Heavy duty forklift
Kalmar LMV 9-600

цена
аукција
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Heavy duty forklift
Производителот:
Kalmar
модел:
LMV 9-600
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
24.078 h

ТЕХНИЧКИ ДЕТАЛИ

тип на гориво:
дизел

ИСПОРАКА

Локација:
Полска Полска – Растојание: околу 1.466 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Heavy duty forklift in very good condition. Body and tires without functional limitations.TECHNICAL DETAILS


lifting height: max. 4,5 m
center of gravity: 600 mm
lifting capacity: min. 9 t


standard tires: L 2/4xL
Gearbox type: W
Engine manufacturer: Volvo
Engine type: VOLVO PENTA TD61AW
Engine power: 128 kW
Unloaded weight: 16.500 kgEQUIPMENT • Side shifting

 • Shifting of the forks to each other

 • Cock on the roof

 • windshield wiper

 • new powerful LED lights - front and rear

 • turn signals

 • horn

 • air conditioningОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
9 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12438935
Референтен број:
AUC-2309072
Ажурирање:
последен на 16.10.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12438935
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Полска Полска
Растојание: околу 1.466 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9
more images
Германија Hamburg
1.591 km
Kalmar ECF80-9
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar ECG80-9 Schwerlaststapler Kalmar ECG80-9 Schwerlaststapler Kalmar ECG80-9 Schwerlaststapler Kalmar ECG80-9 Schwerlaststapler Kalmar ECG80-9 Schwerlaststapler Kalmar ECG80-9 Schwerlaststapler Kalmar ECG80-9 Schwerlaststapler Kalmar ECG80-9 Schwerlaststapler Kalmar ECG80-9 Schwerlaststapler Kalmar ECG80-9 Schwerlaststapler
more images
Германија Crailsheim
1.237 km
Kalmar ECG80-9 Schwerlaststapler
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar EC8-600 Kalmar EC8-600 Kalmar EC8-600 Kalmar EC8-600
more images
Данска Odder
1.806 km
Kalmar EC8-600
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DC12-600 Kalmar DC12-600 Kalmar DC12-600 Kalmar DC12-600 Kalmar DC12-600 Kalmar DC12-600 Kalmar DC12-600 Kalmar DC12-600 Kalmar DC12-600 Kalmar DC12-600
more images
Германија Oldenburg
1.634 km
Kalmar DC12-600
Јавете се
Класифицирана реклама
KALMAR DB 7-600 KALMAR DB 7-600 KALMAR DB 7-600
more images
Германија Eislingen/Fils
1.229 km
KALMAR DB 7-600
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DB 6-600 Kalmar DB 6-600 Kalmar DB 6-600 Kalmar DB 6-600 Kalmar DB 6-600 Kalmar DB 6-600
more images
Австрија Salzburg
973 km
Kalmar DB 6-600
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9
more images
Германија Hamburg
1.591 km
Kalmar ECF80-9
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DCE80-9 Kalmar DCE80-9 Kalmar DCE80-9 Kalmar DCE80-9
more images
Данска Odder
1.806 km
Kalmar DCE80-9
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9 Kalmar ECF80-9
more images
Германија Oldenburg
1.634 km
Kalmar ECF80-9
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hamburg
1.591 km
Kalmar ECG80-9
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DCF80-9 Kalmar DCF80-9 Kalmar DCF80-9 Kalmar DCF80-9 Kalmar DCF80-9 Kalmar DCF80-9 Kalmar DCF80-9 Kalmar DCF80-9 Kalmar DCF80-9 Kalmar DCF80-9
more images
Германија Oldenburg
1.634 km
Kalmar DCF80-9
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hamburg
1.591 km
Kalmar DCF80-9
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar Kalmar DCE80-9 - Drehgerat
more images
Германија Hamburg
1.591 km
Kalmar Kalmar DCE80-9 - Drehgerat
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hamburg
1.591 km
Kalmar DCF80-9
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Martens Elektronik TR296-00-2-9/6-140-250-G1/2B-BSZ
