Workshop press
HIDROLIKSAN HD 60

цена
аукција
држава
Изложбена машина (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.510 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Workshop press
Производителот:
HIDROLIKSAN
модел:
HD 60
држава:
како нов (изложбена машина)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.510 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

pressing force: 60 t
working area: 820 x 300
stroke: 400 mm
installation height: max. 900 mm

motor power: 3 kW
pump: 6 l
forward speed: max. 5.6 mm/s
Return speed: max. 9.4 mm/s


MACHINE DETAILS

Oil quantity: 26 liters
Machine weight: 70 kg
Dimensions: 1460 x 850 x 2400 mm


EQUIPMENT

 • Steel welded frame
 • Oil pressure indicator
 • Oil pressure adjustable
 • operating manual
 • chrome-plated cylinder
 • pressure regulator
 • 2 years warranty
 • CE marking
 • hydraulic cylinder can be moved sideways

ДОКУМЕНТИ

12272963.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12272963
Референтен број:
AUC-2309015
Ажурирање:
последен на 05.09.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12272963
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.510 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 60 HIDROLIKSAN HD 60 HIDROLIKSAN HD 60
more images
3
Австрија Wiener Neudorf
(Локација на дилерот)
838 km
HIDROLIKSAN HD 60
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 60 - 820 HIDROLIKSAN HD 60 - 820 HIDROLIKSAN HD 60 - 820 HIDROLIKSAN HD 60 - 820 HIDROLIKSAN HD 60 - 820 HIDROLIKSAN HD 60 - 820 HIDROLIKSAN HD 60 - 820 HIDROLIKSAN HD 60 - 820 HIDROLIKSAN HD 60 - 820 HIDROLIKSAN HD 60 - 820
more images
10
Германија Velen
1601 km
HIDROLIKSAN HD 60 - 820
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 60 HIDROLIKSAN HD 60 HIDROLIKSAN HD 60 HIDROLIKSAN HD 60 HIDROLIKSAN HD 60 HIDROLIKSAN HD 60
more images
6
Германија Weißenhorn
(Локација на дилерот)
1177 km
HIDROLIKSAN HD 60
2019
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Hidroliksan HD 60 Hidroliksan HD 60 Hidroliksan HD 60 Hidroliksan HD 60 Hidroliksan HD 60 Hidroliksan HD 60 Hidroliksan HD 60 Hidroliksan HD 60 Hidroliksan HD 60 Hidroliksan HD 60 Hidroliksan HD 60 Hidroliksan HD 60
more images
12
Германија Mudersbach
1473 km
Hidroliksan HD 60
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Hidroliksan HD 100 Ton Hydraulic Press Hidroliksan HD 100 Ton Hydraulic Press
more images
2
Турција Ardıçlı, 42250 Selçuklu/Konya, Türkiye
997 km
Hidroliksan HD 100 Ton Hydraulic Press
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 120 HIDROLIKSAN HD 120 HIDROLIKSAN HD 120
more images
3
Австрија Wiener Neudorf
(Локација на дилерот)
838 km
HIDROLIKSAN HD 120
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 120 - 1010 HIDROLIKSAN HD 120 - 1010 HIDROLIKSAN HD 120 - 1010 HIDROLIKSAN HD 120 - 1010 HIDROLIKSAN HD 120 - 1010 HIDROLIKSAN HD 120 - 1010 HIDROLIKSAN HD 120 - 1010
more images
7
Германија Velen
1603 km
HIDROLIKSAN HD 120 - 1010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 200
more images
1
Германија Weißenhorn
(Локација на дилерот)
1177 km
HIDROLIKSAN HD 200
2019
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Hidroliksan HD 100 Hidroliksan HD 100 Hidroliksan HD 100 Hidroliksan HD 100 Hidroliksan HD 100 Hidroliksan HD 100
more images
6
Германија Sielenbach
1121 km
Hidroliksan HD 100
2022
