Macedonian
German (Германија) German (Австрија) German (Швајцарија) English (Соединетите Американски Држави) English (Обединето Кралство) French (Франција) French (Белгија) Spanish (Шпанија) Spanish (Мексико) Italian (Италија) Dutch (Холандија) Polish (Полска) Russian (Руска Федерација) Belarusian (Белорусија (Белорусија)) Ukrainian (Украина) Estonian (Estland (Reval)) Turkish (Турција) English (Нов Зеланд) English (Ирска) Czech (Чешка република) Danish (Данска) Finnish (Финска) Swedish (Шведска) Norwegian Bokmål (Норвешка) Maltese (Малта) Greek (Грција) Lithuanian (Литванија) Latvian (Латвија) Icelandic (Исланд) Portuguese (Португалија) Portuguese (Бразил) Spanish (Венецуела) Spanish (Аргентина) Hungarian (Унгарија) Slovak (Словачка) Romanian (Романија) Romanian (Молдавија) Slovenian (Словенија) Serbian (Србија) Serbian (Црна Гора) Albanian (Албанија) Croatian (Хрватска) Bulgarian (Бугарија) Macedonian (Македонија) Bosnian (Босна и Херцеговина) Hebrew (Израел) Arabic (Египет) Hindi (Индија) English (Индија) Indonesian (Индонезија) Korean (Јужна Кореа) Japanese (Јапонија) Thai (Тајланд) Malay (Малезија) Vietnamese (Виетнам) Chinese (Кина) Chinese (Тајван) Persian (Иран) Bengali (Бангладеш) Pashto (Авганистан)

Lifting ant - high lift truck
Jungheinrich EJD 220

цена
аукција
Година на градба
2013
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Lifting ant - high lift truck
Производителот:
Jungheinrich
модел:
EJD 220
Година на градба:
2013
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.216 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Трошоци за расклопување и товарење:
300 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS:

Initial stroke: 122 mm
stroke: 1.660 mm
load capacity with initial stroke: 2.000 kg
Load capacity with mast stroke: 1 .000 kg

load center: 600 mm
Driving speed: 6 ,0 km/h
Height of tiller in driving position min. / max.: 711 / 1,320 mm
Turning radius: 1,800 mm
Overall width (drive): 726 mm

Weight battery: 290 kg
Capacity battery: 375 Ah
Weight lift truck: 742 kg
Total weight: 1.032 kg

Traction motor: 1,6 kW
Lifting motor: 2.0 kW

This auction is conducted in cooperation with a dealer active on Maschinensucher since 2013.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

аукциска такса:
18,0 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и надоместокот за аукцијата и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7775162
Референтен број:
AUC-230102
Ажурирање:
последен на 12.12.2022

