Universal grinding machine Junker Jumat 6S 18-20S-18 - Понуда на Machineseeker

Universal grinding machine
Junker Jumat 6S 18-20S-18

цена
аукција
Година на градба
2017
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции
Universal grinding machine Junker Jumat 6S 18-20S-18
Universal grinding machine Junker Jumat 6S 18-20S-18
Universal grinding machine Junker Jumat 6S 18-20S-18
Universal grinding machine Junker Jumat 6S 18-20S-18
Universal grinding machine Junker Jumat 6S 18-20S-18
Universal grinding machine Junker Jumat 6S 18-20S-18
Universal grinding machine Junker Jumat 6S 18-20S-18
Universal grinding machine Junker Jumat 6S 18-20S-18

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Universal grinding machine
Производителот:
Junker
модел:
Jumat 6S 18-20S-18
Број на машина:
10157
Година на градба:
2017
држава:
Втора рака
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.418 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
5.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Number of grinding headstocks: 2
Control: Sinumerik 840D
Sanding diameter: 280/320 mm
Sanding length: 750 mm
Center height: 170 mm
Clamping length: 1200 mm

Workpiece weight: 150 kg
Grinding wheel diameter: 500 / 700 mm


MACHINE DETAILS
Total power requirement: 100 kVA
Machine weight: approx. 25 t
Space requirement: approx. 4.7 x 3.65 x 3.0 mОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A16069414
Референтен број:
AUC-2404115
Ажурирање:
последен на 02.05.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 16069414
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
 JUNKER Jumat 6S 10-10
 JUNKER Jumat 6S 10-10
 JUNKER Jumat 6S 10-10
 JUNKER Jumat 6S 10-10
 JUNKER Jumat 6S 10-10
more images
Германија Staufenberg
1.418 km

JUNKERJumat 6S 10-10
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 JUNKER Jumat 5002/10 CNC
 JUNKER Jumat 5002/10 CNC
 JUNKER Jumat 5002/10 CNC
 JUNKER Jumat 5002/10 CNC
more images
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1.581 km

JUNKERJumat 5002/10 CNC
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 JUNKER JUMAT 5002/10
 JUNKER JUMAT 5002/10
 JUNKER JUMAT 5002/10
 JUNKER JUMAT 5002/10
more images
Шпанија Pol. Ind. Itziar, 20829, Gipuzkoa, Spain
1.980 km

JUNKERJUMAT 5002/10
Јавете се
Класифицирана реклама
 Junker Jumat 5340/S
 Junker Jumat 5340/S
 Junker Jumat 5340/S
 Junker Jumat 5340/S
 Junker Jumat 5340/S
 Junker Jumat 5340/S
 Junker Jumat 5340/S
 Junker Jumat 5340/S
 Junker Jumat 5340/S
more images
Германија Grävenwiesbach
1.414 km

JunkerJumat 5340/S
Јавете се
аукција
 Junker Jumat 5002/50
 Junker Jumat 5002/50
 Junker Jumat 5002/50
 Junker Jumat 5002/50
 Junker Jumat 5002/50
 Junker Jumat 5002/50
 Junker Jumat 5002/50
 Junker Jumat 5002/50
 Junker Jumat 5002/50
 Junker Jumat 5002/50
 Junker Jumat 5002/50
Аукцијата заврши

JunkerJumat 5002/50
buyer-protection
Класифицирана реклама
 Junker JUMAT 3000/50
 Junker JUMAT 3000/50
 Junker JUMAT 3000/50
 Junker JUMAT 3000/50
 Junker JUMAT 3000/50
 Junker JUMAT 3000/50
 Junker JUMAT 3000/50
more images
Германија Zerbst/Anhalt
1.364 km

JunkerJUMAT 3000/50
Јавете се
Класифицирана реклама
 Unbekannt RF132M/20S
 Unbekannt RF132M/20S
 Unbekannt RF132M/20S
 Unbekannt RF132M/20S
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km

