Inkjet printing machine
Riso GD7330

цена
аукција
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Inkjet printing machine
Производителот:
Riso
модел:
GD7330
Број на машина:
34980430
држава:
реновиран (користен)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Bayern, Германија Германија – Растојание: околу 1.071 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

High capacity stacker and feeder (up to 4,000 A4 sheets each) are included in the scope of delivery.TECHNICAL DETAILS


Print type: Inline inkjet system
Ink type: Oil-based pigment ink (cyan, magenta, yellow, black, gray)
Print resolution standard/full color: black: 600 dpi (main scan direction) × 600 dpi (secondary scan direction); cyan, magenta, yellow, grey: 300 dpi (main scan direction) × 300 dpi (secondary scan direction)
Fine print resolution: Black: 600 dpi (main scan direction) × 600 dpi (secondary scan direction); Cyan, magenta, yellow, gray: 300 dpi (main scan direction) × 600 dpi (secondary scan direction)
Number of gray levels: black: four (4) gray levels; cyan, magenta, yellow, gray: 12 gray levels
Data resolution standard/full color : black: 600 dpi × 600 dpi; cyan, magenta, yellow, grey: 300 dpi × 300 dpi
Data resolution fine: black: 600 dpi × 600 dpi; cyan, magenta, yellow, gray: 300 dpi × 600 dpi
Data resolution line smoothing: 600 dpi × 600 dpi


Warm-up time: Max. 2 min. 30 sec. (at a room temperature of 23 °C)
Print time to 1st page: Max. 5 sec. (A4 portrait feeder)
Copy time to 1st page: Max. 7 sec. (A4 portrait feeder)


Print speed
A4 portrait feeder: Simplex: 130 pages per minute Duplex: 65 sheets/minute (130 pages per minute)
Other formats: see Data sheet


Paper size standard tray max.: 340 mm × 550 mm; min.: 90 mm × 148 mm
Paper format paper cassette: Max.: 297 mm × 432 mm; Min.: 182 mm × 182 mm
Print area: 314 mm × 548 mm
Guaranteed print area: Standard: margin width 3 mm; Max: margin width 1 mm
Paper weight: standard tray 46 g/m2 to 210 g/m2; paper cassette 52 g/m2 to 104 g/m2
Paper feed capacity: standard tray stack height up to 110 mm; paper cassette stack height up to 56 mm (x 3 cassettes)


Output table capacity: stack height up to 60 mm


MACHINE DETAILS


Memory capacity: 4 GB
Hard disk: Capacity 500 GB; Available storage space approx. 430 GB
Operating system: Linux
Power supply: 100 to 240 V, alternating current, 12.0 to 6.0 A, 50 to 60 Hz
Power consumption: Max. 1200 W; Ready: max. 150 W; Sleep mode: max. 4 W; Standby: max. 0.5 W
Operating noise: Max. 66 dB (A) A4 portrait feed (simplex) at maximum print speed
Operating environment Temperature: 15 °C to 30 °C
Humidity: 40 % to 70 % relative humidity (non-condensing)
Dimensions (W × D × H) In operation : 1220 mm × 725 mm × 1160 mm
Cover and paper tray closed : 1160 mm × 705 mm × 1015 mm
Space requirement (W × D × H): 1220 mm × 1240 mm × 1160 mm
Weight: Approx. 175 kg


Safety information: Complies with IEC60950-1, indoor use, pollution degree 2 *10, at heights up to max. 2000 mОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ДОКУМЕНТИ

