Horizontal machining center
Mazak H415 30T

цена
аукција
Година на градба
1998
држава
Втора рака (не е оперативен)
Локација
Шпанија – Растојание: околу 1.980 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Horizontal machining center
Производителот:
Mazak
модел:
H415 30T
Број на машина:
131922
Година на градба:
1998
држава:
има потреба од поправка (користено)
функционалност:
не е оперативен

ИСПОРАКА

Локација:
País Vasco, Шпанија Шпанија – Растојание: околу 1.980 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

an electric drive on the control cabinet is defective

TECHNICAL DETAILS

travel (X, Y, Z): 560 x 510 x 510 mm
distance spindle center to table: 30 - 540 mm
distance spindle end to table: 100 - 610 mm

pallets: 400 x 400 mm (2 pieces)
workpiece weight: 400 kg
tool magazine: 30 tools
tool diameter: max. 150 mm
tool weight: max. 12 kg
tool length: max. 320 mm

Cone type: ISO-40
Control: MAZATROL M Plus
rapid traverse: 30 m/min
feed: 1 - 8 m/min

MACHINE DETAILS

footprint: 2490 x 3850mm
height: 2429 mm
weight: 9.150 kg
Noise level: 80 dB


EQUIPMENT

 • Internal cooling
 • Chip extraction

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A9913355
Референтен број:
AUC-230558
Ажурирање:
последен на 22.05.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 9913355
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Шпанија Шпанија
Растојание: околу 1.980 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Mazak H 415 Mazak H 415 Mazak H 415 Mazak H 415
more images
4
Холандија Zevenbergen
1714 km
Mazak H 415
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak H-415 Mazak H-415 Mazak H-415 Mazak H-415 Mazak H-415 Mazak H-415 Mazak H-415 Mazak H-415 Mazak H-415
more images
9
Полска Ostrów Wielkopolski
1158 km
Mazak H-415
1998
добро (искористено)
Јавете се
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1561 km
Mazak HCN-5000 II
2007
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
MAZAK Quick Turn 15N MAZAK Quick Turn 15N MAZAK Quick Turn 15N MAZAK Quick Turn 15N MAZAK Quick Turn 15N
more images
5
Германија
1369 km
MAZAK Quick Turn 15N
1993
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK VTC 20 B special offer MAZAK VTC 20 B special offer
more images
2
Германија Mögglingen
1221 km
MAZAK VTC 20 B special offer
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak CV5-500 Mazak CV5-500 Mazak CV5-500 Mazak CV5-500 Mazak CV5-500 Mazak CV5-500
more images
6
Словачка
802 km
Mazak CV5-500
2020
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP Mazak Quick Turn 15SP
more images
14
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1660 km
Mazak Quick Turn 15SP
1989
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bühl
1323 km
MAZAK MTV 655/60
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Leipzig
1298 km
Mazak ATV-10
1987
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1307 km
Mazak Quick Turn Nexus 100-II M
2012
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW
more images
8
Германија Offenburg
1327 km
Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW
2017
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Variaxis 630-5AX II Mazak Variaxis 630-5AX II Mazak Variaxis 630-5AX II Mazak Variaxis 630-5AX II Mazak Variaxis 630-5AX II Mazak Variaxis 630-5AX II Mazak Variaxis 630-5AX II Mazak Variaxis 630-5AX II Mazak Variaxis 630-5AX II Mazak Variaxis 630-5AX II Mazak Variaxis 630-5AX II Mazak Variaxis 630-5AX II
more images
12
Обединето Кралство United Kingdom
2385 km
Mazak Variaxis 630-5AX II
2012
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK VTC 20 B MAZAK VTC 20 B MAZAK VTC 20 B
more images
3
Германија Mögglingen
1221 km
MAZAK VTC 20 B
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK VCN 410 A MAZAK VCN 410 A MAZAK VCN 410 A MAZAK VCN 410 A MAZAK VCN 410 A MAZAK VCN 410 A
more images
6
Германија Bühl
1323 km
MAZAK VCN 410 A
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak VTC-20C Mazak VTC-20C Mazak VTC-20C Mazak VTC-20C Mazak VTC-20C Mazak VTC-20C
more images
6
Обединето Кралство Burscough
2259 km
Mazak VTC-20C
1999
