Machining center Huron VX8 NVU - Понуда на Machineseeker

Machining center
Huron VX8 NVU

цена
аукција
Година на градба
2021
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Machining center
Производителот:
Huron
модел:
VX8 NVU
Број на машина:
00583/0421/226923
Година на градба:
2021
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
1.176 Х

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.558 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

High precision, compact, rigid, high performance, with direct drive, for production


TECHNICAL DETAILS - (according to manufacturer's brochure)
Spindle orientation: vertical
Structure: with mobile table, columns
Number of tools: 40 tools
Area of application: for cutting
X-stroke: 820 mm
Y-stroke : 510 mm
Z-stroke: 510 mm
Rotation speed: 10,000 rpm
Power: 14.3 kW
Advance speed X-axis: 24,000 mm/min
Y-axis advance speed: 24,000 mm/min
Advance speed Z-axis : 24,000 mm/min
Maximum table load: 500 kg
Tool weight (max.): 7 kg
Positioning accuracy: 0.01 mm
Repeatability : 0.003 mm


MACHINE DETAILS
Total weight: 5,800 kg
Total width : 4,390 mm
Total height : 2,900 mm
Operating hours: 1176 h (as of November/December)


EQUIPMENT • Chip conveyorОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A15258943
Референтен број:
AUC-2403079
Ажурирање:
последен на 19.03.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 15258943
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.275 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
HURON NU 4HURON NU 4HURON NU 4HURON NU 4HURON NU 4
more images
Германија Malsch
1.326 km
HURON NU 4
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
huron basichuron basichuron basic
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
huron basic
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5HURON NU5
more images
Франција Ensisheim
1.333 km
HURON NU5
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON MU6HURON MU6HURON MU6HURON MU6HURON MU6HURON MU6HURON MU6HURON MU6HURON MU6
more images
Германија Ulm
1.195 km
HURON MU6
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON DXTFHURON DXTFHURON DXTFHURON DXTFHURON DXTFHURON DXTF
more images
Германија Korschenbroich
(Локација на дилерот)
1.571 km
HURON DXTF
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON NU4HURON NU4HURON NU4HURON NU4HURON NU4
more images
Германија Eislingen/Fils
1.229 km
HURON NU4
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON KX 20HURON KX 20HURON KX 20HURON KX 20HURON KX 20
more images
Германија Staufenberg
1.418 km
HURON KX 20
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
huron EX30Churon EX30Churon EX30Churon EX30Churon EX30Churon EX30C
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
huron EX30C
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron EX-CHuron EX-C
more images
Германија Deutschland
1.369 km
Huron EX-C
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron K3X 8 FIVEHuron K3X 8 FIVEHuron K3X 8 FIVEHuron K3X 8 FIVEHuron K3X 8 FIVEHuron K3X 8 FIVEHuron K3X 8 FIVEHuron K3X 8 FIVE
more images
Италија Maranello
941 km
Huron K3X 8 FIVE
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron
more images
Германија Muehlheim/Main
(Локација на дилерот)
1.374 km
Huron
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron KX10Huron KX10Huron KX10Huron KX10Huron KX10Huron KX10Huron KX10Huron KX10Huron KX10Huron KX10
more images
Шпанија Hontoba
2.075 km
Huron KX10
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron MU 55Huron MU 55
more images
Франција Mozé-sur-Louet
1.876 km
Huron MU 55
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
huron PU771huron PU771
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
huron PU771
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON NU-4HURON NU-4
more images
Белгија Gent
1.732 km
HURON NU-4
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20 Huron KX 20
more images
Франција La Grand-Croix
1.449 km
Huron KX 20
Потврден дилер
Јавете се
Купи го сега
Huron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10C
Huron EX 10C
buyer-protection
Класифицирана реклама
HURON SXB 523HURON SXB 523HURON SXB 523HURON SXB 523HURON SXB 523HURON SXB 523HURON SXB 523HURON SXB 523HURON SXB 523
more images
Германија Ennepetal
(Локација на дилерот)
1.539 km
HURON SXB 523
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON RU 881HURON RU 881HURON RU 881HURON RU 881HURON RU 881
more images
Франција Mozé-sur-Louet
1.876 km
HURON RU 881
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
huron mu5huron mu5
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
huron mu5
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron KX 10Huron KX 10Huron KX 10Huron KX 10Huron KX 10Huron KX 10Huron KX 10Huron KX 10Huron KX 10Huron KX 10
more images
Франција Haguenau
1.352 km
Huron KX 10
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON HURÈ M 2006HURON HURÈ M 2006HURON HURÈ M 2006HURON HURÈ M 2006HURON HURÈ M 2006HURON HURÈ M 2006HURON HURÈ M 2006HURON HURÈ M 2006
more images
Германија Berlin
1.365 km
HURON HURÈ M 2006
Јавете се
аукција
Huron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10CHuron EX 10C
Аукцијата заврши
Huron EX 10C
buyer-protection
Класифицирана реклама
HURON Universal Fräskopf SK40HURON Universal Fräskopf SK40HURON Universal Fräskopf SK40HURON Universal Fräskopf SK40HURON Universal Fräskopf SK40HURON Universal Fräskopf SK40HURON Universal Fräskopf SK40HURON Universal Fräskopf SK40HURON Universal Fräskopf SK40HURON Universal Fräskopf SK40
more images
Германија Ennepetal
1.538 km
HURON Universal Fräskopf SK40
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron K2X 10 FIVEHuron K2X 10 FIVEHuron K2X 10 FIVEHuron K2X 10 FIVEHuron K2X 10 FIVEHuron K2X 10 FIVEHuron K2X 10 FIVEHuron K2X 10 FIVEHuron K2X 10 FIVE
more images
Полска Wierzchowisko
1.051 km
Huron K2X 10 FIVE
Јавете се
Класифицирана реклама
huron VX12huron VX12huron VX12huron VX12
