Automatic lathe
INDEX C65 Speed Line

цена
аукција
Година на градба
2004
држава
Втора рака (ограничена функционалност)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.236 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Automatic lathe
Производителот:
INDEX
модел:
C65 Speed Line
Година на градба:
2004
држава:
има потреба од поправка (користено)
функционалност:
ограничена функционалност
Работно време:
62166

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.236 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Drive module of an axis defective

TECHNICAL DETAILS

turning diameter: 140 mm
material passage: 66 mm
rotational speed: 5000 rpm
C-axis resolution: 0.00014
Z-axis: 600 mm
X-axis: 150 mm

control: C200-4D
pre-bearing diameter: 110 mm
rapid traverse Z / X: 50 / 25 m/min

X1-Z1 - axis: 110 mm
Y1 - axis: 360 mm
tool holder 1: turret with 12 stations
X2 - axis: 110 mm
Z2 - axis: 360 mm
Y2 - axis: 70 mm
Tool holder 2 and 3: turret with 12 stations

Power 100 % / 40 %: 20 / 27 kW
Torque 100 % / 40 %: 105 / 145 Nm


EQUIPMENT

 • discharge conveyor for finished parts
 • Gripper fingers for workpiece diameter: 4 - 65 mm, length: 250 mm Weight: 3 kg
 • Rest piece gripper
 • Cooling lubricant system
 • Chip slat-band conveyor

