Rotary transfer machine
LICON RTM8

цена
аукција
Година на градба
2018
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.558 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Rotary transfer machine
Производителот:
LICON
модел:
RTM8
Година на градба:
2018
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Германија Германија – Растојание: околу 1.558 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
EXW
Трошоци за расклопување и товарење:
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

The machine will be provided EXW and is to be collected by 25.09.2023.

The machine can be offered FCA and then collected from 02.10.2023. The disassembly and loading costs for the FCA provision are 15.000 €.

TECHNICAL DETAILS

Possible cycle time: 6 s
Station 1: Loading
Station 2: Alignment and clamping
Station 3: Drilling unit SP125/45
Station 3 drilling diameter: 10,8 mm
Tool holder: HSK 50 (IKZ)
slide width / length: 250 / 400 mm
stroke: 250 mm

Station 4: Milling Unit SP 63/20
Station 4 face milling diameter: 3.18 mm (2x in succession)
tool holder: HSK 32
Z-stroke - slide dimension / stroke: 320 x 630 mm / 250 mm
Y-stroke - slide dimension / stroke: 320 x 400 mm / 120 mm
X-stroke - slide dimension / stroke: 580 x 360 mm / 120 mm

Station 5: Turning unit SP 200/70
Station 5 groove diameter: 12.9 mm (IKZ)
slide dimension: 250 x 400 mm
stroke: 250 mm

Station 6: Drilling Unit SP 125/45
Station 6 Drilling diameter: 6.35 and 11.1 mm
tool holder: HSK50 (IKZ)
slide dimension: 250 x 400 mm
stroke: 250 mm

Station 7: Drilling Unit SP 125/45
Station 7 countersink diameter: 11,15 mm
tool holder: HSK50 (IKZ)
slide dimension: 464 x 800 mm
stroke: 400 mm

Station 8: Unloading

Control: Siemens Sinumerik 840 DSL / 27-300 / Sinamics
Positioning rotary indexing table: Hirth face gearing


EQUIPMENT

 • Coolant supply 25 bar (paper belt filter)
 • Chip conveyor
 • loading and unloading belts
 • Extensive documentation

