Two-axis loader
QuickLoad Portale 3036

цена
аукција
Година на градба
2017
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Two-axis loader
Производителот:
QuickLoad
модел:
Portale 3036
Година на градба:
2017
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Flämische Region, Белгија Белгија – Растојание: околу 1.630 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
4.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

2 degrees of freedom, controlled by low-inertia brushless servomotors.


TECHNICAL DETAILS
Total arm load: 30 kg
X-axis speed: max. 150 m/min
Travel distance: 5,000 mm
Accuracy: 0.1 mm.
Y-axis speed: max. 150 m/min
Travel: 5,000 mm
Accuracy: 0.1 mm.


Siemens motor with brake for the X-axis: 1FT/1FK mod. 1FK7062-2AF71-1UH0.
Siemens motor with brake for the Y-axis: 1FT/1FK mod. 1FK7062-2AF71-1UH0
Drive unit X-Y Siemens dual motor module: 5.00 A 6SL3120-2TE15-0AA4



Fixed pick-up date of the machine on 12.12.23 or 27.12.23. Bidder is obliged to pick up the machine on time.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A13765834
Референтен број:
AUC-2311020
Ажурирање:
последен на 15.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 13765834
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Холандија Холандија
Растојание: околу 1.740 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Quickload NACHI MC12S
аукција
Аукцијата заврши
Quickload NACHI MC12S
аукција
Аукцијата заврши
Quickload NACHI MC12S
аукција
Аукцијата заврши
Quickload NACHI MC12S
Класифицирана реклама
LNS QUICK LOAD LNS QUICK LOAD LNS QUICK LOAD
more images
Франција Bonneville
1.323 km
LNS QUICK LOAD
Јавете се
Класифицирана реклама
Indramat 2AD160B-B35OR2 - BS03-B2V1 SN:2AD160-3036 - ! - Indramat 2AD160B-B35OR2 - BS03-B2V1 SN:2AD160-3036 - ! - Indramat 2AD160B-B35OR2 - BS03-B2V1 SN:2AD160-3036 - ! - Indramat 2AD160B-B35OR2 - BS03-B2V1 SN:2AD160-3036 - ! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Indramat 2AD160B-B35OR2 - BS03-B2V1 SN:2AD160-3036 - ! -
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Zona Industriale scerne
648 km
MECAL MC 304 PORTALE ARIEL - 3 MMI (8 M)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak AJV 32/405 S62.10 Mazak AJV 32/405 S62.10 Mazak AJV 32/405 S62.10 Mazak AJV 32/405 S62.10 Mazak AJV 32/405 S62.10 Mazak AJV 32/405 S62.10 Mazak AJV 32/405 S62.10
more images
Белгија Roeselare
1.760 km
Mazak AJV 32/405 S62.10
Јавете се
Класифицирана реклама
Mezőgép Kecskemét JD-03 Mezőgép Kecskemét JD-03 Mezőgép Kecskemét JD-03 Mezőgép Kecskemét JD-03 Mezőgép Kecskemét JD-03
more images
Унгарија Tatabánya
714 km
Mezőgép Kecskemét JD-03
Јавете се
Класифицирана реклама
Rimac2 Portale TM6 Rimac2 Portale TM6 Rimac2 Portale TM6 Rimac2 Portale TM6 Rimac2 Portale TM6
more images
Италија 40019 Sant'Agata bolognese BO, Italia
927 km
Rimac2 Portale TM6
Јавете се
Класифицирана реклама
Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000 Hohner 30-3641-1000
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Hohner 30-3641-1000
Јавете се
Класифицирана реклама
LNS Barfeeder Quick Load Servo 3 LNS Barfeeder Quick Load Servo 3 LNS Barfeeder Quick Load Servo 3 LNS Barfeeder Quick Load Servo 3
more images
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1.739 km
LNS Barfeeder Quick Load Servo 3
Јавете се
Класифицирана реклама
HESSE by DURMA HRB-4 30360
more images
