Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto

Autoclave / retorts
JBT FMC FoodTech A144
НОВО

Тип на понуда
Втора рака
Локација
Cambridge, UK

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Тип на машина:
Autoclave / retorts
Производителот:
JBT FMC FoodTech
модел:
A144
држава:
како нов (користен)

ЦЕНА И ЛОКАЦИЈА

Локација:
Cambridge, UK Обединето Кралство

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A6636568
Ажурирање:
последен на 14.01.2022

ОПИС

2 x JBT FMC Foodtech autoclave / retorts in nice condition. Have come direct from a European pate producer. Single door, 1.4m diameter 4 trolley capacity 6790 litres. Two identical machines and we also have a 6 trolley version A146.
B3lp2s0yay

даватели на услуги

Orbital Foods Ltd

Лице за контакт:Herr Taras Townsend

Chapel Pond Hill

IP32 7HT Suffolk , Großbrittanien

телефон:
Лице за контакт:
Г Taras Townsend
Идентификација на машината:
A6636568 во Maschinensucher

Регистриран од: 2021

94 Реклами на интернет

Orbital Foods Ltd was established in 1994 and has grown to become one of the leaders in the new and used food machinery sector. We own everything that we offer for sale so you know that you aren't dealing with a middleman. We employ over thirty people at our 3.5 acre site in Bury St Edmunds and we export machinery all over the world.

Испрати барање

us
Германија
Австрија
Швајцарија
Соединетите Американски Држави
Обединето Кралство
Франција
Белгија
Шпанија
Мексико
Италија
Холандија
Полска
Руска Федерација
Белорусија (Белорусија)
Украина
Estland (Reval)
Турција
Нов Зеланд
Ирска
Чешка република
Данска
Финска
Шведска
Норвешка
Малта
Луксембург
Грција
Литванија
Латвија
Исланд
Португалија
Бразил
Венецуела
Аргентина
Унгарија
Словачка
Романија
Молдавија
Словенија
Србија
Црна Гора
Албанија
Хрватска
Бугарија
Македонија
Босна и Херцеговина
Израел
Египет
Индија
Индонезија
Јужна Кореа
Јапонија
Тајланд
Малезија
Виетнам
Кина
Тајван
Иран
Бангладеш
Авганистан
Внимание: Вашето барање ќе биде проследено до сите дилери во оваа категорија. Тоа значи дека можете да добиете голем број понуди!
Барањето не можеше да се испрати. Обидете се повторно подоцна.

