Single shaft shredder Neuenhauser TARGO 3000 XD - Понуда на Machineseeker

Single shaft shredder
Neuenhauser TARGO 3000 XD

цена
аукција
Година на градба
2021
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции
Single shaft shredder Neuenhauser TARGO 3000 XD
Single shaft shredder Neuenhauser TARGO 3000 XD
Single shaft shredder Neuenhauser TARGO 3000 XD
Single shaft shredder Neuenhauser TARGO 3000 XD
Single shaft shredder Neuenhauser TARGO 3000 XD
Single shaft shredder Neuenhauser TARGO 3000 XD
Single shaft shredder Neuenhauser TARGO 3000 XD
Single shaft shredder Neuenhauser TARGO 3000 XD

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Single shaft shredder
Производителот:
Neuenhauser
модел:
TARGO 3000 XD
Број на машина:
W09EWZ035MRN19128
Година на градба:
2021
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
2.159 Х

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.555 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TARGO 3000 XD - built for high performance:
specially designed three-stage high-performance direct drive gearbox transmits even more torque to the shredder shaftTECHNICAL DETAILS
Application examples: Waste wood processing, mixed construction site waste, landfill deconstruction, compost processing


Shaft dimensions: 3000 x 600 mm
Shaft speed: max. 34 rpm
Number of teeth: 21
Comb length: 3000 mm
Number of comb teeth: 20


Hopper opening WxL: 2780 x 4225 mm
Belt size: 1200 x 5040 mm


Engine: Volvo Penta TAD 1374 VE
Power: 375 kW
Traction: self-propelled chain drive
Displacement: 13 l
Tank size: approx. 500 lMACHINE DETAILS
Width: 2780 mm
Length at 25° / 35° : 12850 / 12375 mm
Discharge conveyor height at 25 ° / 35°: 3600 / 4560 mm
Overall height/loading height: 3330 mm
Weight: 35 tons
Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
9 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A15957728
Референтен број:
AUC-2404084
Ажурирање:
последен на 25.04.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 15957728
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.555 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
 Neuenhauser TARGO 3000 XD
 Neuenhauser TARGO 3000 XD
 Neuenhauser TARGO 3000 XD
 Neuenhauser TARGO 3000 XD
 Neuenhauser TARGO 3000 XD
 Neuenhauser TARGO 3000 XD
 Neuenhauser TARGO 3000 XD
 Neuenhauser TARGO 3000 XD

NeuenhauserTARGO 3000 XD
buyer-protection
Класифицирана реклама
 MGM Arrow 1,5 x 3 m mit Hypertherm HPR130XD
 MGM Arrow 1,5 x 3 m mit Hypertherm HPR130XD
 MGM Arrow 1,5 x 3 m mit Hypertherm HPR130XD
 MGM Arrow 1,5 x 3 m mit Hypertherm HPR130XD
more images
Германија Langenfeld (Rheinland)
1.548 km

MGMArrow 1,5 x 3 m mit Hypertherm HPR130XD
Јавете се
Класифицирана реклама
 Mieszałka Mixer 2000-3000 Liter Mieszałka
 Mieszałka Mixer 2000-3000 Liter Mieszałka
 Mieszałka Mixer 2000-3000 Liter Mieszałka
 Mieszałka Mixer 2000-3000 Liter Mieszałka
 Mieszałka Mixer 2000-3000 Liter Mieszałka
 Mieszałka Mixer 2000-3000 Liter Mieszałka
more images
Полска Mława
1.285 km

Mieszałka Mixer 2000-3000 LiterMieszałka
Јавете се
Класифицирана реклама
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
 ATLANTIC ATS 3000 3050X6mm
more images
Унгарија Tata
724 km

ATLANTIC ATS 30003050X6mm
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Protec RB 3000 RB 3000
 Protec RB 3000 RB 3000
 Protec RB 3000 RB 3000
 Protec RB 3000 RB 3000
 Protec RB 3000 RB 3000
more images
Германија Hergensweiler
1.159 km

Protec RB 3000RB 3000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Neuenhauser 3F Star Deck
 Neuenhauser 3F Star Deck
 Neuenhauser 3F Star Deck
 Neuenhauser 3F Star Deck
 Neuenhauser 3F Star Deck
 Neuenhauser 3F Star Deck
 Neuenhauser 3F Star Deck
 Neuenhauser 3F Star Deck
more images
Обединето Кралство Parkgate
2.163 km

Neuenhauser3F Star Deck
Јавете се
Класифицирана реклама
 Neuenhauser star screen
 Neuenhauser star screen
 Neuenhauser star screen
more images
Обединето Кралство Leeds
(Локација на дилерот)
2.189 km