Австрија Wiener Neudorf
(Локација на дилерот)
838 km
HESSE by DURMA HRB-4 30360
Јавете се
Класифицирана реклама
Baumüller GNAFF 100 MV Servomotor mit Lüfter SN:873036 Baumüller GNAFF 100 MV Servomotor mit Lüfter SN:873036 Baumüller GNAFF 100 MV Servomotor mit Lüfter SN:873036 Baumüller GNAFF 100 MV Servomotor mit Lüfter SN:873036
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Baumüller GNAFF 100 MV Servomotor mit Lüfter SN:873036
Јавете се
Класифицирана реклама
Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m
more images
Германија Wuppertal
(Локација на дилерот)
1.544 km
Krone SE Tautliner 1 Achse Portal Edscha 13,63 m
Јавете се
Класифицирана реклама
Demag Demag Zentraleinheit CP126 / 06730365 / 01-004-126 Demag Demag Zentraleinheit CP126 / 06730365 / 01-004-126
more images
Германија Pegnitz
1.202 km
Demag Demag Zentraleinheit CP126 / 06730365 / 01-004-126
Јавете се
Класифицирана реклама
Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3 Aartac LNS Quick load servo 3
more images
Белгија Roeselare
1.760 km
Aartac LNS Quick load servo 3
Јавете се
Класифицирана реклама
LNS Quick Load Servo II LNS Quick Load Servo II LNS Quick Load Servo II LNS Quick Load Servo II LNS Quick Load Servo II
more images
Швајцарија Root
1.225 km
LNS Quick Load Servo II
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Siemens G340B-E3036
Класифицирана реклама
LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2 LNS Quick loader SERVO 2
more images
Швајцарија Root
1.225 km
LNS Quick loader SERVO 2
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Phoenix Contact 30 36 18 1
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Phoenix Contact 30 36 15 2
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Phoenix Contact 30 36 12 3
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Rexroth R055730361
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
HOERBIGER 130365
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
HOERBIGER 130365
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
SCHUNK 303610
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
SONY 303672
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
BvL Oberflaechentechnik NiagaraDFS 1000 S-2T
Класифицирана реклама
ESAB Numorex NXB 5400 ESAB Numorex NXB 5400 ESAB Numorex NXB 5400 ESAB Numorex NXB 5400 ESAB Numorex NXB 5400 ESAB Numorex NXB 5400
more images
Германија Deutschland
1.369 km
ESAB Numorex NXB 5400
Јавете се
Класифицирана реклама
SOMET SPS 500 U SOMET SPS 500 U SOMET SPS 500 U SOMET SPS 500 U SOMET SPS 500 U SOMET SPS 500 U
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
SOMET SPS 500 U
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F
more images
Чешка република Tschechien
1.035 km
Mazak Multiplex 6100 + robot FLEX-GL50F
Јавете се
Класифицирана реклама
GILDEMEISTER MF TWIN 300 GILDEMEISTER MF TWIN 300 GILDEMEISTER MF TWIN 300 GILDEMEISTER MF TWIN 300 GILDEMEISTER MF TWIN 300
more images
Германија Köln
1.535 km
GILDEMEISTER MF TWIN 300
Јавете се
Класифицирана реклама
WILD-LEITZ 30 20 10 WILD-LEITZ 30 20 10 WILD-LEITZ 30 20 10 WILD-LEITZ 30 20 10 WILD-LEITZ 30 20 10 WILD-LEITZ 30 20 10 WILD-LEITZ 30 20 10 WILD-LEITZ 30 20 10
more images
Германија Nidderau
1.380 km
WILD-LEITZ 30 20 10
Јавете се
Класифицирана реклама
