Triplex Electric Front Forklift
Jungheinrich EFG 430K

цена
аукција
Година на градба
2016
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.350 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Triplex Electric Front Forklift
Производителот:
Jungheinrich
модел:
EFG 430K
Број на машина:
FN528433
Година на градба:
2016
држава:
работилница ремонтирана (искористена)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
8023

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.350 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Workshop tested, optically professionally refurbished - new UVV issued.

battery was changed in 2021


TECHNICAL DETAILS

drive type: electric
lifting capacity: 3000 kg
lifting height: 5000 mm
load center: 500mm
Operating hours: 8.023 h

Mast type: Triplex
Lifting height: 5000 mm
Fork length: 1000 mm (Can be changed to any other length)


MACHINE DETAILS

Overall height: 2300 mm
Own weight: 4153 Kg + 1539Kg battery

Battery Volt: 80 V
Battery year: 10/2021 (Hoppecke)
Battery AH: 620


EQUIPMENT

Charger Volt: 80 V (On request)
Attachments: sideshift
Optional equipment: working lights, bluespot, full cab, StVZO (indicators, lights etc.)
Front tires: solid rubber
Rear tires: Solid rubber (non-marking)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
9 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A8168972
Референтен број:
AUC-230340
Ажурирање:
последен на 16.03.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 8168972
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.350 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
Германија Baden-Württemberg, Германија
1350 km
Jungheinrich EFG 430K
2016
работилница ремонтирана (искористена)
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 430k GE-310ZT Jungheinrich EFG 430k GE-310ZT Jungheinrich EFG 430k GE-310ZT Jungheinrich EFG 430k GE-310ZT Jungheinrich EFG 430k GE-310ZT Jungheinrich EFG 430k GE-310ZT
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 430k GE-310ZT
2019
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 430k G115-650DZ Jungheinrich EFG 430k G115-650DZ Jungheinrich EFG 430k G115-650DZ Jungheinrich EFG 430k G115-650DZ Jungheinrich EFG 430k G115-650DZ Jungheinrich EFG 430k G115-650DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 430k G115-650DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Mannheim
1350 km
Jungheinrich EFG 425ks
2013
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 113 Jungheinrich EFG 113 Jungheinrich EFG 113 Jungheinrich EFG 113 Jungheinrich EFG 113 Jungheinrich EFG 113
more images
6
Германија Dinslaken
1588 km
Jungheinrich EFG 113
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 320 GE115-500 Jungheinrich EFG 320 GE115-500 Jungheinrich EFG 320 GE115-500 Jungheinrich EFG 320 GE115-500 Jungheinrich EFG 320 GE115-500
more images
5
Германија Vettweiß
1543 km
Jungheinrich EFG 320 GE115-500
2022
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 316k Jungheinrich EFG 316k Jungheinrich EFG 316k Jungheinrich EFG 316k Jungheinrich EFG 316k Jungheinrich EFG 316k Jungheinrich EFG 316k Jungheinrich EFG 316k
more images
8
Германија Garbsen
1512 km
Jungheinrich EFG 316k
2015
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
JUNGHEINRICH EFG 216 JUNGHEINRICH EFG 216 JUNGHEINRICH EFG 216 JUNGHEINRICH EFG 216 JUNGHEINRICH EFG 216 JUNGHEINRICH EFG 216
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
JUNGHEINRICH EFG 216