ДОКУМЕНТИ

12314114.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12314114
Референтен број:
AUC-2309039
Ажурирање:
последен на 06.09.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12314114
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.236 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Index ABC Speed Line Index ABC Speed Line Index ABC Speed Line Index ABC Speed Line Index ABC Speed Line Index ABC Speed Line Index ABC Speed Line Index ABC Speed Line
more images
8
Германија Malsch
1324 km
Index ABC Speed Line
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Index C42 Speed Line Index C42 Speed Line Index C42 Speed Line Index C42 Speed Line Index C42 Speed Line Index C42 Speed Line
more images
6
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
Index C42 Speed Line
2004
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX G300 Ratio Line INDEX G300 Ratio Line
more images
2
Германија Sonnenbühl
1243 km
INDEX G300 Ratio Line
2004
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX C 65 INDEX C 65 INDEX C 65 INDEX C 65 INDEX C 65 INDEX C 65 INDEX C 65 INDEX C 65
more images
8
Германија Hattingen
(Локација на дилерот)
1555 km
INDEX C 65
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX C65 INDEX C65 INDEX C65 INDEX C65 INDEX C65 INDEX C65 INDEX C65 INDEX C65 INDEX C65
more images
9
Германија Lüdenscheid
1520 km
INDEX C65
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX G300 Ratio Line
more images
1
Германија Sonnenbühl
1243 km
INDEX G300 Ratio Line
2004
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX ABC 42 Speedline INDEX ABC 42 Speedline INDEX ABC 42 Speedline INDEX ABC 42 Speedline INDEX ABC 42 Speedline INDEX ABC 42 Speedline INDEX ABC 42 Speedline INDEX ABC 42 Speedline INDEX ABC 42 Speedline INDEX ABC 42 Speedline
more images
10
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
INDEX ABC 42 Speedline
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
food pad line, fruit pad, soaker pad 800-1000ppm
more images
1
Турција Eskişehir
769 km
food pad line, fruit pad, soaker pad 800-1000ppm
2020
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII
more images
15
Бугарија Sofia
178 km
Argon Mirus ESC drying unit Speed IT 2 FII
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW Saalfeld BKR 20 x 4 AI WMW Saalfeld BKR 20 x 4 AI WMW Saalfeld BKR 20 x 4 AI WMW Saalfeld BKR 20 x 4 AI WMW Saalfeld BKR 20 x 4 AI
more images
5
Германија Mörsdorf
1282 km
WMW Saalfeld BKR 20 x 4 AI
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
NEFF ANTRIEBSTECHNIK WM60-000-MM20-0600-1060-8EN-1 NEFF ANTRIEBSTECHNIK WM60-000-MM20-0600-1060-8EN-1 NEFF ANTRIEBSTECHNIK WM60-000-MM20-0600-1060-8EN-1 NEFF ANTRIEBSTECHNIK WM60-000-MM20-0600-1060-8EN-1 NEFF ANTRIEBSTECHNIK WM60-000-MM20-0600-1060-8EN-1 NEFF ANTRIEBSTECHNIK WM60-000-MM20-0600-1060-8EN-1
more images
6
Германија Mühlacker
(Локација на дилерот)
1302 km
NEFF ANTRIEBSTECHNIK WM60-000-MM20-0600-1060-8EN-1
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WEBO Varia 20 WEBO Varia 20 WEBO Varia 20 WEBO Varia 20 WEBO Varia 20 WEBO Varia 20 WEBO Varia 20
more images
7
Германија Mörsdorf
1282 km
WEBO Varia 20
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
INDEX RatioLine G 400 / 2000
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX GSC65 INDEX GSC65 INDEX GSC65 INDEX GSC65
more images
4
Германија Kornwestheim
1271 km
INDEX GSC65
1992
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Index MS 52C Compact-Multiline Index MS 52C Compact-Multiline Index MS 52C Compact-Multiline Index MS 52C Compact-Multiline Index MS 52C Compact-Multiline Index MS 52C Compact-Multiline
more images
6
Германија Berlin
1365 km
Index MS 52C Compact-Multiline
2004
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Endoline 247 Endoline 247 Endoline 247 Endoline 247 Endoline 247 Endoline 247 Endoline 247 Endoline 247 Endoline 247 Endoline 247 Endoline 247 Endoline 247 Endoline 247
more images
13
Обединето Кралство Misterton
2132 km
Endoline 247
2016
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
APOLLO Bimak 35 speedy 2000 APOLLO Bimak 35 speedy 2000 APOLLO Bimak 35 speedy 2000 APOLLO Bimak 35 speedy 2000 APOLLO Bimak 35 speedy 2000 APOLLO Bimak 35 speedy 2000 APOLLO Bimak 35 speedy 2000
more images
7
Германија Bünde
(Локација на дилерот)
1541 km
APOLLO Bimak 35 speedy 2000
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO HSC 75 LINEAR DECKEL MAHO HSC 75 LINEAR DECKEL MAHO HSC 75 LINEAR DECKEL MAHO HSC 75 LINEAR
more images
4
Германија Metzingen
1244 km
DECKEL MAHO HSC 75 LINEAR
2009
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Geretsried
(Локација на дилерот)
1067 km
DMG MORI SPEED 32-10 Linear
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Panhans s45 Speed 420-320, Visioline Panhans s45 Speed 420-320, Visioline Panhans s45 Speed 420-320, Visioline
more images
3
Австрија Heiligenkreuz
921 km
Panhans s45 Speed 420-320, Visioline
2011
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
HOMAG Profiline FPL 526/4/25 HOMAG Profiline FPL 526/4/25 HOMAG Profiline FPL 526/4/25 HOMAG Profiline FPL 526/4/25 HOMAG Profiline FPL 526/4/25 HOMAG Profiline FPL 526/4/25 HOMAG Profiline FPL 526/4/25 HOMAG Profiline FPL 526/4/25 HOMAG Profiline FPL 526/4/25 HOMAG Profiline FPL 526/4/25
