Lathe
OKUMA LB 25 II

цена
аукција
Година на градба
1994
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Lathe
Производителот:
OKUMA
модел:
LB 25 II
Година на градба:
1994
држава:
Втора рака
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Veneto, Италија Италија – Растојание: околу 881 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Turning diameter: max. 420 mm
turning length: 650 mm
Bar passage: 90 mm
Turning speed: 2200 rpm
Tool holder: OKUMA original 12-position automatic turret complete with P/tools
Chuck: 380 mm, KITAGAWA self-centering
Spindle power: 30/22 kWEQUIPMENT
- Tailstock
- Chip conveyor
- PresettingОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14686945
Референтен број:
AUC-2401106
Ажурирање:
последен на 29.01.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14686945
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Италија Италија
Растојание: околу 881 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
OKUMA LB 25 II OKUMA LB 25 II OKUMA LB 25 II OKUMA LB 25 II
more images
Италија Venezia
881 km
OKUMA LB 25 II
Јавете се
Купи го сега
OKUMA LB 25 II
аукција
Аукцијата заврши
OKUMA LB 25 II
Класифицирана реклама
OKUMA LB 15 II OKUMA LB 15 II OKUMA LB 15 II OKUMA LB 15 II OKUMA LB 15 II OKUMA LB 15 II
more images
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km
OKUMA LB 15 II
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma LB 10 II Okuma LB 10 II Okuma LB 10 II Okuma LB 10 II Okuma LB 10 II Okuma LB 10 II Okuma LB 10 II Okuma LB 10 II
more images
Германија Deutschland
1.369 km
Okuma LB 10 II
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma Corporation LB 3000 EX II Okuma Corporation LB 3000 EX II Okuma Corporation LB 3000 EX II Okuma Corporation LB 3000 EX II Okuma Corporation LB 3000 EX II Okuma Corporation LB 3000 EX II Okuma Corporation LB 3000 EX II Okuma Corporation LB 3000 EX II Okuma Corporation LB 3000 EX II
more images
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Okuma Corporation LB 3000 EX II
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma LB3000 EX II Okuma LB3000 EX II Okuma LB3000 EX II Okuma LB3000 EX II Okuma LB3000 EX II Okuma LB3000 EX II
more images
Чешка република Tschechien
1.035 km
Okuma LB3000 EX II
Јавете се
Класифицирана реклама
OKUMA LB 3000 EX OKUMA LB 3000 EX OKUMA LB 3000 EX OKUMA LB 3000 EX OKUMA LB 3000 EX OKUMA LB 3000 EX
more images
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km
OKUMA LB 3000 EX
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma LB 3000 EX -M C1000 Okuma LB 3000 EX -M C1000 Okuma LB 3000 EX -M C1000 Okuma LB 3000 EX -M C1000 Okuma LB 3000 EX -M C1000 Okuma LB 3000 EX -M C1000 Okuma LB 3000 EX -M C1000 Okuma LB 3000 EX -M C1000 Okuma LB 3000 EX -M C1000 Okuma LB 3000 EX -M C1000 Okuma LB 3000 EX -M C1000 Okuma LB 3000 EX -M C1000
more images
Германија Werlte
1.638 km
Okuma LB 3000 EX -M C1000
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma LB 300 M 500 Okuma LB 300 M 500
more images
Германија Pulheim
1.548 km
Okuma LB 300 M 500
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma LB 15 Okuma LB 15 Okuma LB 15 Okuma LB 15 Okuma LB 15 Okuma LB 15 Okuma LB 15 Okuma LB 15
more images
Германија Deutschland
1.369 km
Okuma LB 15
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma LB 200M Okuma LB 200M Okuma LB 200M Okuma LB 200M Okuma LB 200M
more images
Италија Italy
763 km
Okuma LB 200M
Јавете се
Купи го сега
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1.529 km
Okuma LR-25 M OSP 5000-LG
Класифицирана реклама
OKUMA LB 3000 EX MC1000 / OSP-P200L OKUMA LB 3000 EX MC1000 / OSP-P200L OKUMA LB 3000 EX MC1000 / OSP-P200L OKUMA LB 3000 EX MC1000 / OSP-P200L OKUMA LB 3000 EX MC1000 / OSP-P200L
