Glass machining center Intermac Master
INTERMAC Master Bevel 2300

цена
аукција
Година на градба
2000
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Glass machining center Intermac Master
Производителот:
INTERMAC
модел:
Master Bevel 2300
Број на машина:
90676
Година на градба:
2000
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Friesland, Холандија Холандија – Растојание: околу 1.761 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

The machine is offered Ex-Works. MASTER-BEVEL is a machine with numerical control that allows the following machining operations:

 • beveling (straight and/or curved) of the panel edge
 • grinding (straight and/or curved) of the panel edge
 • cutting with diamond wheel (straight only)
 • cutting with knurl (straight and/or curved)
 • Writing on the plate surface
 • Writing on the edge of the plate

TECHNICAL DETAILS

travels X / Y / Z: 3 .430 / 2.310 / 180 mm
A-axis: +/- 15 mm
B axis: +/-15 mm
feed rate X / Y / Z: 60 / 30 / 12,5 mm/min
clamping area: 3 .000 x 2.230 mm
plate size: max. 3.000 x 2.220 mm


TOOLS

Tool changer: 28 positions
tool dimension: max. 150 mm
Rotational speed: 15.000 rpm
10 types of tools:

 1. EDGE DIAMOND TOOL Diamond tool for machining the edge of the slab.
 2. EDGEPOLISHING DISC Polishing tool for machining the edge of the plate
 3. MILLING Diamond tool for profile cutting of the slab edge
 4. DRILLING Diamond tool for drilling the slab surface
 5. SURFACE GRAPHITE TIP Diamond tool for inscribing the panel surface
 6. DIAMOND DISH Diamond tool for straight-line cutting of the slab edge
 7. EDGE GRAPHITE P ITCH Diamond tool for inscribing the slab edge
 8. DIAMOND TOOLFOR BE VELING THE EDGE OFBORED HOL ES Diamond tool for beveling the inner edge of the drilled hole
 9. DIAMOND TOOL FOR BEVELING Diamond tool for bevel machining
 10. POLISHING DISC F. BEVELING Polishing tool for machining the bevel surface

MACHINE DETAILS

weight: 6400 kg
voltage: 380 V
Power: 18,5 kW
current: 48 A
frequency: 50 Hz
Pressure: 7 bar; 400 l/min
Water: 2,5 bar; 6,5 l/min

