CNC lathe Mazak Quickturn Nexus 250M - Понуда на Machineseeker

CNC lathe
Mazak Quickturn Nexus 250M

цена
аукција
Година на градба
2005
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
CNC lathe
Производителот:
Mazak
модел:
Quickturn Nexus 250M
Број на машина:
179160
Година на градба:
2005
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
País Vasco, Шпанија Шпанија – Растојание: околу 1.980 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

The lathe has been inspected by a team of used lathe experts and is in excellent condition.


TECHNICAL DETAILS
Turning length: max. 1000 mm
turning diameter: 380 mm
Speed: 4,000 rpm
Tool holder: turret 12-fold motorized
Control: CNC Mazatrol 640T
Maximum diameter (bed): 350 mm
Length between centers: 1024 mm
Inner spindle diameter: 77 mm
Spindle power: 26 kWMACHINE DETAILS
Weight: 5200 kg
Power: 45 kWEQUIPMENT • Tool gauge

 • Luneta

 • Chip conveyorОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A15279946
Референтен број:
AUC-2403080
Ажурирање:
последен на 19.03.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 15279946
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Шпанија Шпанија
Растојание: околу 1.980 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Германија Ennepetal
1.538 km
MAZAK Nexus 510C-II HS
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak QUICK TURN NEXUS 100-II MSYMazak QUICK TURN NEXUS 100-II MSYMazak QUICK TURN NEXUS 100-II MSYMazak QUICK TURN NEXUS 100-II MSYMazak QUICK TURN NEXUS 100-II MSYMazak QUICK TURN NEXUS 100-II MSYMazak QUICK TURN NEXUS 100-II MSYMazak QUICK TURN NEXUS 100-II MSY
more images
Германија Germany
1.369 km
Mazak QUICK TURN NEXUS 100-II MSY
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1.307 km
MAZAK Quick Turn Nexus 200-II MY
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oberndorf am Neckar
1.277 km
MAZAK QUICK TURN NEXUS 350MY
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak NEXUS 510 CIIMazak NEXUS 510 CIIMazak NEXUS 510 CIIMazak NEXUS 510 CIIMazak NEXUS 510 CII
more images
Чешка република U Zoologické zahrady 476/45, 635 00 Brno-Bystrc, Česko
940 km
Mazak NEXUS 510 CII
Јавете се
аукција
Mazak Nexus 6800IIMazak Nexus 6800IIMazak Nexus 6800IIMazak Nexus 6800IIMazak Nexus 6800IIMazak Nexus 6800IIMazak Nexus 6800IIMazak Nexus 6800IIMazak Nexus 6800IIMazak Nexus 6800IIMazak Nexus 6800II
Обединето Кралство East Kilbride
2.447 km
Mazak Nexus 6800II
Класифицирана реклама
MAZAK QT NEXUS 350 MMAZAK QT NEXUS 350 MMAZAK QT NEXUS 350 MMAZAK QT NEXUS 350 M
more images
Германија Wiesbaden
1.406 km
MAZAK QT NEXUS 350 M
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015Mazak Optiplex Nexus 3015
more images
Унгарија Hungary
643 km
Mazak Optiplex Nexus 3015
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1.307 km
MAZAK Quick Turn Nexus 100-II MY
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Quick Turn NEXUS 350 II MYMazak Quick Turn NEXUS 350 II MYMazak Quick Turn NEXUS 350 II MYMazak Quick Turn NEXUS 350 II MYMazak Quick Turn NEXUS 350 II MYMazak Quick Turn NEXUS 350 II MYMazak Quick Turn NEXUS 350 II MY
more images
Германија Nördlingen
1.191 km
Mazak Quick Turn NEXUS 350 II MY
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250Mazak QT NEXUS 250
more images
Полска Jasło
906 km
Mazak QT NEXUS 250
Потврден дилер
Јавете се
аукција
Mazak Quick Turn Nexus 450 II MMazak Quick Turn Nexus 450 II MMazak Quick Turn Nexus 450 II MMazak Quick Turn Nexus 450 II MMazak Quick Turn Nexus 450 II MMazak Quick Turn Nexus 450 II MMazak Quick Turn Nexus 450 II MMazak Quick Turn Nexus 450 II MMazak Quick Turn Nexus 450 II MMazak Quick Turn Nexus 450 II MMazak Quick Turn Nexus 450 II M
Обединето Кралство East Kilbride
2.447 km
Mazak Quick Turn Nexus 450 II M
Класифицирана реклама
MAZAK HC NEXUS 5000-II PALLETECH (6 Paletten)MAZAK HC NEXUS 5000-II PALLETECH (6 Paletten)MAZAK HC NEXUS 5000-II PALLETECH (6 Paletten)MAZAK HC NEXUS 5000-II PALLETECH (6 Paletten)MAZAK HC NEXUS 5000-II PALLETECH (6 Paletten)MAZAK HC NEXUS 5000-II PALLETECH (6 Paletten)MAZAK HC NEXUS 5000-II PALLETECH (6 Paletten)
