Vertical machining center
Samsung SMEC LCV 380 S

цена
аукција
Година на градба
2015
држава
Изложбена машина (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Vertical machining center
Производителот:
Samsung
модел:
SMEC LCV 380 S
Број на машина:
15L390029
Година на градба:
2015
држава:
како нов (изложбена машина)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
989 Х

ИСПОРАКА

Локација:
Bayern, Германија Германија – Растојание: околу 1.020 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS


X-path: 520 mm
Y-path: 380 mm
Z-path: 350 mm
Spindle speed: max. 12,000 rpm
Control name: FANUC OI-MF


Table load: max. 300 kg
Clamping surface: 600 x 570 mm
Rapid traverse: 36 / 36 / 30 m/min
Feed rate: 1 - 20,000 mm/min
Drive power: 7.5 / 5.5 kW


Number of tool magazine positions: 20
Tool holder: BT30
Tool change time: 0.85 sec
Chip to chip: 2.2 secMACHINE DETAILS


Internal cooling: 20 bar
Machine weight: 4000 kg
Dimensions L x W x H: 2800 x 2500 x 2500 mm
Operating hours: 989 hОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14105671
Референтен број:
AUC-2311100
Ажурирање:
последен на 11.12.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14105671
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.024 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Samsung LCV 30 XLB Samsung LCV 30 XLB Samsung LCV 30 XLB Samsung LCV 30 XLB Samsung LCV 30 XLB Samsung LCV 30 XLB
more images
Обединето Кралство 1 Dunrobin Rd, Airdrie ML6 8LP, UK
2.440 km
Samsung LCV 30 XLB
Јавете се
Класифицирана реклама
Sinmag SM 380 S Sinmag SM 380 S Sinmag SM 380 S Sinmag SM 380 S Sinmag SM 380 S Sinmag SM 380 S Sinmag SM 380 S
more images
Германија Babenhausen
1.356 km
Sinmag SM 380 S
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Gütersloh
1.529 km
Rinaldi Copia 380 S
Јавете се
Класифицирана реклама
Sinmag SM 380 S Sinmag SM 380 S Sinmag SM 380 S Sinmag SM 380 S Sinmag SM 380 S
more images
Германија Bergkamen
1.545 km
Sinmag SM 380 S
Јавете се
Класифицирана реклама
HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E
more images
Словачка Bratislava
823 km
HOMAG EDGETEQ S-380 – Modell 660 E
Јавете се
Класифицирана реклама
HOMAG EDGETEQ S 380 PROFILINE PUR/EVA HOMAG EDGETEQ S 380 PROFILINE PUR/EVA HOMAG EDGETEQ S 380 PROFILINE PUR/EVA HOMAG EDGETEQ S 380 PROFILINE PUR/EVA HOMAG EDGETEQ S 380 PROFILINE PUR/EVA HOMAG EDGETEQ S 380 PROFILINE PUR/EVA HOMAG EDGETEQ S 380 PROFILINE PUR/EVA HOMAG EDGETEQ S 380 PROFILINE PUR/EVA HOMAG EDGETEQ S 380 PROFILINE PUR/EVA
more images
Словачка Rajecké Teplice
870 km
HOMAG EDGETEQ S 380 PROFILINE PUR/EVA
Јавете се
Класифицирана реклама
HOMAG EDGETEQ S 380/390 HOMAG EDGETEQ S 380/390 HOMAG EDGETEQ S 380/390 HOMAG EDGETEQ S 380/390 HOMAG EDGETEQ S 380/390 HOMAG EDGETEQ S 380/390 HOMAG EDGETEQ S 380/390 HOMAG EDGETEQ S 380/390 HOMAG EDGETEQ S 380/390 HOMAG EDGETEQ S 380/390 HOMAG EDGETEQ S 380/390
more images
Словачка Rajecké Teplice
870 km
HOMAG EDGETEQ S 380/390
Јавете се
Класифицирана реклама
Ceetec A/S Ceetec IP380 Touch Ceetec A/S Ceetec IP380 Touch Ceetec A/S Ceetec IP380 Touch Ceetec A/S Ceetec IP380 Touch Ceetec A/S Ceetec IP380 Touch Ceetec A/S Ceetec IP380 Touch Ceetec A/S Ceetec IP380 Touch
more images
Данска Middelfart
1.775 km
Ceetec A/S Ceetec IP380 Touch
Јавете се
Класифицирана реклама
Leomotor A/S KC 218B159 - LM 2000 - 12630 Leomotor A/S KC 218B159 - LM 2000 - 12630 Leomotor A/S KC 218B159 - LM 2000 - 12630 Leomotor A/S KC 218B159 - LM 2000 - 12630
more images
Германија Leipzig
(Локација на дилерот)
1.302 km
Leomotor A/S KC 218B159 - LM 2000 - 12630
Јавете се