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 30 - 720 HIDROLIKSAN HD 30 - 720 HIDROLIKSAN HD 30 - 720 HIDROLIKSAN HD 30 - 720 HIDROLIKSAN HD 30 - 720 HIDROLIKSAN HD 30 - 720 HIDROLIKSAN HD 30 - 720 HIDROLIKSAN HD 30 - 720 HIDROLIKSAN HD 30 - 720
more images
9
Германија Velen
1601 km
HIDROLIKSAN HD 30 - 720
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 80 HIDROLIKSAN HD 80 HIDROLIKSAN HD 80 HIDROLIKSAN HD 80 HIDROLIKSAN HD 80 HIDROLIKSAN HD 80
more images
6
Германија Weißenhorn
(Локација на дилерот)
1177 km
HIDROLIKSAN HD 80
2021
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 160 - 1100 HIDROLIKSAN HD 160 - 1100 HIDROLIKSAN HD 160 - 1100 HIDROLIKSAN HD 160 - 1100 HIDROLIKSAN HD 160 - 1100 HIDROLIKSAN HD 160 - 1100 HIDROLIKSAN HD 160 - 1100 HIDROLIKSAN HD 160 - 1100 HIDROLIKSAN HD 160 - 1100 HIDROLIKSAN HD 160 - 1100
more images
10
Германија Velen
1601 km
HIDROLIKSAN HD 160 - 1100
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 120 HIDROLIKSAN HD 120 HIDROLIKSAN HD 120 HIDROLIKSAN HD 120 HIDROLIKSAN HD 120 HIDROLIKSAN HD 120 HIDROLIKSAN HD 120
more images
7
Германија Weißenhorn
(Локација на дилерот)
1177 km
HIDROLIKSAN HD 120
2021
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 200 - 1300 HIDROLIKSAN HD 200 - 1300 HIDROLIKSAN HD 200 - 1300 HIDROLIKSAN HD 200 - 1300 HIDROLIKSAN HD 200 - 1300 HIDROLIKSAN HD 200 - 1300 HIDROLIKSAN HD 200 - 1300 HIDROLIKSAN HD 200 - 1300 HIDROLIKSAN HD 200 - 1300 HIDROLIKSAN HD 200 - 1300
more images
10
Германија Velen
1601 km
HIDROLIKSAN HD 200 - 1300
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 160 HIDROLIKSAN HD 160 HIDROLIKSAN HD 160 HIDROLIKSAN HD 160 HIDROLIKSAN HD 160 HIDROLIKSAN HD 160
more images
6
Германија Weißenhorn
1176 km
HIDROLIKSAN HD 160
2021
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 80 - 920 HIDROLIKSAN HD 80 - 920 HIDROLIKSAN HD 80 - 920 HIDROLIKSAN HD 80 - 920 HIDROLIKSAN HD 80 - 920 HIDROLIKSAN HD 80 - 920 HIDROLIKSAN HD 80 - 920 HIDROLIKSAN HD 80 - 920
more images
8
Германија Velen
1603 km
HIDROLIKSAN HD 80 - 920
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HD 100 - 1010 HIDROLIKSAN HD 100 - 1010 HIDROLIKSAN HD 100 - 1010 HIDROLIKSAN HD 100 - 1010
more images
4
Германија Velen
1603 km
HIDROLIKSAN HD 100 - 1010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
AYEL-TECH WP-HD 60 AYEL-TECH WP-HD 60 AYEL-TECH WP-HD 60 AYEL-TECH WP-HD 60 AYEL-TECH WP-HD 60 AYEL-TECH WP-HD 60
more images
6
Холандија Enschede
1631 km
AYEL-TECH WP-HD 60
2021
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HIDROLIKSAN HDD 400 HIDROLIKSAN HDD 400 HIDROLIKSAN HDD 400 HIDROLIKSAN HDD 400
more images
4
Турција Ardıçlı, 42250 Selçuklu/Konya, Türkiye
997 km
HIDROLIKSAN HDD 400
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Guhdo Ø 290 x 2,4/3,0 x 60 Guhdo Ø 290 x 2,4/3,0 x 60 Guhdo Ø 290 x 2,4/3,0 x 60 Guhdo Ø 290 x 2,4/3,0 x 60 Guhdo Ø 290 x 2,4/3,0 x 60
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Guhdo Ø 290 x 2,4/3,0 x 60
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
SAHINLER Werkstattpresse Sahinler HDPM 1040/60
more images
1
Австрија
861 km
SAHINLER Werkstattpresse Sahinler HDPM 1040/60
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III Durma HD-F 6020 III
more images
15
Белгија België
1655 km
Durma HD-F 6020 III
2017
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
