Fully automatic inspection station
Quickload NACHI MC12S

цена
аукција
Година на градба
2017
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Fully automatic inspection station
Производителот:
Quickload NACHI
модел:
MC12S
Година на градба:
2017
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Flanders, Белгија Белгија – Растојание: околу 1.630 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Fully automated Q inspection station which is used for 100% inline measurements of critical characteristics. Operator can monitor trends and Q-statistics with NACHI manipulators


TECHNICAL DETAILS
Number of axes:  6
Drive system:  AC-Servo-System


Max. working envelope
Axis 1:  +/- 3.14 rad  (+/- 180 °)
Axis 2:  +1.05 to -2.53 rad (+60 to -145 °)
Axis 3:  +4.2 to -2.69 rad(+242 to -154 °)
Axis 4:  +/- 3.14 rad (+/- 180 °)
Axis 5:  +/- 2.42 rad (+/- 139 °)
Axis 6:  +/- 6.28 rad (+/- 360 °)
Max. pay load:  max. 12 kg
Weight:  210 kgFixed pick-up date of the machine on 27.12.23 & 09.01.24. Bidder is obliged to pick-up the machine on time.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14173243
Референтен број:
AUC-2311035
Ажурирање:
последен на 28.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14173243
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Холандија Холандија
Растојание: околу 1.740 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
Аукцијата заврши
Quickload NACHI MC12S
аукција
Аукцијата заврши
Quickload NACHI MC12S
аукција
Аукцијата заврши
Quickload NACHI MC12S
Класифицирана реклама
NACHI UPV 1A-22N1-2,2 NACHI UPV 1A-22N1-2,2 NACHI UPV 1A-22N1-2,2 NACHI UPV 1A-22N1-2,2 NACHI UPV 1A-22N1-2,2
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
NACHI UPV 1A-22N1-2,2
Јавете се
Класифицирана реклама
Nachi MZ04D Nachi MZ04D Nachi MZ04D Nachi MZ04D
more images
Словенија Na Produ 97-2391, 2391 Prevalje, Slovenia
774 km
Nachi MZ04D
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
QuickLoad Portale 3036
Класифицирана реклама
NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L NACHI MZ07L
more images
Кина Dong Guan Shi
8.541 km
NACHI MZ07L
Јавете се
Класифицирана реклама
Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11 Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11 Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11 Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11 Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11 Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11 Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11 Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11 Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11 Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11 Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Nachi-Fujikoshi SL-G01-E3X-GR-Ci-11
Јавете се
Класифицирана реклама
Nachi Suga 11B-25-25-AL Nachi Suga 11B-25-25-AL Nachi Suga 11B-25-25-AL Nachi Suga 11B-25-25-AL Nachi Suga 11B-25-25-AL
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Nachi Suga 11B-25-25-AL
Јавете се
Класифицирана реклама
LNS QUICK LOAD LNS QUICK LOAD LNS QUICK LOAD
more images
Франција Bonneville
1.323 km
LNS QUICK LOAD
Јавете се
Класифицирана реклама
Nippon Gerotor / Nachi 100-2PC-2AH0-HL Index Motor Nippon Gerotor / Nachi 100-2PC-2AH0-HL Index Motor Nippon Gerotor / Nachi 100-2PC-2AH0-HL Index Motor Nippon Gerotor / Nachi 100-2PC-2AH0-HL Index Motor Nippon Gerotor / Nachi 100-2PC-2AH0-HL Index Motor Nippon Gerotor / Nachi 100-2PC-2AH0-HL Index Motor Nippon Gerotor / Nachi 100-2PC-2AH0-HL Index Motor Nippon Gerotor / Nachi 100-2PC-2AH0-HL Index Motor
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Nippon Gerotor / Nachi 100-2PC-2AH0-HL Index Motor
Јавете се
Класифицирана реклама
metosa pinachio st400 metosa pinachio st400 metosa pinachio st400 metosa pinachio st400 metosa pinachio st400
more images
Обединето Кралство Shildon DL4 1HG, UK
2.245 km
metosa pinachio st400
Јавете се
Класифицирана реклама
Magnachi Brugherio Magnachi Brugherio Magnachi Brugherio Magnachi Brugherio Magnachi Brugherio Magnachi Brugherio Magnachi Brugherio Magnachi Brugherio
more images
Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина
420 km
Машина за броширање
Magnachi Brugherio
Јавете се
Класифицирана реклама
LNS QUICK LOAD SERVO 3 LNS QUICK LOAD SERVO 3 LNS QUICK LOAD SERVO 3 LNS QUICK LOAD SERVO 3 LNS QUICK LOAD SERVO 3 LNS QUICK LOAD SERVO 3 LNS QUICK LOAD SERVO 3 LNS QUICK LOAD SERVO 3 LNS QUICK LOAD SERVO 3
more images
Италија Lodi
(Локација на дилерот)
1.071 km
LNS QUICK LOAD SERVO 3
Јавете се
Класифицирана реклама
Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3
more images
Белгија Roeselare
1.760 km
Aartac LNS Quick load servo 3
Јавете се
