Vertical machining center
Matec 30HV

цена
аукција
Година на градба
2001
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Vertical machining center
Производителот:
Matec
модел:
30HV
Број на машина:
0363
Година на градба:
2001
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
63.953 Х

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.414 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Large vertical machining center with 4 axes


TECHNICAL DETAILS
X-axis: 4,000mm
Y-axis: 800mm
Z-axis: 1,000mm
B-axis: 1 degree swivel
Spindle speed: 12,000min


Control: Heidenhain TNC 430 iTNC
Tool holder: SK 40
Number of magazine positions: 48MACHINE DETAILS
Switch-on time control: 11342 h
Switch-on time machine: 63953 h
Program run : 30055 h
Installation volume: 8.17 x 536 x 4.50 m
Operating voltage: 400 V
Connected load: 42 kW


Transport length: approx. 6780 mm
Transport width : approx. 3120 mm
Transport height: approx. 3200 mmОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14066233
Референтен број:
AUC-2311137
Ажурирање:
последен на 24.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14066233
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.414 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV
more images
Германија Germany
1.369 km
Matec 30 HV
Јавете се
Класифицирана реклама
MATEC 30HV MATEC 30HV MATEC 30HV MATEC 30HV MATEC 30HV MATEC 30HV MATEC 30HV MATEC 30HV MATEC 30HV
more images
Германија Erwitte
1.508 km
MATEC 30HV
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV
more images
Германија Sonneberg
1.270 km
Matec 30 HV
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV
more images
Германија Werlte
1.638 km
Matec 30HV
Јавете се
Класифицирана реклама
MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV
more images
Швајцарија Niederhelfenschwil
(Локација на дилерот)
1.189 km
MATEC 30 HV
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV Matec 30 HV
more images
Германија Dormagen
1.553 km
Matec 30 HV
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV
more images
Германија Germany
1.369 km
Matec 30HV
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV
more images
Холандија Neer
1.612 km
Matec 30HV
Јавете се
Класифицирана реклама
MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV
more images
Германија Oelde
1.531 km
MATEC 30 HV
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV Matec 30HV
more images
Холандија Babberich
1.645 km
Matec 30HV
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Matec 30HV
Класифицирана реклама
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1.092 km
MATEC 30 HV
Јавете се
Класифицирана реклама
MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV MATEC 30 HV
more images
Германија Goldenstedt
(Локација на дилерот)
1.595 km
MATEC 30 HV
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Matec 30HV
Класифицирана реклама
Matec 30HV
more images
Словачка Trenčianska Turná
857 km
Matec 30HV
Јавете се
Класифицирана реклама
Норвешка Myrdalsvegen 42F, 5131 Nyborg, Norway
2.379 km
Matec Matec 30-HV/NC 5 AXEL
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30 HV K Matec 30 HV K Matec 30 HV K Matec 30 HV K Matec 30 HV K Matec 30 HV K Matec 30 HV K
more images
Германија Brackenheim
1.290 km
Matec 30 HV K
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30 HV Duo Matec 30 HV Duo Matec 30 HV Duo Matec 30 HV Duo Matec 30 HV Duo Matec 30 HV Duo
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km
Matec 30 HV Duo
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30 HVK Matec 30 HVK Matec 30 HVK Matec 30 HVK Matec 30 HVK Matec 30 HVK Matec 30 HVK Matec 30 HVK Matec 30 HVK Matec 30 HVK Matec 30 HVK Matec 30 HVK Matec 30 HVK
more images
Германија Bad Griesbach im Rottal
1.015 km
Matec 30 HVK
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec GmbH Matec GmbH Matec GmbH Matec GmbH Matec GmbH
more images
Германија Freising
1.090 km
Matec GmbH
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 50 HV/NC Matec 50 HV/NC Matec 50 HV/NC Matec 50 HV/NC Matec 50 HV/NC Matec 50 HV/NC Matec 50 HV/NC Matec 50 HV/NC Matec 50 HV/NC