Класифицирана реклама
S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik ASM-200-D S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik ASM-200-D S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik ASM-200-D S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik ASM-200-D S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik ASM-200-D S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik ASM-200-D S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik ASM-200-D S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik ASM-200-D S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik ASM-200-D
more images
Германија Grünkraut
1.174 km
S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik ASM-200-D
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC MCV 5500 - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2500 INV 26583 SMEC SL 2500 INV 26583 SMEC SL 2500 INV 26583 SMEC SL 2500 INV 26583 SMEC SL 2500 INV 26583 SMEC SL 2500 INV 26583
more images
Чешка република Tryskovická 343/6, 196 00 Praha 9, Tschechien
1.103 km
SMEC SL 2500 INV 26583
Јавете се
Класифицирана реклама
Samsung Smart Signage QM98F 98 Zoll 4K UHD Display 248cm Diagonale Samsung Smart Signage QM98F 98 Zoll 4K UHD Display 248cm Diagonale Samsung Smart Signage QM98F 98 Zoll 4K UHD Display 248cm Diagonale Samsung Smart Signage QM98F 98 Zoll 4K UHD Display 248cm Diagonale Samsung Smart Signage QM98F 98 Zoll 4K UHD Display 248cm Diagonale Samsung Smart Signage QM98F 98 Zoll 4K UHD Display 248cm Diagonale
more images
Германија Langenfeld (Rheinland)
1.547 km
Samsung Smart Signage QM98F 98 Zoll 4K UHD Display 248cm Diagonale
Јавете се
Класифицирана реклама
P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000 P+S Mako Rianta 84-CSs/2000
more images
Германија Bielefeld
1.525 km
P+S Mako Rianta 84-CSs/2000
Јавете се
Класифицирана реклама
3 S MODULTEC NG3622XL/CP 3 S MODULTEC NG3622XL/CP 3 S MODULTEC NG3622XL/CP
more images
Германија Bochum
1.557 km
3 S MODULTEC NG3622XL/CP
Јавете се
Класифицирана реклама
S&F GmbH MFB-500/5 S&F GmbH MFB-500/5 S&F GmbH MFB-500/5 S&F GmbH MFB-500/5 S&F GmbH MFB-500/5 S&F GmbH MFB-500/5 S&F GmbH MFB-500/5 S&F GmbH MFB-500/5
more images
Германија Grünkraut
1.174 km
S&F GmbH MFB-500/5
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC MCV 4600 - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
S&S RP 2000 S&S RP 2000 S&S RP 2000 S&S RP 2000 S&S RP 2000 S&S RP 2000 S&S RP 2000 S&S RP 2000 S&S RP 2000
more images
Германија Deutschland
1.369 km
S&S RP 2000
Јавете се
Класифицирана реклама
Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S Hyfra Alpha 13 E-S
more images
Унгарија Tata
724 km
Hyfra Alpha 13 E-S
Јавете се
Класифицирана реклама
B+S Schachtringfertiger B+S Schachtringfertiger
more images
Германија Unterschleißheim
1.091 km
B+S Schachtringfertiger
Јавете се
Класифицирана реклама
PLAATSCHAAR P & S PLAATSCHAAR P & S PLAATSCHAAR P & S PLAATSCHAAR P & S PLAATSCHAAR P & S PLAATSCHAAR P & S
more images
Белгија Lochristi
1.725 km
PLAATSCHAAR P & S
Јавете се
Класифицирана реклама
S&F GmbH MFB-500/6 S&F GmbH MFB-500/6 S&F GmbH MFB-500/6 S&F GmbH MFB-500/6 S&F GmbH MFB-500/6 S&F GmbH MFB-500/6 S&F GmbH MFB-500/6
more images
Германија Grünkraut
1.174 km
S&F GmbH MFB-500/6
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC NS 2000 BM - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC NS 2000 BM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC PL 2000Y SMEC PL 2000Y SMEC PL 2000Y SMEC PL 2000Y SMEC PL 2000Y SMEC PL 2000Y
more images
Италија Italy
763 km
SMEC PL 2000Y
Јавете се
Купи го сега
