Compressed air / vacuum / thermoforming machine Kiefel KLS 70/190K - Понуда на Machineseeker

Compressed air / vacuum / thermoforming machine
Kiefel KLS 70/190K

цена
аукција
Година на градба
1992
држава
Втора рака (не е оперативен)
Повеќе аукции
Compressed air / vacuum / thermoforming machine Kiefel KLS 70/190K
Compressed air / vacuum / thermoforming machine Kiefel KLS 70/190K
Compressed air / vacuum / thermoforming machine Kiefel KLS 70/190K
Compressed air / vacuum / thermoforming machine Kiefel KLS 70/190K
Compressed air / vacuum / thermoforming machine Kiefel KLS 70/190K
Compressed air / vacuum / thermoforming machine Kiefel KLS 70/190K
Compressed air / vacuum / thermoforming machine Kiefel KLS 70/190K

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Compressed air / vacuum / thermoforming machine
Производителот:
Kiefel
модел:
KLS 70/190K
Година на градба:
1992
држава:
Втора рака
функционалност:
не е оперативен

ИСПОРАКА

Локација:
Германија Германија – Растојание: околу 1.302 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Working pressure: 6 bar
Workpiece height : max. without table: 350 mm
Workpiece height : max. with table: approx. 150 mm
Foil width: approx. 800 mm
Cycle time: 32 s
Control: Siemens S5
Voltage: 220 AC V / Hz


Bottom forming station: max. 700 x 1900 mm incl. insertion carriage

Top forming station: max. 700 x 1900 mm (in turntable version 4-fold rotation)

Heating station top/bottom: 2000 x 1000 mm; 34 kW from 134 quartz radiators

Cutting strength/pressure top/bottom: 30 kN

Vacuum pump: 70 m³/h per pump (several pumps available)


MACHINE DETAILS
Total power requirement: 119 kVA
Machine weight : approx. 9.5 t
Space requirement (LxWxH): approx. 11.0 x 6.0 x 4.8 mОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A16070095
Референтен број:
AUC-2404120
Ажурирање:
последен на 13.05.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 16070095
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Sachsen Германија Германија
Растојание: околу 1.302 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
 Kiefel KLS 70/190K
 Kiefel KLS 70/190K
 Kiefel KLS 70/190K
 Kiefel KLS 70/190K
 Kiefel KLS 70/190K
 Kiefel KLS 70/190K
 Kiefel KLS 70/190K

KiefelKLS 70/190K
buyer-protection
Класифицирана реклама
 KIEFEL 220X170X52
 KIEFEL 220X170X52
 KIEFEL 220X170X52
 KIEFEL 220X170X52
 KIEFEL 220X170X52
 KIEFEL 220X170X52
 KIEFEL 220X170X52
 KIEFEL 220X170X52
 KIEFEL 220X170X52
 KIEFEL 220X170X52
 KIEFEL 220X170X52
more images
Хрватска Đakovo
492 km

KIEFEL 220X170X52
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 GERD WOLFF KLS 550 x 700
 GERD WOLFF KLS 550 x 700
 GERD WOLFF KLS 550 x 700
 GERD WOLFF KLS 550 x 700
more images
Германија Schwerte
1.536 km

GERD WOLFFKLS 550 x 700
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Шпанија Spain
2.137 km

KIEFELKL 2 SH
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
 C. Philips 70
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km

C. Philips 70
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
 Kiefel KMD 52 BL
more images
Германија Verl
1.521 km

KiefelKMD 52 BL
Јавете се
Класифицирана реклама
 Kiefel
 Kiefel
 Kiefel
 Kiefel
 Kiefel
 Kiefel
 Kiefel
 Kiefel
 Kiefel
more images
Полска Środa Wielkopolska
1.230 km

Kiefel
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Kramer SBMM 70
 Kramer SBMM 70
 Kramer SBMM 70
 Kramer SBMM 70
 Kramer SBMM 70
 Kramer SBMM 70
 Kramer SBMM 70
 Kramer SBMM 70
more images
Унгарија Tata
724 km

Kramer SBMM 70
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 KIEFEL KMD 52 BFSS
 KIEFEL KMD 52 BFSS
 KIEFEL KMD 52 BFSS
 KIEFEL KMD 52 BFSS
 KIEFEL KMD 52 BFSS
more images
Грција Αερολιμένας Καβάλας Μέγας Αλέξανδρος, Kavala International Airport, Νέστος 642 00, Ελλάδα
253 km