14720140.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14720140
Референтен број:
AUC-2401134
Ажурирање:
последен на 26.01.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14720140
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.071 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
Riso GD7330
Класифицирана реклама
Riso IS900C Riso IS900C
more images
Македонија Skopje
52 km
Riso IS900C+SCANER
Riso IS900C
Јавете се
Класифицирана реклама
RISO SCANNER & PARTS RISO SCANNER & PARTS RISO SCANNER & PARTS RISO SCANNER & PARTS RISO SCANNER & PARTS RISO SCANNER & PARTS
more images
Грција ΕΟ3, Εορδαία 502 00, Ελλάδα
117 km
RISO SCANNER & PARTS
Јавете се
Класифицирана реклама
RISO EZ-200E RISO EZ-200E RISO EZ-200E RISO EZ-200E RISO EZ-200E RISO EZ-200E RISO EZ-200E
more images
Грција ΕΟ3, Εορδαία 502 00, Ελλάδα
117 km
RISO EZ-200E
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 330 S HARRISON ALPHA 330 S HARRISON ALPHA 330 S
more images
Швајцарија Niederhelfenschwil
(Локација на дилерот)
1.189 km
HARRISON ALPHA 330 S
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390
more images
Чешка република Tschechien
1.035 km
Harrison M390
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000 Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON Alpha 400 Plus HARRISON Alpha 400 Plus HARRISON Alpha 400 Plus HARRISON Alpha 400 Plus HARRISON Alpha 400 Plus HARRISON Alpha 400 Plus
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
HARRISON Alpha 400 Plus
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON V 350 (170x650 mm) Digitalanz. HARRISON V 350 (170x650 mm) Digitalanz. HARRISON V 350 (170x650 mm) Digitalanz.
more images
Германија Staufenberg
1.426 km
HARRISON V 350 (170x650 mm) Digitalanz.
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 1400XS HARRISON ALPHA 1400XS HARRISON ALPHA 1400XS
more images
Германија Witten
1.547 km
HARRISON ALPHA 1400XS
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison Alpha 1550 XS Harrison Alpha 1550 XS Harrison Alpha 1550 XS Harrison Alpha 1550 XS Harrison Alpha 1550 XS Harrison Alpha 1550 XS Harrison Alpha 1550 XS Harrison Alpha 1550 XS
more images
Обединето Кралство Wishaw
2.436 km
Harrison Alpha 1550 XS
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550 HARRISON alfpha 550
more images
Германија Erwitte
1.508 km
HARRISON alfpha 550
Јавете се
Класифицирана реклама
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
Colchester, Harrison, 600lathes Electronic Mascot, 460x1000mm
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON M 300 HARRISON M 300 HARRISON M 300 HARRISON M 300 HARRISON M 300 HARRISON M 300 HARRISON M 300 HARRISON M 300 HARRISON M 300 HARRISON M 300
more images
Германија Velen
1.601 km
HARRISON M 300
Јавете се
Класифицирана реклама
T.S.Harrison & Sons ALPHA 1350 XS INV 25837 T.S.Harrison & Sons ALPHA 1350 XS INV 25837 T.S.Harrison & Sons ALPHA 1350 XS INV 25837
more images
Чешка република Tryskovická 343/6, 196 00 Praha 9, Tschechien
1.103 km
T.S.Harrison & Sons ALPHA 1350 XS INV 25837
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 1550XC
more images
Германија Witten
1.547 km
HARRISON ALPHA 1550XC
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison Harrison CMZ TBI 520 A Harrison Harrison CMZ TBI 520 A Harrison Harrison CMZ TBI 520 A Harrison Harrison CMZ TBI 520 A Harrison Harrison CMZ TBI 520 A Harrison Harrison CMZ TBI 520 A Harrison Harrison CMZ TBI 520 A Harrison Harrison CMZ TBI 520 A
more images
Германија Hamburg
1.593 km
Harrison Harrison CMZ TBI 520 A
Јавете се
Класифицирана реклама
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1.973 km
Harrison Alpha 1550 XS CNC Lathe
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison M 400 Harrison M 400 Harrison M 400 Harrison M 400 Harrison M 400 Harrison M 400 Harrison M 400 Harrison M 400 Harrison M 400 Harrison M 400 Harrison M 400
more images
Германија Heilsbronn
1.211 km
Harrison M 400
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350 Harrison M350
more images
Холандија Kortenhoef
1.725 km
Harrison M350
Јавете се
Класифицирана реклама
DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter DistriSort Split Tray Sorter
more images
Бразил R. José Luiz Biscuola, 01 - Centro, Águas de Lindóia - SP, 13940-000, Brasilien
10.013 km
DistriSort Split Tray Sorter
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 1550XS
more images
Германија Witten
1.547 km
HARRISON ALPHA 1550XS
Јавете се
Класифицирана реклама
Afriso KP100 0/600 mbar Afriso KP100 0/600 mbar Afriso KP100 0/600 mbar Afriso KP100 0/600 mbar Afriso KP100 0/600 mbar
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Afriso KP100 0/600 mbar
Јавете се
Класифицирана реклама
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1.973 km
Harrison M300