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK HCN 4000-II MAZAK HCN 4000-II MAZAK HCN 4000-II MAZAK HCN 4000-II MAZAK HCN 4000-II MAZAK HCN 4000-II MAZAK HCN 4000-II MAZAK HCN 4000-II MAZAK HCN 4000-II MAZAK HCN 4000-II
more images
10
Германија Hattingen
1552 km
MAZAK HCN 4000-II
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK SQT-200 MAZAK SQT-200 MAZAK SQT-200 MAZAK SQT-200 MAZAK SQT-200
more images
5
Германија Bremen
1602 km
MAZAK SQT-200
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak FH 780 Mazak FH 780 Mazak FH 780 Mazak FH 780 Mazak FH 780 Mazak FH 780 Mazak FH 780 Mazak FH 780 Mazak FH 780 Mazak FH 780
more images
10
Италија
763 km
Mazak FH 780
1998
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Обединето Кралство 401-407 Tyburn Rd, Birmingham B24 8HJ, UK
2146 km
Mazak Quick Turn Smart 350M
2015
Втора рака
Класифицирана реклама
Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II Mazak MultiPlex 6200II
more images
13
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
Mazak MultiPlex 6200II
2015
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Integrex i100 (U520) Mazak Integrex i100 (U520) Mazak Integrex i100 (U520) Mazak Integrex i100 (U520) Mazak Integrex i100 (U520) Mazak Integrex i100 (U520)
more images
6
Германија Göppingen
1232 km
Mazak Integrex i100 (U520)
2014
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1307 km
Mazak Super Quick Turn 250 x 500
2001
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak slant turn 20 ATC Mazak slant turn 20 ATC Mazak slant turn 20 ATC
more images
3
Франција Courbevoie
1721 km
Mazak slant turn 20 ATC
1990
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Nexus 510C - II Mazak Nexus 510C - II Mazak Nexus 510C - II Mazak Nexus 510C - II Mazak Nexus 510C - II Mazak Nexus 510C - II Mazak Nexus 510C - II Mazak Nexus 510C - II Mazak Nexus 510C - II Mazak Nexus 510C - II
more images
10
Словачка
802 km
Mazak Nexus 510C - II
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Обединето Кралство 401-407 Tyburn Rd, Birmingham B24 8HJ, UK
2146 km
Mazak Variaxis J-500/5X
2018
Втора рака
Класифицирана реклама
YAMAZAKI MAZAK CORP- INTEGREX 400-3 YAMAZAKI MAZAK CORP- INTEGREX 400-3 YAMAZAKI MAZAK CORP- INTEGREX 400-3
more images
3
Чешка република Mělník
1124 km
YAMAZAKI MAZAK CORP- INTEGREX 400-3
2005
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Qt20 Mazak Qt20 Mazak Qt20 Mazak Qt20 Mazak Qt20 Mazak Qt20 Mazak Qt20
more images
7
Норвешка Myrdalsvegen 42F, 5131 Nyborg, Norway
2379 km
Mazak Qt20
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST
more images
12
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Mazak INTEGREX i-300 ST
2018
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK QTNX 200 II MY MAZAK QTNX 200 II MY MAZAK QTNX 200 II MY
more images
3
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
MAZAK QTNX 200 II MY
2007
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak SPACE GEAR-510 Mk II Mazak SPACE GEAR-510 Mk II Mazak SPACE GEAR-510 Mk II Mazak SPACE GEAR-510 Mk II
more images
4
Чешка република Tschechien
1035 km
Mazak SPACE GEAR-510 Mk II
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400 MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400 MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400 MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400 MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400
more images
5
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1307 km
Mazak Quick Turn Nexus 200M x 500
2004
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK VQC 20/40 MAZAK VQC 20/40
more images
2
Германија Bühl
(Локација на дилерот)
1328 km
MAZAK VQC 20/40
1984
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak VTC-20B Mazak VTC-20B Mazak VTC-20B Mazak VTC-20B Mazak VTC-20B Mazak VTC-20B Mazak VTC-20B Mazak VTC-20B
more images
8
Норвешка Myrdalsvegen 42F, 5131 Nyborg, Norway
2379 km
Mazak VTC-20B
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK SQT 250 MSY MAZAK SQT 250 MSY
more images
2
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
MAZAK SQT 250 MSY
2003
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Variaxis C-600 Mazak Variaxis C-600 Mazak Variaxis C-600 Mazak Variaxis C-600 Mazak Variaxis C-600 Mazak Variaxis C-600
