnorm 180°-1270-1100-IR1200Transnorm 180°-1270-1100-IR1200Transnorm 180°-1270-1100-IR1200Transnorm 180°-1270-1100-IR1200Transnorm 180°-1270-1100-IR1200
more images
Германија 97076 Würzburg, Deutschland
1.289 km
Transnorm 180°-1270-1100-IR1200
Јавете се
Класифицирана реклама
Isitan 4R HMS 1270 x 130Isitan 4R HMS 1270 x 130Isitan 4R HMS 1270 x 130Isitan 4R HMS 1270 x 130Isitan 4R HMS 1270 x 130Isitan 4R HMS 1270 x 130Isitan 4R HMS 1270 x 130Isitan 4R HMS 1270 x 130Isitan 4R HMS 1270 x 130Isitan 4R HMS 1270 x 130Isitan 4R HMS 1270 x 130Isitan 4R HMS 1270 x 130
more images
Германија Mudersbach
1.473 km
Isitan 4R HMS 1270 x 130
Јавете се
Класифицирана реклама
AKV 1270 x 0,4 - 3,0 mmAKV 1270 x 0,4 - 3,0 mmAKV 1270 x 0,4 - 3,0 mmAKV 1270 x 0,4 - 3,0 mmAKV 1270 x 0,4 - 3,0 mmAKV 1270 x 0,4 - 3,0 mmAKV 1270 x 0,4 - 3,0 mmAKV 1270 x 0,4 - 3,0 mmAKV 1270 x 0,4 - 3,0 mmAKV 1270 x 0,4 - 3,0 mmAKV 1270 x 0,4 - 3,0 mmAKV 1270 x 0,4 - 3,0 mm
more images
Германија Kreuztal
1.479 km
AKV 1270 x 0,4 - 3,0 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
SAHINLER R 1270 x 75 1270 mm x 1 ,5 mm
more images
Австрија A - Niederösterreich
861 km
SAHINLER R 1270 x 75 1270 mm x 1 ,5 mm
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Peddinghaus BDL12509B / MEBA 1270 DGPPeddinghaus BDL12509B / MEBA 1270 DGPPeddinghaus BDL12509B / MEBA 1270 DGPPeddinghaus BDL12509B / MEBA 1270 DGPPeddinghaus BDL12509B / MEBA 1270 DGPPeddinghaus BDL12509B / MEBA 1270 DGPPeddinghaus BDL12509B / MEBA 1270 DGPPeddinghaus BDL12509B / MEBA 1270 DGP
more images
Обединето Кралство 20 Vaux Rd, Finedon Road Industrial Estate, Wellingborough NN8 4TG, UK
2.067 km
Peddinghaus BDL12509B / MEBA 1270 DGP
Јавете се
Класифицирана реклама
Ermaksan AP 1270 x 35Ermaksan AP 1270 x 35Ermaksan AP 1270 x 35Ermaksan AP 1270 x 35Ermaksan AP 1270 x 35Ermaksan AP 1270 x 35Ermaksan AP 1270 x 35Ermaksan AP 1270 x 35
more images
Холандија Drachten
1.735 km
Ermaksan AP 1270 x 35
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
STEMA Kofferanhänger klein neu günstig P-Box STPK 02 20-25-15.2.P15.2 gebremstSTEMA Kofferanhänger klein neu günstig P-Box STPK 02 20-25-15.2.P15.2 gebremstSTEMA Kofferanhänger klein neu günstig P-Box STPK 02 20-25-15.2.P15.2 gebremstSTEMA Kofferanhänger klein neu günstig P-Box STPK 02 20-25-15.2.P15.2 gebremstSTEMA Kofferanhänger klein neu günstig P-Box STPK 02 20-25-15.2.P15.2 gebremstSTEMA Kofferanhänger klein neu günstig P-Box STPK 02 20-25-15.2.P15.2 gebremstSTEMA Kofferanhänger klein neu günstig P-Box STPK 02 20-25-15.2.P15.2 gebremstSTEMA Kofferanhänger klein neu günstig P-Box STPK 02 20-25-15.2.P15.2 gebremstSTEMA Kofferanhänger klein neu günstig P-Box STPK 02 20-25-15.2.P15.2 gebremstSTEMA Kofferanhänger klein neu günstig P-Box STPK 02 20-25-15.2.P15.2 gebremst