Neuenhauser star screen
Јавете се
Класифицирана реклама
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
 Neuenhauser Super Screener
more images
Холандија Holten
1.658 km

NeuenhauserSuper Screener
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer/ R 3000 /Serie 14/6-2 H Regal
Јавете се
Класифицирана реклама
Цементен силос со капацитет од 3000 тони Silo à ciment d'une capacité de 3000 ton PBC3000
Цементен силос со капацитет од 3000 тони Silo à ciment d'une capacité de 3000 ton PBC3000
Цементен силос со капацитет од 3000 тони Silo à ciment d'une capacité de 3000 ton PBC3000
Цементен силос со капацитет од 3000 тони Silo à ciment d'une capacité de 3000 ton PBC3000
Цементен силос со капацитет од 3000 тони Silo à ciment d'une capacité de 3000 ton PBC3000
Цементен силос со капацитет од 3000 тони Silo à ciment d'une capacité de 3000 ton PBC3000
Цементен силос со капацитет од 3000 тони Silo à ciment d'une capacité de 3000 ton PBC3000
Цементен силос со капацитет од 3000 тони Silo à ciment d'une capacité de 3000 ton PBC3000
Цементен силос со капацитет од 3000 тони Silo à ciment d'une capacité de 3000 ton PBC3000
Цементен силос со капацитет од 3000 тони Silo à ciment d'une capacité de 3000 ton PBC3000
more images
Турција Karapürçek, 447. Sk. No:24, 06165 Altındağ/Ankara, Türkiye
963 km
Цементен силос со капацитет од 3000 тони
Silo à ciment d'une capacité de 3000 tonPBC3000
Јавете се
Класифицирана реклама
 Neuenhauser 2f Star Screen Deck
 Neuenhauser 2f Star Screen Deck
 Neuenhauser 2f Star Screen Deck
 Neuenhauser 2f Star Screen Deck
 Neuenhauser 2f Star Screen Deck
 Neuenhauser 2f Star Screen Deck
 Neuenhauser 2f Star Screen Deck
 Neuenhauser 2f Star Screen Deck
 Neuenhauser 2f Star Screen Deck
 Neuenhauser 2f Star Screen Deck
more images
Обединето Кралство Parkgate
2.163 km

Neuenhauser2f Star Screen Deck
Јавете се
Класифицирана реклама
 Neuenhauser star screen
 Neuenhauser star screen
 Neuenhauser star screen
 Neuenhauser star screen
 Neuenhauser star screen
 Neuenhauser star screen
 Neuenhauser star screen
more images
Обединето Кралство Leeds
(Локација на дилерот)
2.189 km

Neuenhauser star screen
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer/ R 3000 / Regallänge: 1.056mm
 SSI Schäfer/ R 3000 / Regallänge: 1.056mm
 SSI Schäfer/ R 3000 / Regallänge: 1.056mm
 SSI Schäfer/ R 3000 / Regallänge: 1.056mm
 SSI Schäfer/ R 3000 / Regallänge: 1.056mm
 SSI Schäfer/ R 3000 / Regallänge: 1.056mm
 SSI Schäfer/ R 3000 / Regallänge: 1.056mm
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer/ R 3000 /Regallänge: 1.056mm
Јавете се
Класифицирана реклама
 Neuenhauser 2F Star Screen Deck
 Neuenhauser 2F Star Screen Deck
 Neuenhauser 2F Star Screen Deck
 Neuenhauser 2F Star Screen Deck
 Neuenhauser 2F Star Screen Deck
 Neuenhauser 2F Star Screen Deck
 Neuenhauser 2F Star Screen Deck
 Neuenhauser 2F Star Screen Deck
more images
Обединето Кралство Parkgate
2.163 km

