Laser marking Sys-Komp Faserlaser IPG

2017
Година на производство
нова машина
Вид на понуда
D - Bayern
локација

машина за

тип на машина
Laser marking
Производител
Sys-Komp
модел
Faserlaser IPG
Сериски број
FL20
Година на производство
2017
состојба
ново
new

Цената и локацијата

локација
D - Bayern
повик барање цена

Преглед на

оглас проект
A3392647
последен пат ажурирани
на 30.01.2018
Гледано
23383 импресии
Прашањата

ОПИС

Fiber laser system for integration into a production line, or as laser class IV system
Gladly we offer with a complete laser safety cabin.

IPG fibre laser laser type 20 Watts or 20 Watt pulsed MOPA JBT
Inkl.Software weldMARK
PC. Mouse keyboard...
Caption box 170 mm x 170 mm
Red-light laser
82mpwkiqh

Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.


Продавачот

Sys-Komp

Лице за контакт:Herr Horst Kopp

Heuchling 31

91224 Pommelsbrunn, Deutschland

регистриран од: 2016

6 реклами на интернет

SYS-KOMP Herstellung und Vertrieb von Lasersystemen. Handarbeitsplätze, Integrationen, Maschinenbau

ИСПРАТИ Испраќам барање

 • deatchusgbfrbeesmxitplrubynluaeetrcanzieczdkfisenomtluligrltlvkzisptbrvearhuskromdsirsmealhrbgmkbailegininidkrjpthmyvncntwirbdafpkiq
 • Вашето барање ќе биде доставен до сите дилери во оваа категорија. Напомена: Ова многу да резултира во многу голем број на понуди!

  ТЕЛЕФОН & фАКС

  телефон: 09154 915081
  факс:
  Прикажи телефонски број
  телефон:
  09154 915081
  Лице за контакт:
  Г-дин Horst Kopp
  машина за проект:
  A3392647 во Machineseeker
  Додај за да се види листа промена Избриши Препорачај на пријател да го давате на
  Пробајте на стан Machineseeker сега!
  Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
  Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
  Да Не
  ×
  Разговор за пребарување на машини
  име Е-пошта Вашата порака до дилерот
  Стартувај разговор со дилерот
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт пишува
  ИСПРАТИ ПОРАКА
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт се чини дека е неактивен
  Прозорецот за разговор е близу