Portal milling machine Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen - Понуда на Machineseeker

Portal milling machine
Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen

цена
аукција
Година на градба
1999
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции
Portal milling machine Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen
Portal milling machine Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen
Portal milling machine Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen
Portal milling machine Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen
Portal milling machine Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen
Portal milling machine Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen
Portal milling machine Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen
Portal milling machine Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen
Portal milling machine Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen
Portal milling machine Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Portal milling machine
Производителот:
Reichenbacher Hamuel
модел:
Shape 2000 - 5 Achsen
Година на градба:
1999
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Германија Германија – Растојание: околу 1.302 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
10.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
x-path: 3,500 mm
y-path: 2,200 mm
z-path: 1,200 mm
c-axis: +/- 200°
Control: Heidenhain TNC 426
Spindle speeds in counterclockwise rotation: max. 10,000 rpm
Spindle speeds in clockwise rotation: max. 10,000 rpm
Distance between the columns: 2,500 mm
Distance spindle / table vertical: 1,230 mm
Table clamping surface: 3,000 x 2,000 mm
Table load: 10 t
Tool holder: HSK A 63
Feed rate (X/Y/Z): max. 20 m/min.
Compressed air: 8 bar
Total power requirement: approx. 100 kW
Machine weight approx.: 40,000 kg
Machine dimensions: approx. 18.0 x 6.0 x 5.8 m


EQUIPMENT: • Milling spindle: Hauser type HS 256A-01 Uni, direct drive

 • Milling head: Hamül, fork design, integrated A-axis with ±110° angle of rotation

 • Tool changer: Hamül, rotary indexing table type with rotary table, for 32 tool positions

 • Chip conveyor: 2 hinged belt conveyors, make DGS with water tank, make BKW type DL 55V-2KK, capacity 2.41 l/min, insertion length 8,500 mm

 • Combined oil-water recooling unit

 • Cooling lubricant system: belt filter, make DGS, type SBF 150

 • Operation: via control panel type Heidenhain LE 426
  HR 410 manual control unit, hydraulic weight compensation (Z-axis)EQUIPMENT • Enclosure (protective walls with viewing windows and safety doors)

 • Hydraulic system

 • Work area lightingОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A16069705
Референтен број:
AUC-2404119
Ажурирање:
последен на 03.05.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 16069705
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Sachsen Германија Германија
Растојание: околу 1.302 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
 Hamuel Reichenbacher HSTM 1500
 Hamuel Reichenbacher HSTM 1500
 Hamuel Reichenbacher HSTM 1500
 Hamuel Reichenbacher HSTM 1500
 Hamuel Reichenbacher HSTM 1500
 Hamuel Reichenbacher HSTM 1500
 Hamuel Reichenbacher HSTM 1500
 Hamuel Reichenbacher HSTM 1500
завршува во 
 Т   часови   Мин   Сек  Аукцијата заврши

Hamuel ReichenbacherHSTM 1500
buyer-protection
аукција
 Reichenbacher Hamuel ECO-NT 3610-1K
 Reichenbacher Hamuel ECO-NT 3610-1K
 Reichenbacher Hamuel ECO-NT 3610-1K
 Reichenbacher Hamuel ECO-NT 3610-1K
 Reichenbacher Hamuel ECO-NT 3610-1K
 Reichenbacher Hamuel ECO-NT 3610-1K
Аукцијата заврши

Reichenbacher HamuelECO-NT 3610-1K
buyer-protection
Класифицирана реклама
Германија Dreieich
1.376 km

HERMLE (5-Achsen)C 800 U / TNC 430
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WICKERT WKP 2000/5/5
 WICKERT WKP 2000/5/5
 WICKERT WKP 2000/5/5
 WICKERT WKP 2000/5/5
 WICKERT WKP 2000/5/5
 WICKERT WKP 2000/5/5
 WICKERT WKP 2000/5/5
 WICKERT WKP 2000/5/5
 WICKERT WKP 2000/5/5
more images
Германија Germany
1.369 km

WICKERTWKP 2000/5/5
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 FANUC R. 2000 iB 100 P SUR SOCLE n°5
 FANUC R. 2000 iB 100 P SUR SOCLE n°5
 FANUC R. 2000 iB 100 P SUR SOCLE n°5
 FANUC R. 2000 iB 100 P SUR SOCLE n°5
more images
Франција Bonneuil-Matours
1.777 km

