Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto

Spiral freezer
JBT Frigoscandia M7
НОВО

Тип на понуда
Втора рака
Локација
Harwich, UK

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Тип на машина:
Spiral freezer
Производителот:
JBT Frigoscandia
модел:
M7
држава:
многу добро (користено)

ЦЕНА И ЛОКАЦИЈА

Локација:
Harwich, UK Обединето Кралство

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A6636574
Ажурирање:
последен на 14.01.2022

ОПИС

JBT Frigoscandia M7 spiral freezer. Lovely condition. Removed from a factory in Germany where it was only in occasional use. Model number GC M72 15 26 22 N C
B7hm3dy8

даватели на услуги

Orbital Foods Ltd

Лице за контакт:Herr Taras Townsend

Chapel Pond Hill

IP32 7HT Suffolk , Großbrittanien

телефон:
Лице за контакт:
Г Taras Townsend
Идентификација на машината:
A6636574 во Maschinensucher

Регистриран од: 2021

94 Реклами на интернет

Orbital Foods Ltd was established in 1994 and has grown to become one of the leaders in the new and used food machinery sector. We own everything that we offer for sale so you know that you aren't dealing with a middleman. We employ over thirty people at our 3.5 acre site in Bury St Edmunds and we export machinery all over the world.

Испрати барање

us
Германија
Австрија
Швајцарија
Соединетите Американски Држави
Обединето Кралство
Франција
Белгија
Шпанија
Мексико
Италија
Холандија
Полска
Руска Федерација
Белорусија (Белорусија)
Украина
Estland (Reval)
Турција
Нов Зеланд
Ирска
Чешка република
Данска
Финска
Шведска
Норвешка
Малта
Луксембург
Грција
Литванија
Латвија
Исланд
Португалија
Бразил
Венецуела
Аргентина
Унгарија
Словачка
Романија
Молдавија
Словенија
Србија
Црна Гора
Албанија
Хрватска
Бугарија
Македонија
Босна и Херцеговина
Израел
Египет
Индија
Индонезија
Јужна Кореа
Јапонија
Тајланд
Малезија
Виетнам
Кина
Тајван
Иран
Бангладеш
Авганистан
Внимание: Вашето барање ќе биде проследено до сите дилери во оваа категорија. Тоа значи дека можете да добиете голем број понуди!
Барањето не можеше да се испрати. Обидете се повторно подоцна.