SMEC SL 2000 M
Класифицирана реклама
Samsung PL-35A/1500 Samsung PL-35A/1500 Samsung PL-35A/1500 Samsung PL-35A/1500 Samsung PL-35A/1500 Samsung PL-35A/1500 Samsung PL-35A/1500 Samsung PL-35A/1500 Samsung PL-35A/1500 Samsung PL-35A/1500 Samsung PL-35A/1500 Samsung PL-35A/1500
more images
Обединето Кралство Wishaw
2.436 km
Samsung PL-35A/1500
Јавете се
Класифицирана реклама
SPV = S-P-V AH7-31,2 SPV = S-P-V AH7-31,2 SPV = S-P-V AH7-31,2 SPV = S-P-V AH7-31,2 SPV = S-P-V AH7-31,2 SPV = S-P-V AH7-31,2
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
SPV = S-P-V AH7-31,2
Јавете се
Класифицирана реклама
S&F GmbH MFB-500/10 S&F GmbH MFB-500/10 S&F GmbH MFB-500/10 S&F GmbH MFB-500/10 S&F GmbH MFB-500/10 S&F GmbH MFB-500/10 S&F GmbH MFB-500/10 S&F GmbH MFB-500/10 S&F GmbH MFB-500/10
more images
Германија Grünkraut
1.174 km
S&F GmbH MFB-500/10
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2500 ASY - FANUC
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL2000 SMEC SL2000 SMEC SL2000 SMEC SL2000
more images
Германија Germany
1.369 km
SMEC SL2000
Јавете се
Класифицирана реклама
S+S RP 3000 S+S RP 3000 S+S RP 3000 S+S RP 3000 S+S RP 3000 S+S RP 3000
more images
Германија Nattheim
(Локација на дилерот)
1.198 km
S+S RP 3000
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oberkochen
1.211 km
S&S Bavaria 2000 L - Video
Јавете се
Класифицирана реклама
S&F GmbH S&F GmbH
more images
Германија Grünkraut
1.174 km
S&F GmbH
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2000 AM - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2000 AM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik
more images
Германија Grünkraut
1.174 km
S&F GmbH - Siebmaschinen u Fördertechnik
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC NS 2000 AM - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC NS 2000 AM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
S&F GmbH S&F GmbH S&F GmbH S&F GmbH S&F GmbH
more images
Германија Grünkraut
1.174 km
S&F GmbH
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2000 BSY - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2000 BSY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
S&F GmbH S&F GmbH S&F GmbH S&F GmbH S&F GmbH S&F GmbH
more images
Германија Grünkraut
1.174 km
S&F GmbH
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2000 BM - SIEMENS SMEC SL 2000 BM - SIEMENS SMEC SL 2000 BM - SIEMENS SMEC SL 2000 BM - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2000 BM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2500 BSY - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2500 BSY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC NS 2100 BSY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC NS 2100 ASY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2000 ASY - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2000 ASY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2500 BY - FANUC
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2500 AM - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2500 AM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 3000 BLM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 3500 BXY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC PCV 430
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC NS 2000 AM + Cubebox RT 12 kg SMEC NS 2000 AM + Cubebox RT 12 kg SMEC NS 2000 AM + Cubebox RT 12 kg SMEC NS 2000 AM + Cubebox RT 12 kg SMEC NS 2000 AM + Cubebox RT 12 kg SMEC NS 2000 AM + Cubebox RT 12 kg
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC NS 2000 AM + Cubebox RT 12 kg
Јавете се