Macedonian
German (Германија) German (Австрија) German (Швајцарија) English (Соединетите Американски Држави) English (Обединето Кралство) French (Франција) French (Белгија) Spanish (Шпанија) Spanish (Мексико) Italian (Италија) Dutch (Холандија) Polish (Полска) Russian (Руска Федерација) Belarusian (Белорусија (Белорусија)) Ukrainian (Украина) Estonian (Estland (Reval)) Turkish (Турција) English (Нов Зеланд) English (Ирска) Czech (Чешка република) Danish (Данска) Finnish (Финска) Swedish (Шведска) Norwegian Bokmål (Норвешка) Maltese (Малта) Greek (Грција) Lithuanian (Литванија) Latvian (Латвија) Icelandic (Исланд) Portuguese (Португалија) Portuguese (Бразил) Spanish (Венецуела) Spanish (Аргентина) Hungarian (Унгарија) Slovak (Словачка) Romanian (Романија) Romanian (Молдавија) Slovenian (Словенија) Serbian (Србија) Serbian (Црна Гора) Albanian (Албанија) Croatian (Хрватска) Bulgarian (Бугарија) Macedonian (Македонија) Bosnian (Босна и Херцеговина) Hebrew (Израел) Arabic (Египет) Hindi (Индија) English (Индија) Indonesian (Индонезија) Korean (Јужна Кореа) Japanese (Јапонија) Thai (Тајланд) Malay (Малезија) Vietnamese (Виетнам) Chinese (Кина) Chinese (Тајван) Persian (Иран) Bengali (Бангладеш) Pashto (Авганистан)

Broaching machine - vertical
Rausch RSIZ 6 / 1000 S

цена
аукција
Година на градба
1996
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Broaching machine - vertical
Производителот:
Rausch
модел:
RSIZ 6 / 1000 S
Година на градба:
1996
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.216 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS:

Working range: up to 1,000 mm
cutting speed: 3 to 5 m/min
return speed: 10 m/min
internal space: max workpiece diameter 600 mm
outside spaces: area of the clamping plate 600 x 340 mm
dimensions: 1,05 m x 0,9 m x 4,3 m
weight: 1.200 kg

ACCESSORIES

 • Coolant device
 • Tensile force measuring device
 • Central lubrication automatic
 • Spindle protection by spring band spirals
 • Chip conveyor
 • Shut-off counter

This auction is conducted in cooperation with a dealer active on Machine Finder since 2013.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

аукциска такса:
18,0 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и надоместокот за аукцијата и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7775156
Референтен број:
AUC-221206
Ажурирање:
последен на 01.12.2022