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 318 K / 4255 Std. Jungheinrich EFG 318 K / 4255 Std. Jungheinrich EFG 318 K / 4255 Std. Jungheinrich EFG 318 K / 4255 Std. Jungheinrich EFG 318 K / 4255 Std. Jungheinrich EFG 318 K / 4255 Std. Jungheinrich EFG 318 K / 4255 Std. Jungheinrich EFG 318 K / 4255 Std. Jungheinrich EFG 318 K / 4255 Std. Jungheinrich EFG 318 K / 4255 Std.
more images
10
Германија Weyhe
1592 km
Jungheinrich EFG 318 K / 4255 Std.
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Mannheim
1350 km
Jungheinrich EFG 425ks
2015
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG S320 Jungheinrich EFG S320 Jungheinrich EFG S320 Jungheinrich EFG S320 Jungheinrich EFG S320 Jungheinrich EFG S320 Jungheinrich EFG S320 Jungheinrich EFG S320
more images
8
Германија Dußlingen
1253 km
Jungheinrich EFG S320
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 425s - 2017 - aufgearbeitet! Jungheinrich EFG 425s - 2017 - aufgearbeitet! Jungheinrich EFG 425s - 2017 - aufgearbeitet! Jungheinrich EFG 425s - 2017 - aufgearbeitet! Jungheinrich EFG 425s - 2017 - aufgearbeitet! Jungheinrich EFG 425s - 2017 - aufgearbeitet! Jungheinrich EFG 425s - 2017 - aufgearbeitet! Jungheinrich EFG 425s - 2017 - aufgearbeitet! Jungheinrich EFG 425s - 2017 - aufgearbeitet! Jungheinrich EFG 425s - 2017 - aufgearbeitet!
more images
10
Германија Neuss
1563 km
Jungheinrich EFG 425s - 2017 - aufgearbeitet!
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 216 Jungheinrich EFG 216 Jungheinrich EFG 216 Jungheinrich EFG 216 Jungheinrich EFG 216 Jungheinrich EFG 216 Jungheinrich EFG 216 Jungheinrich EFG 216 Jungheinrich EFG 216
more images
9
Германија Garbsen
1512 km
Jungheinrich EFG 216
2012
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 216 480 DZ Jungheinrich EFG 216 480 DZ
more images
2
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich EFG 216 480 DZ
2011
Втора рака
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Холандија Groningen
(Локација на дилерот)
1715 km
Jungheinrich EFG-VD25GE115-550DZ
1998
Втора рака
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 216k 480DZ Jungheinrich EFG 216k 480DZ Jungheinrich EFG 216k 480DZ Jungheinrich EFG 216k 480DZ Jungheinrich EFG 216k 480DZ Jungheinrich EFG 216k 480DZ Jungheinrich EFG 216k 480DZ Jungheinrich EFG 216k 480DZ Jungheinrich EFG 216k 480DZ Jungheinrich EFG 216k 480DZ
more images
10
Германија Eckental
1206 km
Jungheinrich EFG 216k 480DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 430 GE190-500DZ Jungheinrich EFG 430 GE190-500DZ Jungheinrich EFG 430 GE190-500DZ Jungheinrich EFG 430 GE190-500DZ Jungheinrich EFG 430 GE190-500DZ Jungheinrich EFG 430 GE190-500DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 430 GE190-500DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 216k
more images
1
Германија Vettweiß
1543 km
Jungheinrich EFG 216k
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 430 K Jungheinrich EFG 430 K Jungheinrich EFG 430 K Jungheinrich EFG 430 K Jungheinrich EFG 430 K Jungheinrich EFG 430 K Jungheinrich EFG 430 K
more images
7
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich EFG 430 K
2015
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 115 Jungheinrich EFG 115 Jungheinrich EFG 115 Jungheinrich EFG 115 Jungheinrich EFG 115 Jungheinrich EFG 115 Jungheinrich EFG 115 Jungheinrich EFG 115 Jungheinrich EFG 115 Jungheinrich EFG 115
more images
10
Германија Rheinfelden (Baden)
1290 km
Jungheinrich EFG 115
