CNC lathe
Mori Seiki ZL-153 SMC

цена
аукција
Година на градба
2004
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Холандија – Растојание: околу 1.707 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
CNC lathe
Производителот:
Mori Seiki
модел:
ZL-153 SMC
Година на градба:
2004
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
6472

ИСПОРАКА

Локација:
Холандија Холандија – Растојание: околу 1.707 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

turning diameter: max. 680 mm
X axis: 350 mm
B axis: 555°

rotational speed: 5000 rpm
spindle bore: 45 mm
spindle power: 8 kW

counter spindle speed: 5000 rpm
counter spindle passage: 42 mm
counter spindle power: 6 kW

tool changer: 2 x 12
speed of driven tools: 3000 rpm
power driven tools: 4 kW


MACHINE DETAILS

Dimensions: 4.0 x 2.2 x 2.1 m
weight: 5900 kg

EQUIPMENT

 • Collet device with inserts up to 42 mm
 • Tool holder normal and driven tools
 • KUPA Servofeed 1100 bar feeder
 • Parts collector and conveyor
 • Double turret driven
 • Renishaw tool eye

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A9913031
Референтен број:
AUC-230547
Ажурирање:
последен на 23.05.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 9913031
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Холандија Холандија
Растојание: околу 1.645 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Mori Seiki ZL 200 SMC Mori Seiki ZL 200 SMC Mori Seiki ZL 200 SMC Mori Seiki ZL 200 SMC Mori Seiki ZL 200 SMC Mori Seiki ZL 200 SMC
more images
6
Холандија Zevenbergen
1714 km
Mori Seiki ZL 200 SMC
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC
more images
9
Италија Thiene
942 km
Mori Seiki ZL-150SMC
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC
more images
15
Швајцарија Bienne
1303 km
Mori Seiki NL1500-SMC
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI SH-630 MORI SEIKI SH-630 MORI SEIKI SH-630 MORI SEIKI SH-630
more images
4
Италија
763 km
MORI SEIKI SH-630
1998
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI M 300 L MORI SEIKI M 300 L MORI SEIKI M 300 L MORI SEIKI M 300 L MORI SEIKI M 300 L MORI SEIKI M 300 L
more images
6
Германија Schwäbisch Gmünd
(Локација на дилерот)
1232 km
MORI SEIKI M 300 L
1991
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI MV 40 B MORI SEIKI MV 40 B MORI SEIKI MV 40 B MORI SEIKI MV 40 B MORI SEIKI MV 40 B
more images
5
Германија
1369 km
MORI SEIKI MV 40 B
1989
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI SEIKI DMU 50 ecoline DMG MORI SEIKI DMU 50 ecoline
more images
2
Германија
1369 km
DMG MORI SEIKI DMU 50 ecoline
2012
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
MORI SEIKI NZ 1500 T3Y3
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco
more images
12
Германија Eibenstock
1213 km
Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco
2010
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NL3000 MC-1250 MORI SEIKI NL3000 MC-1250 MORI SEIKI NL3000 MC-1250 MORI SEIKI NL3000 MC-1250
more images
4
Германија Alemania
1369 km
MORI SEIKI NL3000 MC-1250
2006
многу добро (користено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Luckenwalde
1335 km
MORI SEIKI SL-250B/500
1998
добро (искористено)
Потврден дилер
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
MORI SEIKI ZT 1500 Y
2004
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000
more images
9
Чешка република Tschechien
1035 km
MORI SEIKI NHX 5000
2012
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline
more images
10
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline
2013
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
MORI SEIKI NLX 2500 SY / 1250
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI CL 203/500 MORI SEIKI CL 203/500 MORI SEIKI CL 203/500 MORI SEIKI CL 203/500 MORI SEIKI CL 203/500
more images
5
Франција Haguenau
1352 km
MORI SEIKI CL 203/500
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500
more images
8
Франција Bonneville
1323 km
MORI SEIKI NL2000SY/500
2005
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NMH 5000 DCG MORI SEIKI NMH 5000 DCG MORI SEIKI NMH 5000 DCG MORI SEIKI NMH 5000 DCG MORI SEIKI NMH 5000 DCG
more images
5
Германија
1369 km
MORI SEIKI NMH 5000 DCG
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI RL 2500 MORI SEIKI RL 2500 MORI SEIKI RL 2500 MORI SEIKI RL 2500 MORI SEIKI RL 2500 MORI SEIKI RL 2500
more images
6
Италија
763 km
MORI SEIKI RL 2500
2011
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki NL2000SY_500 Mori Seiki NL2000SY_500 Mori Seiki NL2000SY_500 Mori Seiki NL2000SY_500 Mori Seiki NL2000SY_500 Mori Seiki NL2000SY_500
more images
6
Шпанија Madrid
2132 km
Mori Seiki NL2000SY_500
2012
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750
more images
6
