3D wire bending machine
NUMALLIANCE Robomac 206

цена
аукција
Година на градба
2011
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
3D wire bending machine
Производителот:
NUMALLIANCE Robomac
модел:
206
Број на машина:
502322
Година на градба:
2011
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
25.731 Х

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.541 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Wire diameter (600 N/mm²): 2 to 6 mm
Wire feed length: unlimited
Feed accuracy: ± 0.05 mm
Positioning accuracy : ± 0.02°
Rotation range left - right: infinite
Support arm length: 600 mm


Number of bending heads: 2
Bending radii via mandrel: 1 to 15 mm
Bending radii via roller with wire feed: 15 mm to infinity
Positioning accuracy: ± 0.02°
Rotation range left - right: ± 360
Programming time: 5 to 15 min
Production changeover time without diameter change: 0 min
Duration for production changeover with diameter change: approx. 30 minMACHINE DETAILS
Power requirement: 6.3 kVA
Dimensions without safety barrier: 2.60 x 2.00 x 1.72 m.
Dimensions with safety barrier: 4.50 x 2.00 x 1.72 m.
Net weight: approx. 2250 kgОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14008642
Референтен број:
AUC-2311094
Ажурирање:
последен на 21.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14008642
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.541 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
NUMALLIANCE Robomac 214
аукција
Аукцијата заврши
NUMALLIANCE Robomac 214
Класифицирана реклама
Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104 Numalliance Robomac 2104
more images
Германија Wathlingen
1.496 km
Numalliance Robomac 2104
Јавете се
Класифицирана реклама
EMS Roller Numalliance CTR 85 EMS Roller Numalliance CTR 85 EMS Roller Numalliance CTR 85 EMS Roller Numalliance CTR 85 EMS Roller Numalliance CTR 85 EMS Roller Numalliance CTR 85 EMS Roller Numalliance CTR 85 EMS Roller Numalliance CTR 85 EMS Roller Numalliance CTR 85 EMS Roller Numalliance CTR 85 EMS Roller Numalliance CTR 85 EMS Roller Numalliance CTR 85
more images
Германија Tönisvorst
1.588 km
EMS Roller Numalliance CTR 85
Јавете се
Класифицирана реклама
WECO BO 126/206 gleich wie Tsugami WECO BO 126/206 gleich wie Tsugami
more images
Германија Tuningen
1.257 km
WECO BO 126/206 gleich wie Tsugami
Јавете се
Класифицирана реклама
Arburg 420C-1000-290 (206) Arburg 420C-1000-290 (206) Arburg 420C-1000-290 (206) Arburg 420C-1000-290 (206) Arburg 420C-1000-290 (206) Arburg 420C-1000-290 (206)
more images
Полска Koszalin
1.458 km
Arburg 420C-1000-290 (206)
Јавете се
Класифицирана реклама
Indumasch 206 Indumasch 206 Indumasch 206
more images
Германија Kirchheim unter Teck
1.244 km
Indumasch 206
Јавете се
Класифицирана реклама
Heidenhain LS 510 . 206 682 08 ML 320 Heidenhain LS 510 . 206 682 08 ML 320 Heidenhain LS 510 . 206 682 08 ML 320 Heidenhain LS 510 . 206 682 08 ML 320
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Heidenhain LS 510 . 206 682 08 ML 320
Јавете се
Класифицирана реклама
INDUMASCH 206 AS INDUMASCH 206 AS INDUMASCH 206 AS INDUMASCH 206 AS INDUMASCH 206 AS INDUMASCH 206 AS INDUMASCH 206 AS INDUMASCH 206 AS INDUMASCH 206 AS INDUMASCH 206 AS
more images
Германија Rödermark
1.365 km
INDUMASCH 206 AS
Јавете се
Класифицирана реклама
FIM Goal 206 FIM Goal 206 FIM Goal 206 FIM Goal 206 FIM Goal 206 FIM Goal 206 FIM Goal 206 FIM Goal 206 FIM Goal 206
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
FIM Goal 206
Јавете се
Класифицирана реклама
CLOOS GLC 206 CLOOS GLC 206 CLOOS GLC 206 CLOOS GLC 206 CLOOS GLC 206 CLOOS GLC 206
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
CLOOS GLC 206
Јавете се
Класифицирана реклама
AMADA PROMECAM VERSA 206 AMADA PROMECAM VERSA 206 AMADA PROMECAM VERSA 206 AMADA PROMECAM VERSA 206 AMADA PROMECAM VERSA 206 AMADA PROMECAM VERSA 206 AMADA PROMECAM VERSA 206 AMADA PROMECAM VERSA 206
more images
Франција Saint-Thuriau
2.066 km
AMADA PROMECAM VERSA 206
Јавете се
Класифицирана реклама
Fasti 206-20-2 Fasti 206-20-2 Fasti 206-20-2 Fasti 206-20-2 Fasti 206-20-2