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG S30 - Triplex - Zinkenverstellgerät Jungheinrich EFG S30 - Triplex - Zinkenverstellgerät Jungheinrich EFG S30 - Triplex - Zinkenverstellgerät Jungheinrich EFG S30 - Triplex - Zinkenverstellgerät Jungheinrich EFG S30 - Triplex - Zinkenverstellgerät Jungheinrich EFG S30 - Triplex - Zinkenverstellgerät Jungheinrich EFG S30 - Triplex - Zinkenverstellgerät Jungheinrich EFG S30 - Triplex - Zinkenverstellgerät Jungheinrich EFG S30 - Triplex - Zinkenverstellgerät Jungheinrich EFG S30 - Triplex - Zinkenverstellgerät
more images
10
Германија Neuss
1563 km
Jungheinrich EFG S30 - Triplex - Zinkenverstellgerät
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 216k G120-330ZZ Jungheinrich EFG 216k G120-330ZZ Jungheinrich EFG 216k G120-330ZZ Jungheinrich EFG 216k G120-330ZZ Jungheinrich EFG 216k G120-330ZZ Jungheinrich EFG 216k G120-330ZZ Jungheinrich EFG 216k G120-330ZZ Jungheinrich EFG 216k G120-330ZZ Jungheinrich EFG 216k G120-330ZZ Jungheinrich EFG 216k G120-330ZZ
more images
10
Германија Eckental
1206 km
Jungheinrich EFG 216k G120-330ZZ
2012
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Vettweiß
1543 km
Jungheinrich EFG S30 G120-600DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 216 K Jungheinrich EFG 216 K Jungheinrich EFG 216 K Jungheinrich EFG 216 K Jungheinrich EFG 216 K Jungheinrich EFG 216 K Jungheinrich EFG 216 K Jungheinrich EFG 216 K Jungheinrich EFG 216 K
more images
9
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich EFG 216 K
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 425 Jungheinrich EFG 425 Jungheinrich EFG 425 Jungheinrich EFG 425
more images
4
Германија Melle
1554 km
Jungheinrich EFG 425
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 215 / 1609 Std. Jungheinrich EFG 215 / 1609 Std. Jungheinrich EFG 215 / 1609 Std. Jungheinrich EFG 215 / 1609 Std. Jungheinrich EFG 215 / 1609 Std. Jungheinrich EFG 215 / 1609 Std. Jungheinrich EFG 215 / 1609 Std. Jungheinrich EFG 215 / 1609 Std. Jungheinrich EFG 215 / 1609 Std. Jungheinrich EFG 215 / 1609 Std.
more images
10
Германија Weyhe
1592 km
Jungheinrich EFG 215 / 1609 Std.
2019
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ
more images
10
Германија Eckental
1206 km
Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ
2019
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 550 G240-440DZ Jungheinrich EFG 550 G240-440DZ Jungheinrich EFG 550 G240-440DZ Jungheinrich EFG 550 G240-440DZ Jungheinrich EFG 550 G240-440DZ Jungheinrich EFG 550 G240-440DZ Jungheinrich EFG 550 G240-440DZ
more images
7
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 550 G240-440DZ
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Vettweiß
1543 km
Jungheinrich EFG 320 G 160-480 DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 110 Jungheinrich EFG 110 Jungheinrich EFG 110 Jungheinrich EFG 110 Jungheinrich EFG 110 Jungheinrich EFG 110 Jungheinrich EFG 110 Jungheinrich EFG 110 Jungheinrich EFG 110 Jungheinrich EFG 110
more images
10
Германија Dußlingen
1253 km
Jungheinrich EFG 110
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich EFG 216
2015
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 220 - AKKU, 2005, SS, Freihub, TRIPLEX Jungheinrich EFG 220 - AKKU, 2005, SS, Freihub, TRIPLEX Jungheinrich EFG 220 - AKKU, 2005, SS, Freihub, TRIPLEX Jungheinrich EFG 220 - AKKU, 2005, SS, Freihub, TRIPLEX Jungheinrich EFG 220 - AKKU, 2005, SS, Freihub, TRIPLEX Jungheinrich EFG 220 - AKKU, 2005, SS, Freihub, TRIPLEX Jungheinrich EFG 220 - AKKU, 2005, SS, Freihub, TRIPLEX Jungheinrich EFG 220 - AKKU, 2005, SS, Freihub, TRIPLEX Jungheinrich EFG 220 - AKKU, 2005, SS, Freihub, TRIPLEX