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 7775162
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.216 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220
more images
14
Германија Wunstorf
1521 km
Jungheinrich EJD 220
2017
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 220 // Duplex // Elektro Jungheinrich EJD 220 // Duplex // Elektro Jungheinrich EJD 220 // Duplex // Elektro Jungheinrich EJD 220 // Duplex // Elektro Jungheinrich EJD 220 // Duplex // Elektro Jungheinrich EJD 220 // Duplex // Elektro Jungheinrich EJD 220 // Duplex // Elektro Jungheinrich EJD 220 // Duplex // Elektro Jungheinrich EJD 220 // Duplex // Elektro
more images
9
Германија Düsseldorf
1565 km
Jungheinrich EJD 220 // Duplex // Elektro
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Vettweiß
1543 km
Jungheinrich EJD 220
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich EJD 220 - 205 DZ
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 220 119-57-205DT Jungheinrich EJD 220 119-57-205DT Jungheinrich EJD 220 119-57-205DT Jungheinrich EJD 220 119-57-205DT
more images
4
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EJD 220 119-57-205DT
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Haltern am See
(Локација на дилерот)
1579 km
Jungheinrich EJD 220
2017
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220
more images
6
Германија Dortmund
1547 km
Jungheinrich EJD 220
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 220 // Duplex // neue Rollen // Batterie aus 2 Jungheinrich EJD 220 // Duplex // neue Rollen // Batterie aus 2 Jungheinrich EJD 220 // Duplex // neue Rollen // Batterie aus 2 Jungheinrich EJD 220 // Duplex // neue Rollen // Batterie aus 2 Jungheinrich EJD 220 // Duplex // neue Rollen // Batterie aus 2 Jungheinrich EJD 220 // Duplex // neue Rollen // Batterie aus 2 Jungheinrich EJD 220 // Duplex // neue Rollen // Batterie aus 2 Jungheinrich EJD 220 // Duplex // neue Rollen // Batterie aus 2 Jungheinrich EJD 220 // Duplex // neue Rollen // Batterie aus 2
more images
9
Германија Düsseldorf
1565 km
Jungheinrich EJD 220 // Duplex // neue Rollen // Batterie aus 2
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220 Jungheinrich EJD 220
more images
5
Германија Köln
1535 km
Jungheinrich EJD 220
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 220 119-57 205DT Jungheinrich EJD 220 119-57 205DT Jungheinrich EJD 220 119-57 205DT Jungheinrich EJD 220 119-57 205DT Jungheinrich EJD 220 119-57 205DT
more images
5
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EJD 220 119-57 205DT
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 220 LI 119-201ZT Jungheinrich EJD 220 LI 119-201ZT Jungheinrich EJD 220 LI 119-201ZT Jungheinrich EJD 220 LI 119-201ZT Jungheinrich EJD 220 LI 119-201ZT
more images
5
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EJD 220 LI 119-201ZT
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ECE 220 Jungheinrich ECE 220 Jungheinrich ECE 220 Jungheinrich ECE 220 Jungheinrich ECE 220
more images
5
Германија Friedberg
1135 km
Jungheinrich ECE 220
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220
more images
6
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich ERD 220
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ESD 220 Jungheinrich ESD 220 Jungheinrich ESD 220 Jungheinrich ESD 220 Jungheinrich ESD 220
more images
5
Германија Wermelskirchen
1534 km
Jungheinrich ESD 220
2013
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ERD 220 // HH 1.750 mm Jungheinrich ERD 220 // HH 1.750 mm Jungheinrich ERD 220 // HH 1.750 mm Jungheinrich ERD 220 // HH 1.750 mm Jungheinrich ERD 220 // HH 1.750 mm Jungheinrich ERD 220 // HH 1.750 mm Jungheinrich ERD 220 // HH 1.750 mm Jungheinrich ERD 220 // HH 1.750 mm
more images
8
Германија Düsseldorf
1565 km
Jungheinrich ERD 220 // HH 1.750 mm
2012
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJC 220 - Batterie überholt 2018 - wenig Stunden Jungheinrich EJC 220 - Batterie überholt 2018 - wenig Stunden Jungheinrich EJC 220 - Batterie überholt 2018 - wenig Stunden Jungheinrich EJC 220 - Batterie überholt 2018 - wenig Stunden Jungheinrich EJC 220 - Batterie überholt 2018 - wenig Stunden Jungheinrich EJC 220 - Batterie überholt 2018 - wenig Stunden Jungheinrich EJC 220 - Batterie überholt 2018 - wenig Stunden Jungheinrich EJC 220 - Batterie überholt 2018 - wenig Stunden Jungheinrich EJC 220 - Batterie überholt 2018 - wenig Stunden Jungheinrich EJC 220 - Batterie überholt 2018 - wenig Stunden
more images
10
Германија Neuss
1563 km
Jungheinrich EJC 220 - Batterie überholt 2018 - wenig Stunden
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ERC 220 ( 2T ) Jungheinrich ERC 220 ( 2T ) Jungheinrich ERC 220 ( 2T ) Jungheinrich ERC 220 ( 2T ) Jungheinrich ERC 220 ( 2T ) Jungheinrich ERC 220 ( 2T ) Jungheinrich ERC 220 ( 2T ) Jungheinrich ERC 220 ( 2T ) Jungheinrich ERC 220 ( 2T ) Jungheinrich ERC 220 ( 2T ) Jungheinrich ERC 220 ( 2T )
more images
11
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1662 km
Jungheinrich ERC 220 ( 2T )
2015
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220
more images
5
Германија Weiterstadt
1372 km
Jungheinrich ERD 220
2011
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 20-3 G-119-57-195ZT Jungheinrich EJD 20-3 G-119-57-195ZT Jungheinrich EJD 20-3 G-119-57-195ZT Jungheinrich EJD 20-3 G-119-57-195ZT Jungheinrich EJD 20-3 G-119-57-195ZT