KIEFELKMD 52 BFSS
Јавете се
Класифицирана реклама
 CP 45/70 KA312E7
 CP 45/70 KA312E7
 CP 45/70 KA312E7
 CP 45/70 KA312E7
 CP 45/70 KA312E7
 CP 45/70 KA312E7
 CP 45/70 KA312E7
more images
Германија Borchen
1.493 km

CP 45/70 KA312E7
Јавете се
Класифицирана реклама
 Scherbeneismaschine Maja SA-70 SA-70
 Scherbeneismaschine Maja SA-70 SA-70
 Scherbeneismaschine Maja SA-70 SA-70
 Scherbeneismaschine Maja SA-70 SA-70
 Scherbeneismaschine Maja SA-70 SA-70
 Scherbeneismaschine Maja SA-70 SA-70
 Scherbeneismaschine Maja SA-70 SA-70
more images
Германија Schöppingen
1.602 km

Scherbeneismaschine Maja SA-70SA-70
Јавете се
Класифицирана реклама
 KIEFEL KMD 85 Speed
 KIEFEL KMD 85 Speed
 KIEFEL KMD 85 Speed
 KIEFEL KMD 85 Speed
 KIEFEL KMD 85 Speed
 KIEFEL KMD 85 Speed
 KIEFEL KMD 85 Speed
 KIEFEL KMD 85 Speed
 KIEFEL KMD 85 Speed
 KIEFEL KMD 85 Speed
 KIEFEL KMD 85 Speed
 KIEFEL KMD 85 Speed
more images
Германија Morbach
1.453 km

KIEFELKMD 85 Speed
Јавете се
Класифицирана реклама
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
 Smyth DX-70 Plus
more images
Чешка република Čestlice
1.086 km

Smyth DX-70 Plus
Јавете се
Класифицирана реклама
 Kiefel KMV 75 D
 Kiefel KMV 75 D
 Kiefel KMV 75 D
 Kiefel KMV 75 D
more images
Германија Berlin
1.368 km

KiefelKMV 75 D
Јавете се
Класифицирана реклама
 Kiefel KL 3 E
 Kiefel KL 3 E
 Kiefel KL 3 E
 Kiefel KL 3 E
 Kiefel KL 3 E
more images
Швајцарија Egliswil
1.250 km

KiefelKL 3 E
Јавете се
Класифицирана реклама
 Ingersoll Rand 87/70 G3 L
 Ingersoll Rand 87/70 G3 L
 Ingersoll Rand 87/70 G3 L
 Ingersoll Rand 87/70 G3 L
 Ingersoll Rand 87/70 G3 L
 Ingersoll Rand 87/70 G3 L
 Ingersoll Rand 87/70 G3 L
more images
Германија Borchen
1.493 km

Ingersoll Rand 87/70G3 L
Јавете се
Класифицирана реклама
 Kiefel KIRION 80
 Kiefel KIRION 80
 Kiefel KIRION 80
 Kiefel KIRION 80
 Kiefel KIRION 80
 Kiefel KIRION 80
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km

KiefelKIRION 80
Јавете се
Класифицирана реклама
 70 lfm Palettenregal SSI Schäfer Palflex Höhe 4 m Tiefe 120 cm Feldlast 12000 kg
 70 lfm Palettenregal SSI Schäfer Palflex Höhe 4 m Tiefe 120 cm Feldlast 12000 kg
 70 lfm Palettenregal SSI Schäfer Palflex Höhe 4 m Tiefe 120 cm Feldlast 12000 kg
 70 lfm Palettenregal SSI Schäfer Palflex Höhe 4 m Tiefe 120 cm Feldlast 12000 kg
 70 lfm Palettenregal SSI Schäfer Palflex Höhe 4 m Tiefe 120 cm Feldlast 12000 kg
 70 lfm Palettenregal SSI Schäfer Palflex Höhe 4 m Tiefe 120 cm Feldlast 12000 kg
 70 lfm Palettenregal SSI Schäfer Palflex Höhe 4 m Tiefe 120 cm Feldlast 12000 kg
more images
Австрија Aumühle
960 km