FANUCR. 2000 iB 100 P SUR SOCLE n°5
Јавете се
Класифицирана реклама
 WINTER
 WINTER
 WINTER
 WINTER
 WINTER
 WINTER
more images
Германија Leipzig-Stahmeln
(Локација на дилерот)
1.304 km

WINTER
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
 man TGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
more images
Германија Rohrbach
(Локација на дилерот)
1.351 km

manTGS 28.400 BL 6x2 Wiedemann & Reichhardt KW 2000 EURO-5 KLIMA Lenkachse
Јавете се
Класифицирана реклама
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
 Doosan G20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
more images
Германија Sottrum
(Локација на дилерот)
1.587 km

DoosanG20SC-5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
Јавете се
Класифицирана реклама
 FAMU ACTIVE FIVE 2000
 FAMU ACTIVE FIVE 2000
 FAMU ACTIVE FIVE 2000
 FAMU ACTIVE FIVE 2000
 FAMU ACTIVE FIVE 2000
 FAMU ACTIVE FIVE 2000
more images
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km

FAMUACTIVE FIVE 2000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 MERCEDES-BENZ Arocs 5 6x4 Wiedemann Super 2000, Recycler
 MERCEDES-BENZ Arocs 5 6x4 Wiedemann Super 2000, Recycler
 MERCEDES-BENZ Arocs 5 6x4 Wiedemann Super 2000, Recycler
 MERCEDES-BENZ Arocs 5 6x4 Wiedemann Super 2000, Recycler
 MERCEDES-BENZ Arocs 5 6x4 Wiedemann Super 2000, Recycler
 MERCEDES-BENZ Arocs 5 6x4 Wiedemann Super 2000, Recycler
 MERCEDES-BENZ Arocs 5 6x4 Wiedemann Super 2000, Recycler
more images
Германија Coesfeld
(Локација на дилерот)
1.593 km

MERCEDES-BENZArocs 5 6x4 Wiedemann Super 2000, Recycler
Јавете се
Класифицирана реклама
 Deckel Maho DMU 80T (5 Achsen)
 Deckel Maho DMU 80T (5 Achsen)
 Deckel Maho DMU 80T (5 Achsen)
 Deckel Maho DMU 80T (5 Achsen)
 Deckel Maho DMU 80T (5 Achsen)
 Deckel Maho DMU 80T (5 Achsen)
 Deckel Maho DMU 80T (5 Achsen)
 Deckel Maho DMU 80T (5 Achsen)
more images
Германија Freiburg im Breisgau
1.309 km

Deckel MahoDMU 80T (5 Achsen)
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WINTER
 WINTER
 WINTER
 WINTER
 WINTER
 WINTER
more images
Германија Leipzig-Stahmeln
(Локација на дилерот)
1.304 km

WINTER
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG Mori CLX 450 V3
 DMG Mori CLX 450 V3
 DMG Mori CLX 450 V3
 DMG Mori CLX 450 V3
 DMG Mori CLX 450 V3
more images
Германија Berlin
1.378 km

DMG MoriCLX 450 V3
Јавете се
Класифицирана реклама
 IKA Werke MHD 2000/5-ATEX - Inline mixer
 IKA Werke MHD 2000/5-ATEX - Inline mixer
 IKA Werke MHD 2000/5-ATEX - Inline mixer
 IKA Werke MHD 2000/5-ATEX - Inline mixer
 IKA Werke MHD 2000/5-ATEX - Inline mixer
more images
Холандија Barneveld
1.692 km

IKA WerkeMHD 2000/5-ATEX - Inline mixer
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Lincon Liflex1-1266 / 5 Achsen
 Lincon Liflex1-1266 / 5 Achsen
 Lincon Liflex1-1266 / 5 Achsen
 Lincon Liflex1-1266 / 5 Achsen
 Lincon Liflex1-1266 / 5 Achsen
 Lincon Liflex1-1266 / 5 Achsen
more images
Германија Erwitte
1.510 km

LinconLiflex1-1266 / 5 Achsen
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 JWE BAUMANN JWE 80/160/5-2000
 JWE BAUMANN JWE 80/160/5-2000
 JWE BAUMANN JWE 80/160/5-2000
 JWE BAUMANN JWE 80/160/5-2000
 JWE BAUMANN JWE 80/160/5-2000
more images
Словенија Kurirska pot 7, 8270 Krško, Slovenija
697 km