Класифицирана реклама
Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600
more images
Германија Riederich
(Локација на дилерот)
1.247 km
Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600
Јавете се
Класифицирана реклама
COMALL CARR 600 - 85/9 Q COMALL CARR 600 - 85/9 Q COMALL CARR 600 - 85/9 Q COMALL CARR 600 - 85/9 Q COMALL CARR 600 - 85/9 Q
more images
Латвија Rīga
1.717 km
COMALL CARR 600 - 85/9 Q
Јавете се
Класифицирана реклама
Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600
more images
Германија Riederich
(Локација на дилерот)
1.247 km
Fuso 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600
Јавете се
Класифицирана реклама
Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600
more images
Германија Riederich
(Локација на дилерот)
1.247 km
Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600
Јавете се
Класифицирана реклама
Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600 Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600
more images
Германија Riederich
(Локација на дилерот)
1.247 km
Mitsubishi FUSO 9 C 18 Kühlkoffer 5 m LBW 1,5 to.*TK T 600
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar KLMV 35-1200 Kalmar KLMV 35-1200 Kalmar KLMV 35-1200 Kalmar KLMV 35-1200 Kalmar KLMV 35-1200 Kalmar KLMV 35-1200 Kalmar KLMV 35-1200
more images
Германија Recklinghausen
1.564 km
Kalmar KLMV 35-1200
Јавете се
Класифицирана реклама
John Deere 9600 o Gebiss Motor Neu! John Deere 9600 o Gebiss Motor Neu! John Deere 9600 o Gebiss Motor Neu! John Deere 9600 o Gebiss Motor Neu! John Deere 9600 o Gebiss Motor Neu! John Deere 9600 o Gebiss Motor Neu! John Deere 9600 o Gebiss Motor Neu! John Deere 9600 o Gebiss Motor Neu! John Deere 9600 o Gebiss Motor Neu!
more images
Германија Marxen
(Локација на дилерот)
1.569 km
John Deere 9600 o Gebiss Motor Neu!
Јавете се
Класифицирана реклама
ABB Robotics / Siemens 1FT3070-5AZ21-9 - Z N Servomotor SN:FO10015460005 ABB Robotics / Siemens 1FT3070-5AZ21-9 - Z N Servomotor SN:FO10015460005 ABB Robotics / Siemens 1FT3070-5AZ21-9 - Z N Servomotor SN:FO10015460005 ABB Robotics / Siemens 1FT3070-5AZ21-9 - Z N Servomotor SN:FO10015460005
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
ABB Robotics / Siemens 1FT3070-5AZ21-9 - Z N Servomotor SN:FO10015460005
Јавете се
Класифицирана реклама
Dematic 1789-600-540 IR795 Dematic 1789-600-540 IR795 Dematic 1789-600-540 IR795 Dematic 1789-600-540 IR795 Dematic 1789-600-540 IR795 Dematic 1789-600-540 IR795
more images
Германија 97076 Würzburg, Deutschland
1.289 km
Dematic 1789-600-540 IR795
Јавете се
Класифицирана реклама
Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS Hyundai Wia KM 2600 MTTS
more images
Германија Celle
1.505 km
Hyundai Wia KM 2600 MTTS
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt 9600 x 175 mm unbekannt 9600 x 175 mm unbekannt 9600 x 175 mm unbekannt 9600 x 175 mm
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
unbekannt 9600 x 175 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
Agria agria 9600 Agria agria 9600 Agria agria 9600 Agria agria 9600 Agria agria 9600 Agria agria 9600 Agria agria 9600 Agria agria 9600
more images
Германија Stuttgart
1.273 km
Agria agria 9600
Јавете се
Класифицирана реклама
Taiwan Advanced Nanotech TANBead Maelstrom 9600 Taiwan Advanced Nanotech TANBead Maelstrom 9600 Taiwan Advanced Nanotech TANBead Maelstrom 9600 Taiwan Advanced Nanotech TANBead Maelstrom 9600
more images
Унгарија Budapest
690 km
Taiwan Advanced Nanotech TANBead Maelstrom 9600
Јавете се
Класифицирана реклама
Krauss Maffei 230-400V, 9600 W
more images
Германија Neustadt
(Локација на дилерот)
1.521 km
Krauss Maffei 230-400V, 9600 W
Јавете се
Класифицирана реклама