Класифицирана реклама
LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2
more images
Швајцарија Root
1.225 km
LNS Quick loader SERVO 2
Јавете се
Класифицирана реклама
Kirsch D 250 - 4 IWE nach ISO 8523 Kirsch D 250 - 4 IWE nach ISO 8523 Kirsch D 250 - 4 IWE nach ISO 8523 Kirsch D 250 - 4 IWE nach ISO 8523 Kirsch D 250 - 4 IWE nach ISO 8523
more images
Германија Erfurt
1.331 km
Kirsch D 250 - 4 IWE nach ISO 8523
Јавете се
Класифицирана реклама
Холандија Almelo
1.654 km
Maggi technologie GT-809
Јавете се
Класифицирана реклама
Pinacho S94 C/200 Pinacho S94 C/200 Pinacho S94 C/200 Pinacho S94 C/200 Pinacho S94 C/200
more images
Австрија Bad Bleiberg
854 km
Pinacho S94 C/200
Јавете се
Класифицирана реклама
NAKAMURA TOME TMC 15 M NAKAMURA TOME TMC 15 M NAKAMURA TOME TMC 15 M NAKAMURA TOME TMC 15 M NAKAMURA TOME TMC 15 M NAKAMURA TOME TMC 15 M NAKAMURA TOME TMC 15 M NAKAMURA TOME TMC 15 M NAKAMURA TOME TMC 15 M
more images
Обединето Кралство Bloomfield Rd, Tipton DY4 9ET, UK
2.161 km
NAKAMURA TOME TMC 15 M
Јавете се
Класифицирана реклама
Willemin Macodel W508 MT Willemin Macodel W508 MT Willemin Macodel W508 MT Willemin Macodel W508 MT Willemin Macodel W508 MT Willemin Macodel W508 MT Willemin Macodel W508 MT Willemin Macodel W508 MT Willemin Macodel W508 MT
more images
Италија Zona Industriale di Robassomero
1.210 km
Willemin Macodel W508 MT
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TC 600L - 1600 TRUMPF TC 600L - 1600 TRUMPF TC 600L - 1600 TRUMPF TC 600L - 1600 TRUMPF TC 600L - 1600 TRUMPF TC 600L - 1600
more images
Германија Unterschleißheim
1.092 km
TRUMPF TC 600L - 1600
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TruMatic 200 Rotation TRUMPF TruMatic 200 Rotation TRUMPF TruMatic 200 Rotation TRUMPF TruMatic 200 Rotation TRUMPF TruMatic 200 Rotation
more images
Германија Günzburg
1.178 km
TRUMPF TruMatic 200 Rotation
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki NL1500 Y Gantry Loader Mori Seiki NL1500 Y Gantry Loader Mori Seiki NL1500 Y Gantry Loader Mori Seiki NL1500 Y Gantry Loader Mori Seiki NL1500 Y Gantry Loader Mori Seiki NL1500 Y Gantry Loader
more images
Франција Belleville-en-Beaujolais
1.451 km
Mori Seiki NL1500 Y Gantry Loader
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Königsbrunn
1.130 km
KUKA KUKA Zentralhand ZH 16
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Kęty
941 km
Lonking CDM6035 Kubota
Јавете се
Класифицирана реклама
Okuma MAC TURN 350W - 2SW 550 x 1500 Okuma MAC TURN 350W - 2SW 550 x 1500 Okuma MAC TURN 350W - 2SW 550 x 1500 Okuma MAC TURN 350W - 2SW 550 x 1500 Okuma MAC TURN 350W - 2SW 550 x 1500 Okuma MAC TURN 350W - 2SW 550 x 1500 Okuma MAC TURN 350W - 2SW 550 x 1500 Okuma MAC TURN 350W - 2SW 550 x 1500
more images
Германија Saterland
1.653 km
Okuma MAC TURN 350W - 2SW 550 x 1500
Јавете се
Класифицирана реклама
Lovol Lovol Lovol Lovol Lovol Lovol Lovol Lovol Lovol Lovol Lovol Lovol Lovol Lovol Lovol
more images
Холандија Schoonebeek
1.663 km
Lovol
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
TRUMPF TC 600 L - 1600
Класифицирана реклама
Trumpf T500R Trumpf T500R Trumpf T500R Trumpf T500R Trumpf T500R
more images
Обединето Кралство 68 Glover St, Birmingham B9 4EL, UK
2.146 km
Trumpf T500R
Јавете се
Класифицирана реклама
KUKA KUKA Zentralhand ZH 16-2
more images
Германија Königsbrunn
1.130 km
KUKA KUKA Zentralhand ZH 16-2
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Kęty
941 km
Lonking CDM6025 Yanmar
Јавете се
Класифицирана реклама
PREH MC12T4RMS PREH MC12T4RMS PREH MC12T4RMS PREH MC12T4RMS
more images
Германија Solingen
(Локација на дилерот)
1.547 km
PREH MC12T4RMS
Јавете се
Класифицирана реклама
AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 S AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 S AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 S AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 S AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 S
more images
Унгарија Tatabánya
714 km
AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 S
Јавете се
Класифицирана реклама
KUKA KUKA Zentralhand ZH 6 II KUKA KUKA Zentralhand ZH 6 II KUKA KUKA Zentralhand ZH 6 II KUKA KUKA Zentralhand ZH 6 II KUKA KUKA Zentralhand ZH 6 II KUKA KUKA Zentralhand ZH 6 II
more images
Германија Königsbrunn
1.130 km
KUKA KUKA Zentralhand ZH 6 II
Јавете се
Класифицирана реклама
Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar Lonking CDM6020 Yanmar
more images
Полска Kęty
941 km
Lonking CDM6020 Yanmar
Јавете се
Класифицирана реклама
AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010 AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010
more images
Унгарија Tatabánya
714 km
AP&T Lagan FMC-2500 MC12 1010
Јавете се