JWE BAUMANNJWE 80/160/5-2000
Јавете се
Класифицирана реклама
 METROM P1000 / 5 Achsen - 5 Axis
 METROM P1000 / 5 Achsen - 5 Axis
 METROM P1000 / 5 Achsen - 5 Axis
 METROM P1000 / 5 Achsen - 5 Axis
 METROM P1000 / 5 Achsen - 5 Axis
more images
Германија Leipzig
1.298 km

METROMP1000 / 5 Achsen - 5 Axis
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Stein-Moser GmbH CNC 5 Achsen 4020 x 2020 x 600 mm
 Stein-Moser GmbH CNC 5 Achsen 4020 x 2020 x 600 mm
 Stein-Moser GmbH CNC 5 Achsen 4020 x 2020 x 600 mm
 Stein-Moser GmbH CNC 5 Achsen 4020 x 2020 x 600 mm
 Stein-Moser GmbH CNC 5 Achsen 4020 x 2020 x 600 mm
 Stein-Moser GmbH CNC 5 Achsen 4020 x 2020 x 600 mm
more images
Австрија A - Niederösterreich
861 km

Stein-Moser GmbHCNC 5 Achsen 4020 x 2020 x 600 mm
Потврден дилер
Јавете се
аукција
 STM Waterjet GmbH WS2040HB CNC 5-Achsen
 STM Waterjet GmbH WS2040HB CNC 5-Achsen
 STM Waterjet GmbH WS2040HB CNC 5-Achsen
 STM Waterjet GmbH WS2040HB CNC 5-Achsen
Аукцијата заврши

STM Waterjet GmbHWS2040HB CNC 5-Achsen
buyer-protection
Класифицирана реклама
 SERGI CI 2000 x 5/4 mm
 SERGI CI 2000 x 5/4 mm
 SERGI CI 2000 x 5/4 mm
 SERGI CI 2000 x 5/4 mm
 SERGI CI 2000 x 5/4 mm
 SERGI CI 2000 x 5/4 mm
 SERGI CI 2000 x 5/4 mm
 SERGI CI 2000 x 5/4 mm
more images
Германија Kreuztal
1.479 km

SERGICI 2000 x 5/4 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
 Matec 30HV 5 Achsen / Bosch OSA3
 Matec 30HV 5 Achsen / Bosch OSA3
 Matec 30HV 5 Achsen / Bosch OSA3
 Matec 30HV 5 Achsen / Bosch OSA3
 Matec 30HV 5 Achsen / Bosch OSA3
 Matec 30HV 5 Achsen / Bosch OSA3
 Matec 30HV 5 Achsen / Bosch OSA3
 Matec 30HV 5 Achsen / Bosch OSA3
 Matec 30HV 5 Achsen / Bosch OSA3
more images
Германија Erwitte
1.510 km

Matec30HV 5 Achsen / Bosch OSA3
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Faccin ASI 2015
 Faccin ASI 2015
 Faccin ASI 2015
more images
Германија Sprockhövel
1.547 km

FaccinASI 2015
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Strojaren XONM 2000/2A-5
 Strojaren XONM 2000/2A-5
 Strojaren XONM 2000/2A-5
 Strojaren XONM 2000/2A-5
 Strojaren XONM 2000/2A-5
more images
Германија Leipzig
1.295 km

StrojarenXONM 2000/2A-5
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 KK Kletzer CNC 3 Achsen 3000 x 2000 x 250 mm
 KK Kletzer CNC 3 Achsen 3000 x 2000 x 250 mm
 KK Kletzer CNC 3 Achsen 3000 x 2000 x 250 mm
more images
Австрија A - Niederösterreich
861 km

KK KletzerCNC 3 Achsen 3000 x 2000 x 250 mm
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 KK-Industries CNC 3 Achsen 4000 x 2000 x 250 mm
 KK-Industries CNC 3 Achsen 4000 x 2000 x 250 mm
 KK-Industries CNC 3 Achsen 4000 x 2000 x 250 mm
 KK-Industries CNC 3 Achsen 4000 x 2000 x 250 mm
 KK-Industries CNC 3 Achsen 4000 x 2000 x 250 mm
 KK-Industries CNC 3 Achsen 4000 x 2000 x 250 mm
more images
Австрија A - Niederösterreich
861 km

KK-IndustriesCNC 3 Achsen 4000 x 2000 x 250 mm
Потврден дилер
Јавете се