Neuenhauser2F Star Screen Deck
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
 SSI Schäfer/ R 3000 / Serie 14/6-2 H Regal
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer/ R 3000 /Serie 14/6-2 H Regal
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 1.341 mm / Gesamttiefe: 342 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 1.341 mm / Gesamttiefe: 342 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 1.341 mm / Gesamttiefe: 342 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 1.341 mm / Gesamttiefe: 342 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 1.341 mm / Gesamttiefe: 342 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 1.341 mm / Gesamttiefe: 342 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 1.341 mm / Gesamttiefe: 342 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 1.341 mm / Gesamttiefe: 342 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 1.341 mm / Gesamttiefe: 342 mm
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge:1.341 mm / Gesamttiefe: 342 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer / R 3000 / St. Höhe 2490 mm/ St. Tiefe: 500 mm / svz
 SSI Schäfer / R 3000 / St. Höhe 2490 mm/ St. Tiefe: 500 mm / svz
 SSI Schäfer / R 3000 / St. Höhe 2490 mm/ St. Tiefe: 500 mm / svz
 SSI Schäfer / R 3000 / St. Höhe 2490 mm/ St. Tiefe: 500 mm / svz
 SSI Schäfer / R 3000 / St. Höhe 2490 mm/ St. Tiefe: 500 mm / svz
 SSI Schäfer / R 3000 / St. Höhe 2490 mm/ St. Tiefe: 500 mm / svz
 SSI Schäfer / R 3000 / St. Höhe 2490 mm/ St. Tiefe: 500 mm / svz
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer / R 3000 / St. Höhe 2490 mm/St. Tiefe: 500 mm / svz
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer / R 3000 / KTB 80 / f. Rahmentiefe: 800 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / KTB 80 / f. Rahmentiefe: 800 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / KTB 80 / f. Rahmentiefe: 800 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / KTB 80 / f. Rahmentiefe: 800 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / KTB 80 / f. Rahmentiefe: 800 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / KTB 80 / f. Rahmentiefe: 800 mm
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer / R 3000 /KTB 80 / f. Rahmentiefe: 800 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 12 mm
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer / R 3000 /APH 340 / Ø 12 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 740 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 740 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 740 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 740 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 740 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 740 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 740 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 740 / Ø 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 740 / Ø 12 mm
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer / R 3000 /APH 740 / Ø 12 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 8 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 8 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 8 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 8 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 8 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / APH 340 / Ø 8 mm
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer / R 3000 /APH 340 / Ø 8 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer / R 3000 / 1€ pro Stck. / Gesamtlänge: 170 mm / RohrØ: 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / 1€ pro Stck. / Gesamtlänge: 170 mm / RohrØ: 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / 1€ pro Stck. / Gesamtlänge: 170 mm / RohrØ: 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / 1€ pro Stck. / Gesamtlänge: 170 mm / RohrØ: 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / 1€ pro Stck. / Gesamtlänge: 170 mm / RohrØ: 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / 1€ pro Stck. / Gesamtlänge: 170 mm / RohrØ: 12 mm
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer / R 3000 / 1€ pro Stck. / Gesamtlänge: 170 mm / RohrØ: 12 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 390 mm / RohrØ: 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 390 mm / RohrØ: 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 390 mm / RohrØ: 12 mm
 SSI Schäfer / R 3000 / Gesamtlänge: 390 mm / RohrØ: 12 mm
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer / R 3000 /Gesamtlänge: 390 mm / RohrØ: 12 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer / R 3000 / 2 Traversen / 2 Uniträger / Holzfachboden
 SSI Schäfer / R 3000 / 2 Traversen / 2 Uniträger / Holzfachboden
 SSI Schäfer / R 3000 / 2 Traversen / 2 Uniträger / Holzfachboden
 SSI Schäfer / R 3000 / 2 Traversen / 2 Uniträger / Holzfachboden
 SSI Schäfer / R 3000 / 2 Traversen / 2 Uniträger / Holzfachboden
 SSI Schäfer / R 3000 / 2 Traversen / 2 Uniträger / Holzfachboden
 SSI Schäfer / R 3000 / 2 Traversen / 2 Uniträger / Holzfachboden
 SSI Schäfer / R 3000 / 2 Traversen / 2 Uniträger / Holzfachboden
 SSI Schäfer / R 3000 / 2 Traversen / 2 Uniträger / Holzfachboden
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer / R 3000 / 2 Traversen /2 Uniträger / Holzfachboden
Јавете се
Класифицирана реклама
 SSI Schäfer / R 3000 / passend für 800 mm Regaltiefe
 SSI Schäfer / R 3000 / passend für 800 mm Regaltiefe
 SSI Schäfer / R 3000 / passend für 800 mm Regaltiefe
 SSI Schäfer / R 3000 / passend für 800 mm Regaltiefe
 SSI Schäfer / R 3000 / passend für 800 mm Regaltiefe
 SSI Schäfer / R 3000 / passend für 800 mm Regaltiefe
 SSI Schäfer / R 3000 / passend für 800 mm Regaltiefe
 SSI Schäfer / R 3000 / passend für 800 mm Regaltiefe
 SSI Schäfer / R 3000 / passend für 800 mm Regaltiefe
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km

SSI Schäfer / R 3000 / passend für 800 mm Regaltiefe
Јавете се