more images
Германија Karben
1.387 km
OKUMA LB 3000 EX MC1000 / OSP-P200L
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A / 1911-1509-44-90 Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A / 1911-1509-44-90 Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A / 1911-1509-44-90 Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A / 1911-1509-44-90 Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A / 1911-1509-44-90 Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A / 1911-1509-44-90
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Okuma Opus 5000 II Main Board II A E4809-045-086-A / 1911-1509-44-90
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Okuma LB 200 M
аукција
Аукцијата заврши
Okuma LU 25 M
Класифицирана реклама
Okuma LB 300M Okuma LB 300M Okuma LB 300M Okuma LB 300M Okuma LB 300M Okuma LB 300M
more images
Италија Italy
763 km
Okuma LB 300M
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850 Okuma LB35 II-C 850
more images
Германија Bergisch Gladbach
1.529 km
Okuma LB35 II-C 850
Јавете се
Класифицирана реклама
OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M OKUMA LB-3000EX-M
more images
Шпанија Barcelona
1.628 km
OKUMA LB-3000EX-M
Јавете се
Класифицирана реклама
OKUMA LB 6
more images
Германија Solingen
1.545 km
OKUMA LB 6
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Okuma LB3000 EX II
Класифицирана реклама
OKUMA SpaceTurn LB 300 MC / 1000 OKUMA SpaceTurn LB 300 MC / 1000 OKUMA SpaceTurn LB 300 MC / 1000 OKUMA SpaceTurn LB 300 MC / 1000 OKUMA SpaceTurn LB 300 MC / 1000 OKUMA SpaceTurn LB 300 MC / 1000 OKUMA SpaceTurn LB 300 MC / 1000 OKUMA SpaceTurn LB 300 MC / 1000
more images
Германија Oelde
1.531 km
OKUMA SpaceTurn LB 300 MC / 1000
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300 Okuma LB 300
more images
Италија Italy
763 km
Okuma LB 300
Јавете се
Класифицирана реклама
OKUMA LB 250 T OKUMA LB 250 T
more images
Австрија Blintendorf
819 km
OKUMA LB 250 T
Јавете се
Купи го сега
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1.529 km
Okuma LB25II-MC1250
Класифицирана реклама
OKUMA LB15II-M OKUMA LB15II-M OKUMA LB15II-M OKUMA LB15II-M OKUMA LB15II-M OKUMA LB15II-M OKUMA LB15II-M OKUMA LB15II-M OKUMA LB15II-M
more images
Унгарија Székesfehérvár
672 km
OKUMA LB15II-M
Јавете се
Класифицирана реклама
OKUMA LB35II-M OKUMA LB35II-M OKUMA LB35II-M OKUMA LB35II-M OKUMA LB35II-M OKUMA LB35II-M OKUMA LB35II-M OKUMA LB35II-M OKUMA LB35II-M
more images
Холандија Wilbertoord
1.649 km
OKUMA LB35II-M
Јавете се
Класифицирана реклама
OKUMA LB10II OKUMA LB10II OKUMA LB10II OKUMA LB10II OKUMA LB10II OKUMA LB10II OKUMA LB10II OKUMA LB10II OKUMA LB10II OKUMA LB10II
more images
Шпанија Barcelona
1.628 km
OKUMA LB10II
Јавете се
Класифицирана реклама
ZEISS Carmet II (16/25) ZEISS Carmet II (16/25) ZEISS Carmet II (16/25) ZEISS Carmet II (16/25) ZEISS Carmet II (16/25) ZEISS Carmet II (16/25) ZEISS Carmet II (16/25) ZEISS Carmet II (16/25) ZEISS Carmet II (16/25) ZEISS Carmet II (16/25)
more images
Германија Denkendorf
1.144 km
ZEISS Carmet II (16/25)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb
more images
Германија Bovenden
(Локација на дилерот)
1.429 km
Mercedes-Benz SK II 25/2638 K 6x4, V8, Retarder, 2x Nebenantrieb
Јавете се
Класифицирана реклама
JENNY RP 25 II JENNY RP 25 II JENNY RP 25 II
more images
Швајцарија Döttingen
1.256 km
JENNY RP 25 II
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Bergatreute
1.174 km
WMW MORGENRÖTHE PEEV 25/1 PEDV 16/II -S
Јавете се
Класифицирана реклама
Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³ Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³
more images
Германија Bovenden
(Локација на дилерот)
1.429 km
Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4, Stahlmulde ca. 13m³
Јавете се
Класифицирана реклама
Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4 Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4
more images
Германија Bovenden
(Локација на дилерот)
1.429 km
Mercedes-Benz SK II 25/2634 K 6x4
Јавете се
Класифицирана реклама
FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25 FAMA LBS 25
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km
FAMA LBS 25
Јавете се
Класифицирана реклама
250x SSI Schäfer/Aufsatzrahmen/II. Wahl 800 x 600 x 450mm (LxBxH) 250x SSI Schäfer/Aufsatzrahmen/II. Wahl 800 x 600 x 450mm (LxBxH) 250x SSI Schäfer/Aufsatzrahmen/II. Wahl 800 x 600 x 450mm (LxBxH)
more images
Германија Neukamperfehn
1.681 km
250x SSI Schäfer/Aufsatzrahmen/II. Wahl 800 x 600 x 450mm (LxBxH)
Јавете се
Класифицирана реклама
VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S VEB LBFM II S
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km
VEB LBFM II S
Јавете се
Класифицирана реклама
PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25 PEMAL MALBORK DWLB-25
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km
PEMAL MALBORK DWLB-25
Јавете се
Класифицирана реклама
PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25 PEMAL MALBORK DWLA-25
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km
PEMAL MALBORK DWLA-25
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma LB15 Okuma LB15 Okuma LB15 Okuma LB15 Okuma LB15 Okuma LB15 Okuma LB15
more images
Холандија Netherlands
1.707 km
Okuma LB15
Јавете се
Класифицирана реклама
OKUMA ES-L-10II M OKUMA ES-L-10II M OKUMA ES-L-10II M
more images
Германија Mögglingen
1.221 km
OKUMA ES-L-10II M
Јавете се
Класифицирана реклама
OKUMA LB300-MY x 500 OKUMA LB300-MY x 500 OKUMA LB300-MY x 500 OKUMA LB300-MY x 500 OKUMA LB300-MY x 500 OKUMA LB300-MY x 500
more images
Шпанија Barcelona
1.628 km
OKUMA LB300-MY x 500
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma Space Turn LB300-M Okuma Space Turn LB300-M Okuma Space Turn LB300-M Okuma Space Turn LB300-M Okuma Space Turn LB300-M Okuma Space Turn LB300-M Okuma Space Turn LB300-M Okuma Space Turn LB300-M Okuma Space Turn LB300-M Okuma Space Turn LB300-M
more images
Холандија Netherlands
1.707 km
Okuma Space Turn LB300-M
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma MCR-BII Okuma MCR-BII Okuma MCR-BII Okuma MCR-BII Okuma MCR-BII Okuma MCR-BII Okuma MCR-BII Okuma MCR-BII Okuma MCR-BII Okuma MCR-BII Okuma MCR-BII
more images
Германија Werlte
1.638 km
Okuma MCR-BII
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma OPUS 5000 GHP Power Supply 5000T SN: 02508 Okuma OPUS 5000 GHP Power Supply 5000T SN: 02508 Okuma OPUS 5000 GHP Power Supply 5000T SN: 02508
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Okuma OPUS 5000 GHP Power Supply 5000T SN: 02508
Јавете се
Класифицирана реклама
OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit) OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit)
more images
Шпанија Valencia
1.881 km
OKUMA MCR-A5CII 35x65 (5C kit)
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm Okuma LS30-N, 450x1250mm
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
Okuma LS30-N, 450x1250mm
Јавете се
Класифицирана реклама
OKUMA LFS 10 - 2SP INV 25550 OKUMA LFS 10 - 2SP INV 25550 OKUMA LFS 10 - 2SP INV 25550 OKUMA LFS 10 - 2SP INV 25550
more images
Чешка република Tryskovická 343/6, 196 00 Praha 9, Tschechien
1.103 km
OKUMA LFS 10 - 2SP INV 25550
Јавете се