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 7775156
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.216 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S Rausch RSIZ 6 / 1000 S
more images
13
Германија Wald
1216 km
Rausch RSIZ 6 / 1000 S
1996
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hövelhof
1507 km
Rausch RS 6 /1000
1973
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
RAUSCH RS5/1000 RAUSCH RS5/1000 RAUSCH RS5/1000 RAUSCH RS5/1000 RAUSCH RS5/1000 RAUSCH RS5/1000 RAUSCH RS5/1000 RAUSCH RS5/1000
more images
8
Германија Ennepetal
(Локација на дилерот)
1539 km
RAUSCH RS5/1000
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Wiefelstede
1648 km
Rausch RS6/1000
1978
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000
more images
14
Германија Hövelhof
1507 km
Rausch RS6/1000
2000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rausch RS 6 x 1300 Rausch RS 6 x 1300 Rausch RS 6 x 1300 Rausch RS 6 x 1300 Rausch RS 6 x 1300 Rausch RS 6 x 1300 Rausch RS 6 x 1300 Rausch RS 6 x 1300
more images
8
Германија Neulingen-Göbrichen
(Локација на дилерот)
1305 km
Rausch RS 6 x 1300
1992
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000 Rausch RS6/1000
more images
5
Германија Hövelhof
1507 km
Rausch RS6/1000
1967
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rausch RS 3/1000 Rausch RS 3/1000 Rausch RS 3/1000 Rausch RS 3/1000 Rausch RS 3/1000
more images
5
Германија Neulingen-Göbrichen
(Локација на дилерот)
1305 km
Rausch RS 3/1000
1960
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rausch RS6 / 1000 Rausch RS6 / 1000 Rausch RS6 / 1000 Rausch RS6 / 1000 Rausch RS6 / 1000 Rausch RS6 / 1000
more images
6
Германија Hövelhof
1507 km
Rausch RS6 / 1000
1981
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hövelhof
1507 km
Rausch RS4/1000
1983
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hövelhof
1507 km
Rausch RS 3 /1000
1993
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hövelhof
1507 km
Rausch RS 3/1000
1973
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hövelhof
1507 km
Rausch RS 3/1000
1973
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Thyssen Multipal S/ 1405 x 1000 x 900 mm (BxTxH) Thyssen Multipal S/ 1405 x 1000 x 900 mm (BxTxH) Thyssen Multipal S/ 1405 x 1000 x 900 mm (BxTxH) Thyssen Multipal S/ 1405 x 1000 x 900 mm (BxTxH) Thyssen Multipal S/ 1405 x 1000 x 900 mm (BxTxH) Thyssen Multipal S/ 1405 x 1000 x 900 mm (BxTxH) Thyssen Multipal S/ 1405 x 1000 x 900 mm (BxTxH)
more images
7
Германија Neukamperfehn
1681 km
Thyssen Multipal S/ 1405 x 1000 x 900 mm (BxTxH)
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
VEM Z3KR90,1/6/S VEM Z3KR90,1/6/S VEM Z3KR90,1/6/S VEM Z3KR90,1/6/S VEM Z3KR90,1/6/S
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
VEM Z3KR90,1/6/S
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
ORMA S/6 ORMA S/6 ORMA S/6 ORMA S/6 ORMA S/6 ORMA S/6 ORMA S/6 ORMA S/6 ORMA S/6 ORMA S/6 ORMA S/6
more images
11
Полска Łabuńki Pierwsze
1018 km
ORMA S/6
1997
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
VEM KRA90,3/6/S VEM KRA90,3/6/S VEM KRA90,3/6/S VEM KRA90,3/6/S
more images
4
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
VEM KRA90,3/6/S
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
VEM Z3KR90,2/6/S VEM Z3KR90,2/6/S VEM Z3KR90,2/6/S VEM Z3KR90,2/6/S VEM Z3KR90,2/6/S
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
VEM Z3KR90,2/6/S
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
VEM KR 112, 2/6./S VEM KR 112, 2/6./S VEM KR 112, 2/6./S VEM KR 112, 2/6./S VEM KR 112, 2/6./S
more images
5
Германија Wiefelstede
1648 km
VEM KR 112, 2/6./S
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
COMACA N 225 S/6 COMACA N 225 S/6 COMACA N 225 S/6
more images
3
Германија Dreieich
(Локација на дилерот)
1376 km
COMACA N 225 S/6
1986
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DIETZ DR 132 S/6 DIETZ DR 132 S/6 DIETZ DR 132 S/6 DIETZ DR 132 S/6
more images
4
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
DIETZ DR 132 S/6
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
RABBA HS 6/1000
more images
1
Австрија Wiener Neudorf
(Локација на дилерот)
838 km
RABBA HS 6/1000
