Machining center
Huron VX8 NVU

цена
аукција
Година на градба
2021
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Machining center
Производителот:
Huron
модел:
VX8 NVU
Број на машина:
00583/0421/226923
Година на градба:
2021
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
1.176 Х

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.558 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.500,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

High precision, compact, rigid, high performance, with direct drive, for production


TECHNICAL DETAILS - (according to manufacturer's brochure)


Spindle orientation: vertical
Structure: with mobile table, columns
Number of tools: 40 tools
Area of application: for cutting
X-stroke: 820 mm
Y-stroke : 510 mm
Z-stroke: 510 mm
Rotation speed: 10,000 rpm
Power: 14.3 kW
Advance speed X-axis: 24,000 mm/min
Advance speed Y-axis : 24,000 mm/min
Advance speed Z-axis: 24,000 mm/min
Maximum table load: 500 kg
Tool weight (max.): 7 kg
Positioning accuracy: 0.01 mm
Repeatability : 0.003 mm


MACHINE DETAILS


Total weight: 5,800 kg
Total width : 4,390 mm
Total height : 2,900 mm
Operating hours: 1176 h (as of November/December)


EQUIPMENT • Chip conveyor


The machine was professionally dismantled and stored by the previous operator. The machine can be inspected by appointment.Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14754736
Референтен број:
AUC-2401146
Ажурирање:
последен на 01.02.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14754736
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.275 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
Германија Warstein
1.499 km
Huron VX 8 NYU
Класифицирана реклама
HURON NU 3 HURON NU 3 HURON NU 3 HURON NU 3 HURON NU 3
more images
Германија Malsch
1.326 km
HURON NU 3
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON MU 6 HURON MU 6 HURON MU 6 HURON MU 6 HURON MU 6 HURON MU 6 HURON MU 6 HURON MU 6 HURON MU 6 HURON MU 6
more images
Германија Niederlangen
1.656 km
HURON MU 6
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron
more images
Германија Muehlheim/Main
(Локација на дилерот)
1.374 km
Huron
Јавете се
Класифицирана реклама
huron MU66 huron MU66 huron MU66
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
huron MU66
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON NU-4 HURON NU-4
more images
Белгија Gent
1.732 km
HURON NU-4
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron MU 55 Huron MU 55
more images
Франција Mozé-sur-Louet
1.876 km
Huron MU 55
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON NU4 HURON NU4 HURON NU4 HURON NU4 HURON NU4
more images
Германија Eislingen/Fils
1.229 km
HURON NU4
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON KX 20 HURON KX 20 HURON KX 20 HURON KX 20 HURON KX 20
more images
Германија Staufenberg
1.418 km
HURON KX 20
Јавете се
Класифицирана реклама
Турција Istanbul
608 km
Huron KX 20
Јавете се
Класифицирана реклама
huron VX12 huron VX12
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
huron VX12
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20
more images
Франција La Grand-Croix
1.449 km
Huron KX 20
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron MU66 Huron MU66 Huron MU66 Huron MU66 Huron MU66 Huron MU66 Huron MU66
more images
Обединето Кралство Burscough
2.259 km
Huron MU66
Јавете се
Купи го сега
Huron EX 10C
Класифицирана реклама
HURON SXB 523 HURON SXB 523 HURON SXB 523 HURON SXB 523 HURON SXB 523 HURON SXB 523 HURON SXB 523 HURON SXB 523 HURON SXB 523
more images
Германија Ennepetal
(Локација на дилерот)
1.539 km
HURON SXB 523
Јавете се
Класифицирана реклама
Турција Istanbul
608 km
Huron KX 30
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron MU50 Huron MU50 Huron MU50 Huron MU50 Huron MU50
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
Huron MU50
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON RU 881 HURON RU 881 HURON RU 881 HURON RU 881 HURON RU 881
more images
Франција Mozé-sur-Louet
1.876 km
HURON RU 881
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON SXB723 HURON SXB723 HURON SXB723 HURON SXB723 HURON SXB723 HURON SXB723 HURON SXB723 HURON SXB723 HURON SXB723 HURON SXB723
more images
Франција Fretin
1.742 km
HURON SXB723
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Huron EX 10C
Класифицирана реклама
HURON Universal Fräskopf SK40 HURON Universal Fräskopf SK40 HURON Universal Fräskopf SK40 HURON Universal Fräskopf SK40 HURON Universal Fräskopf SK40 HURON Universal Fräskopf SK40 HURON Universal Fräskopf SK40 HURON Universal Fräskopf SK40 HURON Universal Fräskopf SK40 HURON Universal Fräskopf SK40
more images
Германија Ennepetal
1.538 km
HURON Universal Fräskopf SK40
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron KX 10 Huron KX 10 Huron KX 10 Huron KX 10 Huron KX 10 Huron KX 10 Huron KX 10 Huron KX 10 Huron KX 10 Huron KX 10
more images
Франција Haguenau
1.352 km
Huron KX 10
Јавете се
Класифицирана реклама
huron MU4 huron MU4 huron MU4
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
huron MU4
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON MU 55 HURON MU 55
more images
Германија Bensheim
1.357 km
HURON MU 55
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON HURÈ M 2006 HURON HURÈ M 2006 HURON HURÈ M 2006 HURON HURÈ M 2006 HURON HURÈ M 2006 HURON HURÈ M 2006 HURON HURÈ M 2006 HURON HURÈ M 2006
more images
