Vertical lathe HESSAPP DVH 250 - Понуда на Machineseeker

Vertical lathe
HESSAPP DVH 250

цена
аукција
Година на градба
2002
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции
Vertical lathe HESSAPP DVH 250
Vertical lathe HESSAPP DVH 250
Vertical lathe HESSAPP DVH 250
Vertical lathe HESSAPP DVH 250

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Vertical lathe
Производителот:
HESSAPP
модел:
DVH 250
Број на машина:
0554.01
Година на градба:
2002
држава:
Втора рака
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.407 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Control: Siemens 840D
turning diameter: 200 mm
Rotation diameter: 250 mm
turning height: 250 mm


MACHINE DETAILS
Total power requirement: 70 kVA
Machine weight: approx. 11.5 tОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A16069090
Референтен број:
AUC-2404113
Ажурирање:
последен на 02.05.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 16069090
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
 Hiller Hülle Hessapp DVH 150 duo
 Hiller Hülle Hessapp DVH 150 duo
 Hiller Hülle Hessapp DVH 150 duo
 Hiller Hülle Hessapp DVH 150 duo
 Hiller Hülle Hessapp DVH 150 duo
 Hiller Hülle Hessapp DVH 150 duo
 Hiller Hülle Hessapp DVH 150 duo
 Hiller Hülle Hessapp DVH 150 duo
 Hiller Hülle Hessapp DVH 150 duo
Аукцијата заврши

Hiller Hülle HessappDVH 150 duo
buyer-protection
Класифицирана реклама
 HESSAPP DVH 160
 HESSAPP DVH 160
more images
Германија Mögglingen
1.221 km

HESSAPPDVH 160
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Deutschland
1.369 km

HESSAPPDVH 450e
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Hessapp DVH 450 e
 Hessapp DVH 450 e
 Hessapp DVH 450 e
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km

HessappDVH 450 e
Јавете се
Класифицирана реклама
 Franz Kessler Typ DME 4640.6.F0S
 Franz Kessler Typ DME 4640.6.F0S
 Franz Kessler Typ DME 4640.6.F0S
 Franz Kessler Typ DME 4640.6.F0S
 Franz Kessler Typ DME 4640.6.F0S
 Franz Kessler Typ DME 4640.6.F0S
more images
Германија Gerolzhofen
1.277 km

Franz KesslerTyp DME 4640.6.F0S
Јавете се
Класифицирана реклама
 HESSAPP HC 50 et
 HESSAPP HC 50 et
 HESSAPP HC 50 et
 HESSAPP HC 50 et
 HESSAPP HC 50 et
 HESSAPP HC 50 et
 HESSAPP HC 50 et
more images
Германија Bensheim
1.357 km

HESSAPPHC 50 et
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
 Notstromaggregat Iveco 250 KVA Iveco 250 KVA
more images
Германија Kiel
1.649 km

Notstromaggregat Iveco 250 KVAIveco 250 KVA
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 HESSAPP DV 32-2
 HESSAPP DV 32-2
 HESSAPP DV 32-2
more images
Германија Bayern, Deutschland
1.132 km

HESSAPPDV 32-2
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 FLEXA HYDROFLAME 250 HYDROFLAME 250
more images
Франција Nevers
(Локација на дилерот)
1.591 km

FLEXA HYDROFLAME 250HYDROFLAME 250
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
more images
Унгарија Tatabánya
712 km

DEMAG 250 kg kettenzugPK 1 (2798)
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
 RAIMANN KS230 250/150
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km

RAIMANN KS230 250/150
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ca. 3,15 lfm. Kragarmregal H: 250 cm 140 kg/Arm META Multistrong
 ca. 3,15 lfm. Kragarmregal H: 250 cm 140 kg/Arm META Multistrong
 ca. 3,15 lfm. Kragarmregal H: 250 cm 140 kg/Arm META Multistrong
 ca. 3,15 lfm. Kragarmregal H: 250 cm 140 kg/Arm META Multistrong
 ca. 3,15 lfm. Kragarmregal H: 250 cm 140 kg/Arm META Multistrong
 ca. 3,15 lfm. Kragarmregal H: 250 cm 140 kg/Arm META Multistrong
 ca. 3,15 lfm. Kragarmregal H: 250 cm 140 kg/Arm META Multistrong
more images
Германија Wietmarschen
1.631 km

ca. 3,15 lfm. Kragarmregal H: 250 cm140 kg/Arm META Multistrong
Јавете се
Класифицирана реклама
 EMAG VTC 250 VTC 250
 EMAG VTC 250 VTC 250
 EMAG VTC 250 VTC 250
 EMAG VTC 250 VTC 250
 EMAG VTC 250 VTC 250
 EMAG VTC 250 VTC 250
 EMAG VTC 250 VTC 250
 EMAG VTC 250 VTC 250
 EMAG VTC 250 VTC 250
 EMAG VTC 250 VTC 250
more images
Германија Hagen
1.529 km