UnbekanntRF132M/20S
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 JUNKER Jukomet 9011018
 JUNKER Jukomet 9011018
 JUNKER Jukomet 9011018
 JUNKER Jukomet 9011018
more images
Германија Solingen
1.545 km

JUNKERJukomet 9011018
Јавете се
Класифицирана реклама
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
more images
Холандија Andelst
(Локација на дилерот)
1.670 km

VolvoFH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
Јавете се
Класифицирана реклама
 HC Hangcha CPD 18 XD6-SI16
 HC Hangcha CPD 18 XD6-SI16
 HC Hangcha CPD 18 XD6-SI16
 HC Hangcha CPD 18 XD6-SI16
 HC Hangcha CPD 18 XD6-SI16
 HC Hangcha CPD 18 XD6-SI16
 HC Hangcha CPD 18 XD6-SI16
 HC Hangcha CPD 18 XD6-SI16
 HC Hangcha CPD 18 XD6-SI16
more images
Германија Twist
1.657 km

HC HangchaCPD 18 XD6-SI16
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Massey Ferguson MF 6S.180 Dyna-6 Exclusive
 Massey Ferguson MF 6S.180 Dyna-6 Exclusive
 Massey Ferguson MF 6S.180 Dyna-6 Exclusive
 Massey Ferguson MF 6S.180 Dyna-6 Exclusive
 Massey Ferguson MF 6S.180 Dyna-6 Exclusive
 Massey Ferguson MF 6S.180 Dyna-6 Exclusive
 Massey Ferguson MF 6S.180 Dyna-6 Exclusive
 Massey Ferguson MF 6S.180 Dyna-6 Exclusive
 Massey Ferguson MF 6S.180 Dyna-6 Exclusive
more images
Германија Prüm
(Локација на дилерот)
1.519 km

Massey FergusonMF 6S.180 Dyna-6 Exclusive
Јавете се
Класифицирана реклама
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
 Volvo FH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
more images
Холандија Andelst
(Локација на дилерот)
1.670 km

VolvoFH 16.650 8X2 + EFFER 1855/8S + JIB 6S HEAVY DUTY
Јавете се
Класифицирана реклама
 Siemens 6SN1118-0DK23-0AA1 SN:ST-W12025032 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
 Siemens 6SN1118-0DK23-0AA1 SN:ST-W12025032 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
 Siemens 6SN1118-0DK23-0AA1 SN:ST-W12025032 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Siemens6SN1118-0DK23-0AA1 SN:ST-W12025032 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 MAN TGX 18.400 4X2 BLS, Fahrschulausstattung, 6 Sitzer
 MAN TGX 18.400 4X2 BLS, Fahrschulausstattung, 6 Sitzer
 MAN TGX 18.400 4X2 BLS, Fahrschulausstattung, 6 Sitzer
 MAN TGX 18.400 4X2 BLS, Fahrschulausstattung, 6 Sitzer
 MAN TGX 18.400 4X2 BLS, Fahrschulausstattung, 6 Sitzer
 MAN TGX 18.400 4X2 BLS, Fahrschulausstattung, 6 Sitzer
 MAN TGX 18.400 4X2 BLS, Fahrschulausstattung, 6 Sitzer
 MAN TGX 18.400 4X2 BLS, Fahrschulausstattung, 6 Sitzer
 MAN TGX 18.400 4X2 BLS, Fahrschulausstattung, 6 Sitzer
more images
Германија Bovenden
(Локација на дилерот)
1.429 km

MANTGX 18.400 4X2 BLS, Fahrschulausstattung, 6 Sitzer
Јавете се
Класифицирана реклама
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
 IVECO Eurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
more images
Германија Gomaringen
(Локација на дилерот)
1.251 km