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Cortelia, Bison Container UN31A/Y/03-97/S/BI/SP-9329/9650/1850 Cortelia, Bison Container UN31A/Y/03-97/S/BI/SP-9329/9650/1850 Cortelia, Bison Container UN31A/Y/03-97/S/BI/SP-9329/9650/1850 Cortelia, Bison Container UN31A/Y/03-97/S/BI/SP-9329/9650/1850 Cortelia, Bison Container UN31A/Y/03-97/S/BI/SP-9329/9650/1850 Cortelia, Bison Container UN31A/Y/03-97/S/BI/SP-9329/9650/1850 Cortelia, Bison Container UN31A/Y/03-97/S/BI/SP-9329/9650/1850
more images
7
Германија Horst
1627 km
Cortelia, Bison Container UN31A/Y/03-97/S/BI/SP-9329/9650/1850
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bottrop-Grafenwald
(Локација на дилерот)
1581 km
OSTAS SMR-S 3070 x 5/6
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
ZPS S 80 CNC / 1000 ZPS S 80 CNC / 1000 ZPS S 80 CNC / 1000 ZPS S 80 CNC / 1000
more images
4
Германија Dieburg
1359 km
ZPS S 80 CNC / 1000
2000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Manfred Rachner R 1000 PA/R+S Manfred Rachner R 1000 PA/R+S Manfred Rachner R 1000 PA/R+S Manfred Rachner R 1000 PA/R+S Manfred Rachner R 1000 PA/R+S Manfred Rachner R 1000 PA/R+S Manfred Rachner R 1000 PA/R+S
more images
7
Полска Radom
1089 km
Manfred Rachner R 1000 PA/R+S
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
KÖLLSCHEN , BS 1000/6 KÖLLSCHEN , BS 1000/6 KÖLLSCHEN , BS 1000/6
more images
3
Германија Schwabach
1195 km
KÖLLSCHEN , BS 1000/6
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Morgan s/m. Morgan s/m. Morgan s/m. Morgan s/m.
more images
4
Мексико C. de Los Maestros, Isidro Fabela, 55740 Méx., Mexico
10886 km
Morgan s/m.
1987
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DEMAG EL-Exis S 250/6 DEMAG EL-Exis S 250/6 DEMAG EL-Exis S 250/6 DEMAG EL-Exis S 250/6 DEMAG EL-Exis S 250/6 DEMAG EL-Exis S 250/6
more images
6
Германија Thannhausen
1157 km
DEMAG EL-Exis S 250/6
2007
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bottrop-Grafenwald
(Локација на дилерот)
1581 km
OSTAS SMR-S 2570 x 5/6
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Mitutoyo CMMC 1(S); -3(S); -6 UC200/400 Mitutoyo CMMC 1(S); -3(S); -6 UC200/400 Mitutoyo CMMC 1(S); -3(S); -6 UC200/400 Mitutoyo CMMC 1(S); -3(S); -6 UC200/400
more images
4
Австрија Wolkersdorf
(Локација на дилерот)
859 km
Mitutoyo CMMC 1(S); -3(S); -6 UC200/400
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bottrop-Grafenwald
(Локација на дилерот)
1581 km
OSTAS SMR-S 2070 x 5/6
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHAUDT A 502 S 1000 SCHAUDT A 502 S 1000 SCHAUDT A 502 S 1000 SCHAUDT A 502 S 1000 SCHAUDT A 502 S 1000 SCHAUDT A 502 S 1000 SCHAUDT A 502 S 1000 SCHAUDT A 502 S 1000 SCHAUDT A 502 S 1000 SCHAUDT A 502 S 1000
more images
10
Германија Lauchheim
(Локација на дилерот)
1209 km
SCHAUDT A 502 S 1000
1973
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
 Mitsubishi HA33CB-S Synchronservomotor SN:M54735035 + OSE 5K-6-12-0 Mitsubishi HA33CB-S Synchronservomotor SN:M54735035 + OSE 5K-6-12-0 Mitsubishi HA33CB-S Synchronservomotor SN:M54735035 + OSE 5K-6-12-0 Mitsubishi HA33CB-S Synchronservomotor SN:M54735035 + OSE 5K-6-12-0 Mitsubishi HA33CB-S Synchronservomotor SN:M54735035 + OSE 5K-6-12-0
more images
5
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
Mitsubishi HA33CB-S Synchronservomotor SN:M54735035 + OSE 5K-6-12-0
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
TOX Pressotechnik S 15 32 6 TOX Pressotechnik S 15 32 6 TOX Pressotechnik S 15 32 6 TOX Pressotechnik S 15 32 6 TOX Pressotechnik S 15 32 6 TOX Pressotechnik S 15 32 6
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
TOX Pressotechnik S 15 32 6
1990
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S SAC CLS 1000 S
more images
14
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1660 km
SAC CLS 1000 S
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Обединето Кралство Europe
1515 km
FINN POWER F 6 S
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Thermotron SE-1000-6-6 -70°C bis + 180°C Thermotron SE-1000-6-6 -70°C bis + 180°C Thermotron SE-1000-6-6 -70°C bis + 180°C Thermotron SE-1000-6-6 -70°C bis + 180°C Thermotron SE-1000-6-6 -70°C bis + 180°C Thermotron SE-1000-6-6 -70°C bis + 180°C
more images
6
Германија Borken
1603 km
Thermotron SE-1000-6-6 -70°C bis + 180°C
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Hohner 43/6 S Hohner 43/6 S Hohner 43/6 S
more images
3
Германија Volkach
1279 km
Hohner 43/6 S
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
 Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644051 + OSE 12.5KN-6-12-0 Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644051 + OSE 12.5KN-6-12-0 Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644051 + OSE 12.5KN-6-12-0 Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644051 + OSE 12.5KN-6-12-0 Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644051 + OSE 12.5KN-6-12-0
more images
5
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644051 + OSE 12.5KN-6-12-0
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAHO MH 1000 S MAHO MH 1000 S MAHO MH 1000 S MAHO MH 1000 S MAHO MH 1000 S
more images
5
Германија Mönchengladbach
(Локација на дилерот)
1579 km
MAHO MH 1000 S
1988
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014 MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014
more images
15
Германија Haßfurt
1278 km
MAN Lion?s City A 21 KLIMA EURO 6 EZ 11 2014
2014
Втора рака
Класифицирана реклама
ZF Friedrichshafen 6S850 / 6 S 850 Kalkar ZF Friedrichshafen 6S850 / 6 S 850 Kalkar ZF Friedrichshafen 6S850 / 6 S 850 Kalkar ZF Friedrichshafen 6S850 / 6 S 850 Kalkar
more images
4
Германија Kallkar
(Локација на дилерот)
1622 km
ZF Friedrichshafen 6S850 / 6 S 850 Kalkar
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Schuko Vakomat N-1000/Comp 800 S Schuko Vakomat N-1000/Comp 800 S Schuko Vakomat N-1000/Comp 800 S Schuko Vakomat N-1000/Comp 800 S Schuko Vakomat N-1000/Comp 800 S Schuko Vakomat N-1000/Comp 800 S
more images
6
Германија Nattheim
(Локација на дилерот)
1198 km
Schuko Vakomat N-1000/Comp 800 S
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Hohner 43/6 S Hohner 43/6 S Hohner 43/6 S Hohner 43/6 S Hohner 43/6 S
more images
5
Германија Volkach
1279 km
Hohner 43/6 S
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
 Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644060 + OSE 12.5KN-6-12-0 Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644060 + OSE 12.5KN-6-12-0 Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644060 + OSE 12.5KN-6-12-0 Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644060 + OSE 12.5KN-6-12-0 Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644060 + OSE 12.5KN-6-12-0
more images
5
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
Mitsubishi HA33C-S Synchronservomotor SN:M54644060 + OSE 12.5KN-6-12-0
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
BOHLE GBM 2/1000-S BOHLE GBM 2/1000-S BOHLE GBM 2/1000-S BOHLE GBM 2/1000-S BOHLE GBM 2/1000-S BOHLE GBM 2/1000-S
more images
6
Германија Würselen
1573 km
BOHLE GBM 2/1000-S
2008
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
ZF Friedrichshafen S6-90 / S 6-90 Getriebe
more images
1
Германија Kallkar
(Локација на дилерот)
1622 km
ZF Friedrichshafen S6-90 / S 6-90 Getriebe
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
ZF 6S150C / 6 S 150 C Schaltgetriebe ZF 6S150C / 6 S 150 C Schaltgetriebe ZF 6S150C / 6 S 150 C Schaltgetriebe ZF 6S150C / 6 S 150 C Schaltgetriebe
more images
4
Германија Kallkar
(Локација на дилерот)
1622 km
ZF 6S150C / 6 S 150 C Schaltgetriebe
2000
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се

Auction Conditions

The contractual language is German. The German version of these Auction Conditions shall prevail. The English version is for information purposes only.

 1. Auction goods are sold on behalf of and for the account of the seller cooperating with Machineseeker Group GmbH.
 2. All prices and bids are net prices and do not include VAT.
 3. Stated dismantling and loading costs are binding.
 4. All information is provided to the best of knowledge – Machineseeker Group GmbH generally recommends to inspect used machinery.
 5. Bidding is reserved for commercial buyers – sale exclusively to commercial buyers.
 6. The duration of an auction may be subject to change.
 7. By placing a bid, the prospective buyer declares herself/himself to be knowledgeable and informed with regards to auction good(s).
 8. Submitted direct or maximum bids are binding.
 9. Machineseeker Group GmbH reserves the right to examine incoming bids. Bids can be rejected or cancelled without providing reasons.
 10. The winning bid is designated at offer period end, conditional to the minimum price defined by the seller.
 11. In case of acceptance of a bid, Machineseeker Group GmbH charges an auction fee of 18,0 % net on the buyer’s net bid.
 12. The General Auction Terms of Machineseeker Group GmbH apply.
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОФАЛИ И КРИТИКА
Успешно: Спроведена акција
неуспех: Акцијата не можеше да се изврши