70 lfm Palettenregal SSI Schäfer PalflexHöhe 4 m Tiefe 120 cm Feldlast 12000 kg
Јавете се
Класифицирана реклама
 Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/ Materialfarbe: grün
 Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/ Materialfarbe: grün
 Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/ Materialfarbe: grün
 Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/ Materialfarbe: grün
 Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/ Materialfarbe: grün
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/Materialfarbe: grün
Јавете се
Класифицирана реклама
 Crathern Colpitt Centra CCM Kiefel SLC-2436 , ITSM40
 Crathern Colpitt Centra CCM Kiefel SLC-2436 , ITSM40
 Crathern Colpitt Centra CCM Kiefel SLC-2436 , ITSM40
 Crathern Colpitt Centra CCM Kiefel SLC-2436 , ITSM40
 Crathern Colpitt Centra CCM Kiefel SLC-2436 , ITSM40
 Crathern Colpitt Centra CCM Kiefel SLC-2436 , ITSM40
 Crathern Colpitt Centra CCM Kiefel SLC-2436 , ITSM40
 Crathern Colpitt Centra CCM Kiefel SLC-2436 , ITSM40
more images
Германија Neuss
1.569 km

Crathern Colpitt Centra CCM KiefelSLC-2436 , ITSM40
Јавете се
Класифицирана реклама
 Ingersoll Rand 80/70 G3 G3L086PP95
 Ingersoll Rand 80/70 G3 G3L086PP95
 Ingersoll Rand 80/70 G3 G3L086PP95
 Ingersoll Rand 80/70 G3 G3L086PP95
 Ingersoll Rand 80/70 G3 G3L086PP95
 Ingersoll Rand 80/70 G3 G3L086PP95
 Ingersoll Rand 80/70 G3 G3L086PP95
more images
Германија Borchen
1.493 km

Ingersoll Rand 80/70G3 G3L086PP95
Јавете се
Класифицирана реклама
 Kiefel AG KMW 75D
 Kiefel AG KMW 75D
 Kiefel AG KMW 75D
 Kiefel AG KMW 75D
 Kiefel AG KMW 75D
 Kiefel AG KMW 75D
more images
Германија Berlin
1.365 km

Kiefel AGKMW 75D
Јавете се
Класифицирана реклама
 70 lfm Palettenregal Stow H 10,5m Auflast/Fach 2100 kg
 70 lfm Palettenregal Stow H 10,5m Auflast/Fach 2100 kg
 70 lfm Palettenregal Stow H 10,5m Auflast/Fach 2100 kg
 70 lfm Palettenregal Stow H 10,5m Auflast/Fach 2100 kg
 70 lfm Palettenregal Stow H 10,5m Auflast/Fach 2100 kg
more images
Австрија Aumühle
960 km

70 lfm Palettenregal StowH 10,5m Auflast/Fach 2100 kg
Јавете се
Класифицирана реклама
 Mankenberg 70/128 DM 505
 Mankenberg 70/128 DM 505
 Mankenberg 70/128 DM 505
 Mankenberg 70/128 DM 505
 Mankenberg 70/128 DM 505
 Mankenberg 70/128 DM 505
 Mankenberg 70/128 DM 505
 Mankenberg 70/128 DM 505
 Mankenberg 70/128 DM 505
more images
Германија Borchen
1.493 km

Mankenberg 70/128DM 505
Јавете се
Класифицирана реклама
 70 lfm Fachbodenregal Schäfer Typ R7000 H 3m T 50cm Auflast/Fach 200kg
 70 lfm Fachbodenregal Schäfer Typ R7000 H 3m T 50cm Auflast/Fach 200kg
 70 lfm Fachbodenregal Schäfer Typ R7000 H 3m T 50cm Auflast/Fach 200kg
 70 lfm Fachbodenregal Schäfer Typ R7000 H 3m T 50cm Auflast/Fach 200kg
 70 lfm Fachbodenregal Schäfer Typ R7000 H 3m T 50cm Auflast/Fach 200kg
 70 lfm Fachbodenregal Schäfer Typ R7000 H 3m T 50cm Auflast/Fach 200kg
more images
Австрија Aumühle
960 km

70 lfm Fachbodenregal Schäfer Typ R7000H 3m T 50cm Auflast/Fach 200kg
Јавете се