Tooth edge deburring machine Präwema WSL 2-1 - Понуда на Machineseeker

Tooth edge deburring machine
Präwema WSL 2-1

цена
аукција
Година на градба
2002
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Tooth edge deburring machine
Производителот:
Präwema
модел:
WSL 2-1
Година на градба:
2002
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.407 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS


wheel diameter: 30 -150 mm
Module (max.): 6
total power requirement: 36 kW
Control: Simens 840 D CNC
machine weight: approx. 11 t
Space requirement: approx. 2.4 x 2.5 x 3.4 m
Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A8161346
Референтен број:
AUC-230327
Ажурирање:
последен на 16.03.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 8161346
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
PRÄWEMA WSL 2-1PRÄWEMA WSL 2-1PRÄWEMA WSL 2-1PRÄWEMA WSL 2-1
more images
Германија Butzbach
1.406 km
PRÄWEMA WSL 2-1
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
PRÄWEMA W 2 - 1 SYNCHROFORMPRÄWEMA W 2 - 1 SYNCHROFORMPRÄWEMA W 2 - 1 SYNCHROFORM
more images
Германија Metzingen
1.244 km
PRÄWEMA W 2 - 1 SYNCHROFORM
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
KENDALL AND GENT 5/16KENDALL AND GENT 5/16KENDALL AND GENT 5/16KENDALL AND GENT 5/16KENDALL AND GENT 5/16KENDALL AND GENT 5/16KENDALL AND GENT 5/16KENDALL AND GENT 5/16KENDALL AND GENT 5/16
more images
Грција Athina
437 km
KENDALL AND GENT 5/16" - 2-1/2"
Јавете се
Класифицирана реклама
Festo MEH-5/2-1/8-BFesto MEH-5/2-1/8-BFesto MEH-5/2-1/8-BFesto MEH-5/2-1/8-BFesto MEH-5/2-1/8-B
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Festo MEH-5/2-1/8-B
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FESTO CM-5/2-1/4-CHFESTO CM-5/2-1/4-CHFESTO CM-5/2-1/4-CHFESTO CM-5/2-1/4-CH
more images
Унгарија Székesfehérvár
672 km
FESTO CM-5/2-1/4-CH
Јавете се
Класифицирана реклама
Festo MEH-5/2-1/8-P-BFesto MEH-5/2-1/8-P-BFesto MEH-5/2-1/8-P-BFesto MEH-5/2-1/8-P-BFesto MEH-5/2-1/8-P-B
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Festo MEH-5/2-1/8-P-B
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Lenze / Schneider Electric SX-1/21/0/2/8 m LED L1 Karte 51130049 Lenze / Schneider Electric SX-1/21/0/2/8 m LED L1 Karte 51130049 Lenze / Schneider Electric SX-1/21/0/2/8 m LED L1 Karte 51130049 Lenze / Schneider Electric SX-1/21/0/2/8 m LED L1 Karte 51130049 Lenze / Schneider Electric SX-1/21/0/2/8 m LED L1 Karte 51130049 Lenze / Schneider Electric SX-1/21/0/2/8 m LED L1 Karte 51130049
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Lenze / Schneider Electric SX-1/21/0/2/8 m LED L1 Karte 51130049
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt DIN EN 12560-2 2 1/2unbekannt DIN EN 12560-2 2 1/2unbekannt DIN EN 12560-2 2 1/2unbekannt DIN EN 12560-2 2 1/2
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
unbekannt DIN EN 12560-2 2 1/2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Poloplast Rohr 1166 2 1/2Poloplast Rohr 1166 2 1/2Poloplast Rohr 1166 2 1/2
more images
Австрија Pertisau
1.027 km
Poloplast Rohr 1166 2 1/2" 16 bar
Јавете се
Класифицирана реклама
Sabroe OMC 2 1/2Sabroe OMC 2 1/2Sabroe OMC 2 1/2Sabroe OMC 2 1/2Sabroe OMC 2 1/2Sabroe OMC 2 1/2Sabroe OMC 2 1/2
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Sabroe OMC 2 1/2
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Kessler DM21-16 G 50/42/1 G 44/14/2Kessler DM21-16 G 50/42/1 G 44/14/2Kessler DM21-16 G 50/42/1 G 44/14/2Kessler DM21-16 G 50/42/1 G 44/14/2Kessler DM21-16 G 50/42/1 G 44/14/2Kessler DM21-16 G 50/42/1 G 44/14/2Kessler DM21-16 G 50/42/1 G 44/14/2Kessler DM21-16 G 50/42/1 G 44/14/2Kessler DM21-16 G 50/42/1 G 44/14/2Kessler DM21-16 G 50/42/1 G 44/14/2
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Kessler DM21-16 G 50/42/1 G 44/14/2
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
unbekannt 1/8 bis 2 1/4 U/min
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt Duplex 2 1/2unbekannt Duplex 2 1/2unbekannt Duplex 2 1/2unbekannt Duplex 2 1/2
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
