Coolant system
KNOLL VL 1500-E/8200
НОВО

цена
аукција
Година на градба
2017
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Coolant system
Производителот:
KNOLL
модел:
VL 1500-E/8200
Година на градба:
2017
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Flanders, Белгија Белгија – Растојание: околу 1.630 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
11.500,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Vacuum filter:  2 pieces
Filter capacity:  max. 1200 l/min per filter unit
Level measurement:   by WHG
Filter media:  Endless filter belt LAM-PET-74


Distance from apron to the safety collection tank:  400 mm
Distance from apron to floor:  1200 mm
Membrane pump: 1 Stück
Type:  TX25ANN
Membrane pump:  G1/2" NBR mit Sauglanze zwischen den beiden VL-Aufsätzen für die


Flow rate:  500 l/h / max. 0-1500 l/h adjustable
Operating pressure:  max. 10 bar
Solids size:  max. 3 mm
Tank:  1 Stück
Type:  FKA/14000MACHINE DETAILS
Length:  7300 mm
Width:  2400 mm
Overall height:  1200 mm
Content:  14000 l
Ground clearance:  100 mm
Power consumption:  6 kW
Gear motor for belt drive:  0.25 kW conveying direction right
Controlled filter pump:  3 kW
Controlled vacuum pump:  2.2 kWAUSSTATTUNG • Mechanical cleaning