AGIE CHARMILLES Mikron HPM 600 HD AGIE CHARMILLES Mikron HPM 600 HD AGIE CHARMILLES Mikron HPM 600 HD AGIE CHARMILLES Mikron HPM 600 HD AGIE CHARMILLES Mikron HPM 600 HD
more images
5
Германија Halberstadt
1403 km
AGIE CHARMILLES Mikron HPM 600 HD
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
ALLMATIC HD 160 ALLMATIC HD 160 ALLMATIC HD 160 ALLMATIC HD 160 ALLMATIC HD 160 ALLMATIC HD 160
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
ALLMATIC HD 160
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg. Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg. Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg. Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg. Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg. Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg. Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg. Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg. Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg. Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg. Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg. Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg.
more images
12
Германија Wuppertal
(Локација на дилерот)
1549 km
Renault T460 6x2, erst 486TKM,1.Hd. D Fzg.
Втора рака
Класифицирана реклама
Esprit Viper HPR 260 Esprit Viper HPR 260
more images
2
Обединето Кралство 11a Farrenlester Rd, Coleraine BT51 3QR, UK
2556 km
Esprit Viper HPR 260
2007
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Fujinon EPX-4450 HD / VP-4450HD , XL-4450 / EC-600Wl / EG-530CT Fujinon EPX-4450 HD / VP-4450HD , XL-4450 / EC-600Wl / EG-530CT Fujinon EPX-4450 HD / VP-4450HD , XL-4450 / EC-600Wl / EG-530CT Fujinon EPX-4450 HD / VP-4450HD , XL-4450 / EC-600Wl / EG-530CT
more images
4
Германија Verden
(Локација на дилерот)
1569 km
Fujinon EPX-4450 HD / VP-4450HD , XL-4450 / EC-600Wl / EG-530CT
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Komatsu HD605-7 Komatsu HD605-7 Komatsu HD605-7 Komatsu HD605-7 Komatsu HD605-7 Komatsu HD605-7
more images
6
Германија Allensbach
1210 km
Komatsu HD605-7
2011
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DURMA HD-TC 60170 DURMA HD-TC 60170 DURMA HD-TC 60170 DURMA HD-TC 60170 DURMA HD-TC 60170 DURMA HD-TC 60170 DURMA HD-TC 60170 DURMA HD-TC 60170 DURMA HD-TC 60170 DURMA HD-TC 60170 DURMA HD-TC 60170 DURMA HD-TC 60170
more images
12
Германија Viechtach
1081 km
DURMA HD-TC 60170
2017
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
RSS RSS HM 600 serie HD RSS RSS HM 600 serie HD RSS RSS HM 600 serie HD
more images
3
Холандија Wijk bij Duurstede
1695 km
RSS RSS HM 600 serie HD
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
MAN TGA 26.360 Überkopflader 1 Hd Dfzg. MAN TGA 26.360 Überkopflader 1 Hd Dfzg. MAN TGA 26.360 Überkopflader 1 Hd Dfzg. MAN TGA 26.360 Überkopflader 1 Hd Dfzg.
more images
4
Германија Wuppertal
(Локација на дилерот)
1549 km
MAN TGA 26.360 Überkopflader 1 Hd Dfzg.
Втора рака
Класифицирана реклама
DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW
more images
11
Белгија Belgium
1655 km
DURMA HD-F 6020 III IPG 8KW
2017
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
ABM SB2H-DF 90Ia-4 ABM SB2H-DF 90Ia-4 ABM SB2H-DF 90Ia-4 ABM SB2H-DF 90Ia-4
more images
4
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
ABM SB2H-DF 90Ia-4