more images
Холандија Zevenbergen
1.714 km
Matec 50 HV/NC
Јавете се
Класифицирана реклама
MATEC 30 L / 6000 MATEC 30 L / 6000 MATEC 30 L / 6000 MATEC 30 L / 6000 MATEC 30 L / 6000 MATEC 30 L / 6000 MATEC 30 L / 6000 MATEC 30 L / 6000 MATEC 30 L / 6000
more images
Германија Halberstadt
1.403 km
MATEC 30 L / 6000
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30P Matec 30P Matec 30P Matec 30P Matec 30P Matec 30P Matec 30P Matec 30P
more images
Шпанија Spain
2.137 km
Matec 30P
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L
more images
Германија Werlte
1.638 km
Matec 30L
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L
more images
Германија Heilbronn
1.290 km
Matec 30L
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec GmbH Matec GmbH Matec GmbH Matec GmbH Matec GmbH Matec GmbH
more images
Германија Freising
1.090 km
Matec GmbH
Јавете се
Класифицирана реклама
MATEC CPV 1100 MATEC CPV 1100 MATEC CPV 1100 MATEC CPV 1100
more images
Белгија Lontzen
1.572 km
MATEC CPV 1100
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L
more images
Германија Beckingen
1.454 km
Matec 30L
Јавете се
Класифицирана реклама
MATEC THS 600-2/6
more images
Холандија Hardinxveld-Giessendam
1.710 km
MATEC THS 600-2/6
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L
more images
Германија Werlte
1.638 km
Matec 30L
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Mönchengladbach
1.582 km
MATEC 50 HV
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1.225 km
MATEC 30 S
Јавете се
Класифицирана реклама
MATEC 30L MATEC 30L MATEC 30L MATEC 30L MATEC 30L MATEC 30L
more images
Германија Leipzig
1.298 km
MATEC 30L
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L
more images
Германија
1.437 km
Matec 30 L
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Matec 30 L / 6000
Класифицирана реклама
Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L Matec 30L
more images
Швајцарија Unterkulm
1.253 km
Matec 30L
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bühl
1.323 km
MATEC 35 L
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec MATEC 30 L Matec MATEC 30 L Matec MATEC 30 L Matec MATEC 30 L Matec MATEC 30 L Matec MATEC 30 L Matec MATEC 30 L Matec MATEC 30 L
more images
Германија Tacherting
1.019 km
Matec MATEC 30 L
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD Matec 30 LD
more images
Германија Haan
1.550 km
Matec 30 LD
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L
more images
Германија
1.437 km
Matec 30 L
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Matec 30 L / 5000
Класифицирана реклама
Matec 30 S Matec 30 S Matec 30 S Matec 30 S Matec 30 S Matec 30 S
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km
Matec 30 S
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L
more images
Германија Biebrich
1.437 km
Matec 30 L
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L Matec 30 L
more images
Германија
1.437 km
Matec 30 L
Јавете се
Класифицирана реклама
Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC... Renault ACCESS BERG MATEC...
more images
Белгија Beerzel
(Локација на дилерот)
1.676 km
Renault ACCESS BERG MATEC...
Јавете се
Класифицирана реклама
Elumatec GLS 192 Elumatec GLS 192 Elumatec GLS 192 Elumatec GLS 192 Elumatec GLS 192 Elumatec GLS 192
more images
Унгарија Tatabánya
714 km
Elumatec GLS 192
Јавете се
Класифицирана реклама
Ligmatech Optimat MPH 10 Ligmatech Optimat MPH 10 Ligmatech Optimat MPH 10 Ligmatech Optimat MPH 10
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
Ligmatech Optimat MPH 10
Јавете се
Класифицирана реклама
LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120 LIGMATECH VKV 120
more images
Германија DE
1.369 km
LIGMATECH VKV 120
Јавете се
Класифицирана реклама
LIGMATECH ZTB200/45/11 LIGMATECH ZTB200/45/11 LIGMATECH ZTB200/45/11
more images
Италија Pollenzo
(Локација на дилерот)
1.174 km
LIGMATECH ZTB200/45/11
Јавете се
Класифицирана реклама
LIGMATECH VTB 050/98/10 LIGMATECH VTB 050/98/10
more images
Италија Pollenzo
(Локација на дилерот)
1.174 km
LIGMATECH VTB 050/98/10
Јавете се