more images
10
Италија Roreto
1178 km
HOMAG Profiline FPL 526/4/25
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC
more images
8
Германија Bühl
1323 km
INDEX ABC
2003
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC INDEX ABC
more images
8
Германија Bühl
1323 km
INDEX ABC
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
SIDE SBM 2 SIDE SBM 2 SIDE SBM 2 SIDE SBM 2
more images
4
Италија Fumane (Verona)
(Локација на дилерот)
978 km
SIDE SBM 2
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MAN TGS 26.430 6x2 2 LL HS SL Speedline PPK Evo Lift MAN TGS 26.430 6x2 2 LL HS SL Speedline PPK Evo Lift MAN TGS 26.430 6x2 2 LL HS SL Speedline PPK Evo Lift MAN TGS 26.430 6x2 2 LL HS SL Speedline PPK Evo Lift
more images
4
Германија Kirchberg
(Локација на дилерот)
1245 km
MAN TGS 26.430 6x2 2 LL HS SL Speedline PPK Evo Lift
Втора рака
Класифицирана реклама
Австрија Oberweis
944 km
TCI cutting Speedline
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Tolerans Speedliner SP-17008 Tolerans Speedliner SP-17008 Tolerans Speedliner SP-17008 Tolerans Speedliner SP-17008 Tolerans Speedliner SP-17008
more images
5
Финска Saarijärvi
2360 km
Tolerans Speedliner SP-17008
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAN TGS 26.360 6x2 2 LL HS SL Speedline 29 PPK MAN TGS 26.360 6x2 2 LL HS SL Speedline 29 PPK MAN TGS 26.360 6x2 2 LL HS SL Speedline 29 PPK
more images
3
Германија Kirchberg
(Локација на дилерот)
1245 km
MAN TGS 26.360 6x2 2 LL HS SL Speedline 29 PPK
2016
Втора рака
Класифицирана реклама
MAN TGS 26.320 6x2 4 LL HS SL Speedline
more images
1
Германија Kirchberg
(Локација на дилерот)
1245 km
MAN TGS 26.320 6x2 4 LL HS SL Speedline
Втора рака
Класифицирана реклама
MAN TGS 26.320 6x2 4 LL HS SL Speedline 27 PPK ViS
more images
1
Германија Kirchberg
(Локација на дилерот)
1245 km
MAN TGS 26.320 6x2 4 LL HS SL Speedline 27 PPK ViS
Втора рака
Класифицирана реклама
INDEX RN 8 INDEX RN 8 INDEX RN 8 INDEX RN 8 INDEX RN 8
more images
5
Германија Lüdenscheid
1515 km
INDEX RN 8
1978
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX MS40C INDEX MS40C INDEX MS40C INDEX MS40C INDEX MS40C
more images
5
Германија
1369 km
INDEX MS40C
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300
more images
3
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1092 km
INDEX G 300
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Index GE65 Index GE65 Index GE65 Index GE65 Index GE65
more images
5
Германија
1369 km
Index GE65
1984
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX GFG 450 INDEX GFG 450 INDEX GFG 450 INDEX GFG 450 INDEX GFG 450
more images
5
Германија Mindelheim
1138 km
INDEX GFG 450
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC
more images
7
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
INDEX GE 42 NC
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX RN 8 INDEX RN 8 INDEX RN 8 INDEX RN 8
more images
4
Германија Lüdenscheid
1515 km
INDEX RN 8
1978
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX MS22-6 INDEX MS22-6 INDEX MS22-6 INDEX MS22-6 INDEX MS22-6 INDEX MS22-6 INDEX MS22-6 INDEX MS22-6 INDEX MS22-6 INDEX MS22-6 INDEX MS22-6 INDEX MS22-6 INDEX MS22-6
more images
13
Соединетите Американски Држави Oak Forest
8378 km
INDEX MS22-6
2017
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX MS 18 C INV 22620 INDEX MS 18 C INV 22620 INDEX MS 18 C INV 22620 INDEX MS 18 C INV 22620 INDEX MS 18 C INV 22620
more images
5
Чешка република Beroun
1104 km
INDEX MS 18 C INV 22620
2007
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX GB 65 INDEX GB 65 INDEX GB 65 INDEX GB 65 INDEX GB 65
more images
5
Германија Hamburg
1593 km
INDEX GB 65
1994
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX G200 INDEX G200
more images
2
Германија Eisenach
1361 km
INDEX G200
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Galvanic line Galvanic line Galvanic line Galvanic line Galvanic line Galvanic line
more images
6
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
Galvanic line
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX GE 65 NC INDEX GE 65 NC INDEX GE 65 NC INDEX GE 65 NC
more images
4
Германија Bühl
1323 km
INDEX GE 65 NC
1980
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX C100  INDEX C100  INDEX C100  INDEX C100  INDEX C100 
more images
5
Соединетите Американски Држави Oak Forest
8378 km
INDEX C100 
2011
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX MS32-6 INDEX MS32-6
more images
2
Германија Dresden
1211 km
INDEX MS32-6
2019
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
K Line Europe GmbH K Scan K Line Europe GmbH K Scan K Line Europe GmbH K Scan
more images
3
Германија Düsseldorf
1557 km
K Line Europe GmbH K Scan
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX V200 INDEX V200 INDEX V200 INDEX V200 INDEX V200
more images
5
Германија Staufenberg
1418 km
INDEX V200
1994
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300 INDEX G 300
more images
13
Германија Leingarten
1292 km
INDEX G 300
1998
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC
more images
6
Германија Bühl
1323 km
INDEX GE 42 NC
1980
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC INDEX GE 42 NC
more images
7
Германија Bühl
1323 km
INDEX GE 42 NC
1980
Втора рака
Јавете се