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WEINGARTEN HD 160 WEINGARTEN HD 160 WEINGARTEN HD 160
more images
3
Германија Metzingen
1244 km
WEINGARTEN HD 160
1978
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GF Machining Solutions - Georg Fischer Mikron HPM 600 HD
more images
1
Чешка република Olomouc
952 km
GF Machining Solutions - Georg Fischer Mikron HPM 600 HD
2017
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Staufenberg
1418 km
DURMA HD-TC 60170 Fiber
2021
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Schenk Netzsch Diverse KFP 630/20-60 Schenk Netzsch Diverse KFP 630/20-60 Schenk Netzsch Diverse KFP 630/20-60 Schenk Netzsch Diverse KFP 630/20-60 Schenk Netzsch Diverse KFP 630/20-60 Schenk Netzsch Diverse KFP 630/20-60
more images
6
Германија Altena
1518 km
Schenk Netzsch Diverse KFP 630/20-60
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Heidelberger Druckmaschinen HDMV 020.606 replaces HD 52.011.401N/K02
more images
1
Германија Waldenbuch
1259 km
Heidelberger Druckmaschinen HDMV 020.606 replaces HD 52.011.401N/K02
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
AYEL-TECH WP-HD 160 AYEL-TECH WP-HD 160 AYEL-TECH WP-HD 160 AYEL-TECH WP-HD 160 AYEL-TECH WP-HD 160 AYEL-TECH WP-HD 160
more images
6
Холандија Enschede
1631 km
AYEL-TECH WP-HD 160
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
DURMA HD-TC 60170 Fiber DURMA HD-TC 60170 Fiber DURMA HD-TC 60170 Fiber DURMA HD-TC 60170 Fiber DURMA HD-TC 60170 Fiber
more images
5
Германија Staufenberg
1418 km
DURMA HD-TC 60170 Fiber
2021
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
MG srl Italien G3200V/HD MG srl Italien G3200V/HD MG srl Italien G3200V/HD MG srl Italien G3200V/HD
more images
4
Германија Kornwestheim
1271 km
MG srl Italien G3200V/HD
2006
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DURMA FIBER LASER 6m x 2m | 6 kW DURMA FIBER LASER 6m x 2m | 6 kW DURMA FIBER LASER 6m x 2m | 6 kW
more images
3
Германија Staufenberg
1418 km
DURMA FIBER LASER 6m x 2m | 6 kW
Ново
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1264 km
Maximator 3130.0199
Втора рака
Класифицирана реклама
HDC XL60C HDC XL60C HDC XL60C HDC XL60C HDC XL60C HDC XL60C HDC XL60C
more images
7
HDC XL60C
2022
како нов (изложбена машина)
Класифицирана реклама
UHDE 160/C - 6 kW UHDE 160/C - 6 kW UHDE 160/C - 6 kW UHDE 160/C - 6 kW UHDE 160/C - 6 kW
more images
5
Унгарија Tata
724 km
UHDE 160/C - 6 kW
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
UHDE 1.300 x 650 (600)
more images
1
Холандија Soerendonk
1637 km
UHDE 1.300 x 650 (600)
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DUNKES HDZ 160 DUNKES HDZ 160 DUNKES HDZ 160 DUNKES HDZ 160 DUNKES HDZ 160 DUNKES HDZ 160
more images
6
Австрија Blintendorf
819 km
DUNKES HDZ 160
2016
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Lüneburg
1546 km
Tacchi HD3 90H CNC 6000 x 8000
1998
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MIKRON HPM 600HD INV 24636 MIKRON HPM 600HD INV 24636 MIKRON HPM 600HD INV 24636
more images
3
Чешка република Beroun
1104 km
MIKRON HPM 600HD INV 24636
2015
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MIKRON HPM 600HD INV 24636 MIKRON HPM 600HD INV 24636 MIKRON HPM 600HD INV 24636
more images
3
Чешка република Beroun
1104 km
MIKRON HPM 600HD INV 24636
2015
добро (искористено)
Јавете се