Screw air compressor
Kaeser CSDX 140

цена
аукција
Година на градба
2016
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Screw air compressor
Производителот:
Kaeser
модел:
CSDX 140
Година на градба:
2016
држава:
Втора рака
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
16.281 Х

ИСПОРАКА

Локација:
Vorarlberg, Австрија Австрија – Растојание: околу 1.150 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS


Motor power: 75.00 kW
Motor voltage: 230/400 V/50 Hz
Motor speed: 2978 1/min


Max. Operating overpressure: 12.00 bar
FAD: 11.83 m³/min


Ambient temperature: 3°C/45°C


Switch-on hours: 20105
Operating hours: 16281 hОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14734108
Референтен број:
AUC-2401143
Ажурирање:
последен на 30.01.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14734108
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Австрија Австрија
Растојание: околу 1.150 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Kaeser DS 140 Kaeser DS 140 Kaeser DS 140
more images
Полска Wilków
1.102 km
Kaeser DS 140
Јавете се
Класифицирана реклама
kaeser CSDX140 kaeser CSDX140 kaeser CSDX140 kaeser CSDX140 kaeser CSDX140 kaeser CSDX140
more images
Полска Wilków
1.102 km
kaeser CSDX140
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser CSDX165SFC Kaeser CSDX165SFC Kaeser CSDX165SFC Kaeser CSDX165SFC
more images
Полска Stawiec
1.158 km
Kaeser CSDX165SFC
Јавете се
Класифицирана реклама
KAESER KOMPRESSOREN SE KAESER KOMPRESSOREN SE KAESER KOMPRESSOREN SE KAESER KOMPRESSOREN SE KAESER KOMPRESSOREN SE KAESER KOMPRESSOREN SE
more images
Германија Freising
1.090 km
KAESER KOMPRESSOREN SE
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC Kaeser BSD72SFC
more images
Австрија Hohenems
1.150 km
Kaeser BSD72SFC
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser AIRCENTER SM 16 Kaeser AIRCENTER SM 16 Kaeser AIRCENTER SM 16 Kaeser AIRCENTER SM 16
more images
Германија D - Hessen
1.395 km
Kaeser AIRCENTER SM 16
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26
more images
Обединето Кралство Misterton
2.132 km
Kaeser SK26
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Langenfeld (Rheinland)
1.547 km
Canon VarioPrint 140 inkl. Broschürenfinisher, Paperdeck
Јавете се
Класифицирана реклама
KAESER BS 50 KAESER BS 50 KAESER BS 50 KAESER BS 50 KAESER BS 50 KAESER BS 50
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
KAESER BS 50
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer
more images
Германија Oelsnitz
(Локација на дилерот)
1.228 km
Kaeser Anhänger Kompressor Notstromer
Јавете се
Класифицирана реклама
Австрија Hohenems
1.150 km
Kaeser DSD238
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser SXC 8 11bar SC2 400/3/50 Kaeser SXC 8 11bar SC2 400/3/50 Kaeser SXC 8 11bar SC2 400/3/50 Kaeser SXC 8 11bar SC2 400/3/50
more images
Германија D - Hessen
1.395 km
Kaeser SXC 8 11bar SC2 400/3/50
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26
more images
Обединето Кралство Misterton
2.132 km
Kaeser SK26
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser TB 19 Kaeser TB 19 Kaeser TB 19 Kaeser TB 19 Kaeser TB 19 Kaeser TB 19
more images
Германија Erlangen
1.219 km
Kaeser TB 19
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser AIRCENTER SM15 Kaeser AIRCENTER SM15 Kaeser AIRCENTER SM15 Kaeser AIRCENTER SM15 Kaeser AIRCENTER SM15 Kaeser AIRCENTER SM15 Kaeser AIRCENTER SM15 Kaeser AIRCENTER SM15
more images
Полска Wilków
1.102 km
Kaeser AIRCENTER SM15
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N Kaeser M 122 - N
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 122 - N
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser Komplett Anlage Kaeser Komplett Anlage Kaeser Komplett Anlage Kaeser Komplett Anlage Kaeser Komplett Anlage Kaeser Komplett Anlage Kaeser Komplett Anlage Kaeser Komplett Anlage Kaeser Komplett Anlage Kaeser Komplett Anlage Kaeser Komplett Anlage
more images
Германија Werlte
1.638 km
Kaeser Komplett Anlage
Јавете се
Класифицирана реклама
Cortelia, Kaeser Kompressoren Schraubenkompressor ASD 47 Cortelia, Kaeser Kompressoren Schraubenkompressor ASD 47 Cortelia, Kaeser Kompressoren Schraubenkompressor ASD 47 Cortelia, Kaeser Kompressoren Schraubenkompressor ASD 47 Cortelia, Kaeser Kompressoren Schraubenkompressor ASD 47
more images
Германија Horst
1.627 km
Cortelia, Kaeser Kompressoren Schraubenkompressor ASD 47
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26
more images
Обединето Кралство Misterton
2.132 km
Kaeser SK26
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser  SK24 Kaeser  SK24 Kaeser  SK24 Kaeser  SK24 Kaeser  SK24 Kaeser  SK24 Kaeser  SK24
more images
Австрија Alberschwende
(Локација на дилерот)
1.146 km
Kaeser SK24
Јавете се
Класифицирана реклама
KAESER ASD37T KAESER ASD37T KAESER ASD37T
more images
Италија Pollenzo
(Локација на дилерот)
1.174 km
KAESER ASD37T
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 121 - N Kaeser M 121 - N Kaeser M 121 - N Kaeser M 121 - N Kaeser M 121 - N Kaeser M 121 - N Kaeser M 121 - N Kaeser M 121 - N Kaeser M 121 - N Kaeser M 121 - N
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 121 - N