more images
6
Словачка
802 km
Mazak Variaxis C-600
2021
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400 MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400 MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400 MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400 MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400
more images
5
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
MAZAK Mazak Werkzeugwechsler für Mazak Maschine H 400
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1307 km
Mazak Quick Turn Nexus 250M Universal 1000
2006
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Variaxis 500-5x incl. Palletech Mazak Variaxis 500-5x incl. Palletech Mazak Variaxis 500-5x incl. Palletech Mazak Variaxis 500-5x incl. Palletech Mazak Variaxis 500-5x incl. Palletech Mazak Variaxis 500-5x incl. Palletech Mazak Variaxis 500-5x incl. Palletech Mazak Variaxis 500-5x incl. Palletech Mazak Variaxis 500-5x incl. Palletech
more images
9
Холандија Zevenbergen
1714 km
Mazak Variaxis 500-5x incl. Palletech
2003
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Словачка Slowakije
802 km
Mazak MAZAK ST-X 510 MkIII G 2,5KW
2014
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak VTC 20 C Mazak VTC 20 C Mazak VTC 20 C Mazak VTC 20 C Mazak VTC 20 C Mazak VTC 20 C
more images
6
Германија Sexau
1307 km
Mazak VTC 20 C
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Integrex 40 ATC M/C Mazak Integrex 40 ATC M/C Mazak Integrex 40 ATC M/C Mazak Integrex 40 ATC M/C Mazak Integrex 40 ATC M/C Mazak Integrex 40 ATC M/C Mazak Integrex 40 ATC M/C Mazak Integrex 40 ATC M/C Mazak Integrex 40 ATC M/C Mazak Integrex 40 ATC M/C Mazak Integrex 40 ATC M/C
more images
11
Шпанија
2137 km
Mazak Integrex 40 ATC M/C
1990
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK Mazak Mazatrol Cam M-2 Bedientafel YM2B BN110B367 MAZAK Mazak Mazatrol Cam M-2 Bedientafel YM2B BN110B367 MAZAK Mazak Mazatrol Cam M-2 Bedientafel YM2B BN110B367 MAZAK Mazak Mazatrol Cam M-2 Bedientafel YM2B BN110B367 MAZAK Mazak Mazatrol Cam M-2 Bedientafel YM2B BN110B367 MAZAK Mazak Mazatrol Cam M-2 Bedientafel YM2B BN110B367 MAZAK Mazak Mazatrol Cam M-2 Bedientafel YM2B BN110B367 MAZAK Mazak Mazatrol Cam M-2 Bedientafel YM2B BN110B367
more images
8
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
MAZAK Mazak Mazatrol Cam M-2 Bedientafel YM2B BN110B367
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
MAZAK NEXUS Quick Turn 100
2006
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak VTC 20C Mazak VTC 20C Mazak VTC 20C Mazak VTC 20C
more images
4
Холандија Zevenbergen
1714 km
Mazak VTC 20C
1997
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Multiplex 630 Mazak Multiplex 630 Mazak Multiplex 630 Mazak Multiplex 630 Mazak Multiplex 630 Mazak Multiplex 630 Mazak Multiplex 630 Mazak Multiplex 630
more images
8
Шпанија
2137 km
Mazak Multiplex 630
1990
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Yamazaki / Mazak MV4- Servo Drive gebraucht Yamazaki / Mazak MV4- Servo Drive gebraucht Yamazaki / Mazak MV4- Servo Drive gebraucht Yamazaki / Mazak MV4- Servo Drive gebraucht Yamazaki / Mazak MV4- Servo Drive gebraucht Yamazaki / Mazak MV4- Servo Drive gebraucht
more images
6
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
Yamazaki / Mazak MV4- Servo Drive gebraucht
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Variaxis 500-5x II Mazak Variaxis 500-5x II Mazak Variaxis 500-5x II Mazak Variaxis 500-5x II Mazak Variaxis 500-5x II Mazak Variaxis 500-5x II Mazak Variaxis 500-5x II Mazak Variaxis 500-5x II Mazak Variaxis 500-5x II
more images
9
Холандија Zevenbergen
1714 km
Mazak Variaxis 500-5x II
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST Mazak INTEGREX i-300 ST
more images
5
Чешка република Tschechien
1035 km
Mazak INTEGREX i-300 ST
2018
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak VTC 200 C Mazak VTC 200 C Mazak VTC 200 C Mazak VTC 200 C Mazak VTC 200 C Mazak VTC 200 C
more images
6
Холандија Zevenbergen
1714 km
Mazak VTC 200 C
2000
Втора рака
Јавете се