more images
Германија Wiesbaden
1.406 km
MAZAK HC NEXUS 5000-II PALLETECH (6 Paletten)
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak NEXUS 4000-IIIMazak NEXUS 4000-IIIMazak NEXUS 4000-IIIMazak NEXUS 4000-IIIMazak NEXUS 4000-IIIMazak NEXUS 4000-IIIMazak NEXUS 4000-IIIMazak NEXUS 4000-IIIMazak NEXUS 4000-III
more images
Израел Israel
1.659 km
Mazak NEXUS 4000-III
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY
more images
Обединето Кралство 26 Dunlop Rd, Hunt End, Redditch B97 5XP, UK
2.142 km
Mazak Quick Turn Nexus 350 II MY
Јавете се
аукција
Mazak Nexus 510 C-II HSMazak Nexus 510 C-II HSMazak Nexus 510 C-II HSMazak Nexus 510 C-II HSMazak Nexus 510 C-II HSMazak Nexus 510 C-II HSMazak Nexus 510 C-II HSMazak Nexus 510 C-II HSMazak Nexus 510 C-II HSMazak Nexus 510 C-II HS
Аукцијата заврши
Mazak Nexus 510 C-II HS
buyer-protection
Класифицирана реклама
MAZAK Quick Turn Nexus 100-II MSY
more images
Германија Denzlingen
1.307 km
MAZAK Quick Turn Nexus 100-II MSY
Потврден дилер
Јавете се
аукција
Mazak Quick Turn Nexus 450-IIMazak Quick Turn Nexus 450-IIMazak Quick Turn Nexus 450-IIMazak Quick Turn Nexus 450-IIMazak Quick Turn Nexus 450-IIMazak Quick Turn Nexus 450-IIMazak Quick Turn Nexus 450-IIMazak Quick Turn Nexus 450-IIMazak Quick Turn Nexus 450-IIMazak Quick Turn Nexus 450-IIMazak Quick Turn Nexus 450-IIMazak Quick Turn Nexus 450-II
Обединето Кралство East Kilbride
2.447 km
Mazak Quick Turn Nexus 450-II
Класифицирана реклама
Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW
more images
Германија Friesenheim
1.324 km
Mazak Optiplex Nexus 3015 Fiber 4KW
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000Mazak NEXUS HCN 6000
more images
Италија Italy
763 km
Mazak NEXUS HCN 6000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak QT Nexus 250 MSYMazak QT Nexus 250 MSYMazak QT Nexus 250 MSYMazak QT Nexus 250 MSYMazak QT Nexus 250 MSYMazak QT Nexus 250 MSYMazak QT Nexus 250 MSYMazak QT Nexus 250 MSY
more images
Германија Göppingen
1.232 km
Mazak QT Nexus 250 MSY
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MYMazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MY
more images
Романија Bacău
686 km
Mazak QTN Quick Turn Nexus 350–II MY
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1.307 km
MAZAK Quick Turn Nexus 350-II M Universal 1500
Потврден дилер
Јавете се
аукција
Mazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II MMazak Quick Turn Nexus 450-II M
Обединето Кралство East Kilbride
2.447 km
Mazak Quick Turn Nexus 450-II M
Класифицирана реклама
MAZAK Quick Turn Nexus 250MAZAK Quick Turn Nexus 250MAZAK Quick Turn Nexus 250MAZAK Quick Turn Nexus 250MAZAK Quick Turn Nexus 250MAZAK Quick Turn Nexus 250
more images
Германија Zell am Harmersbach
1.310 km
MAZAK Quick Turn Nexus 250
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 IIMazak NEXUS HCN 6000 II
more images
Италија Italy
763 km
Mazak NEXUS HCN 6000 II
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak QT Nexus 350-II MYMazak QT Nexus 350-II MY
more images
Германија Wiesbaden
1.406 km
Mazak QT Nexus 350-II MY
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Mega Turn Nexus 900Mazak Mega Turn Nexus 900Mazak Mega Turn Nexus 900Mazak Mega Turn Nexus 900Mazak Mega Turn Nexus 900Mazak Mega Turn Nexus 900Mazak Mega Turn Nexus 900Mazak Mega Turn Nexus 900Mazak Mega Turn Nexus 900
more images
Романија Bacău
686 km
Mazak Mega Turn Nexus 900
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1.307 km
MAZAK Quick Turn Nexus 200-II MS
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MYMAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MY
more images
Германија Kreuztal
1.479 km
MAZAK QTN Quick Turn Nexus 350 MY
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK Quick Turn Nexus 200 MAZAK Quick Turn Nexus 200 MAZAK Quick Turn Nexus 200 MAZAK Quick Turn Nexus 200 MAZAK Quick Turn Nexus 200
more images
Германија Zell am Harmersbach
1.310 km
MAZAK Quick Turn Nexus 200