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Jungheinrich EJD 20-3 G-119-57-195ZT
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220
more images
5
Германија Vettweiß
1543 km
Jungheinrich EFG 220
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ERD 220 KP 119-166 ZT Jungheinrich ERD 220 KP 119-166 ZT Jungheinrich ERD 220 KP 119-166 ZT Jungheinrich ERD 220 KP 119-166 ZT Jungheinrich ERD 220 KP 119-166 ZT Jungheinrich ERD 220 KP 119-166 ZT
more images
6
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich ERD 220 KP 119-166 ZT
2013
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJE 220 - 2017 - TOP-Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2017 - TOP-Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2017 - TOP-Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2017 - TOP-Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2017 - TOP-Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2017 - TOP-Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2017 - TOP-Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2017 - TOP-Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2017 - TOP-Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2017 - TOP-Batterie
more images
10
Германија Neuss
1563 km
Jungheinrich EJE 220 - 2017 - TOP-Batterie
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm
more images
6
Германија Düsseldorf
1565 km
Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ESD 220 mit Initialhub Jungheinrich ESD 220 mit Initialhub Jungheinrich ESD 220 mit Initialhub Jungheinrich ESD 220 mit Initialhub Jungheinrich ESD 220 mit Initialhub Jungheinrich ESD 220 mit Initialhub Jungheinrich ESD 220 mit Initialhub Jungheinrich ESD 220 mit Initialhub
more images
8
Германија Wuppertal
(Локација на дилерот)
1540 km
Jungheinrich ESD 220 mit Initialhub
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich E 220 G 24/65 B-ET-DA Jungheinrich E 220 G 24/65 B-ET-DA Jungheinrich E 220 G 24/65 B-ET-DA Jungheinrich E 220 G 24/65 B-ET-DA Jungheinrich E 220 G 24/65 B-ET-DA Jungheinrich E 220 G 24/65 B-ET-DA
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Jungheinrich E 220 G 24/65 B-ET-DA
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJE 220 Jungheinrich EJE 220 Jungheinrich EJE 220 Jungheinrich EJE 220 Jungheinrich EJE 220 Jungheinrich EJE 220 Jungheinrich EJE 220
more images
7
Полска Radom
1089 km
Jungheinrich EJE 220
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ETV 220 G-680DZ Jungheinrich ETV 220 G-680DZ Jungheinrich ETV 220 G-680DZ Jungheinrich ETV 220 G-680DZ Jungheinrich ETV 220 G-680DZ Jungheinrich ETV 220 G-680DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich ETV 220 G-680DZ
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJC 220 - wenig Stunden - Freihub Jungheinrich EJC 220 - wenig Stunden - Freihub Jungheinrich EJC 220 - wenig Stunden - Freihub Jungheinrich EJC 220 - wenig Stunden - Freihub Jungheinrich EJC 220 - wenig Stunden - Freihub Jungheinrich EJC 220 - wenig Stunden - Freihub Jungheinrich EJC 220 - wenig Stunden - Freihub Jungheinrich EJC 220 - wenig Stunden - Freihub Jungheinrich EJC 220 - wenig Stunden - Freihub Jungheinrich EJC 220 - wenig Stunden - Freihub
more images
10
Германија Neuss
1563 km
Jungheinrich EJC 220 - wenig Stunden - Freihub
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm
more images
5
Германија Düsseldorf
1565 km
Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich ERD 220 119-256ZT
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ESE 220 Jungheinrich ESE 220 Jungheinrich ESE 220 Jungheinrich ESE 220 Jungheinrich ESE 220 Jungheinrich ESE 220 Jungheinrich ESE 220
more images
7
Холандија Veen
(Локација на дилерот)
1695 km
Jungheinrich ESE 220
2011
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220
more images
13
Германија Wunstorf
1521 km
Jungheinrich ERD 220
2016
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJE 220 Jungheinrich EJE 220 Jungheinrich EJE 220 Jungheinrich EJE 220 Jungheinrich EJE 220
more images
5
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EJE 220
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ
more images
10
Германија Eckental
1206 km
Jungheinrich EFG 220 GE115-500DZ
2019
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm
more images
6
Германија Düsseldorf
1565 km
Jungheinrich EJD 20 // HH 1.760 mm / FH 200 mm
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220
more images
4
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich ERD 220
2018
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJE 220 - 2016 - gute Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2016 - gute Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2016 - gute Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2016 - gute Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2016 - gute Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2016 - gute Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2016 - gute Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2016 - gute Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2016 - gute Batterie Jungheinrich EJE 220 - 2016 - gute Batterie
more images
10
Германија Neuss
1563 km
Jungheinrich EJE 220 - 2016 - gute Batterie
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 20 Jungheinrich EJD 20