more images
Германија Gütersloh
1.529 km
Fasti 206-20-2
Јавете се
Класифицирана реклама
Still OPX-L16 - NUR 206 Bst Still OPX-L16 - NUR 206 Bst Still OPX-L16 - NUR 206 Bst Still OPX-L16 - NUR 206 Bst Still OPX-L16 - NUR 206 Bst Still OPX-L16 - NUR 206 Bst Still OPX-L16 - NUR 206 Bst Still OPX-L16 - NUR 206 Bst Still OPX-L16 - NUR 206 Bst Still OPX-L16 - NUR 206 Bst
more images
Германија Bremen
1.602 km
Still OPX-L16 - NUR 206 Bst
Јавете се
Класифицирана реклама
Bosch 0 822 034 206 Bosch 0 822 034 206 Bosch 0 822 034 206 Bosch 0 822 034 206
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Bosch 0 822 034 206
Јавете се
Класифицирана реклама
MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P
more images
Германија Ahaus
1.612 km
MG AK 206 P
Јавете се
Класифицирана реклама
 MP-206 MP-206
more images
Германија Dietzenbach
1.370 km
MP-206
Јавете се
Класифицирана реклама
Fasti 206-20-2 Fasti 206-20-2 Fasti 206-20-2 Fasti 206-20-2 Fasti 206-20-2
more images
Германија Gütersloh
1.529 km
Fasti 206-20-2
Јавете се
Класифицирана реклама
INDUMASCH V 206 INDUMASCH V 206 INDUMASCH V 206 INDUMASCH V 206 INDUMASCH V 206 INDUMASCH V 206 INDUMASCH V 206 INDUMASCH V 206 INDUMASCH V 206
more images
Германија Rödermark
1.365 km
INDUMASCH V 206
Јавете се
Класифицирана реклама
Hermle Z 206 A Hermle Z 206 A Hermle Z 206 A Hermle Z 206 A Hermle Z 206 A Hermle Z 206 A
more images
Германија Borken
1.611 km
Hermle Z 206 A
Јавете се
Класифицирана реклама
Bosch 0 822 033 206 Bosch 0 822 033 206 Bosch 0 822 033 206
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Bosch 0 822 033 206
Јавете се
Класифицирана реклама
MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P MG AK 206 P
more images
Германија Ahaus
1.612 km
MG AK 206 P
Јавете се
Класифицирана реклама
SIEMENS 1 PH6 206-4NE49-Z SIEMENS 1 PH6 206-4NE49-Z SIEMENS 1 PH6 206-4NE49-Z
more images
Германија Bensheim
1.357 km
SIEMENS 1 PH6 206-4NE49-Z
Јавете се
Класифицирана реклама
Ahrens 206 Z Ahrens 206 Z Ahrens 206 Z Ahrens 206 Z Ahrens 206 Z
more images
Германија Hövelhof
1.507 km
Ahrens 206 Z
Јавете се
Класифицирана реклама
MEYER+BURGER TS 206 MEYER+BURGER TS 206
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km
MEYER+BURGER TS 206
Јавете се
Класифицирана реклама
SEW Eurodrive R40DT90S4 SEW Eurodrive R40DT90S4 SEW Eurodrive R40DT90S4 SEW Eurodrive R40DT90S4 SEW Eurodrive R40DT90S4
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
SEW Eurodrive R40DT90S4
Јавете се
Класифицирана реклама
FAG Nr Nj 206 E
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
FAG Nr Nj 206 E
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt K-206 ges.Ø238 mm unbekannt K-206 ges.Ø238 mm unbekannt K-206 ges.Ø238 mm unbekannt K-206 ges.Ø238 mm unbekannt K-206 ges.Ø238 mm unbekannt K-206 ges.Ø238 mm unbekannt K-206 ges.Ø238 mm unbekannt K-206 ges.Ø238 mm unbekannt K-206 ges.Ø238 mm unbekannt K-206 ges.Ø238 mm unbekannt K-206 ges.Ø238 mm
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
unbekannt K-206 ges.Ø238 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
Waldmann EBLE 206 Waldmann EBLE 206 Waldmann EBLE 206 Waldmann EBLE 206 Waldmann EBLE 206
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Waldmann EBLE 206
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Langenfeld (Rheinland)
1.547 km
Konica Minolta AccurioPRESS C2060 inkl. Finisher, Paperdeck
Јавете се
Класифицирана реклама
WECO S206 gleich wie Tsugami WECO S206 gleich wie Tsugami
more images
Германија Tuningen
1.257 km
WECO S206 gleich wie Tsugami
Јавете се
Класифицирана реклама
Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators
more images
Холандија Holten
1.658 km
Tilt bucket 206cm 20-30 tons excavators
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DRG420-60S5 Kalmar DRG420-60S5 Kalmar DRG420-60S5 Kalmar DRG420-60S5 Kalmar DRG420-60S5 Kalmar DRG420-60S5 Kalmar DRG420-60S5 Kalmar DRG420-60S5 Kalmar DRG420-60S5 Kalmar DRG420-60S5
more images
Германија Oldenburg
1.634 km
Kalmar DRG420-60S5
Јавете се
Класифицирана реклама