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison Alpha 1330S Harrison Alpha 1330S Harrison Alpha 1330S Harrison Alpha 1330S Harrison Alpha 1330S Harrison Alpha 1330S Harrison Alpha 1330S Harrison Alpha 1330S Harrison Alpha 1330S Harrison Alpha 1330S Harrison Alpha 1330S
more images
Обединето Кралство Burscough
2.259 km
Harrison Alpha 1330S
Јавете се
Класифицирана реклама
Cerisola Savona Cerisola Savona Cerisola Savona Cerisola Savona Cerisola Savona
more images
Словачка Kežmarok
844 km
Cerisola Savona
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison M250 Drehmaschine Harrison M250 Drehmaschine Harrison M250 Drehmaschine Harrison M250 Drehmaschine
more images
Германија Weiterstadt
1.372 km
Harrison M250 Drehmaschine
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400 Harrison Alpha 400
more images
Обединето Кралство Albion Works, Savile St, Sheffield S4 7UD, UK
2.166 km
Harrison Alpha 400
Јавете се
Класифицирана реклама
Afriso KP100 0/100 mbar Afriso KP100 0/100 mbar Afriso KP100 0/100 mbar Afriso KP100 0/100 mbar Afriso KP100 0/100 mbar
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Afriso KP100 0/100 mbar
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON M 350 HARRISON M 350 HARRISON M 350 HARRISON M 350 HARRISON M 350 HARRISON M 350 HARRISON M 350 HARRISON M 350
more images
Швајцарија Jonschwil
1.195 km
HARRISON M 350
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250 Harrison M250
more images
Полска Radom
1.089 km
Harrison M250
Јавете се
Класифицирана реклама
Cerisola V3B Cerisola V3B Cerisola V3B Cerisola V3B Cerisola V3B Cerisola V3B
more images
Словачка Kežmarok
844 km
Cerisola V3B
Јавете се
Класифицирана реклама
HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165 HARISON 165
more images
Швајцарија Root
1.225 km
HARISON 165
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON Alpha 460 plus (230 x 1500 mm) Fanuc HARRISON Alpha 460 plus (230 x 1500 mm) Fanuc HARRISON Alpha 460 plus (230 x 1500 mm) Fanuc HARRISON Alpha 460 plus (230 x 1500 mm) Fanuc
more images
Германија Staufenberg
1.426 km
HARRISON Alpha 460 plus (230 x 1500 mm) Fanuc
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT HARRISON Alpha 1400 XT
more images
Германија Wiesbaden
1.407 km
HARRISON Alpha 1400 XT
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Harrison alpha 550
Класифицирана реклама
Harrison Alpha 460 Plus Harrison Alpha 460 Plus Harrison Alpha 460 Plus Harrison Alpha 460 Plus
more images
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1.973 km
Harrison Alpha 460 Plus
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390 Harrison M390
more images
Обединето Кралство Holton Heath
2.084 km
Harrison M390
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1.225 km
Coolchester Harrison ALPHA 1400 U
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS HARRISON ALPHA 2800XS
more images
Германија Hattingen
1.554 km
HARRISON ALPHA 2800XS
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester-Harrison Alpha 1400XS
more images
Австрија Pressbaum
856 km
Colchester-Harrison Alpha 1400XS
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T Harrison Alpha 400 T
more images
Холандија Soerendonk
1.638 km
Harrison Alpha 400 T
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison M300 Centre Lathe Harrison M300 Centre Lathe Harrison M300 Centre Lathe Harrison M300 Centre Lathe
more images
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1.973 km
Harrison M300 Centre Lathe
Јавете се
Класифицирана реклама
Harrison L 12 Harrison L 12 Harrison L 12 Harrison L 12 Harrison L 12 Harrison L 12 Harrison L 12 Harrison L 12 Harrison L 12 Harrison L 12 Harrison L 12 Harrison L 12 Harrison L 12
more images
Германија Iserlohn
1.529 km
Harrison L 12
Јавете се
Класифицирана реклама
Other CONTAINER SCARRABILE 6,20 PER POLVERI SOTTILI
more images
Италија San Pietro in Gu' (PD)
(Локација на дилерот)
924 km
Other CONTAINER SCARRABILE 6,20 PER POLVERI SOTTILI
Јавете се
Класифицирана реклама
Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl
more images
Холандија Vuren
(Локација на дилерот)
1.699 km
Other SCHRADER CHEMIE 29700 ltr iso,at,fl
Јавете се
Класифицирана реклама
Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert
more images
Германија Jestetten
(Локација на дилерот)
1.238 km
Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert
Јавете се
Класифицирана реклама
Other CONTAINER SCARRABILE 7,20 PER POLVERI SOTTILI
more images
Италија San Pietro in Gu' (PD)
(Локација на дилерот)
924 km
Other CONTAINER SCARRABILE 7,20 PER POLVERI SOTTILI
Јавете се
Класифицирана реклама
Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³ Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³
more images
Германија Jestetten
(Локација на дилерот)
1.238 km
Langendorf SK20 Rückwärtskipper isoliert 24.3m³
Јавете се
Класифицирана реклама
Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert
more images
Германија Jestetten
(Локација на дилерот)
1.238 km
Langendorf SK 20 Sattelkipper isoliert
Јавете се