IVECOEurocargo 180E32K EVI E Radstand.4.185mm 6-Stück
Јавете се
Класифицирана реклама
 Siemens 6SN1118-0DM21-0AA0 SN:ST-R72011661 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
 Siemens 6SN1118-0DM21-0AA0 SN:ST-R72011661 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
 Siemens 6SN1118-0DM21-0AA0 SN:ST-R72011661 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Siemens6SN1118-0DM21-0AA0 SN:ST-R72011661 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Heidenhain AK ERA 180 9000 03S12-03 Geber ID 331 589-86 SN20530197 - ungebr.
 Heidenhain AK ERA 180 9000 03S12-03 Geber ID 331 589-86 SN20530197 - ungebr.
 Heidenhain AK ERA 180 9000 03S12-03 Geber ID 331 589-86 SN20530197 - ungebr.
 Heidenhain AK ERA 180 9000 03S12-03 Geber ID 331 589-86 SN20530197 - ungebr.
 Heidenhain AK ERA 180 9000 03S12-03 Geber ID 331 589-86 SN20530197 - ungebr.
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

HeidenhainAK ERA 180 9000 03S12-03 Geber ID 331 589-86 SN20530197 - ungebr.
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Siemens 6SN1145-1BA00-0BA0 E/R-Modul SN:1842 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
 Siemens 6SN1145-1BA00-0BA0 E/R-Modul SN:1842 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
 Siemens 6SN1145-1BA00-0BA0 E/R-Modul SN:1842 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Siemens6SN1145-1BA00-0BA0 E/R-Modul SN:1842 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 Regelungseinschub Version B !
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 Regelungseinschub Version B !
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 Regelungseinschub Version B !
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 Regelungseinschub Version B !
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Siemens6SN1118-0DM31-0AA1 Regelungseinschub Version B !
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Siemens 6SN1146-1BB00-0EA1 E/R-Modul Version J SN:T-X22027180 !
 Siemens 6SN1146-1BB00-0EA1 E/R-Modul Version J SN:T-X22027180 !
 Siemens 6SN1146-1BB00-0EA1 E/R-Modul Version J SN:T-X22027180 !
 Siemens 6SN1146-1BB00-0EA1 E/R-Modul Version J SN:T-X22027180 !
 Siemens 6SN1146-1BB00-0EA1 E/R-Modul Version J SN:T-X22027180 !
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Siemens6SN1146-1BB00-0EA1 E/R-Modul Version J SN:T-X22027180 !
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA0 Regelungseinschub  - ! -
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA0 Regelungseinschub  - ! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Siemens6SN1118-0DM31-0AA0 Regelungseinschub - ! -
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 Regelungseinschub Version A , Serien-Nr. gemäß Foto - ! -
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 Regelungseinschub Version A , Serien-Nr. gemäß Foto - ! -
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 Regelungseinschub Version A , Serien-Nr. gemäß Foto - ! -
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 Regelungseinschub Version A , Serien-Nr. gemäß Foto - ! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Siemens6SN1118-0DM31-0AA1 Regelungseinschub Version A , Serien-Nr. gemäß Foto - ! -
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 SN:T-U72046208 Regelungseinschub Version A !
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 SN:T-U72046208 Regelungseinschub Version A !
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 SN:T-U72046208 Regelungseinschub Version A !
 Siemens 6SN1118-0DM31-0AA1 SN:T-U72046208 Regelungseinschub Version A !
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Siemens6SN1118-0DM31-0AA1 SN:T-U72046208 Regelungseinschub Version A !
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Siemens 6SN1118-0DM21-0AA0 Regelungseinschub  - ! -
 Siemens 6SN1118-0DM21-0AA0 Regelungseinschub  - ! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Siemens6SN1118-0DM21-0AA0 Regelungseinschub - ! -
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Siemens 6SL3121-1TE21-8AA3 SN:ST-W12070941 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
 Siemens 6SL3121-1TE21-8AA3 SN:ST-W12070941 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
 Siemens 6SL3121-1TE21-8AA3 SN:ST-W12070941 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Siemens6SL3121-1TE21-8AA3 SN:ST-W12070941 - mit 24 Monaten Gewährleistung! -
Потврден дилер
Јавете се