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK QT NEXUS 200 M MATRIXMAZAK QT NEXUS 200 M MATRIXMAZAK QT NEXUS 200 M MATRIXMAZAK QT NEXUS 200 M MATRIXMAZAK QT NEXUS 200 M MATRIXMAZAK QT NEXUS 200 M MATRIXMAZAK QT NEXUS 200 M MATRIX
more images
Франција Moncé-en-Belin
1.836 km
MAZAK QT NEXUS 200 M MATRIX
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak QUICK TURN NEXUS 350 MYMazak QUICK TURN NEXUS 350 MYMazak QUICK TURN NEXUS 350 MYMazak QUICK TURN NEXUS 350 MYMazak QUICK TURN NEXUS 350 MYMazak QUICK TURN NEXUS 350 MYMazak QUICK TURN NEXUS 350 MYMazak QUICK TURN NEXUS 350 MYMazak QUICK TURN NEXUS 350 MYMazak QUICK TURN NEXUS 350 MYMazak QUICK TURN NEXUS 350 MYMazak QUICK TURN NEXUS 350 MY
more images
Холандија Babberich
1.645 km
Mazak QUICK TURN NEXUS 350 MY
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1.307 km
MAZAK Quick Turn Nexus 250-II M Universal 1000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1.307 km
MAZAK Quick Turn Nexus 200-II MSY
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1.307 km
MAZAK Quick Turn 250MY 1500U SmoothG
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK QUICK TURN 250 MALMAZAK QUICK TURN 250 MALMAZAK QUICK TURN 250 MALMAZAK QUICK TURN 250 MAL
more images
Германија Wiesbaden
1.406 km
MAZAK QUICK TURN 250 MAL
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak QUICK TURN 10Mazak QUICK TURN 10Mazak QUICK TURN 10Mazak QUICK TURN 10Mazak QUICK TURN 10Mazak QUICK TURN 10Mazak QUICK TURN 10Mazak QUICK TURN 10
more images
Германија Germany
1.369 km
Mazak QUICK TURN 10
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak QUICK TURN 200 LMazak QUICK TURN 200 LMazak QUICK TURN 200 LMazak QUICK TURN 200 LMazak QUICK TURN 200 LMazak QUICK TURN 200 L
more images
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Mazak QUICK TURN 200 L
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Белгија België
1.655 km
Mazak Super Quick Turn 15M Mark II
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK SQT 250MYMAZAK SQT 250MYMAZAK SQT 250MYMAZAK SQT 250MYMAZAK SQT 250MYMAZAK SQT 250MYMAZAK SQT 250MYMAZAK SQT 250MYMAZAK SQT 250MYMAZAK SQT 250MY
more images
Полска Jasło
906 km
MAZAK SQT 250MY
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SPMazak Quick Turn 15SP
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
Mazak Quick Turn 15SP
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK Quick Turn 8 UniversalMAZAK Quick Turn 8 UniversalMAZAK Quick Turn 8 UniversalMAZAK Quick Turn 8 UniversalMAZAK Quick Turn 8 Universal
more images
Германија Denzlingen
1.307 km
MAZAK Quick Turn 8 Universal
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak SQT 250 MMazak SQT 250 MMazak SQT 250 MMazak SQT 250 MMazak SQT 250 MMazak SQT 250 M
more images
Германија Haiger
1.452 km
Mazak SQT 250 M
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak SUPER QUICK TURN SQT-200MMazak SUPER QUICK TURN SQT-200MMazak SUPER QUICK TURN SQT-200MMazak SUPER QUICK TURN SQT-200MMazak SUPER QUICK TURN SQT-200MMazak SUPER QUICK TURN SQT-200MMazak SUPER QUICK TURN SQT-200MMazak SUPER QUICK TURN SQT-200MMazak SUPER QUICK TURN SQT-200M
more images
Полска Mianowice
1.114 km
Mazak SUPER QUICK TURN SQT-200M
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1.531 km
MAZAK SQT 250 MS
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak SQT-250 MSYMazak SQT-250 MSYMazak SQT-250 MSYMazak SQT-250 MSYMazak SQT-250 MSYMazak SQT-250 MSYMazak SQT-250 MSYMazak SQT-250 MSYMazak SQT-250 MSY
more images
Германија Hagen
1.529 km
Mazak SQT-250 MSY
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK HQR-250MSYMAZAK HQR-250MSYMAZAK HQR-250MSYMAZAK HQR-250MSYMAZAK HQR-250MSYMAZAK HQR-250MSYMAZAK HQR-250MSYMAZAK HQR-250MSY
more images
Германија Göppingen
1.232 km
MAZAK HQR-250MSY
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak SQT 250 MMazak SQT 250 MMazak SQT 250 MMazak SQT 250 MMazak SQT 250 M
more images
Германија Haiger
1.452 km
Mazak SQT 250 M
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK QTS 250 MLMAZAK QTS 250 MLMAZAK QTS 250 ML
more images
Германија Göppingen
1.232 km
MAZAK QTS 250 ML
Потврден дилер
Јавете се