Macedonian
German (Германија) German (Австрија) German (Швајцарија) English (Соединетите Американски Држави) English (Обединето Кралство) French (Франција) French (Белгија) Spanish (Шпанија) Spanish (Мексико) Italian (Италија) Dutch (Холандија) Polish (Полска) Russian (Руска Федерација) Belarusian (Белорусија (Белорусија)) Ukrainian (Украина) Estonian (Estland (Reval)) Turkish (Турција) English (Нов Зеланд) English (Ирска) Czech (Чешка република) Danish (Данска) Finnish (Финска) Swedish (Шведска) Norwegian Bokmål (Норвешка) Maltese (Малта) Greek (Грција) Lithuanian (Литванија) Latvian (Латвија) Icelandic (Исланд) Portuguese (Португалија) Portuguese (Бразил) Spanish (Венецуела) Spanish (Аргентина) Hungarian (Унгарија) Slovak (Словачка) Romanian (Романија) Romanian (Молдавија) Slovenian (Словенија) Serbian (Србија) Serbian (Црна Гора) Albanian (Албанија) Croatian (Хрватска) Bulgarian (Бугарија) Macedonian (Македонија) Bosnian (Босна и Херцеговина) Hebrew (Израел) Arabic (Египет) Hindi (Индија) English (Индија) Indonesian (Индонезија) Korean (Јужна Кореа) Japanese (Јапонија) Thai (Тајланд) Malay (Малезија) Vietnamese (Виетнам) Chinese (Кина) Chinese (Тајван) Persian (Иран) Bengali (Бангладеш) Pashto (Авганистан)

Laminating Machine
KOMFI Delta Plus 52
НОВО

EXW Фиксна цена плус ДДВ.
6.500 €
држава
Втора рака
Локација
Vilnius, Vilnius city municipality, Lithuania

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Laminating Machine
Производителот:
KOMFI
модел:
Delta Plus 52
држава:
како нов (користен)

ЦЕНА И ЛОКАЦИЈА

цена:
6.500 € Фиксна цена плус ДДВ.
распоредување:
EXW
Локација:
Vilnius, Vilnius city municipality, Lithuania Литванија

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7761857
Ажурирање:
последен на 25.11.2022

ОПИС

Year: 20xx
Lamination technology: One-sided hot lamination
Cgs973czsb
Frame: Metal
Max Speed: 35/min
Max width, mm: 520
Film thickness: 24 - 34
Max Format: 52 x 74 cm
Min Format: 20 x 20 cm
Heating time: 3 min
Paper grammage: 115 - 600 sqm
Parameters of the laminated material, mm: from 200 x 200 to 520 x 740, 115-350 g/m2
Power supply/power, V/kW: 3 x 400 V 50Hz, 6,5 KVA
Dimensions: 2420 x 1250 x 1410
Weight, kg: 800

даватели на услуги

Amexim Company OÜ

Лице за контакт:Herr Antons Hodikins

Pae tn 21

11415 Tallinn, Естонија

Последно онлајн: Денес

Регистриран од: 2020

7 Реклами на интернет

We are a trading company of printing used equipment

Испрати барање

us 
Германија
Австрија
Швајцарија
Соединетите Американски Држави
Обединето Кралство
Франција
Белгија
Шпанија
Мексико
Италија
Холандија
Полска
Руска Федерација
Белорусија (Белорусија)
Украина
Estland (Reval)
Турција
Нов Зеланд
Ирска
Чешка република
Данска
Финска
Шведска
Норвешка
Малта
Луксембург
Грција
Литванија
Латвија
Исланд
Португалија
Бразил
Венецуела
Аргентина
Унгарија
Словачка
Романија
Молдавија
Словенија
Србија
Црна Гора
Албанија
Хрватска
Бугарија
Македонија
Босна и Херцеговина
Израел
Египет
Индија
Индонезија
Јужна Кореа
Јапонија
Тајланд
Малезија
Виетнам
Кина
Тајван
Иран
Бангладеш
Авганистан
Внимание: Вашето барање ќе биде проследено до сите дилери во оваа категорија. Тоа значи дека можете да добиете голем број понуди!
Барањето не можеше да се испрати. Обидете се повторно подоцна.