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

аукциска такса:
18,0 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и надоместокот за аукцијата и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7935368
Референтен број:
AUC-230148
Ажурирање:
последен на 18.01.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 7935368
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Холандија Холандија
Растојание: околу 1.761 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
Холандија Friesland, Холандија
1761 km
INTERMAC Master Bevel 2300
2000
добро (искористено)
Класифицирана реклама
INTERMAC Master Edge 2300 INTERMAC Master Edge 2300 INTERMAC Master Edge 2300 INTERMAC Master Edge 2300 INTERMAC Master Edge 2300 INTERMAC Master Edge 2300
more images
6
Германија Höfen an der Enz
1303 km
INTERMAC Master Edge 2300
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Intermac Master 43 Plus
more images
1
Обединето Кралство Salisbury
2080 km
Intermac Master 43 Plus
2016
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Intermac Master 33 Aperta Intermac Master 33 Aperta Intermac Master 33 Aperta Intermac Master 33 Aperta Intermac Master 33 Aperta Intermac Master 33 Aperta Intermac Master 33 Aperta Intermac Master 33 Aperta Intermac Master 33 Aperta
more images
9
Германија Dortmund
1547 km
Intermac Master 33 Aperta
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Intermac MASTER_33 STANDARD Intermac MASTER_33 STANDARD Intermac MASTER_33 STANDARD Intermac MASTER_33 STANDARD Intermac MASTER_33 STANDARD Intermac MASTER_33 STANDARD
more images
6
Германија Berlin
1365 km
Intermac MASTER_33 STANDARD
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
INTERMAC Master33 Aperta 4 (x,y,z,c) axis INTERMAC Master33 Aperta 4 (x,y,z,c) axis INTERMAC Master33 Aperta 4 (x,y,z,c) axis INTERMAC Master33 Aperta 4 (x,y,z,c) axis
more images
4
Обединето Кралство Bassingbourn Rd, Stansted CM24 1QW, Wielka Brytania
1987 km
INTERMAC Master33 Aperta 4 (x,y,z,c) axis
2006
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Sidzina
903 km
Vanhold Powermax 2300, with Speed Master
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
GRINDINGMASTER GR-2300-900-WWB
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm
more images
15
Германија Bad Lippspringe
1498 km
Renault Master Pritsche Plane/Schwingsitz /2300mm 2500mm
Ново
Класифицирана реклама
Холандија Valkenswaard
1647 km
KEMPPI MasterTig MLS 2300 ACDC
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs
more images
6
Австрија Neumarkt im Hausruckkreis
973 km
INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs
2016
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Intermac Primus 322 Intermac Primus 322 Intermac Primus 322 Intermac Primus 322 Intermac Primus 322 Intermac Primus 322 Intermac Primus 322 Intermac Primus 322 Intermac Primus 322 Intermac Primus 322 Intermac Primus 322
more images
11
Германија Kaiserslautern
(Локација на дилерот)
1392 km
Intermac Primus 322
2017
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
INTERMAC LM37 INTERMAC LM37 INTERMAC LM37 INTERMAC LM37 INTERMAC LM37 INTERMAC LM37
more images
6
Белгија Maasmechelen
1610 km
INTERMAC LM37
2017
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Butzbach
1405 km
Rubble Master RM 80Go/Crusher/Prallbrecher/Brechanlage
2013
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Intermac WL-10100DG Intermac WL-10100DG Intermac WL-10100DG Intermac WL-10100DG Intermac WL-10100DG Intermac WL-10100DG Intermac WL-10100DG
more images
7
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Intermac WL-10100DG
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Sky Master - KRAFT VL 700A Sky Master - KRAFT VL 700A Sky Master - KRAFT VL 700A Sky Master - KRAFT VL 700A Sky Master - KRAFT VL 700A
more images
5
Кина, Народна Република
6908 km
Sky Master - KRAFT VL 700A
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
MASTER BAG 330 TH MASTER BAG 330 TH MASTER BAG 330 TH MASTER BAG 330 TH MASTER BAG 330 TH MASTER BAG 330 TH MASTER BAG 330 TH
more images
7
Холандија Hoofddorp
1750 km
Automatic Shopping Bag Making machine
MASTER BAG 330 TH
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Rubble Master RM90Go
more images
1
Австрија Dornbirn
1149 km
Rubble Master RM90Go
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MASTER 5000 Litre MASTER 5000 Litre MASTER 5000 Litre MASTER 5000 Litre MASTER 5000 Litre MASTER 5000 Litre
more images
6
Обединето Кралство Essex House, 375-377 High St, London E15 4QZ, UK
1986 km
MASTER 5000 Litre
1987
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Butzbach
1405 km
Rubble Master RM 100/Crusher/Prallbrecher/Brechanlage
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Wiesbaden
(Локација на дилерот)
1407 km
MASTER HEAD SHOP
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Spiral bevel gear 5 C 280P
more images
1
Полска Łysomice
1299 km
Spiral bevel gear 5 C 280P
1986
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Холандија Hoofddorp
1750 km
Glassine waxed paper bag machine
MASTER BAG 350GL
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Rubble Master RM90Go
more images
1
Австрија Dornbirn
1149 km
Rubble Master RM90Go
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005 Vivotec Master-Depot MD-005
more images