ТЕЛЕФОН & ФАКС

телефон: +44 1284 668008
факс:
телефон:
Лице за контакт:
Г Taras Townsend
Идентификација на машината:
A6636574 во Машински трагач
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7 JBT Frigoscandia M7
more images
15
Јавете се
Harwich Обединето Кралство
многу добро (користено)
JBT Proseal GT1 JBT Proseal GT1 JBT Proseal GT1
more images
3
Јавете се
Stowmarket Обединето Кралство
добро (искористено)
Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm Mecalux logspan m7 6000x1400mm  6000x700 mm
more images
15
Јавете се
Nagylak Унгарија
2007
добро (искористено)
JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E JBT Formcook P6053 CC 636E
more images
10
Јавете се
Zamość Полска
многу добро (користено)
JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144
more images
6
Јавете се
Cambridge Обединето Кралство
како нов (користен)
JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144 JBT FMC FoodTech A144
more images
6
Јавете се
Cambridge Обединето Кралство
како нов (користен)
JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill JBT Double D Revoband Char Grill
more images
10
Јавете се
769Q+FQ Leominster, UK Обединето Кралство
2014
многу добро (користено)
JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others JBT and others
more images
15
Јавете се
Giby Полска
како нов (користен)
JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer JBT FMC FoodTech TwinTec Filler and Closer
more images
12
Јавете се
69266, Lithuania Литванија
како нов (користен)
Sichelschmidt M7 Sichelschmidt M7 Sichelschmidt M7 Sichelschmidt M7 Sichelschmidt M7 Sichelschmidt M7
more images
6
Јавете се
Crailsheim, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1993
Втора рака
Herzog + Heymann F76, 381, M7 Herzog + Heymann F76, 381, M7 Herzog + Heymann F76, 381, M7 Herzog + Heymann F76, 381, M7
more images
4
Јавете се
Wittingen Германија
2016
како нов (изложбена машина)
Tornos M-7 Tornos M-7 Tornos M-7 Tornos M-7 Tornos M-7
more images
5
Јавете се
Bienne, Швајцарија Швајцарија
(Локација на дилерот)
Втора рака
Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst Kubota M7 171 Forst
more images
14
Leipzig, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2017
Втора рака
DANUVIA KOEZPONTI SZ MKA 320 M7 DANUVIA KOEZPONTI SZ MKA 320 M7 DANUVIA KOEZPONTI SZ MKA 320 M7 DANUVIA KOEZPONTI SZ MKA 320 M7
more images
4
Јавете се
Leipzig, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1975
Втора рака
Herzog&Heymann R4 M7 920 Herzog&Heymann R4 M7 920 Herzog&Heymann R4 M7 920 Herzog&Heymann R4 M7 920 Herzog&Heymann R4 M7 920 Herzog&Heymann R4 M7 920
more images
6
Јавете се
Volkach, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1992
Втора рака
 M7 20° M7 20°
more images
2
Јавете се
Hilden, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
Warius Gr. 3 Warius Gr. 3 Warius Gr. 3 Warius Gr. 3
more images
4
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
TORNOS Tornos M7 TORNOS Tornos M7
more images
2
Јавете се
Gorgo al Monticano Италија
1970
подготвен за употреба (искористен)
KASTO radial M7 KASTO radial M7
more images
2
Јавете се
Linz Австрија
2018
Ново
Festo VMPA1-M1H-J-M7-PI (533377) Festo VMPA1-M1H-J-M7-PI (533377) Festo VMPA1-M1H-J-M7-PI (533377) Festo VMPA1-M1H-J-M7-PI (533377) Festo VMPA1-M1H-J-M7-PI (533377) Festo VMPA1-M1H-J-M7-PI (533377) Festo VMPA1-M1H-J-M7-PI (533377) Festo VMPA1-M1H-J-M7-PI (533377)
more images
8
Јавете се
Borchen Германија
Ново
Tappmatic 30 X Tappmatic 30 X Tappmatic 30 X
more images
3
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
Festo VMPA1-M1H-G-M7-PI (533379) Festo VMPA1-M1H-G-M7-PI (533379) Festo VMPA1-M1H-G-M7-PI (533379) Festo VMPA1-M1H-G-M7-PI (533379) Festo VMPA1-M1H-G-M7-PI (533379) Festo VMPA1-M1H-G-M7-PI (533379) Festo VMPA1-M1H-G-M7-PI (533379) Festo VMPA1-M1H-G-M7-PI (533379) Festo VMPA1-M1H-G-M7-PI (533379)
more images
9
Јавете се
Borchen Германија
Ново
Јавете се
Ratingen Германија
2005
многу добро (користено)