ТЕЛЕФОН & ФАКС

Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Komfi Delta 5070 Komfi Delta 5070 Komfi Delta 5070 Komfi Delta 5070 Komfi Delta 5070
more images
5
Јавете се
Čestlice Чешка република
многу добро (користено)
GBC Delta PLUS 52 GBC Delta PLUS 52 GBC Delta PLUS 52 GBC Delta PLUS 52 GBC Delta PLUS 52 GBC Delta PLUS 52 GBC Delta PLUS 52
more images
7
2006
многу добро (користено)
TAURING DELTA 50 PLUS CNC-C TAURING DELTA 50 PLUS CNC-C TAURING DELTA 50 PLUS CNC-C TAURING DELTA 50 PLUS CNC-C TAURING DELTA 50 PLUS CNC-C TAURING DELTA 50 PLUS CNC-C TAURING DELTA 50 PLUS CNC-C TAURING DELTA 50 PLUS CNC-C TAURING DELTA 50 PLUS CNC-C TAURING DELTA 50 PLUS CNC-C
more images
10
Јавете се
Bielefeld Германија
2015
многу добро (користено)
Goebel Rewinder 520 450 meter/minute
more images
1
Јавете се
Ruggell Лихтенштајн
2000
како нов (користен)
GMP Protopick 520 plus GMP Protopick 520 plus GMP Protopick 520 plus GMP Protopick 520 plus
more images
4
Јавете се
Flörsheim am Main Германија
добро (искористено)
Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A Striebig keine Holz-Her/GMC/Elcon/Holzma Standard ll plus 5220A
more images
13
Јавете се
Külsheim Германија
1993
работилница ремонтирана (искористена)
Eppendorf 5352 03000 Eppendorf 5352 03000 Eppendorf 5352 03000 Eppendorf 5352 03000
more images
4
Јавете се
Borken Германија
добро (искористено)
Heidelberg SM 52-2-P PlusVersion Heidelberg SM 52-2-P PlusVersion Heidelberg SM 52-2-P PlusVersion Heidelberg SM 52-2-P PlusVersion
more images
4
Јавете се
Henstedt-Ulzburg Германија
1998
добро (искористено)
PIOVAN Easy 3 System C2 PIOVAN Easy 3 System C2 PIOVAN Easy 3 System C2 PIOVAN Easy 3 System C2 PIOVAN Easy 3 System C2 PIOVAN Easy 3 System C2 PIOVAN Easy 3 System C2 PIOVAN Easy 3 System C2 PIOVAN Easy 3 System C2 PIOVAN Easy 3 System C2
more images
10
Јавете се
Tatabánya Унгарија
2015
како нов (користен)
DELTA DELTA DELTA
more images
3
Јавете се
Matelica (MC), Италија Италија
(Локација на дилерот)
подготвен за употреба (искористен)
DELTA LF 350 DELTA LF 350 DELTA LF 350 DELTA LF 350 DELTA LF 350
more images
5
Јавете се
Hessisch Lichtenau Германија
1988
Втора рака
Komfi Amiga 76-A Komfi Amiga 76-A Komfi Amiga 76-A Komfi Amiga 76-A Komfi Amiga 76-A Komfi Amiga 76-A
more images
6
Јавете се
Volkach Германија
2014
Втора рака
Komfi Junior 36 Komfi Junior 36 Komfi Junior 36 Komfi Junior 36 Komfi Junior 36 Komfi Junior 36 Komfi Junior 36
more images
7
Јавете се
Flörsheim am Main Германија
2015
добро (искористено)
TITEX PLUS Dreischneidig Ø 17,75 mm TITEX PLUS Dreischneidig Ø 17,75 mm TITEX PLUS Dreischneidig Ø 17,75 mm TITEX PLUS Dreischneidig Ø 17,75 mm TITEX PLUS Dreischneidig Ø 17,75 mm
more images
5
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
DELTA LF 350 DELTA LF 350 DELTA LF 350 DELTA LF 350 DELTA LF 350 DELTA LF 350 DELTA LF 350 DELTA LF 350 DELTA LF 350 DELTA LF 350
more images
10
Јавете се
Ahaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
DELTA Delta Technik M130 DELTA Delta Technik M130 DELTA Delta Technik M130 DELTA Delta Technik M130
more images
4
Јавете се
Rösrath / Köln, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Ново
Delta LF 350 Delta LF 350 Delta LF 350 Delta LF 350 Delta LF 350 Delta LF 350 Delta LF 350 Delta LF 350
more images
8
Јавете се
Bruchsal Германија
1996
добро (искористено)
KOMFI Sagita 76 KOMFI Sagita 76 KOMFI Sagita 76 KOMFI Sagita 76 KOMFI Sagita 76
more images
5
Јавете се
Alsfeld Германија
2014
многу добро (користено)
Komfi Junior 36 Komfi Junior 36 Komfi Junior 36 Komfi Junior 36 Komfi Junior 36 Komfi Junior 36 Komfi Junior 36
more images
7
Јавете се
Flörsheim am Main Германија
2015
многу добро (користено)
TITEX PLUS Konusreibahlen TITEX PLUS Konusreibahlen TITEX PLUS Konusreibahlen
more images
3
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
KOMFI RZ-01 KOMFI RZ-01 KOMFI RZ-01
more images
3
Јавете се
Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien Чешка република
2001
добро (искористено)
Delta LC 400 Delta LC 400 Delta LC 400 Delta LC 400 Delta LC 400 Delta LC 400
more images
6
Јавете се
Bruchsal Германија
1990
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Gießen Германија
подготвен за употреба (искористен)
Jung Heinrich Delta/ 3.000 mm/ Kastenprofil: 120 x 50 mm Jung Heinrich Delta/ 3.000 mm/ Kastenprofil: 120 x 50 mm Jung Heinrich Delta/ 3.000 mm/ Kastenprofil: 120 x 50 mm Jung Heinrich Delta/ 3.000 mm/ Kastenprofil: 120 x 50 mm Jung Heinrich Delta/ 3.000 mm/ Kastenprofil: 120 x 50 mm
more images
5
Јавете се
Neukamperfehn Германија
добро (искористено)
Delta Jarysz Delta Jarysz Delta Jarysz Delta Jarysz
more images
4
Јавете се
Łask Полска
добро (искористено)
 HEIDELBERG STAHLFOLDER TI 52-4/4 HEIDELBERG STAHLFOLDER TI 52-4/4 HEIDELBERG STAHLFOLDER TI 52-4/4 HEIDELBERG STAHLFOLDER TI 52-4/4 HEIDELBERG STAHLFOLDER TI 52-4/4 HEIDELBERG STAHLFOLDER TI 52-4/4 HEIDELBERG STAHLFOLDER TI 52-4/4 HEIDELBERG STAHLFOLDER TI 52-4/4
more images
4
Folder, Size 52x82 cm Tremat feeder, 1 Unit 4 Buckles 2 Unti 4 Buckles paper size is 105 x 150 mm Paper format max 520 x 840 mm parts and manuals B3yyueglgb With Compressor, Tools, Manuals and Accessories
Јавете се
Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien Чешка република
2007
добро (искористено)
Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150 Rothenberger Rocam 4 plus 30 m Kabel, 40 mm Kamerakopf, Ø 70 - 150
more images
14
Јавете се
Tata Унгарија
многу добро (користено)
DELTA LF 350 DELTA LF 350
more images
2
Јавете се
Staufenberg Германија
добро (искористено)
Jung Heinrich Delta/ 2.800 mm/ Kastenprofil: 85 x 45 mm Jung Heinrich Delta/ 2.800 mm/ Kastenprofil: 85 x 45 mm Jung Heinrich Delta/ 2.800 mm/ Kastenprofil: 85 x 45 mm Jung Heinrich Delta/ 2.800 mm/ Kastenprofil: 85 x 45 mm Jung Heinrich Delta/ 2.800 mm/ Kastenprofil: 85 x 45 mm Jung Heinrich Delta/ 2.800 mm/ Kastenprofil: 85 x 45 mm
more images
6
Јавете се
Neukamperfehn Германија
добро (искористено)
Delta Neu Poluclean P30 Delta Neu Poluclean P30 Delta Neu Poluclean P30 Delta Neu Poluclean P30 Delta Neu Poluclean P30
more images
5
Јавете се
Remscheid Германија
добро (искористено)
Delta LC 500 LC 500 Delta LC 500 LC 500 Delta LC 500 LC 500 Delta LC 500 LC 500 Delta LC 500 LC 500 Delta LC 500 LC 500 Delta LC 500 LC 500 Delta LC 500 LC 500 Delta LC 500 LC 500
more images
9
Јавете се
Vlotho Германија
2002
многу добро (користено)
Delta LC 400 Delta LC 400 Delta LC 400 Delta LC 400 Delta LC 400 Delta LC 400 Delta LC 400
more images
7
Јавете се
Bruchsal Германија
1990
многу добро (користено)
DELTA TECHNICS DKP61 DELTA TECHNICS DKP61 DELTA TECHNICS DKP61 DELTA TECHNICS DKP61 DELTA TECHNICS DKP61 DELTA TECHNICS DKP61 DELTA TECHNICS DKP61 DELTA TECHNICS DKP61 DELTA TECHNICS DKP61
more images
9
Јавете се
Oradea Романија
2012
како нов (користен)
Jung Heinrich Delta/ 2.700 mm/ Kastenprofil: 95 x 45 mm Jung Heinrich Delta/ 2.700 mm/ Kastenprofil: 95 x 45 mm Jung Heinrich Delta/ 2.700 mm/ Kastenprofil: 95 x 45 mm Jung Heinrich Delta/ 2.700 mm/ Kastenprofil: 95 x 45 mm Jung Heinrich Delta/ 2.700 mm/ Kastenprofil: 95 x 45 mm Jung Heinrich Delta/ 2.700 mm/ Kastenprofil: 95 x 45 mm Jung Heinrich Delta/ 2.700 mm/ Kastenprofil: 95 x 45 mm
more images
7
Јавете се
Neukamperfehn Германија
добро (искористено)
Komfi Aspira Komfi Aspira Komfi Aspira Komfi Aspira Komfi Aspira Komfi Aspira
more images
6
Јавете се
Helmstedt Германија
добро (искористено)
Delta LF 350 Delta LF 350 Delta LF 350 Delta LF 350 Delta LF 350
more images
5
Јавете се
Missen-Wilhams Германија
многу добро (користено)
Mathias Bäuerle Prestige FoldNet 52 Fensterfalztasche Prestige FoldNet 52 Mathias Bäuerle Prestige FoldNet 52 Fensterfalztasche Prestige FoldNet 52 Mathias Bäuerle Prestige FoldNet 52 Fensterfalztasche Prestige FoldNet 52
more images