EMAG VTC 250VTC 250
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Arjes Impaktor 250, Komplet, Franzoi
 Arjes Impaktor 250, Komplet, Franzoi
 Arjes Impaktor 250, Komplet, Franzoi
 Arjes Impaktor 250, Komplet, Franzoi
 Arjes Impaktor 250, Komplet, Franzoi
 Arjes Impaktor 250, Komplet, Franzoi
 Arjes Impaktor 250, Komplet, Franzoi
 Arjes Impaktor 250, Komplet, Franzoi
more images
Германија Fambach
1.340 km

Arjes Impaktor 250, Komplet, Franzoi
Јавете се
Класифицирана реклама
 (ND6) CD verdrahtungprint-2K 12-250-041- K CM5V2K (ND6) CD verdrahtungprint-2K 12-250-041- K CM5V2K
 (ND6) CD verdrahtungprint-2K 12-250-041- K CM5V2K (ND6) CD verdrahtungprint-2K 12-250-041- K CM5V2K
more images
Словачка Trenčín
860 km

(ND6) CD verdrahtungprint-2K 12-250-041- K CM5V2K(ND6) CD verdrahtungprint-2K 12-250-041- K CM5V2K
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
 DEMAG 250 kg kettenzug PK 1 (2798)
more images
Унгарија Tatabánya
712 km

DEMAG 250 kg kettenzugPK 1 (2798)
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
 SAFO DCSLB 250
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km

SAFO DCSLB 250
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
 PATENTUS PAT300-2/250-2
more images
Полска Stary Sącz
890 km

PATENTUS PAT300-2/250-2
Јавете се
Класифицирана реклама
 Durchmesser 250 mm 4 einzelverstellbare Backen
 Durchmesser 250 mm 4 einzelverstellbare Backen
 Durchmesser 250 mm 4 einzelverstellbare Backen
 Durchmesser 250 mm 4 einzelverstellbare Backen
 Durchmesser 250 mm 4 einzelverstellbare Backen
more images
Германија Tönisvorst
1.589 km

Durchmesser 250 mm4 einzelverstellbare Backen
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Gesamtlänge 250 mm / Stow / Lichte Weite 250 mm / U: 35 x 25 mm
 Gesamtlänge 250 mm / Stow / Lichte Weite 250 mm / U: 35 x 25 mm
 Gesamtlänge 250 mm / Stow / Lichte Weite 250 mm / U: 35 x 25 mm
 Gesamtlänge 250 mm / Stow / Lichte Weite 250 mm / U: 35 x 25 mm
 Gesamtlänge 250 mm / Stow / Lichte Weite 250 mm / U: 35 x 25 mm
 Gesamtlänge 250 mm / Stow / Lichte Weite 250 mm / U: 35 x 25 mm
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

Gesamtlänge 250 mm / Stow / Lichte Weite250 mm / U: 35 x 25 mm
Јавете се
аукција
 HESSAPP DV 80-NC
 HESSAPP DV 80-NC
 HESSAPP DV 80-NC
 HESSAPP DV 80-NC
 HESSAPP DV 80-NC
 HESSAPP DV 80-NC
 HESSAPP DV 80-NC
 HESSAPP DV 80-NC
 HESSAPP DV 80-NC
 HESSAPP DV 80-NC
Аукцијата заврши

HESSAPPDV 80-NC
buyer-protection
Класифицирана реклама
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
 RAIMANN KS230 250
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km

RAIMANN KS230 250
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 200 - 250 mm T Nuten Breite 12 mm
 200 - 250 mm T Nuten Breite 12 mm
 200 - 250 mm T Nuten Breite 12 mm
 200 - 250 mm T Nuten Breite 12 mm
more images
Германија Tönisvorst
1.588 km

200 - 250 mmT Nuten Breite 12 mm
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
 WALTER FD2/250
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km

WALTER FD2/250
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Oeffnungsweite 250 mm Backenbreite 200 mm
 Oeffnungsweite 250 mm Backenbreite 200 mm
 Oeffnungsweite 250 mm Backenbreite 200 mm
more images
Германија Tönisvorst
(Локација на дилерот)
1.589 km

Oeffnungsweite 250 mmBackenbreite 200 mm
Потврден дилер
Јавете се