unbekannt Duplex 2 1/2" x 1 1/2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Hota 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Hota 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Hota 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Hota 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Hota 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Hota 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Hota 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Hota 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Meyer 21PH26C-56SM3AMeyer 21PH26C-56SM3AMeyer 21PH26C-56SM3AMeyer 21PH26C-56SM3AMeyer 21PH26C-56SM3AMeyer 21PH26C-56SM3AMeyer 21PH26C-56SM3AMeyer 21PH26C-56SM3A
more images
Полска Strzałkowo
1.228 km
Meyer 21PH26C-56SM3A
Јавете се
Класифицирана реклама
INA RUE F-301376 35 B W2 1 Paar = 2 St.- ! -INA RUE F-301376 35 B W2 1 Paar = 2 St.- ! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
INA RUE F-301376 35 B W2 1 Paar = 2 St.- ! -
Потврден дилер
Јавете се
аукција
PTR EBW PP 2-1/6-60 HPTR EBW PP 2-1/6-60 HPTR EBW PP 2-1/6-60 HPTR EBW PP 2-1/6-60 HPTR EBW PP 2-1/6-60 HPTR EBW PP 2-1/6-60 H
Аукцијата заврши
Полска Tajęcina
947 km
PTR EBW PP 2-1/6-60 H
Потврден дилер
Класифицирана реклама
Strasmann R 2 1/4 Zoll
more images
Германија Tönisvorst
(Локација на дилерот)
1.589 km
Strasmann R 2 1/4 Zoll
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
ABUS GM 2 125.6-1ABUS GM 2 125.6-1ABUS GM 2 125.6-1ABUS GM 2 125.6-1ABUS GM 2 125.6-1ABUS GM 2 125.6-1
more images
Германија Waghäusel
1.335 km
ABUS GM 2 125.6-1
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3Lunbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3Lunbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3Lunbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3Lunbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3Lunbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3L
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
unbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3L
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
KADIA 1 EMZ 2-180KADIA 1 EMZ 2-180KADIA 1 EMZ 2-180KADIA 1 EMZ 2-180
more images
Германија Metzingen
1.244 km
KADIA 1 EMZ 2-180
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Rexroth MAC090C-1-GD-4-C/110-A-2/WI521LV/S013 Permanent Magnet Motor  - ! -Rexroth MAC090C-1-GD-4-C/110-A-2/WI521LV/S013 Permanent Magnet Motor  - ! -Rexroth MAC090C-1-GD-4-C/110-A-2/WI521LV/S013 Permanent Magnet Motor  - ! -Rexroth MAC090C-1-GD-4-C/110-A-2/WI521LV/S013 Permanent Magnet Motor  - ! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Rexroth MAC090C-1-GD-4-C/110-A-2/WI521LV/S013 Permanent Magnet Motor - ! -
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
SEG FW4-2-120-400-1SEG FW4-2-120-400-1SEG FW4-2-120-400-1SEG FW4-2-120-400-1SEG FW4-2-120-400-1SEG FW4-2-120-400-1
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
SEG FW4-2-120-400-1
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Indramat MAC093A-1-WS-2-C/130-A-0/S005 Permanent Magnet Motor SN:MAC093-56210Indramat MAC093A-1-WS-2-C/130-A-0/S005 Permanent Magnet Motor SN:MAC093-56210Indramat MAC093A-1-WS-2-C/130-A-0/S005 Permanent Magnet Motor SN:MAC093-56210Indramat MAC093A-1-WS-2-C/130-A-0/S005 Permanent Magnet Motor SN:MAC093-56210
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Indramat MAC093A-1-WS-2-C/130-A-0/S005 Permanent Magnet Motor SN:MAC093-56210
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Indramat MAC112B-0-GD-2-C/130-A-1/S005 SN:MAC112-10094 - ! -Indramat MAC112B-0-GD-2-C/130-A-1/S005 SN:MAC112-10094 - ! -Indramat MAC112B-0-GD-2-C/130-A-1/S005 SN:MAC112-10094 - ! -Indramat MAC112B-0-GD-2-C/130-A-1/S005 SN:MAC112-10094 - ! -Indramat MAC112B-0-GD-2-C/130-A-1/S005 SN:MAC112-10094 - ! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Indramat MAC112B-0-GD-2-C/130-A-1/S005 SN:MAC112-10094 - ! -
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Innova Apse 12 1/2 x 2 1/4 (57-203)
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Stahl ST 2008-16/4 2/1 SU-A 1442 110
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3Lunbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3Lunbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3Lunbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3Lunbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3Lunbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3L
