Universal tool milling machine
Kunzmann WF 9 CNC

цена
аукција
Година на градба
2001
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.539 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Universal tool milling machine
Производителот:
Kunzmann
модел:
WF 9 CNC
Број на машина:
390031
Година на градба:
2001
држава:
подготвен за употреба (искористен)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.539 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
500 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

including toolmaker's table and one electronic handwheel each for X/Y/Z


TECHNICAL DETAILS

x-way: 900 mm
y-way: 600 mm
z-travel: 600 mm
spindle speeds: 1 - 5000 rpm

table size: 1200 x 600 mm
rotary table diameter: 750 x 500 mm
spindle mounting: SK 40
Control: TNC 426

drive power: 18 KVA
feed rate: 0 - 10.000 mm/min
rapid traverse: 10 m/min
tool changing device: 24 pos.


MACHINE DETAILS

total power requirement: 11 kW
machine weight: approx. 5 t
space requirement: approx. 3,8 x 3 x 2,6 m

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A9751604
Референтен број:
AUC-230526
Ажурирање:
последен на 22.05.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 9751604
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.539 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 4 CNC Kunzmann WF 4 CNC Kunzmann WF 4 CNC Kunzmann WF 4 CNC Kunzmann WF 4 CNC Kunzmann WF 4 CNC
more images
6
Германија Blumberg
1252 km
Kunzmann WF 4 CNC
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650
more images
10
Германија Bühl
1323 km
KUNZMANN WF 650
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3
more images
8
Германија Ubstadt-Weiher
1325 km
Kunzmann WF 7/3
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 4/3 TNC 124 KUNZMANN WF 4/3 TNC 124 KUNZMANN WF 4/3 TNC 124 KUNZMANN WF 4/3 TNC 124 KUNZMANN WF 4/3 TNC 124 KUNZMANN WF 4/3 TNC 124 KUNZMANN WF 4/3 TNC 124 KUNZMANN WF 4/3 TNC 124 KUNZMANN WF 4/3 TNC 124 KUNZMANN WF 4/3 TNC 124
more images
10
Германија Ahaus
1612 km
KUNZMANN WF 4/3 TNC 124
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 7/3 TNC 310 Kunzmann WF 7/3 TNC 310 Kunzmann WF 7/3 TNC 310 Kunzmann WF 7/3 TNC 310 Kunzmann WF 7/3 TNC 310
more images
5
Германија Walzbachtal
1318 km
Kunzmann WF 7/3 TNC 310
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D Kunzmann WF 650 - 840D
more images
14
Германија Kirchheim unter Teck
1244 km
Kunzmann WF 650 - 840D
2007
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1324 km
KUNZMANN WF 4
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5
more images
8
Германија Korschenbroich
(Локација на дилерот)
1571 km
KUNZMANN WF 5
1989
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 3/4 KUNZMANN WF 3/4 KUNZMANN WF 3/4 KUNZMANN WF 3/4 KUNZMANN WF 3/4 KUNZMANN WF 3/4
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
KUNZMANN WF 3/4
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 7 - TNC 355 KUNZMANN WF 7 - TNC 355 KUNZMANN WF 7 - TNC 355 KUNZMANN WF 7 - TNC 355 KUNZMANN WF 7 - TNC 355
more images
5
Германија Göppingen
1232 km
KUNZMANN WF 7 - TNC 355
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 7 / TNC 355 Kunzmann WF 7 / TNC 355 Kunzmann WF 7 / TNC 355 Kunzmann WF 7 / TNC 355 Kunzmann WF 7 / TNC 355 Kunzmann WF 7 / TNC 355 Kunzmann WF 7 / TNC 355
more images
7
Германија Hamburg
1593 km
Kunzmann WF 7 / TNC 355
1990
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 4/3 TNC 124 Kunzmann WF 4/3 TNC 124 Kunzmann WF 4/3 TNC 124 Kunzmann WF 4/3 TNC 124
more images
4
Германија Feucht
1191 km
Kunzmann WF 4/3 TNC 124
2008
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 7-3 Kunzmann WF 7-3 Kunzmann WF 7-3 Kunzmann WF 7-3
more images
4
Германија Weiterstadt
1372 km
Kunzmann WF 7-3
1991
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 600M Kunzmann WF 600M Kunzmann WF 600M Kunzmann WF 600M Kunzmann WF 600M Kunzmann WF 600M Kunzmann WF 600M Kunzmann WF 600M