13
Холандија Sevenum
1619 km
Vivotec Master-Depot MD-005
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs
more images
9
Австрија Neumarkt im Hausruckkreis
973 km
INTERMAC / INTESA Primus 322 5Achs
2016
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
freight master cuschion freight master cuschion freight master cuschion freight master cuschion
more images
4
Германија Plettenberg
1504 km
freight master cuschion
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Chrome Master Chrome Master
more images
2
Турција Ferhuniye, Karatay Sk. No:5 D:sitesi A1 blok, 42060 Selçuklu/Konya, Türkiye
1008 km
Chrome Master
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
TOSCAR Master FAB3100/160 cnc TOSCAR Master FAB3100/160 cnc TOSCAR Master FAB3100/160 cnc TOSCAR Master FAB3100/160 cnc
more images
4
Унгарија Székesfehérvár
672 km
TOSCAR Master FAB3100/160 cnc
2015
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rubble Master RM 100 GO! + MS 100 Rubble Master RM 100 GO! + MS 100 Rubble Master RM 100 GO! + MS 100 Rubble Master RM 100 GO! + MS 100
more images
4
Германија Achim
1586 km
Rubble Master RM 100 GO! + MS 100
2013
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
INTERMAC PRIMUS 322 INTERMAC PRIMUS 322 INTERMAC PRIMUS 322 INTERMAC PRIMUS 322
more images
4
Романија Brașov
550 km
INTERMAC PRIMUS 322
2014
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Chrome Master Chrome Master Chrome Master Chrome Master Chrome Master Chrome Master
more images
6
Турција Ferhuniye, Karatay Sk. No:5 D:sitesi A1 blok, 42060 Selçuklu/Konya, Türkiye
1008 km
Chrome Master
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Chrome master Chr00100 Chrome master Chr00100 Chrome master Chr00100 Chrome master Chr00100 Chrome master Chr00100 Chrome master Chr00100 Chrome master Chr00100 Chrome master Chr00100 Chrome master Chr00100 Chrome master Chr00100 Chrome master Chr00100 Chrome master Chr00100
more images
12
Турција Tarla, Aşıkhalil Sk. No:5 D:1blok, 42060 Selçuklu/Konya, Türkiye
1008 km
Chrome master Chr00100
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg. Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg.
more images
15
Германија Wuppertal
1550 km
Renault Master,Verkaufwagen,1.Hand,D Fzg.
2017
Втора рака
Класифицирана реклама
OMMA / OTHER BRANDS 2300 OMMA / OTHER BRANDS 2300 OMMA / OTHER BRANDS 2300 OMMA / OTHER BRANDS 2300 OMMA / OTHER BRANDS 2300
more images
5
Италија Cantù
1112 km
OMMA / OTHER BRANDS 2300
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300
more images
7
Полска Wrocław
1116 km
Engel Duo 16050/2300
1997
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master
more images
15
Белгија Kruibeke
1703 km
Renault Master
2020
Втора рака
Класифицирана реклама
Bartscher 2300/600/H230 mm Bartscher 2300/600/H230 mm Bartscher 2300/600/H230 mm Bartscher 2300/600/H230 mm Bartscher 2300/600/H230 mm
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Bartscher 2300/600/H230 mm
1980
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master
more images
6
Германија Recklinghausen
1565 km
Renault Master
2022
Ново
Класифицирана реклама
Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master Renault Gamo/ Master
more images
13
Германија Hohen Neuendorf
1386 km
Renault Gamo/ Master
2004
Втора рака
Класифицирана реклама
Hess Presses 2300*1300 Hess Presses 2300*1300 Hess Presses 2300*1300 Hess Presses 2300*1300 Hess Presses 2300*1300
more images
5
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1660 km
Hess Presses 2300*1300
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300 Engel Duo 16050/2300
more images
7
Полска Wrocław
1116 km
Engel Duo 16050/2300
2004
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Renault Master,erst181TKM Renault Master,erst181TKM Renault Master,erst181TKM Renault Master,erst181TKM Renault Master,erst181TKM Renault Master,erst181TKM Renault Master,erst181TKM
more images
7
Германија Wuppertal
1550 km
Renault Master,erst181TKM
2012
Втора рака
Класифицирана реклама
Micromatic 2300 Micromatic 2300 Micromatic 2300 Micromatic 2300 Micromatic 2300
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Micromatic 2300
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master
more images
15
Белгија Kruibeke
1703 km
Renault Master
2011
Втора рака
Класифицирана реклама
Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master
more images
9
Германија Solingen
1547 km
Renault Master
2009
Втора рака
Класифицирана реклама
Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master
more images
15
Холандија Vuren
1699 km
Renault Master
2014
Втора рака
Класифицирана реклама
Renault MASTER Renault MASTER Renault MASTER Renault MASTER Renault MASTER Renault MASTER Renault MASTER Renault MASTER Renault MASTER Renault MASTER Renault MASTER Renault MASTER Renault MASTER
more images
13
Германија Siek
1586 km
Renault MASTER
2016
Втора рака
Класифицирана реклама
Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master
more images
12
Германија Wuppertal
1550 km
Renault Master
2019
Втора рака
Класифицирана реклама
unbekannt 2300/815/H845 mm unbekannt 2300/815/H845 mm unbekannt 2300/815/H845 mm unbekannt 2300/815/H845 mm unbekannt 2300/815/H845 mm
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
unbekannt 2300/815/H845 mm
Втора рака
Јавете се