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
unbekannt 3000-2 1/2-76,1 A3L
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Weishaupt RGL 60/2-A ( 6900 kw) RL 40/1-B (2735 kw)Weishaupt RGL 60/2-A ( 6900 kw) RL 40/1-B (2735 kw)Weishaupt RGL 60/2-A ( 6900 kw) RL 40/1-B (2735 kw)Weishaupt RGL 60/2-A ( 6900 kw) RL 40/1-B (2735 kw)Weishaupt RGL 60/2-A ( 6900 kw) RL 40/1-B (2735 kw)Weishaupt RGL 60/2-A ( 6900 kw) RL 40/1-B (2735 kw)Weishaupt RGL 60/2-A ( 6900 kw) RL 40/1-B (2735 kw)Weishaupt RGL 60/2-A ( 6900 kw) RL 40/1-B (2735 kw)Weishaupt RGL 60/2-A ( 6900 kw) RL 40/1-B (2735 kw)Weishaupt RGL 60/2-A ( 6900 kw) RL 40/1-B (2735 kw)
more images
Германија Deining
1.162 km
Weishaupt RGL 60/2-A ( 6900 kw) RL 40/1-B (2735 kw)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rems 1/4Rems 1/4Rems 1/4Rems 1/4Rems 1/4
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Rems 1/4"-1 1/2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Alrowa 1/2Alrowa 1/2Alrowa 1/2Alrowa 1/2Alrowa 1/2
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Alrowa 1/2"-2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
HEW RF71L/2/1HEW RF71L/2/1HEW RF71L/2/1HEW RF71L/2/1HEW RF71L/2/1
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
HEW RF71L/2/1
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Vogel K 2 i = 2:1Vogel K 2 i = 2:1Vogel K 2 i = 2:1Vogel K 2 i = 2:1
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Vogel K 2 i = 2:1
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Rems 1/2Rems 1/2Rems 1/2Rems 1/2
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Rems 1/2"-3/4"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Meiselbach 1/4Meiselbach 1/4Meiselbach 1/4Meiselbach 1/4Meiselbach 1/4
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Meiselbach 1/4"-1 1/2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW 1/2WMW 1/2WMW 1/2WMW 1/2WMW 1/2
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
WMW 1/2"-3/4"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Still EN51/1/2/3Still EN51/1/2/3Still EN51/1/2/3Still EN51/1/2/3Still EN51/1/2/3
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Still EN51/1/2/3
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt 1/2unbekannt 1/2unbekannt 1/2unbekannt 1/2unbekannt 1/2unbekannt 1/2unbekannt 1/2
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
unbekannt 1/2" bis 1 1/2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Rems 1Rems 1Rems 1
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Rems 1"-2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
VEB 1VEB 1VEB 1VEB 1
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
VEB 1"-2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Rems 1Rems 1Rems 1Rems 1Rems 1
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Rems 1"-2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Prever 1/2Prever 1/2Prever 1/2Prever 1/2
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Prever 1/2" / 3/4" / 1"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Roller 1Roller 1Roller 1
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Roller 1"-2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt 1/2 - 2unbekannt 1/2 - 2unbekannt 1/2 - 2unbekannt 1/2 - 2unbekannt 1/2 - 2
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
unbekannt 1/2 - 2" / R1 -1 1/2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
REMS 1/2REMS 1/2REMS 1/2REMS 1/2
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
REMS 1/2"-2" Zoll
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Alrowa 1/4Alrowa 1/4Alrowa 1/4
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Alrowa 1/4"-1 1/2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Alrowa 1Alrowa 1Alrowa 1Alrowa 1
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Alrowa 1"-2"
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Alrowa 1/2Alrowa 1/2Alrowa 1/2Alrowa 1/2Alrowa 1/2
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Alrowa 1/2"-1 1/2"
Потврден дилер
Јавете се