more images
8
Германија Ubstadt-Weiher
1325 km
Kunzmann WF 600M
2012
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 4/3 KUNZMANN WF 4/3 KUNZMANN WF 4/3 KUNZMANN WF 4/3 KUNZMANN WF 4/3 KUNZMANN WF 4/3
more images
6
Германија Waiblingen
1258 km
KUNZMANN WF 4/3
1996
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 600 MC Kunzmann WF 600 MC Kunzmann WF 600 MC Kunzmann WF 600 MC
more images
4
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
Kunzmann WF 600 MC
2015
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 4/3 Kunzmann WF 4/3 Kunzmann WF 4/3 Kunzmann WF 4/3 Kunzmann WF 4/3 Kunzmann WF 4/3
more images
6
Швајцарија Reiden
1260 km
Kunzmann WF 4/3
2007
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3
more images
7
Германија Heilbronn
1290 km
Kunzmann WF 7/3
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3 Kunzmann WF 7/3
more images
8
Германија Haiger
(Локација на дилерот)
1452 km
Kunzmann WF 7/3
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 4/3 TNC 124 Kunzmann WF 4/3 TNC 124 Kunzmann WF 4/3 TNC 124 Kunzmann WF 4/3 TNC 124 Kunzmann WF 4/3 TNC 124
more images
5
Германија Remchingen
1313 km
Kunzmann WF 4/3 TNC 124
2001
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 7/3 KUNZMANN WF 7/3 KUNZMANN WF 7/3
more images
3
Германија Waiblingen
1258 km
KUNZMANN WF 7/3
2002
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650 KUNZMANN WF 650
more images
13
Швајцарија Beringen
1242 km
KUNZMANN WF 650
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 5/3 KUNZMANN WF 5/3 KUNZMANN WF 5/3 KUNZMANN WF 5/3 KUNZMANN WF 5/3 KUNZMANN WF 5/3
more images
6
Германија Wiesbaden
1407 km
KUNZMANN WF 5/3
1990
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 4/3 TNC 124 Kunzmann WF 4/3 TNC 124 Kunzmann WF 4/3 TNC 124 Kunzmann WF 4/3 TNC 124 Kunzmann WF 4/3 TNC 124
more images
5
Германија Remchingen
1313 km
Kunzmann WF 4/3 TNC 124
2002
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 7/3 KUNZMANN WF 7/3 KUNZMANN WF 7/3 KUNZMANN WF 7/3 KUNZMANN WF 7/3 KUNZMANN WF 7/3
more images
6
Германија Waiblingen
1258 km
KUNZMANN WF 7/3
1997
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 7/3 TNC 124 Kunzmann WF 7/3 TNC 124 Kunzmann WF 7/3 TNC 124 Kunzmann WF 7/3 TNC 124
more images
4
Германија Remchingen
1313 km
Kunzmann WF 7/3 TNC 124
2002
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 410 M TNC 128 KUNZMANN WF 410 M TNC 128 KUNZMANN WF 410 M TNC 128 KUNZMANN WF 410 M TNC 128
more images
4
Германија Waiblingen
1258 km
KUNZMANN WF 410 M TNC 128
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF 4/3 TNC 310 Kunzmann WF 4/3 TNC 310 Kunzmann WF 4/3 TNC 310 Kunzmann WF 4/3 TNC 310 Kunzmann WF 4/3 TNC 310
more images
5
Германија Remchingen
1313 km
Kunzmann WF 4/3 TNC 310
2004
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 7/3 KUNZMANN WF 7/3 KUNZMANN WF 7/3 KUNZMANN WF 7/3 KUNZMANN WF 7/3
more images
5
Германија Waiblingen
1258 km
KUNZMANN WF 7/3
2000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kunzmann WF7/3 Kunzmann WF7/3 Kunzmann WF7/3 Kunzmann WF7/3 Kunzmann WF7/3 Kunzmann WF7/3 Kunzmann WF7/3 Kunzmann WF7/3 Kunzmann WF7/3 Kunzmann WF7/3 Kunzmann WF7/3
more images
11
Германија Ubstadt-Weiher
1325 km
Kunzmann WF7/3
2008
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3 KUNZMANN WF4/3
more images
13
Швајцарија Beringen
1242 km
KUNZMANN WF4/3
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
PEDDINGHAUS TDK 1000/9 PEDDINGHAUS TDK 1000/9 PEDDINGHAUS TDK 1000/9 PEDDINGHAUS TDK 1000/9
more images
4
Обединето Кралство 20 Vaux Rd, Finedon Road Industrial Estate, Wellingborough NN8 4TG, UK
2067 km
PEDDINGHAUS TDK 1000/9
1983
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155 Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155
more images
15
Германија Wiefelstede
1648 km