HEIDELBERG SM 74-2-H HEIDELBERG SM 74-2-H HEIDELBERG SM 74-2-H HEIDELBERG SM 74-2-H HEIDELBERG SM 74-2-H HEIDELBERG SM 74-2-H HEIDELBERG SM 74-2-H HEIDELBERG SM 74-2-H HEIDELBERG SM 74-2-H HEIDELBERG SM 74-2-H HEIDELBERG SM 74-2-H
more images
11
Јавете се
Höri, Швајцарија Швајцарија
(Локација на дилерот)
1999
Втора рака
FLOTT BSM 75 A FLOTT BSM 75 A FLOTT BSM 75 A FLOTT BSM 75 A FLOTT BSM 75 A FLOTT BSM 75 A FLOTT BSM 75 A FLOTT BSM 75 A FLOTT BSM 75 A FLOTT BSM 75 A
more images
10
Јавете се
Ahaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Ново
MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750
more images
7
Јавете се
Oelde, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1990
Втора рака
MINIPACK-TORRE FM-75 MINIPACK-TORRE FM-75 MINIPACK-TORRE FM-75 MINIPACK-TORRE FM-75 MINIPACK-TORRE FM-75 MINIPACK-TORRE FM-75
more images
6
Јавете се
Hessisch Lichtenau, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1988
Втора рака
HEW GO-RDM71L HEW GO-RDM71L HEW GO-RDM71L HEW GO-RDM71L
more images
4
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
Wity YYFM 720 Wity YYFM 720 Wity YYFM 720 Wity YYFM 720 Wity YYFM 720 Wity YYFM 720 Wity YYFM 720 Wity YYFM 720
more images
8
Јавете се
Radom Полска
многу добро (користено)
ERCOLINA Megabender TM76
more images
1
Јавете се
Wiener Neudorf, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
Ново
FDF SM-710.8 x 2.2 FDF SM-710.8 x 2.2
more images
2
Јавете се
Metzingen, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1999
Втора рака
HESSAPP VDM 75-11
more images
1
Јавете се
Ennepetal, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1999
Втора рака
Fanuc Robot M-710i C 50S Fanuc Robot M-710i C 50S Fanuc Robot M-710i C 50S Fanuc Robot M-710i C 50S Fanuc Robot M-710i C 50S Fanuc Robot M-710i C 50S
more images
6
Јавете се
Retford Обединето Кралство
2011
многу добро (користено)
KEB G032ADM71G4B02 KEB G032ADM71G4B02 KEB G032ADM71G4B02 KEB G032ADM71G4B02
more images
4
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
ARBURG 320M 750-90 ARBURG 320M 750-90 ARBURG 320M 750-90
more images
3
Јавете се
Łódź Полска
1996
многу добро (користено)
HESSE by LFSS DPM 775/30
more images
1
Јавете се
Wiener Neudorf, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
Ново
Heidelberg SM 74-4 Straight machine Heidelberg SM 74-4 Straight machine Heidelberg SM 74-4 Straight machine Heidelberg SM 74-4 Straight machine Heidelberg SM 74-4 Straight machine
more images
5
Јавете се
Remscheid Германија
2008
многу добро (користено)
Heidelberg Speedmaster SM 74-2 P H Heidelberg Speedmaster SM 74-2 P H Heidelberg Speedmaster SM 74-2 P H Heidelberg Speedmaster SM 74-2 P H Heidelberg Speedmaster SM 74-2 P H
more images
5
Јавете се
Weil der Stadt Германија
1999
многу добро (користено)
Fanuc Robot M-710i C 50S Fanuc Robot M-710i C 50S Fanuc Robot M-710i C 50S Fanuc Robot M-710i C 50S Fanuc Robot M-710i C 50S Fanuc Robot M-710i C 50S
more images
6
Јавете се
Retford Обединето Кралство
2011
многу добро (користено)
Heidelberg SM 74-4-P3-H Heidelberg SM 74-4-P3-H Heidelberg SM 74-4-P3-H Heidelberg SM 74-4-P3-H Heidelberg SM 74-4-P3-H Heidelberg SM 74-4-P3-H Heidelberg SM 74-4-P3-H Heidelberg SM 74-4-P3-H Heidelberg SM 74-4-P3-H Heidelberg SM 74-4-P3-H Heidelberg SM 74-4-P3-H Heidelberg SM 74-4-P3-H
more images
12
Јавете се
Deutschland Германија
1999
добро (искористено)
FANUC M710lC20L FANUC M710lC20L FANUC M710lC20L
more images
3
Јавете се
ul. 15. maja 22b, 6000 Koper - Capodistria, Slovenija Словенија
2021
Ново
HEW GO-RDM71L/8 HEW GO-RDM71L/8 HEW GO-RDM71L/8 HEW GO-RDM71L/8
more images
4
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
Sonstige/Other BDF System 7.450 mm lang Sonstige/Other BDF System 7.450 mm lang Sonstige/Other BDF System 7.450 mm lang Sonstige/Other BDF System 7.450 mm lang Sonstige/Other BDF System 7.450 mm lang
more images
5
Lippstadt, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1998
Втора рака
Јавете се
Weil der Stadt Германија
2009
многу добро (користено)