more images
Германија Elsdorf
1.557 km
STEMA Kofferanhänger klein neu günstig P-Box STPK 02 20-25-15.2.P15.2 gebremst
Јавете се
Класифицирана реклама
Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270Bernardo TB 1270
more images
Германија Mudersbach
1.473 km
Bernardo TB 1270
Јавете се
Класифицирана реклама
Other Westtech Woodgripper 1270 Holzzange / opt. SägeOther Westtech Woodgripper 1270 Holzzange / opt. SägeOther Westtech Woodgripper 1270 Holzzange / opt. SägeOther Westtech Woodgripper 1270 Holzzange / opt. SägeOther Westtech Woodgripper 1270 Holzzange / opt. Säge
more images
Германија Burghaun-Gruben
(Локација на дилерот)
1.367 km
Other Westtech Woodgripper 1270 Holzzange / opt. Säge
Јавете се
Класифицирана реклама
BERNARDO TB 1270 FLEXBERNARDO TB 1270 FLEXBERNARDO TB 1270 FLEXBERNARDO TB 1270 FLEXBERNARDO TB 1270 FLEXBERNARDO TB 1270 FLEXBERNARDO TB 1270 FLEXBERNARDO TB 1270 FLEXBERNARDO TB 1270 FLEXBERNARDO TB 1270 FLEX
more images
Германија Ahaus
1.612 km
BERNARDO TB 1270 FLEX
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
HBM 1270 x 2,0HBM 1270 x 2,0HBM 1270 x 2,0HBM 1270 x 2,0HBM 1270 x 2,0HBM 1270 x 2,0HBM 1270 x 2,0HBM 1270 x 2,0HBM 1270 x 2,0HBM 1270 x 2,0
more images
Германија Velen
1.601 km
HBM 1270 x 2,0
Јавете се
Класифицирана реклама
WUPA/HIJIMA JF 1270
more images
Германија Leinfelden-Echterdingen
1.261 km
WUPA/HIJIMA JF 1270
Јавете се
Класифицирана реклама
Ostas SBM 1270 x 95Ostas SBM 1270 x 95Ostas SBM 1270 x 95Ostas SBM 1270 x 95Ostas SBM 1270 x 95Ostas SBM 1270 x 95
more images
Германија Mudersbach
1.473 km
Ostas SBM 1270 x 95
Јавете се
Класифицирана реклама
FALKEN RM 1270 x 90 motor.FALKEN RM 1270 x 90 motor.FALKEN RM 1270 x 90 motor.FALKEN RM 1270 x 90 motor.FALKEN RM 1270 x 90 motor.FALKEN RM 1270 x 90 motor.FALKEN RM 1270 x 90 motor.FALKEN RM 1270 x 90 motor.FALKEN RM 1270 x 90 motor.
more images
Германија Ahaus
1.612 km
FALKEN RM 1270 x 90 motor.
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
OSTAS SBM 1270 x 95OSTAS SBM 1270 x 95OSTAS SBM 1270 x 95OSTAS SBM 1270 x 95OSTAS SBM 1270 x 95OSTAS SBM 1270 x 95OSTAS SBM 1270 x 95
more images
Германија Deutschland
1.369 km
OSTAS SBM 1270 x 95
Јавете се
Класифицирана реклама
Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270Bernardo TBS 1270
more images
Германија Mudersbach
1.473 km
Bernardo TBS 1270
Јавете се
Класифицирана реклама
FALKEN R 1270 x 75FALKEN R 1270 x 75FALKEN R 1270 x 75FALKEN R 1270 x 75FALKEN R 1270 x 75FALKEN R 1270 x 75FALKEN R 1270 x 75FALKEN R 1270 x 75
more images
Германија Ahaus
1.612 km
FALKEN R 1270 x 75
Потврден дилер
Јавете се