Heidenhain Mikron TNC 155 WF 51C/155
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
MIKRON WF 21 D
1990
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Intorex TMC 3000 Intorex TMC 3000 Intorex TMC 3000 Intorex TMC 3000 Intorex TMC 3000
more images
5
Германија
1531 km
Intorex TMC 3000
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Waterjet Italy WF 1630 CNC Waterjet Italy WF 1630 CNC Waterjet Italy WF 1630 CNC Waterjet Italy WF 1630 CNC Waterjet Italy WF 1630 CNC Waterjet Italy WF 1630 CNC Waterjet Italy WF 1630 CNC Waterjet Italy WF 1630 CNC Waterjet Italy WF 1630 CNC Waterjet Italy WF 1630 CNC
more images
10
Литванија Lithuania
1518 km
Waterjet Italy WF 1630 CNC
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Fermat WF 13 R CNC Fermat WF 13 R CNC Fermat WF 13 R CNC
more images
3
Чешка република Tuřanka 1319/104, 627 00 Slatina, Czechia
930 km
Fermat WF 13 R CNC
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Mikron WF 21 D Mikron WF 21 D Mikron WF 21 D Mikron WF 21 D
more images
4
Германија Augsburg
1136 km
Mikron WF 21 D
1988
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Heidenhain Mikron PL 110 B WF 51C/155 Heidenhain Mikron PL 110 B WF 51C/155 Heidenhain Mikron PL 110 B WF 51C/155 Heidenhain Mikron PL 110 B WF 51C/155 Heidenhain Mikron PL 110 B WF 51C/155 Heidenhain Mikron PL 110 B WF 51C/155
more images
6
Германија Wiefelstede
1648 km
Heidenhain Mikron PL 110 B WF 51C/155
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
MIKRON WF 41 C
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mikron WF 32 C Mikron WF 32 C Mikron WF 32 C Mikron WF 32 C Mikron WF 32 C
more images
5
Германија Haiger
1452 km
Mikron WF 32 C
1996
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
KNUTH WF 1 CNC Bahnsteuerung KNUTH WF 1 CNC Bahnsteuerung KNUTH WF 1 CNC Bahnsteuerung KNUTH WF 1 CNC Bahnsteuerung
more images
4
Германија Staufenberg
1426 km
KNUTH WF 1 CNC Bahnsteuerung
1995
има потреба од поправка (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MIKRON WF 41 C MIKRON WF 41 C
more images
2
Германија Wiesbaden
(Локација на дилерот)
1407 km
MIKRON WF 41 C
1987
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Bahmüller B 45-9 CNC Bahmüller B 45-9 CNC Bahmüller B 45-9 CNC Bahmüller B 45-9 CNC Bahmüller B 45-9 CNC Bahmüller B 45-9 CNC
more images
6
Германија Bad Friedrichshall
1292 km
Bahmüller B 45-9 CNC
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
BOKOE WF 3/12 N BOKOE WF 3/12 N
more images
2
Германија Bretzfeld
1278 km
BOKOE WF 3/12 N
1996
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mikron WF 51 C Mikron WF 51 C Mikron WF 51 C Mikron WF 51 C Mikron WF 51 C Mikron WF 51 C
more images
6
Австрија Dellach
(Локација на дилерот)
892 km
Mikron WF 51 C
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MIKRON WF 21 C Heidenhain TNC 155 MIKRON WF 21 C Heidenhain TNC 155 MIKRON WF 21 C Heidenhain TNC 155 MIKRON WF 21 C Heidenhain TNC 155 MIKRON WF 21 C Heidenhain TNC 155 MIKRON WF 21 C Heidenhain TNC 155
more images
6
Германија Staufenberg
1426 km
MIKRON WF 21 C Heidenhain TNC 155
1986
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
 MIKRON WF 2 / 3 DP mit HEIDENHAIN TNC 121 MIKRON WF 2 / 3 DP mit HEIDENHAIN TNC 121 MIKRON WF 2 / 3 DP mit HEIDENHAIN TNC 121 MIKRON WF 2 / 3 DP mit HEIDENHAIN TNC 121 MIKRON WF 2 / 3 DP mit HEIDENHAIN TNC 121
more images
5
Германија Staufenberg
(Локација на дилерот)
1426 km
MIKRON WF 2 / 3 DP mit HEIDENHAIN TNC 121
1981
Втора рака
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Luckenwalde
1335 km
Kunzmann WF4/3
2009
добро (искористено)
Потврден дилер
Класифицирана реклама
Kunzmann WF4/3 Kunzmann WF4/3 Kunzmann WF4/3 Kunzmann WF4/3 Kunzmann WF4/3 Kunzmann WF4/3 Kunzmann WF4/3 Kunzmann WF4/3
more images
8
Германија Aurach
1225 km
Kunzmann WF4/3
1997
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се