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12415079
Референтен број:
AUC-2308086
Ажурирање:
последен на 07.09.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12415079
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.275 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
Аукцијата заврши
Германија Германија
1558 km
LICON RTM8
2018
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
Германија
1662 km
LICON LiFLEX II 444 i PC B2
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија
1662 km
LICON LiFLEX II 444 i PC B2
2015
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
ALICONA Infinite Focus G5 ALICONA Infinite Focus G5 ALICONA Infinite Focus G5 ALICONA Infinite Focus G5 ALICONA Infinite Focus G5 ALICONA Infinite Focus G5 ALICONA Infinite Focus G5 ALICONA Infinite Focus G5 ALICONA Infinite Focus G5
more images
9
Германија Kappeln
1692 km
ALICONA Infinite Focus G5
2017
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
SILICON + MOT01-300 SILICON + MOT01-300 SILICON + MOT01-300 SILICON + MOT01-300 SILICON + MOT01-300 SILICON + MOT01-300 SILICON + MOT01-300 SILICON + MOT01-300 SILICON + MOT01-300
more images
9
Србија Sremska Mitrovica
413 km
SILICON + MOT01-300
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Silicon Plus TL5 Silicon Plus TL5 Silicon Plus TL5
more images
3
Германија Bergkirchen
1096 km
Silicon Plus TL5
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Boy Screw and barrel , for Silicon , 32mm Boy Screw and barrel , for Silicon , 32mm Boy Screw and barrel , for Silicon , 32mm Boy Screw and barrel , for Silicon , 32mm Boy Screw and barrel , for Silicon , 32mm Boy Screw and barrel , for Silicon , 32mm Boy Screw and barrel , for Silicon , 32mm
more images
7
Словачка Trenčín
860 km
Boy Screw and barrel , for Silicon , 32mm
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Gmatick GmbH Silicone Membrane Silicon Silikon rubber Gmatick GmbH Silicone Membrane Silicon Silikon rubber Gmatick GmbH Silicone Membrane Silicon Silikon rubber
more images
3
Германија Verl
1523 km
Gmatick GmbH Silicone Membrane Silicon Silikon rubber
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Oesterli Consulting & Engineering MC 400 Oesterli Consulting & Engineering MC 400 Oesterli Consulting & Engineering MC 400 Oesterli Consulting & Engineering MC 400 Oesterli Consulting & Engineering MC 400 Oesterli Consulting & Engineering MC 400
more images
6
Германија Wittenberge
1472 km
Oesterli Consulting & Engineering MC 400
2018
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
5
Шпанија Sant Just Desvern
1637 km
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
RAPHA Membrane Silikon, Naturkautschuk RAPHA Membrane Silikon, Naturkautschuk RAPHA Membrane Silikon, Naturkautschuk
more images
3
Австрија Wang
891 km
RAPHA Membrane Silikon, Naturkautschuk
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Dr. Schenk SolarInspect Dr. Schenk SolarInspect Dr. Schenk SolarInspect Dr. Schenk SolarInspect Dr. Schenk SolarInspect
more images
5
Германија Borken
1603 km
Dr. Schenk SolarInspect
многу добро (користено)
Јавете се
Купи го сега
Германија Baden-Württemberg, Германија
1262 km
ARBURG Allrounder 221
нештиклирано (искористено)
Класифицирана реклама
PVA Mi 395 PVA Mi 395 PVA Mi 395 PVA Mi 395 PVA Mi 395 PVA Mi 395 PVA Mi 395 PVA Mi 395
more images
8
Германија Remseck am Neckar
1266 km
PVA Mi 395
2008
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC A14B - 0048 - 0002 FANUC A14B - 0048 - 0002 FANUC A14B - 0048 - 0002 FANUC A14B - 0048 - 0002 FANUC A14B - 0048 - 0002 FANUC A14B - 0048 - 0002
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
FANUC A14B - 0048 - 0002
1990
Втора рака
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Preußisch Oldendorf
1553 km
POLYGLOSS
Втора рака
Потврден дилер
Класифицирана реклама
Sinmag Manotrad Sinmag Manotrad Sinmag Manotrad Sinmag Manotrad Sinmag Manotrad
more images
5
Германија Babenhausen
1356 km
Sinmag Manotrad
2023
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Fumane (Verona)
(Локација на дилерот)
978 km
Bertolaso Bottling plant
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Турција Bilgili Sk. No:1, 16580 Kurtuluş Osb/Gürsu/Bursa, Türkiye
645 km
KAHRAMANSAN TEKNOLOJİ KAP10
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625 Uplifter Glassworker GW625
more images
13
Германија Neubrandenburg
1474 km
Uplifter Glassworker GW625
2021
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Espec PSL-4FP -70°C bis +150°C Espec PSL-4FP -70°C bis +150°C Espec PSL-4FP -70°C bis +150°C Espec PSL-4FP -70°C bis +150°C Espec PSL-4FP -70°C bis +150°C Espec PSL-4FP -70°C bis +150°C Espec PSL-4FP -70°C bis +150°C
more images
7
Германија Borken
1603 km
Espec PSL-4FP -70°C bis +150°C
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Wohlenberg Trim-Tec 45i Wohlenberg Trim-Tec 45i Wohlenberg Trim-Tec 45i Wohlenberg Trim-Tec 45i Wohlenberg Trim-Tec 45i Wohlenberg Trim-Tec 45i Wohlenberg Trim-Tec 45i Wohlenberg Trim-Tec 45i Wohlenberg Trim-Tec 45i Wohlenberg Trim-Tec 45i Wohlenberg Trim-Tec 45i
more images
11
Холандија Schijndel
(Локација на дилерот)
1663 km
Wohlenberg Trim-Tec 45i
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine
more images
15
Полска Łódź
1150 km
Arburg 370S 700-100/100 / 2K-Maschine
2009
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
GEMI / ABA V 777 GEMI / ABA V 777 GEMI / ABA V 777 GEMI / ABA V 777 GEMI / ABA V 777 GEMI / ABA V 777
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
GEMI / ABA V 777
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Columbus Combitherm Vertical Columbus Combitherm Vertical Columbus Combitherm Vertical Columbus Combitherm Vertical Columbus Combitherm Vertical
more images
5
Германија Reken
1590 km
Columbus Combitherm Vertical
2019