Gebhardt 9600-510-450 Gebhardt 9600-510-450 Gebhardt 9600-510-450
more images
Германија 97076 Würzburg, Deutschland
1.289 km
Gebhardt 9600-510-450
Јавете се
Класифицирана реклама
Agria agria 9600-112 Agria agria 9600-112 Agria agria 9600-112 Agria agria 9600-112 Agria agria 9600-112 Agria agria 9600-112 Agria agria 9600-112 Agria agria 9600-112
more images
Германија Stuttgart
1.273 km
Agria agria 9600-112
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma E0451-596-004 DC-S1A DC Power Supply 4 Axes CZ-270C Okuma E0451-596-004 DC-S1A DC Power Supply 4 Axes CZ-270C Okuma E0451-596-004 DC-S1A DC Power Supply 4 Axes CZ-270C Okuma E0451-596-004 DC-S1A DC Power Supply 4 Axes CZ-270C Okuma E0451-596-004 DC-S1A DC Power Supply 4 Axes CZ-270C
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Okuma E0451-596-004 DC-S1A DC Power Supply 4 Axes CZ-270C
Јавете се
Класифицирана реклама
WEBER E45 / 59600.0 -- SP30 / 059 198.0 WEBER E45 / 59600.0 -- SP30 / 059 198.0
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
WEBER E45 / 59600.0 -- SP30 / 059 198.0
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
SCA Schucker 0153.9600
Класифицирана реклама
DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4
more images
Белгија Bree
(Локација на дилерот)
1.625 km
DAF 3600 Ati 96000km! 6x4
Јавете се
Класифицирана реклама
Brinkmann FT560 / 320-Z Tauchpumpe SN:0396002139-00000200 ! Brinkmann FT560 / 320-Z Tauchpumpe SN:0396002139-00000200 ! Brinkmann FT560 / 320-Z Tauchpumpe SN:0396002139-00000200 ! Brinkmann FT560 / 320-Z Tauchpumpe SN:0396002139-00000200 !
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Brinkmann FT560 / 320-Z Tauchpumpe SN:0396002139-00000200 !
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
BOSCH 0 822 396 001
Класифицирана реклама
DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4 DAF 3600 Ati 96000km! 6x4
more images
Белгија Bree
(Локација на дилерот)
1.625 km
DAF 3600 Ati 96000km! 6x4
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Murrelektronik 4000-68000-0960000
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
PALL HC9600E0T4H
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Rexroth 0 822 396 007
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
BOSCH 0 822 396 000
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
AVENTICS 0822396009
Класифицирана реклама
Kalmar DCG 120-6 Kalmar DCG 120-6 Kalmar DCG 120-6 Kalmar DCG 120-6 Kalmar DCG 120-6 Kalmar DCG 120-6 Kalmar DCG 120-6
more images
Германија Crailsheim
1.237 km
Kalmar DCG 120-6
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DRG100-54S6 Kalmar DRG100-54S6 Kalmar DRG100-54S6 Kalmar DRG100-54S6
more images
Германија Oldenburg
1.634 km
Kalmar DRG100-54S6
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DCD 250-12 Kalmar DCD 250-12 Kalmar DCD 250-12 Kalmar DCD 250-12 Kalmar DCD 250-12 Kalmar DCD 250-12 Kalmar DCD 250-12 Kalmar DCD 250-12 Kalmar DCD 250-12 Kalmar DCD 250-12
more images
Германија Friedrichsdorf
1.395 km
Kalmar DCD 250-12
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar ECF70-6 - VOLLFREIHUB
more images
Германија Hamburg
1.591 km
Kalmar ECF70-6 - VOLLFREIHUB
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DCF100-45E7 Kalmar DCF100-45E7 Kalmar DCF100-45E7 Kalmar DCF100-45E7 Kalmar DCF100-45E7 Kalmar DCF100-45E7 Kalmar DCF100-45E7 Kalmar DCF100-45E7
more images
Германија Oldenburg
1.634 km
Kalmar DCF100-45E7
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hamburg
1.591 km
Kalmar ECG80-6 - TRIPLEX - Drehsitz
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DRG450-60C5 Kalmar DRG450-60C5 Kalmar DRG450-60C5 Kalmar DRG450-60C5 Kalmar DRG450-60C5 Kalmar DRG450-60C5
more images
Германија Oldenburg
1.634 km
Kalmar DRG450-60C5
Јавете се