HEMBRUG Slantbed Microturn 100 CNC HEMBRUG Slantbed Microturn 100 CNC HEMBRUG Slantbed Microturn 100 CNC HEMBRUG Slantbed Microturn 100 CNC HEMBRUG Slantbed Microturn 100 CNC HEMBRUG Slantbed Microturn 100 CNC HEMBRUG Slantbed Microturn 100 CNC HEMBRUG Slantbed Microturn 100 CNC HEMBRUG Slantbed Microturn 100 CNC HEMBRUG Slantbed Microturn 100 CNC
more images
Германија Sternenfels
1.303 km
HEMBRUG Slantbed Microturn 100 CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
ZEISS NUMEREX 3648-18 ZEISS NUMEREX 3648-18 ZEISS NUMEREX 3648-18 ZEISS NUMEREX 3648-18 ZEISS NUMEREX 3648-18 ZEISS NUMEREX 3648-18
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
ZEISS NUMEREX 3648-18
Јавете се
Класифицирана реклама
Jaespa 500/800 PGANC Jaespa 500/800 PGANC Jaespa 500/800 PGANC
more images
Германија Ahaus
1.611 km
Jaespa 500/800 PGANC
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Eichenzell
1.352 km
isel Germany EUROMOD®-MP
Јавете се
Класифицирана реклама
ASM Siemens X2 ASM Siemens X2 ASM Siemens X2
more images
Германија Stolberg
1.567 km
ASM Siemens X2
Јавете се
Класифицирана реклама
BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM
more images
Словенија Srednja vas - Goriče 9, 4204 Golnik, Slovenia
791 km
BULERRI MACCHINNE FPM 142 2AM
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Halberstadt
1.403 km
CARL ZEISS UMC 850
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO - MUBEA SYSTEMS Multiflex MF5-750S-16 HACO - MUBEA SYSTEMS Multiflex MF5-750S-16 HACO - MUBEA SYSTEMS Multiflex MF5-750S-16 HACO - MUBEA SYSTEMS Multiflex MF5-750S-16 HACO - MUBEA SYSTEMS Multiflex MF5-750S-16 HACO - MUBEA SYSTEMS Multiflex MF5-750S-16
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
HACO - MUBEA SYSTEMS Multiflex MF5-750S-16
Јавете се
Класифицирана реклама
Hegenscheidt PN 190 CNC PORTAL WHEELSET LATHE Hegenscheidt PN 190 CNC PORTAL WHEELSET LATHE Hegenscheidt PN 190 CNC PORTAL WHEELSET LATHE Hegenscheidt PN 190 CNC PORTAL WHEELSET LATHE
more images
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1.739 km
Hegenscheidt PN 190 CNC PORTAL WHEELSET LATHE
Јавете се
Класифицирана реклама
isel Germany OverHead isel Germany OverHead isel Germany OverHead isel Germany OverHead
more images
Германија Eichenzell
1.352 km
isel Germany OverHead
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TC 600L - 1600 TRUMPF TC 600L - 1600 TRUMPF TC 600L - 1600 TRUMPF TC 600L - 1600 TRUMPF TC 600L - 1600 TRUMPF TC 600L - 1600
more images
Германија Unterschleißheim
1.092 km
TRUMPF TC 600L - 1600
Јавете се
Класифицирана реклама
Morbidelli M100 Morbidelli M100 Morbidelli M100 Morbidelli M100 Morbidelli M100 Morbidelli M100
more images
Германија Nattheim
(Локација на дилерот)
1.198 km
Morbidelli M100
Јавете се
Класифицирана реклама
PlasmaCut 3015 PlasmaCut 3015 PlasmaCut 3015 PlasmaCut 3015 PlasmaCut 3015
more images
Австрија Wiener Neudorf
(Локација на дилерот)
838 km
PlasmaCut 3015
Јавете се
Класифицирана реклама
Hegenscheidt MFD 165 Portal Wheelset Lathe Hegenscheidt MFD 165 Portal Wheelset Lathe Hegenscheidt MFD 165 Portal Wheelset Lathe Hegenscheidt MFD 165 Portal Wheelset Lathe
more images
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1.739 km
Hegenscheidt MFD 165 Portal Wheelset Lathe
Јавете се
Класифицирана реклама
isel Germany PREMIUM 5030 isel Germany PREMIUM 5030 isel Germany PREMIUM 5030
more images
Германија Eichenzell
1.352 km
isel Germany PREMIUM 5030
Јавете се