Bystronic Bystar 4020 6KW Fibre with ByTrans Bystronic Bystar 4020 6KW Fibre with ByTrans Bystronic Bystar 4020 6KW Fibre with ByTrans Bystronic Bystar 4020 6KW Fibre with ByTrans Bystronic Bystar 4020 6KW Fibre with ByTrans Bystronic Bystar 4020 6KW Fibre with ByTrans Bystronic Bystar 4020 6KW Fibre with ByTrans Bystronic Bystar 4020 6KW Fibre with ByTrans Bystronic Bystar 4020 6KW Fibre with ByTrans
more images
Обединето Кралство United Kingdom
2.385 km
Bystronic Bystar 4020 6KW Fibre with ByTrans
Јавете се
Класифицирана реклама
TORNOS Gamma 20-6 TORNOS Gamma 20-6 TORNOS Gamma 20-6 TORNOS Gamma 20-6 TORNOS Gamma 20-6 TORNOS Gamma 20-6 TORNOS Gamma 20-6 TORNOS Gamma 20-6
more images
Германија Baden-Württemberg, Deutschland
1.248 km
TORNOS Gamma 20-6
Јавете се
Класифицирана реклама
Konica Minolta C2060 Konica Minolta C2060 Konica Minolta C2060
more images
Полска Cieszyn
938 km
Konica Minolta C2060
Јавете се
Класифицирана реклама
Fanuc A06B-6079-H206 Fanuc A06B-6079-H206
more images
Финска Nordanåvägen 209, 68930 Pedersöre, Finland
2.439 km
Fanuc A06B-6079-H206
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DCG120-6
more images
Германија Hamburg
1.591 km
Kalmar DCG120-6
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5
more images
Германија Oldenburg
1.634 km
Kalmar DRF420-60S5
Јавете се
Класифицирана реклама
KNUTH KHT 3206 C KNUTH KHT 3206 C KNUTH KHT 3206 C KNUTH KHT 3206 C KNUTH KHT 3206 C KNUTH KHT 3206 C KNUTH KHT 3206 C KNUTH KHT 3206 C KNUTH KHT 3206 C KNUTH KHT 3206 C
more images
Германија Ahaus
1.612 km
KNUTH KHT 3206 C
Јавете се
Класифицирана реклама
MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler
more images
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1.091 km
MAN TGX 26.420 6x2 LL Multiwechsler
Јавете се
Класифицирана реклама
Унгарија Budapest
684 km
Demag Ergotech 160/520-600
Јавете се
Класифицирана реклама
GILDEMISTER 20-6 NC INV 26988 GILDEMISTER 20-6 NC INV 26988 GILDEMISTER 20-6 NC INV 26988
more images
Чешка република Tryskovická 343/6, 196 00 Praha 9, Tschechien
1.103 km
GILDEMISTER 20-6 NC INV 26988
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Vettweiß
1.543 km
Jungheinrich EFG 220 650DZ
Јавете се
Класифицирана реклама
Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5 Kalmar DRF420-60S5
more images
Германија Oldenburg
1.634 km
Kalmar DRF420-60S5
Јавете се
Класифицирана реклама
Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A Striebig Econom IIA 6206 E/A
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
Striebig Econom IIA 6206 E/A
Јавете се
Класифицирана реклама
MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4 MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4 MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4 MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4 MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4 MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4 MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4 MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4 MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4 MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4 MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4
more images
Германија Grevenbroich
(Локација на дилерот)
1.567 km
MAN TGS 26.320 6x2 Hyvalift/Lenk/Liftachse/Euro 4
Јавете се
Класифицирана реклама
BYSTRONIC Bystar Fiber 4020 6KW + Bytrans Extended BYSTRONIC Bystar Fiber 4020 6KW + Bytrans Extended BYSTRONIC Bystar Fiber 4020 6KW + Bytrans Extended BYSTRONIC Bystar Fiber 4020 6KW + Bytrans Extended BYSTRONIC Bystar Fiber 4020 6KW + Bytrans Extended BYSTRONIC Bystar Fiber 4020 6KW + Bytrans Extended BYSTRONIC Bystar Fiber 4020 6KW + Bytrans Extended BYSTRONIC Bystar Fiber 4020 6KW + Bytrans Extended BYSTRONIC Bystar Fiber 4020 6KW + Bytrans Extended
more images
Обединето Кралство Verenigd Koninkrijk
2.385 km
BYSTRONIC Bystar Fiber 4020 6KW + Bytrans Extended
Јавете се
Класифицирана реклама
HESSE by DURMA AD-S 2060 HESSE by DURMA AD-S 2060
more images
Австрија Wiener Neudorf
(Локација на дилерот)
838 km
HESSE by DURMA AD-S 2060
Јавете се