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Klöckner Desma DRC 1210 Klöckner Desma DRC 1210 Klöckner Desma DRC 1210 Klöckner Desma DRC 1210 Klöckner Desma DRC 1210 Klöckner Desma DRC 1210 Klöckner Desma DRC 1210 Klöckner Desma DRC 1210 Klöckner Desma DRC 1210 Klöckner Desma DRC 1210 Klöckner Desma DRC 1210
more images
11
Германија Tuttlingen
1240 km
Klöckner Desma DRC 1210
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DONALDSON OFP 0150 SPUC DONALDSON OFP 0150 SPUC DONALDSON OFP 0150 SPUC DONALDSON OFP 0150 SPUC DONALDSON OFP 0150 SPUC DONALDSON OFP 0150 SPUC DONALDSON OFP 0150 SPUC DONALDSON OFP 0150 SPUC DONALDSON OFP 0150 SPUC DONALDSON OFP 0150 SPUC
more images
10
Германија Wald
1216 km
DONALDSON OFP 0150 SPUC
2013
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Espec PL-3KPH -40°C bis 150°C Espec PL-3KPH -40°C bis 150°C Espec PL-3KPH -40°C bis 150°C Espec PL-3KPH -40°C bis 150°C Espec PL-3KPH -40°C bis 150°C Espec PL-3KPH -40°C bis 150°C Espec PL-3KPH -40°C bis 150°C Espec PL-3KPH -40°C bis 150°C
more images
8
Германија Borken
1603 km
Espec PL-3KPH -40°C bis 150°C
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Daub Eco Trad Daub Eco Trad Daub Eco Trad Daub Eco Trad Daub Eco Trad Daub Eco Trad Daub Eco Trad Daub Eco Trad Daub Eco Trad
more images
9
Германија Babenhausen
1356 km
Daub Eco Trad
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Gmatick GmbH RM-2 Gmatick GmbH RM-2 Gmatick GmbH RM-2
more images
3
Германија Verl
1523 km
Gmatick GmbH RM-2
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Espelkamp
1554 km
Wohlenberg Trim-Tec 45i
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP
more images
11
Германија Salgen
1145 km
Vibrationssiebmaschine VibSpeed 1500-E-4541-CIP
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
COLUMBUS COLUMBUS
more images
2
Австрија Linz
948 km
COLUMBUS
2021
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16, ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16, ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16, ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16, ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16, ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16, ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16, ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16, ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16, ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16, ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16,
more images
11
Полска Łódź
1143 km
ROLLMAC Starline RBS-2600/3/16,
2016
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Format 4 Finish 1350 C-G Format 4 Finish 1350 C-G Format 4 Finish 1350 C-G Format 4 Finish 1350 C-G Format 4 Finish 1350 C-G Format 4 Finish 1350 C-G Format 4 Finish 1350 C-G Format 4 Finish 1350 C-G
more images
8
Германија
1395 km
Format 4 Finish 1350 C-G
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Maurer Gép Kft. MKLF 120 Maurer Gép Kft. MKLF 120 Maurer Gép Kft. MKLF 120 Maurer Gép Kft. MKLF 120 Maurer Gép Kft. MKLF 120 Maurer Gép Kft. MKLF 120 Maurer Gép Kft. MKLF 120
more images
7
Унгарија Domaszek
534 km
Maurer Gép Kft. MKLF 120
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Kolbus HD 150.B Kolbus HD 150.B Kolbus HD 150.B
more images
3
Германија Espelkamp
1554 km
Kolbus HD 150.B
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Kolbus HD 150.B Kolbus HD 150.B Kolbus HD 150.B Kolbus HD 150.B
more images
4
Холандија Schijndel
(Локација на дилерот)
1663 km
Kolbus HD 150.B
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Бугарија Plovdiv
259 km
ODMTECH
2022
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT
more images
12
Германија Aalen
1216 km
WTT
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump Welex 115mm 32D single screw extruder + pump
more images
14
Холандија Dordrecht
1718 km
Welex 115mm 32D single screw extruder + pump
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Maurer Gép Kft. MKLF 200 Maurer Gép Kft. MKLF 200 Maurer Gép Kft. MKLF 200 Maurer Gép Kft. MKLF 200 Maurer Gép Kft. MKLF 200 Maurer Gép Kft. MKLF 200 Maurer Gép Kft. MKLF 200
more images
7
Унгарија Domaszek
534 km
Maurer Gép Kft. MKLF 200
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Müller Martini Esprit 1576 Müller Martini Esprit 1576 Müller Martini Esprit 1576 Müller Martini Esprit 1576
more images
4
Германија Espelkamp
1554 km
Müller Martini Esprit 1576
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Müller Martini Esprit 1576 Müller Martini Esprit 1576 Müller Martini Esprit 1576
more images
3
Холандија Schijndel
(Локација на дилерот)
1663 km
Müller Martini Esprit 1576
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Virto Cuccolini VCU VP2 800 1/X Vibrationskontrollsieb Virto Cuccolini VCU VP2 800 1/X Vibrationskontrollsieb Virto Cuccolini VCU VP2 800 1/X Vibrationskontrollsieb
more images
3
Германија Frankenthal
1362 km
Virto Cuccolini VCU VP2 800 1/X Vibrationskontrollsieb
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT WTT
more images
13
Германија Aalen
1216 km
WTT
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12 Lamor Minimax 12
more images
15
Германија Bückeburg
1527 km
Lamor Minimax 12
2010
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
UNIVERSALFORMERS DUOFORMER S VERTICAL UNIVERSALFORMERS DUOFORMER S VERTICAL UNIVERSALFORMERS DUOFORMER S VERTICAL UNIVERSALFORMERS DUOFORMER S VERTICAL UNIVERSALFORMERS DUOFORMER S VERTICAL UNIVERSALFORMERS DUOFORMER S VERTICAL UNIVERSALFORMERS DUOFORMER S VERTICAL UNIVERSALFORMERS DUOFORMER S VERTICAL
more images
8
Австрија Kremsmünster
935 km
UNIVERSALFORMERS DUOFORMER S VERTICAL
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
KAHRAMANSAN TEKNOLOJİ KT120 KAHRAMANSAN TEKNOLOJİ KT120 KAHRAMANSAN TEKNOLOJİ KT120
more images
3
Турција Bilgili Sk. No:1, 16580 Kurtuluş Osb/Gürsu/Bursa, Türkiye
645 km
KAHRAMANSAN TEKNOLOJİ KT120
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard
more images
12
Австрија Kremsmünster
935 km
UNIVERSALFORMERS DUOFORMER Standard
2023
Ново
Јавете се