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
huron VX12
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON MU 55HURON MU 55
more images
Германија Bensheim
1.357 km
HURON MU 55
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON KX 15HURON KX 15HURON KX 15HURON KX 15HURON KX 15HURON KX 15
more images
Франција Haguenau
1.352 km
HURON KX 15
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bühl
1.328 km
HURON BX II
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON FX (X=900 mm) mit TNC 355 HURON FX (X=900 mm) mit TNC 355
more images
Германија Staufenberg
1.426 km
HURON FX (X=900 mm) mit TNC 355
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
huron MU6
more images
Франција Courbevoie
1.721 km
huron MU6
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON CX 10HURON CX 10HURON CX 10HURON CX 10HURON CX 10HURON CX 10
more images
Франција Haguenau
1.352 km
HURON CX 10
Јавете се
Класифицирана реклама
HURON MU 4HURON MU 4HURON MU 4HURON MU 4HURON MU 4HURON MU 4HURON MU 4
more images
Германија Bühl
1.323 km
HURON MU 4
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Bavalloni VX8Bavalloni VX8
more images
Белгија Zonhoven
1.632 km
Bavalloni VX8
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHNEEBERGER KRS-63SCHNEEBERGER KRS-63SCHNEEBERGER KRS-63SCHNEEBERGER KRS-63SCHNEEBERGER KRS-63SCHNEEBERGER KRS-63SCHNEEBERGER KRS-63SCHNEEBERGER KRS-63SCHNEEBERGER KRS-63SCHNEEBERGER KRS-63
more images
Германија Iserlohn
1.529 km
SCHNEEBERGER KRS-63
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
ZAYER KM 10000ZAYER KM 10000ZAYER KM 10000ZAYER KM 10000ZAYER KM 10000
more images
Германија Dortmund
1.546 km
ZAYER KM 10000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa 6VX88Yaskawa 6VX88Yaskawa 6VX88Yaskawa 6VX88Yaskawa 6VX88Yaskawa 6VX88Yaskawa 6VX88Yaskawa 6VX88
more images
Германија Germany
1.369 km
Yaskawa 6VX88
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605Kupfermuehle DOIN- VUIN 605
more images
Финска 66140 Malax, Finnland
2.364 km
Kupfermuehle DOIN- VUIN 605
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 KehrmachineScania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine
more images
Данска Padborg
(Локација на дилерот)
1.730 km
Scania P270 4x2 Johnston Beam VX 800 Kehrmachine
Јавете се
Класифицирана реклама
voxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Stationvoxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Stationvoxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Station
more images
Швајцарија Veltheim
1.256 km
voxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Station
Јавете се
Класифицирана реклама
KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16
more images
Германија Achern
1.329 km
KUPFERMÜHLE DOIN - VUIN - DOMA - KH 30 -DK14 - DK 16
Јавете се
Класифицирана реклама
ROEWAG VenvulasROEWAG VenvulasROEWAG VenvulasROEWAG Venvulas
more images
Германија Korschenbroich
1.571 km
ROEWAG Venvulas
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Rhoss Terminal UTNV - UV05000198Rhoss Terminal UTNV - UV05000198Rhoss Terminal UTNV - UV05000198Rhoss Terminal UTNV - UV05000198
more images
Германија Krostitz
1.305 km
Rhoss Terminal UTNV - UV05000198
Јавете се
Класифицирана реклама
Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 wegVolvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 wegVolvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 wegVolvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 wegVolvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 wegVolvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 wegVolvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 wegVolvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 wegVolvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 wegVolvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 wegVolvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 wegVolvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg
more images
Холандија Heinenoord
1.730 km
Volvo Volvo FM9 4x2R + Johnston Beam VX800 weg
Јавете се
Класифицирана реклама
Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy
more images
Холандија Sevenum
1.619 km
Lenssen vul en sluittechniek B.V Lazy suzy
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakesKaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakesKaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakesKaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakesKaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakesKaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakesKaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakesKaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakesKaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakesKaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakesKaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakesKaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakes
more images
Холандија Vuren
(Локација на дилерот)
1.699 km
Kaiser ROBUSTE PLATFORM saf disc brakes
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Floor FLO 12 18K1Floor FLO 12 18K1
more images
Холандија Vuren
(Локација на дилерот)
1.699 km
Floor FLO 12 18K1
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Schmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drum
more images
Холандија Vuren
(Локација на дилерот)
1.699 km
Schmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drum
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pkMercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pk
more images
Холандија Vuren
(Локација на дилерот)
1.699 km
Mercedes-Benz SPRINTER 316 l2h2 trekhaak 163pk
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Schmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drumSchmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drum
more images
Холандија Vuren
(Локација на дилерот)
1.699 km
Schmitz Cargobull SKI 24 SGF 3 25m3 steel saf drum
Потврден дилер
Јавете се