Германија Berlin
1.365 km
HURON HURÈ M 2006
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron K2X 10 FIVE Huron K2X 10 FIVE Huron K2X 10 FIVE Huron K2X 10 FIVE Huron K2X 10 FIVE Huron K2X 10 FIVE Huron K2X 10 FIVE Huron K2X 10 FIVE Huron K2X 10 FIVE
more images
Полска Wierzchowisko
1.051 km
Huron K2X 10 FIVE
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron NU3 Huron NU3 Huron NU3 Huron NU3 Huron NU3 Huron NU3 Huron NU3 Huron NU3 Huron NU3
more images
Полска Częstochowa
1.044 km
Huron NU3
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON KX 15 HURON KX 15 HURON KX 15 HURON KX 15 HURON KX 15 HURON KX 15
more images
Франција Haguenau
1.352 km
HURON KX 15
Јавете се
Класифицирана реклама
huron EX30C huron EX30C huron EX30C huron EX30C huron EX30C huron EX30C
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
huron EX30C
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron K3X 8 FIVE Huron K3X 8 FIVE Huron K3X 8 FIVE Huron K3X 8 FIVE Huron K3X 8 FIVE Huron K3X 8 FIVE
more images
Италија Maranello
941 km
Huron K3X 8 FIVE
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bühl
1.328 km
HURON BX II
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON FX (X=900 mm) mit TNC 355 HURON FX (X=900 mm) mit TNC 355
more images
Германија Staufenberg
1.426 km
HURON FX (X=900 mm) mit TNC 355
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20
more images
Франција Le Poiré-sur-Vie
1.935 km
Huron KX 20
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron MUVR 6 Huron MUVR 6
more images
Германија Weiterstadt
1.372 km
Huron MUVR 6
Јавете се
Класифицирана реклама
huron MU6
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
huron MU6
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON CX 10 HURON CX 10 HURON CX 10 HURON CX 10 HURON CX 10 HURON CX 10
more images
Франција Haguenau
1.352 km
HURON CX 10
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON MU 4 HURON MU 4 HURON MU 4 HURON MU 4 HURON MU 4 HURON MU 4 HURON MU 4
more images
Германија Bühl
1.323 km
HURON MU 4
Јавете се
Класифицирана реклама
Bavalloni VX8 Bavalloni VX8
more images
Белгија Zonhoven
1.632 km
Bavalloni VX8
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHNEEBERGER KRS-63 SCHNEEBERGER KRS-63 SCHNEEBERGER KRS-63 SCHNEEBERGER KRS-63 SCHNEEBERGER KRS-63 SCHNEEBERGER KRS-63 SCHNEEBERGER KRS-63 SCHNEEBERGER KRS-63 SCHNEEBERGER KRS-63 SCHNEEBERGER KRS-63
more images
Германија Iserlohn
1.529 km
SCHNEEBERGER KRS-63
Јавете се
Класифицирана реклама
ZAYER KM 10000 ZAYER KM 10000 ZAYER KM 10000 ZAYER KM 10000 ZAYER KM 10000
more images
Германија Dortmund
1.546 km
ZAYER KM 10000
Јавете се
Класифицирана реклама
voxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Station voxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Station voxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Station
more images
Швајцарија Veltheim
1.256 km
voxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Station
Јавете се
Класифицирана реклама
Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine
more images
Данска Padborg
(Локација на дилерот)
1.730 km
Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine
Јавете се
Класифицирана реклама
KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16 KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16 KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16 KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16 KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16 KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16 KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16 KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16
more images
Германија Achern
1.329 km
KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16
Јавете се
Класифицирана реклама
ROEWAG Venvulas ROEWAG Venvulas ROEWAG Venvulas ROEWAG Venvulas
more images
Германија Korschenbroich
1.571 km
ROEWAG Venvulas
Јавете се
Класифицирана реклама
Rhoss Terminal UTNV - UV05000198 Rhoss Terminal UTNV - UV05000198 Rhoss Terminal UTNV - UV05000198 Rhoss Terminal UTNV - UV05000198
more images
Германија Krostitz
1.305 km
Rhoss Terminal UTNV - UV05000198
Јавете се
Класифицирана реклама
Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg
more images
Холандија Heinenoord
1.730 km
Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg
Јавете се
Класифицирана реклама
Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy
more images
Холандија Sevenum
1.619 km
Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 100 DMG DMC 100 DMG DMC 100 DMG DMC 100 DMG DMC 100 DMG DMC 100 DMG DMC 100 DMG DMC 100 DMG DMC 100
more images
Франција Montévrain
1.686 km
DMG DMC 100
Јавете се
Класифицирана реклама
Other Tracon N/A Other Tracon N/A Other Tracon N/A Other Tracon N/A Other Tracon N/A Other Tracon N/A Other Tracon N/A Other Tracon N/A Other Tracon N/A Other Tracon N/A
more images
Холандија Vuren
(Локација на дилерот)
1.699 km
Other Tracon N/A
Јавете се
Класифицирана реклама
Pacton TXD339 disc brakes code xl Pacton TXD339 disc brakes code xl Pacton TXD339 disc brakes code xl Pacton TXD339 disc brakes code xl Pacton TXD339 disc brakes code xl Pacton TXD339 disc brakes code xl Pacton TXD339 disc brakes code xl Pacton TXD339 disc brakes code xl Pacton TXD339 disc brakes code xl Pacton TXD339 disc brakes code xl
more images
Холандија Vuren
(Локација на дилерот)
1.699 km
Pacton TXD339 disc brakes code xl
Јавете се