more images
9
Чешка република Èervená Voda Ceská republ
(Локација на дилерот)
1012 km
Jungheinrich EFG 220 - AKKU, 2005, SS, Freihub, TRIPLEX
2005
Втора рака
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 216 K / 9892 Std. Jungheinrich EFG 216 K / 9892 Std. Jungheinrich EFG 216 K / 9892 Std. Jungheinrich EFG 216 K / 9892 Std. Jungheinrich EFG 216 K / 9892 Std. Jungheinrich EFG 216 K / 9892 Std. Jungheinrich EFG 216 K / 9892 Std. Jungheinrich EFG 216 K / 9892 Std.
more images
8
Германија Weyhe
1592 km
Jungheinrich EFG 216 K / 9892 Std.
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Vettweiß
1543 km
Jungheinrich EFG 320 G 120-600DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 218 Jungheinrich EFG 218 Jungheinrich EFG 218 Jungheinrich EFG 218 Jungheinrich EFG 218 Jungheinrich EFG 218 Jungheinrich EFG 218 Jungheinrich EFG 218 Jungheinrich EFG 218 Jungheinrich EFG 218
more images
10
Германија Dußlingen
1253 km
Jungheinrich EFG 218
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 320 GE100-550 DZ Jungheinrich EFG 320 GE100-550 DZ Jungheinrich EFG 320 GE100-550 DZ Jungheinrich EFG 320 GE100-550 DZ Jungheinrich EFG 320 GE100-550 DZ Jungheinrich EFG 320 GE100-550 DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 320 GE100-550 DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Vettweiß
1543 km
Jungheinrich EFG S50
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220
more images
5
Германија Vettweiß
1543 km
Jungheinrich EFG 220
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 535k G110-470DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 425k GE115-310ZT Jungheinrich EFG 425k GE115-310ZT Jungheinrich EFG 425k GE115-310ZT Jungheinrich EFG 425k GE115-310ZT Jungheinrich EFG 425k GE115-310ZT Jungheinrich EFG 425k GE115-310ZT
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 425k GE115-310ZT
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 316k GE120-464DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 320 GE-115-330ZZ Jungheinrich EFG 320 GE-115-330ZZ Jungheinrich EFG 320 GE-115-330ZZ Jungheinrich EFG 320 GE-115-330ZZ Jungheinrich EFG 320 GE-115-330ZZ Jungheinrich EFG 320 GE-115-330ZZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 320 GE-115-330ZZ
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 316k GE115-500DZ Jungheinrich EFG 316k GE115-500DZ Jungheinrich EFG 316k GE115-500DZ Jungheinrich EFG 316k GE115-500DZ Jungheinrich EFG 316k GE115-500DZ Jungheinrich EFG 316k GE115-500DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 316k GE115-500DZ
2018
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 535k GE115-600DZ Jungheinrich EFG 535k GE115-600DZ Jungheinrich EFG 535k GE115-600DZ Jungheinrich EFG 535k GE115-600DZ Jungheinrich EFG 535k GE115-600DZ Jungheinrich EFG 535k GE115-600DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 535k GE115-600DZ
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 316k GE115-310ZT Jungheinrich EFG 316k GE115-310ZT Jungheinrich EFG 316k GE115-310ZT Jungheinrich EFG 316k GE115-310ZT Jungheinrich EFG 316k GE115-310ZT Jungheinrich EFG 316k GE115-310ZT
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 316k GE115-310ZT
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 316k GE115-600DZ Jungheinrich EFG 316k GE115-600DZ Jungheinrich EFG 316k GE115-600DZ Jungheinrich EFG 316k GE115-600DZ Jungheinrich EFG 316k GE115-600DZ Jungheinrich EFG 316k GE115-600DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 316k GE115-600DZ
2019
Втора рака
Јавете се