Embossing and engraving machine Signature Engraving Systems 4088

7.800 EUR
Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
2013
Година на производство
Користени
Вид на понуда
D - Baden-Württemberg
локација

машина за

тип на машина
Embossing and engraving machine
Производител
Signature Engraving Systems
модел
4088
Сериски број
12101007
Година на производство
2013
состојба
добра состојба (се користи)

Цената и локацијата

цена
7.800 EUR Фиксна цена
ДДВ
ексклузивни
локација
D - Baden-Württemberg
повик

Преглед на

оглас проект
A3331175
последен пат ажурирани
на 14.05.2018
Гледано
29691 импресии

ОПИС

Embossing and engraving machine type 4088
incl. heating element and embossing tool for stamping
including various bits for engraving
X - y axis movement: 30,48 x 33,02 cm
Z axis movement: 2.54 cm
incl. driver and control software for Windows computers

Jck9euph
Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.


ДОКУМЕНТИ

PDF документ

Продавачот

Herzer Interflex GmbH

Лице за контакт:Herr Jürgen Herzer

Hildebrandstr. 20-22

76227 Karlsruhe, Deutschland

регистриран од: 2014

3 реклами на интернет

Komplettanbieter für die Industriebuchbinderei und das Handwerk.

ИСПРАТИ Испраќам барање

 • deatchusgbfrbeesmxitplrubynluaeetrcanzieczdkfisenomtluligrltlvkzisptbrvearhuskromdsirsmealhrbgmkbailegininidkrjpthmyvncntwirbdafpkiq
 • Вашето барање ќе биде доставен до сите дилери во оваа категорија. Напомена: Ова многу да резултира во многу голем број на понуди!

  ТЕЛЕФОН & фАКС

  телефон: 0721 941770
  факс: 0721 9417722
  Прикажи телефонски број
  телефон:
  0721 941770
  Лице за контакт:
  Г-дин Jürgen Herzer
  машина за проект:
  A3331175 во Machineseeker
  Додај за да се види листа промена Избриши Препорачај на пријател да го давате на
  Пробајте на стан Machineseeker сега!
  Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
  Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
  Да Не
  ×
  Разговор за пребарување на машини
  име Е-пошта Вашата порака до дилерот
  Стартувај разговор со дилерот
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт пишува
  ИСПРАТИ ПОРАКА
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт се чини дека е неактивен
  Прозорецот за разговор е близу