ТЕЛЕФОН & ФАКС

телефон: +44 1284 668008
факс:
телефон:
Лице за контакт:
Г Taras Townsend
Идентификација на машината:
A6636568 во Машински трагач
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144
more images
6
Јавете се
Cambridge Обединето Кралство
како нов (користен)
JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer
more images
12
Јавете се
69266, Lithuania Литванија
како нов (користен)
JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7
more images
15
Јавете се
Harwich Обединето Кралство
многу добро (користено)
Јавете се
Odry Полска
1990
многу добро (користено)
JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E
more images
10
Јавете се
Zamość Полска
многу добро (користено)
FMC 200 FMC 200 FMC 200 FMC 200 FMC 200 FMC 200 FMC 200 FMC 200 FMC 200
more images
9
Јавете се
SKYDRA, Грција Грција
(Локација на дилерот)
1992
работилница ремонтирана (искористена)
FMC VF10 FMC VF10 FMC VF10 FMC VF10 FMC VF10
more images
5
Јавете се
Misterton Обединето Кралство
добро (искористено)
JBT Proseal GT1 JBT Proseal GT1 JBT Proseal GT1
more images
3
Јавете се
Stowmarket Обединето Кралство
добро (искористено)
JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7
more images
15
Јавете се
Harwich Обединето Кралство
многу добро (користено)
JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill
more images
10
Јавете се
769Q+FQ Leominster, UK Обединето Кралство
2014
многу добро (користено)
JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others
more images
15
Јавете се
Giby Полска
како нов (користен)
Food-Tech 316 Food-Tech 316 Food-Tech 316
more images
3
Јавете се
Danmark Данска
2001
Втора рака
Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer Food Tech Cubic mixer
more images
13
Јавете се
Lopik Холандија
2001
многу добро (користено)
TRUMPF Trumatic 600L-1600 FMC TRUMPF Trumatic 600L-1600 FMC TRUMPF Trumatic 600L-1600 FMC TRUMPF Trumatic 600L-1600 FMC TRUMPF Trumatic 600L-1600 FMC TRUMPF Trumatic 600L-1600 FMC
more images
6
Јавете се
Leonberg-Höfingen, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2000
Втора рака
Trumpf TC 6000 - 1300 FMC Trumpf TC 6000 - 1300 FMC Trumpf TC 6000 - 1300 FMC Trumpf TC 6000 - 1300 FMC Trumpf TC 6000 - 1300 FMC Trumpf TC 6000 - 1300 FMC
more images
6
Јавете се
Strassberg, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2007
Втора рака
FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120 FOM INDUSTRIE FMC 120
more images
14
Јавете се
Rīga Латвија
2021
Ново
AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 S AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 S AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 S AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 S AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 S
more images
5
Јавете се
Tatabánya Унгарија
1992
како нов (користен)
FULLAND FMC B5V FULLAND FMC B5V FULLAND FMC B5V FULLAND FMC B5V
more images
4
Јавете се
Herk-de-Stad Белгија
2004
Втора рака
AIGNER FMC 200-6A AIGNER FMC 200-6A AIGNER FMC 200-6A AIGNER FMC 200-6A AIGNER FMC 200-6A AIGNER FMC 200-6A
more images
6
Јавете се
Zdziechowice Полска
2003
добро (искористено)
Fom Industrie FMC 340 Fom Industrie FMC 340 Fom Industrie FMC 340
more images
3
Јавете се
Pombal Португалија
2020
Ново
Fom Industrie FMC 340 Fom Industrie FMC 340 Fom Industrie FMC 340 Fom Industrie FMC 340 Fom Industrie FMC 340 Fom Industrie FMC 340 Fom Industrie FMC 340
more images
7
Јавете се
Via Mercadante, 85, 47841 Cattolica RN, Italia Италија
2020
Ново
AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010
more images
5
Јавете се
Tatabánya Унгарија
1992
има потреба од поправка (користено)
Fom Industrie FMC 440 / 470 Fom Industrie FMC 440 / 470 Fom Industrie FMC 440 / 470 Fom Industrie FMC 440 / 470 Fom Industrie FMC 440 / 470 Fom Industrie FMC 440 / 470
more images
6
Јавете се
Via Mercadante, 85, 47841 Cattolica RN, Italia Италија
2020
Ново
IFS Filtersysteme IFMC 1100 IFS Filtersysteme IFMC 1100 IFS Filtersysteme IFMC 1100 IFS Filtersysteme IFMC 1100 IFS Filtersysteme IFMC 1100 IFS Filtersysteme IFMC 1100
more images
6
Јавете се
Leipzig, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2018
Втора рака
Robot Food Tech BMCH125-7,5K Robot Food Tech BMCH125-7,5K Robot Food Tech BMCH125-7,5K Robot Food Tech BMCH125-7,5K
more images
4
Јавете се
Wietze Германија
2018
како нов (изложбена машина)
Xerox Nuvera 144
more images
1
Јавете се
Cieszyn Полска
добро (искористено)
Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA
more images
12
Јавете се
Ismaning Германија
2008
добро (искористено)
Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA Xerox Nuvera 144 EA
more images
11
Јавете се
Fehmarn Германија
2008
добро (искористено)
Manufacturer: Xerox Model: Nuvera 144 EA year: 2008 Counter: approx. 20,000,000 prints, which of course ran through several print heads Maintenance contract: until December 30, 2018 - no longer operated since then Unfortunately, we cannot run the machine because we no longer have a license. Price: on request Xfdlsaqx
UNI-FOOD TECHNIC A/S UNI-FOOD TECHNIC A/S UNI-FOOD TECHNIC A/S UNI-FOOD TECHNIC A/S UNI-FOOD TECHNIC A/S UNI-FOOD TECHNIC A/S UNI-FOOD TECHNIC A/S UNI-FOOD TECHNIC A/S
more images
8
Јавете се
Германија
1996
подготвен за употреба (искористен)
Proseal GT1 Proseal GT1 Proseal GT1
more images
3
Јавете се
Stowmarket Обединето Кралство
добро (искористено)
Lippert GF 6105-650-500 Lippert GF 6105-650-500 Lippert GF 6105-650-500 Lippert GF 6105-650-500 Lippert GF 6105-650-500
more images
5
Јавете се
Würzburg, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2001
Втора рака
Bartscher Bartscher
more images
2
Јавете се
Bautzen Германија
2016
многу добро (користено)
Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20 Grundodrill S20
more images
15
Јавете се
Holten Холандија
2002
многу добро (користено)
Јавете се
Rhenen Холандија
2021
Ново
Maho Mahomat Maho Mahomat Maho Mahomat Maho Mahomat Maho Mahomat Maho Mahomat
more images
6
Јавете се
Düsseldorf, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1990
Втора рака
GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170 GEA CFS CookStar 600/6/170
more images
15
Јавете се
Chapel Pond Hill, Bury Saint Edmunds IP32 7HT, UK Обединето Кралство
многу добро (користено)
Lippert GF 5580-650-500 Lippert GF 5580-650-500 Lippert GF 5580-650-500 Lippert GF 5580-650-500
more images
4
Јавете се
Würzburg, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2001
Втора рака
BASTRA Typ 1000 BASTRA Typ 1000 BASTRA Typ 1000 BASTRA Typ 1000 BASTRA Typ 1000 BASTRA Typ 1000
more images
6
Јавете се
Bautzen Германија
1995
многу добро (користено)
Lippert GF 780-650-500 Lippert GF 780-650-500 Lippert GF 780-650-500 Lippert GF 780-650-500
more images
4
Јавете се
Würzburg, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2001
Втора рака
more images
1
Јавете се
Bautzen Германија
добро (искористено)
Transnorm GKF 1650-750-550 IR600 Transnorm GKF 1650-750-550 IR600 Transnorm GKF 1650-750-550 IR600 Transnorm GKF 1650-750-550 IR600 Transnorm GKF 1650-750-550 IR600
more images
5
Јавете се
Würzburg, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2001
Втора рака
more images
2
Јавете се
Bautzen Германија
многу добро (користено)
Lippert GF 6150-650-500 Lippert GF 6150-650-500 Lippert GF 6150-650-500 Lippert GF 6150-650-500 Lippert GF 6150-650-500
more images
5
Јавете се
Würzburg, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2001
Втора рака
DAUB Typ 21614 DAUB Typ 21614 DAUB Typ 21614 DAUB Typ 21614 DAUB Typ 21614 DAUB Typ 21614
more images
6
Јавете се
Bautzen Германија
2014
добро (искористено)
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОФАЛИ И КРИТИКА
Успешно: Спроведена акција
неуспех: Акцијата не можеше да се изврши