more images
2
Словенија Ljubljana
763 km
Jungheinrich EJD 20
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 220 GE-700DZ Jungheinrich EFG 220 GE-700DZ Jungheinrich EFG 220 GE-700DZ Jungheinrich EFG 220 GE-700DZ Jungheinrich EFG 220 GE-700DZ Jungheinrich EFG 220 GE-700DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 220 GE-700DZ
2015
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ECE 220 Jungheinrich ECE 220 Jungheinrich ECE 220 Jungheinrich ECE 220 Jungheinrich ECE 220 Jungheinrich ECE 220
more images
6
Германија Mannheim
1350 km
Jungheinrich ECE 220
2016
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ERD 220 KLPF // Duplex // Batterie 2020 Jungheinrich ERD 220 KLPF // Duplex // Batterie 2020 Jungheinrich ERD 220 KLPF // Duplex // Batterie 2020 Jungheinrich ERD 220 KLPF // Duplex // Batterie 2020 Jungheinrich ERD 220 KLPF // Duplex // Batterie 2020 Jungheinrich ERD 220 KLPF // Duplex // Batterie 2020 Jungheinrich ERD 220 KLPF // Duplex // Batterie 2020 Jungheinrich ERD 220 KLPF // Duplex // Batterie 2020 Jungheinrich ERD 220 KLPF // Duplex // Batterie 2020
more images
9
Германија Düsseldorf
1565 km
Jungheinrich ERD 220 KLPF // Duplex // Batterie 2020
2012
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 220 SP GE 440 DZ Jungheinrich EFG 220 SP GE 440 DZ Jungheinrich EFG 220 SP GE 440 DZ Jungheinrich EFG 220 SP GE 440 DZ Jungheinrich EFG 220 SP GE 440 DZ
more images
5
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich EFG 220 SP GE 440 DZ
2015
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ERD 220 - Plattform - Doppelstock-Gerät Jungheinrich ERD 220 - Plattform - Doppelstock-Gerät Jungheinrich ERD 220 - Plattform - Doppelstock-Gerät Jungheinrich ERD 220 - Plattform - Doppelstock-Gerät Jungheinrich ERD 220 - Plattform - Doppelstock-Gerät Jungheinrich ERD 220 - Plattform - Doppelstock-Gerät Jungheinrich ERD 220 - Plattform - Doppelstock-Gerät Jungheinrich ERD 220 - Plattform - Doppelstock-Gerät Jungheinrich ERD 220 - Plattform - Doppelstock-Gerät Jungheinrich ERD 220 - Plattform - Doppelstock-Gerät
more images
10
Германија Neuss
1563 km
Jungheinrich ERD 220 - Plattform - Doppelstock-Gerät
2015
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220 Jungheinrich ERD 220
more images
13
Данска Spøttrup
1908 km
Jungheinrich ERD 220
2013
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 220  GE115-550DZ Jungheinrich EFG 220  GE115-550DZ Jungheinrich EFG 220  GE115-550DZ Jungheinrich EFG 220  GE115-550DZ Jungheinrich EFG 220  GE115-550DZ Jungheinrich EFG 220  GE115-550DZ
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Jungheinrich EFG 220 GE115-550DZ
2013
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220 Jungheinrich EFG 220
more images
14
Германија Mannheim
1350 km
Jungheinrich EFG 220
2016
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJD 20 // HH 2.100 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 2.100 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 2.100 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 2.100 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 2.100 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 2.100 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 2.100 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 2.100 mm / FH 200 mm Jungheinrich EJD 20 // HH 2.100 mm / FH 200 mm
more images
9
Германија Düsseldorf
1565 km
Jungheinrich EJD 20 // HH 2.100 mm / FH 200 mm
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich EFG 220 480 DZ
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich ERE 220 Jungheinrich ERE 220 Jungheinrich ERE 220 Jungheinrich ERE 220 Jungheinrich ERE 220 Jungheinrich ERE 220
more images
6
Германија Wuppertal
1540 km
Jungheinrich ERE 220
2011
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jungheinrich EJE 220 r
more images
1
Германија Günzburg
1179 km
Jungheinrich EJE 220 r
2010
Втора рака
Јавете се

Auction Conditions

The contractual language is German. The German version of these Auction Conditions shall prevail. The English version is for information purposes only.

 1. Auction goods are sold on behalf of and for the account of the seller cooperating with Machineseeker Group GmbH.
 2. All prices and bids are net prices and do not include VAT.
 3. Stated dismantling and loading costs are binding.
 4. All information is provided to the best of knowledge – Machineseeker Group GmbH generally recommends to inspect used machinery.
 5. Bidding is reserved for commercial buyers – sale exclusively to commercial buyers.
 6. The duration of an auction may be subject to change.
 7. By placing a bid, the prospective buyer declares herself/himself to be knowledgeable and informed with regards to auction good(s).
 8. Submitted direct or maximum bids are binding.
 9. Machineseeker Group GmbH reserves the right to examine incoming bids. Bids can be rejected or cancelled without providing reasons.
 10. The winning bid is designated at offer period end, conditional to the minimum price defined by the seller.
 11. In case of acceptance of a bid, Machineseeker Group GmbH charges an auction fee of 18,0 % net on the buyer’s net bid.
 12. The General Auction Terms of Machineseeker Group GmbH apply.
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОФАЛИ И КРИТИКА
Успешно: Спроведена акција
неуспех: Акцијата не можеше да се изврши