Јавете се
Класифицирана реклама
KAESER Schaltmodul KAESER Schaltmodul KAESER Schaltmodul
more images
Германија Köln
1.529 km
KAESER Schaltmodul
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser DC 27 E Kaeser DC 27 E Kaeser DC 27 E Kaeser DC 27 E Kaeser DC 27 E
more images
Германија Helmstedt
1.436 km
Kaeser DC 27 E
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26 Kaeser SK26
more images
Обединето Кралство Misterton
2.132 km
Kaeser SK26
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser Aircenter SX 8 - 11 Kaeser Aircenter SX 8 - 11 Kaeser Aircenter SX 8 - 11 Kaeser Aircenter SX 8 - 11 Kaeser Aircenter SX 8 - 11 Kaeser Aircenter SX 8 - 11 Kaeser Aircenter SX 8 - 11 Kaeser Aircenter SX 8 - 11 Kaeser Aircenter SX 8 - 11 Kaeser Aircenter SX 8 - 11 Kaeser Aircenter SX 8 - 11 Kaeser Aircenter SX 8 - 11
more images
Германија Friesenheim
1.324 km
Kaeser Aircenter SX 8 - 11
Јавете се
Класифицирана реклама
KAESER EPC 840-250lg KAESER EPC 840-250lg KAESER EPC 840-250lg KAESER EPC 840-250lg KAESER EPC 840-250lg KAESER EPC 840-250lg KAESER EPC 840-250lg
more images
Германија Erlangen
1.219 km
KAESER EPC 840-250lg
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351 Kaeser ESD 351
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser ESD 351
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser 2000l Kaeser 2000l Kaeser 2000l Kaeser 2000l Kaeser 2000l
more images
Обединето Кралство Misterton
2.132 km
Kaeser 2000l
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser Aircenter SX8-8 Schraubenkompressor Kaeser Aircenter SX8-8 Schraubenkompressor Kaeser Aircenter SX8-8 Schraubenkompressor Kaeser Aircenter SX8-8 Schraubenkompressor Kaeser Aircenter SX8-8 Schraubenkompressor Kaeser Aircenter SX8-8 Schraubenkompressor Kaeser Aircenter SX8-8 Schraubenkompressor Kaeser Aircenter SX8-8 Schraubenkompressor
more images
Германија Friesenheim
1.324 km
Kaeser Aircenter SX8-8 Schraubenkompressor
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 121 Kaeser M 121 Kaeser M 121 Kaeser M 121 Kaeser M 121 Kaeser M 121 Kaeser M 121 Kaeser M 121 Kaeser M 121 Kaeser M 121
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 121
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser DSB 170 Kaeser DSB 170 Kaeser DSB 170 Kaeser DSB 170 Kaeser DSB 170
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser DSB 170
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser ESB 300 watercooled Kaeser ESB 300 watercooled Kaeser ESB 300 watercooled Kaeser ESB 300 watercooled Kaeser ESB 300 watercooled
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser ESB 300 watercooled
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser CSD 122 Kaeser CSD 122 Kaeser CSD 122 Kaeser CSD 122 Kaeser CSD 122 Kaeser CSD 122 Kaeser CSD 122 Kaeser CSD 122 Kaeser CSD 122
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser CSD 122
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser DSB 170 Kaeser DSB 170 Kaeser DSB 170 Kaeser DSB 170 Kaeser DSB 170
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser DSB 170
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30 Kaeser M 30
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 30
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 20
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 34 E
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 20
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 20
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 20
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 50 Kaeser M 50 Kaeser M 50 Kaeser M 50 Kaeser M 50 Kaeser M 50 Kaeser M 50 Kaeser M 50 Kaeser M 50 Kaeser M 50 Kaeser M 50 Kaeser M 50 Kaeser M 50
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 50
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 46 E
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E Kaeser M 34 E
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 34 E
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 20
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20 Kaeser M 20
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 20
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G Kaeser M 64 - N - G
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 64 - N - G
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 52 - N Kaeser M 52 - N Kaeser M 52 - N Kaeser M 52 - N Kaeser M 52 - N Kaeser M 52 - N Kaeser M 52 - N Kaeser M 52 - N Kaeser M 52 - N Kaeser M 52 - N Kaeser M 52 - N
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 52 - N
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E Kaeser M 46 E
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 46 E
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N Kaeser M 125 - N
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 125 - N
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaeser M 100 - N Kaeser M 100 - N Kaeser M 100 - N Kaeser M 100 - N Kaeser M 100 - N Kaeser M 100 - N Kaeser M 100 - N Kaeser M 100 - N Kaeser M 100 - N Kaeser M 100 - N Kaeser M 100 - N Kaeser M 100 - N
more images
Белгија Waregem
1.740 km
Kaeser M 100 - N
Јавете се