 • Suction of the chip trolley

 • Tank cover

 • Sheet steelFixed pick-up date of the machine on 12.12.23 or 27.12.23. Bidder is obliged to pick-up the machine on time.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A13884217
Референтен број:
AUC-2311015
Ажурирање:
последен на 16.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 13884217
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Холандија Холандија
Растојание: околу 1.740 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
Аукцијата заврши
KNOLL VL 1500-E/8200
Класифицирана реклама
Stork Type TBM 400/1500-E Stork Type TBM 400/1500-E Stork Type TBM 400/1500-E Stork Type TBM 400/1500-E
more images
Белгија Zwevegem
1.740 km
Stork Type TBM 400/1500-E
Јавете се
Класифицирана реклама
Holzstar FKS315-1500 E
more images
Германија Gerolzhofen
1.276 km
Holzstar FKS315-1500 E
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1.531 km
JONES & SHIPMAN Suprema Easy 1500 E
Јавете се
Класифицирана реклама
STEMA Rückwärtskipper E-Pumpe günstig SHRK 02 15-25-15.1 neu 1500 kg Schnäppch STEMA Rückwärtskipper E-Pumpe günstig SHRK 02 15-25-15.1 neu 1500 kg Schnäppch STEMA Rückwärtskipper E-Pumpe günstig SHRK 02 15-25-15.1 neu 1500 kg Schnäppch STEMA Rückwärtskipper E-Pumpe günstig SHRK 02 15-25-15.1 neu 1500 kg Schnäppch STEMA Rückwärtskipper E-Pumpe günstig SHRK 02 15-25-15.1 neu 1500 kg Schnäppch STEMA Rückwärtskipper E-Pumpe günstig SHRK 02 15-25-15.1 neu 1500 kg Schnäppch
more images
Германија Elsdorf
1.556 km
STEMA Rückwärtskipper E-Pumpe günstig SHRK 02 15-25-15.1 neu 1500 kg Schnäppch
Јавете се
Класифицирана реклама
Lenze 8200 vector EDK82EV222 Lenze 8200 vector EDK82EV222 Lenze 8200 vector EDK82EV222 Lenze 8200 vector EDK82EV222 Lenze 8200 vector EDK82EV222 Lenze 8200 vector EDK82EV222 Lenze 8200 vector EDK82EV222
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Lenze 8200 vector EDK82EV222
Јавете се
Класифицирана реклама
Thermotron SM-8-8200 Thermotron SM-8-8200 Thermotron SM-8-8200 Thermotron SM-8-8200 Thermotron SM-8-8200 Thermotron SM-8-8200 Thermotron SM-8-8200 Thermotron SM-8-8200 Thermotron SM-8-8200 Thermotron SM-8-8200 Thermotron SM-8-8200
more images
Германија Borken
1.603 km
Thermotron SM-8-8200
Јавете се
Класифицирана реклама
Labor Padovani E 255 x 1500 Labor Padovani E 255 x 1500 Labor Padovani E 255 x 1500 Labor Padovani E 255 x 1500 Labor Padovani E 255 x 1500
more images
Германија Hamburg
1.593 km
Labor Padovani E 255 x 1500
Јавете се
Класифицирана реклама
KRAFT Omicron E 600 | Omicron E 1000 | Omicron E 1500 KRAFT Omicron E 600 | Omicron E 1000 | Omicron E 1500 KRAFT Omicron E 600 | Omicron E 1000 | Omicron E 1500 KRAFT Omicron E 600 | Omicron E 1000 | Omicron E 1500 KRAFT Omicron E 600 | Omicron E 1000 | Omicron E 1500
more images
Италија Italien
763 km
KRAFT Omicron E 600 | Omicron E 1000 | Omicron E 1500
Јавете се
Класифицирана реклама
Caterpillar D 4 @8200 Euro Caterpillar D 4 @8200 Euro Caterpillar D 4 @8200 Euro Caterpillar D 4 @8200 Euro Caterpillar D 4 @8200 Euro Caterpillar D 4 @8200 Euro Caterpillar D 4 @8200 Euro Caterpillar D 4 @8200 Euro Caterpillar D 4 @8200 Euro Caterpillar D 4 @8200 Euro Caterpillar D 4 @8200 Euro Caterpillar D 4 @8200 Euro
more images
Белгија Bree
(Локација на дилерот)
1.625 km
Caterpillar D 4 @8200 Euro
Јавете се
Класифицирана реклама
Transnorm Transnorm 8200-1100-1000 Transnorm Transnorm 8200-1100-1000 Transnorm Transnorm 8200-1100-1000
more images
Германија 97076 Würzburg, Deutschland
1.289 km
Transnorm Transnorm 8200-1100-1000
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Bovenden
(Локација на дилерот)
1.429 km
Müller-Mitteltal KDU 8200
Јавете се
Класифицирана реклама
 CONTUR SJ-660/1500 VL
more images
Германија Wetzlar
1.426 km
CONTUR SJ-660/1500 VL
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHAUDT E 450 x 1500 SCHAUDT E 450 x 1500 SCHAUDT E 450 x 1500 SCHAUDT E 450 x 1500 SCHAUDT E 450 x 1500 SCHAUDT E 450 x 1500
more images
Полска Bydgoszcz
1.317 km
SCHAUDT E 450 x 1500
Јавете се
Класифицирана реклама
Fermat BUB E 40/1500 CNC Fermat BUB E 40/1500 CNC Fermat BUB E 40/1500 CNC Fermat BUB E 40/1500 CNC Fermat BUB E 40/1500 CNC
more images
Чешка република Tuřanka 1319/104, 627 00 Slatina, Czechia
930 km
Fermat BUB E 40/1500 CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
MINALI DA 8200 x 70 to MINALI DA 8200 x 70 to MINALI DA 8200 x 70 to MINALI DA 8200 x 70 to MINALI DA 8200 x 70 to
more images
Германија Kreuztal
1.479 km
MINALI DA 8200 x 70 to
Јавете се
Класифицирана реклама
Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine
more images
Полска Łódź
1.150 km
Arburg 1500T 3200-1300 e² / Hybridmaschine
Јавете се
Класифицирана реклама
Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend
more images
Италија Berbenno Di Valtellina (S
(Локација на дилерот)
1.086 km
Ford E-Transit 350 68kWh 184cv L2H2 Trend
Јавете се
Класифицирана реклама
PTC Easypower XL + XXL E PTC Easypower XL + XXL E
more images
Германија Rheda-Wiedenbrück
1.528 km
PTC Easypower XL + XXL E
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Langenfeld (Rheinland)
1.547 km
Ricoh PRO 8200s inkl. Finisher - erst 685.000 Ausdrucke
Јавете се
Класифицирана реклама
Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200 Other Närko D 2PP1 UKRV18 200
more images
Шведска Kungsbacka
(Локација на дилерот)
1.898 km
Other Närko D 2PP1 UKRV18 200
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Bosch 0 820 022 032
Класифицирана реклама
Herzog & Heymann Schuppenauslage 820-0133
more images
Германија Kirchberg
(Локација на дилерот)
1.267 km
Herzog & Heymann Schuppenauslage 820-0133
Јавете се
Класифицирана реклама
Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200 Närko D 2PP1-UKRV18-200
more images
Шведска Dalarna County, Sweden
2.221 km
Närko D 2PP1-UKRV18-200
Јавете се
Класифицирана реклама
DEMAG 88200360 DEMAG 88200360 DEMAG 88200360 DEMAG 88200360 DEMAG 88200360 DEMAG 88200360 DEMAG 88200360 DEMAG 88200360
more images
Германија Völklingen
1.437 km
DEMAG 88200360
Јавете се
Класифицирана реклама
EFFBE Barrymount LM 8-200 u. 250
more images
Германија Wiesbaden
(Локација на дилерот)
1.407 km
EFFBE Barrymount LM 8-200 u. 250
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Холандија Alkmaar
(Локација на дилерот)
1.767 km
Mercedes-Benz A9608200239
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Rexroth 0 820 034 002
Класифицирана реклама
Bosch 0 820 022 503 Bosch 0 820 022 503 Bosch 0 820 022 503 Bosch 0 820 022 503
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Bosch 0 820 022 503
Јавете се
Класифицирана реклама
Albright 1152 360 82 00 Schütz Albright 1152 360 82 00 Schütz Albright 1152 360 82 00 Schütz
more images
Германија Solingen
1.545 km
Albright 1152 360 82 00 Schütz
Јавете се
Класифицирана реклама
Sameca STS-1508-200GI Sameca STS-1508-200GI Sameca STS-1508-200GI Sameca STS-1508-200GI Sameca STS-1508-200GI
more images
Тајланд Rayong
8.220 km
Sameca STS-1508-200GI
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Bosch Rexroth 0820044101; 0821706080
Класифицирана реклама
Bosch 0 820 038 955 Bosch 0 820 038 955 Bosch 0 820 038 955 Bosch 0 820 038 955
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Bosch 0 820 038 955
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Bosch 0 820 034 990
Класифицирана реклама
Bosch 0 820 015 025 Bosch 0 820 015 025 Bosch 0 820 015 025 Bosch 0 820 015 025
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Bosch 0 820 015 025
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Rexroth 0 820 005 151
Класифицирана реклама
Bosch 0 820 023 992 Bosch 0 820 023 992 Bosch 0 820 023 992 Bosch 0 820 023 992 Bosch 0 820 023 992
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Bosch 0 820 023 992
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
BOSCH 0 820 027 002
Класифицирана реклама
Bosch 0 820 022 001 Bosch 0 820 022 001 Bosch 0 820 022 001 Bosch 0 820 022 001 Bosch 0 820 022 001
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Bosch 0 820 022 001
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Bosch 0 820 027 026
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Bosch 0 820 039 933
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Rexroth 0820039016
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Bosch 0 820 055 201
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Rexroth 0820 061 221
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Bosch 0 820 055 001
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
BOSCH 0 608 820 059
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
BOSCH 0 608 820 054
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Bosch 0 608 820 056
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Bosch 0 608 820 056
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Rexroth 0 820 062 102