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
MORI SEIKI SL 35 M 750
1990
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NV 4000 DCG MORI SEIKI NV 4000 DCG MORI SEIKI NV 4000 DCG MORI SEIKI NV 4000 DCG
more images
4
Германија Lauchheim
(Локација на дилерот)
1209 km
MORI SEIKI NV 4000 DCG
2004
Втора рака
Јавете се
Купи го сега
Франција Auvergne-Rhône-Alpes, Франција
1452 km
Mori Seiki SH5000/40
2002
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000
more images
9
Германија Hattingen
1554 km
MORI SEIKI NL 3000/2000
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6
more images
7
Германија
1369 km
DMG Mori Seiki CLX 350 V6
2022
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI  MV MORI SEIKI  MV MORI SEIKI  MV MORI SEIKI  MV MORI SEIKI  MV
more images
5
Швајцарија Root
1225 km
MORI SEIKI MV
1985
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
MORI SEIKI SL 303-B MC / 700
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI SH 403 MORI SEIKI SH 403 MORI SEIKI SH 403 MORI SEIKI SH 403
more images
4
Франција Bonneville
1323 km
MORI SEIKI SH 403
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI SL 45 MORI SEIKI SL 45 MORI SEIKI SL 45 MORI SEIKI SL 45
more images
4
Германија Tönisvorst
(Локација на дилерот)
1588 km
MORI SEIKI SL 45
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50
more images
8
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km
MORI SEIKI NH 5000 DCG/50
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NH-5000 MORI SEIKI NH-5000 MORI SEIKI NH-5000
more images
3
Италија
763 km
MORI SEIKI NH-5000
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403
more images
12
Шпанија Polígono San Valero, 50720, Zaragoza, España
1874 km
Mori Seiki SH-403
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco
more images
6
Германија Oelde
1531 km
DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki NTX 1000
more images
1
Шпанија Azcoitia
1979 km
Mori Seiki NTX 1000
2011
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y
more images
10
Германија
1369 km
MORI SEIKI ZT 1500 Y
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NMV 1500 DCG MORI SEIKI NMV 1500 DCG MORI SEIKI NMV 1500 DCG MORI SEIKI NMV 1500 DCG MORI SEIKI NMV 1500 DCG MORI SEIKI NMV 1500 DCG
more images
6
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km
MORI SEIKI NMV 1500 DCG
2010
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500
more images
9
Обединето Кралство United Kingdom
2385 km
MORI SEIKI NLX 2000MC/500
2013
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000 MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000 MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000 MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000 MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000
more images
5
Германија
1369 km
MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A
more images
10
Германија Oelde
1531 km
MORI SEIKI SL 65 A
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003
more images
7
Италија Provincia di Vicenza, Italia
937 km
Mori Seiki MV 1003
2002
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki NH4000 dcg Mori Seiki NH4000 dcg Mori Seiki NH4000 dcg Mori Seiki NH4000 dcg Mori Seiki NH4000 dcg
more images
5
Шпанија Azcoitia
1979 km
Mori Seiki NH4000 dcg
2004
добро (искористено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Франција Auvergne-Rhône-Alpes, Франција
1452 km
Mori Seiki SH5000/40
2002
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y
more images
10
Израел Israel
1659 km
DMG Mori Seiki NL2000Y
2009
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI SL2500Y/2000 MORI SEIKI SL2500Y/2000 MORI SEIKI SL2500Y/2000 MORI SEIKI SL2500Y/2000 MORI SEIKI SL2500Y/2000 MORI SEIKI SL2500Y/2000 MORI SEIKI SL2500Y/2000 MORI SEIKI SL2500Y/2000 MORI SEIKI SL2500Y/2000
more images
9
Франција Bonneville
1323 km
MORI SEIKI SL2500Y/2000
2004
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500
more images
10
Германија Oelde
1531 km
MORI SEIKI NL 1500 MC / 500
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki MV 65 Mori Seiki MV 65 Mori Seiki MV 65 Mori Seiki MV 65 Mori Seiki MV 65
more images
5
Италија Vicenza
932 km
Mori Seiki MV 65
1994
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki NH5000 Mori Seiki NH5000 Mori Seiki NH5000
more images
3
Шпанија Azcoitia
1979 km
Mori Seiki NH5000
2003
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y
more images
10
Унгарија Hungary
643 km
MORI SEIKI DL-151Y
1999
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
MORI SEIKI SL 65 B
1991
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG
more images
9
Израел Israel
1659 km
MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG
2007
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се