Multispindle
Schütte SF81 cnc

цена
аукција
Година на градба
1988
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Multispindle
Производителот:
Schütte
модел:
SF81 cnc
Година на градба:
1988
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Nitriansky kraj, Словачка Словачка – Растојание: околу 774 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS


Diameter range: max. 81 mm
Number of main spindles: 6


EQUIPMENT • Gripper for rear machining in position 6 (gripper optional)

 • Coolant pump

 • Machine in 2018 in the current configuration

 • CNC cross slide position 4-5Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14734348
Референтен број:
AUC-2401164
Ажурирање:
последен на 30.01.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14734348
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Словачка Словачка
Растојание: околу 774 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Schütte SF81 cnc Schütte SF81 cnc Schütte SF81 cnc Schütte SF81 cnc Schütte SF81 cnc
more images
Словачка Slovenská 1136/54, 942 01 Šurany, Slovensko
774 km
Schütte SF81 cnc
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHÜTTE BU 400 CNC 4 SCHÜTTE BU 400 CNC 4 SCHÜTTE BU 400 CNC 4 SCHÜTTE BU 400 CNC 4 SCHÜTTE BU 400 CNC 4 SCHÜTTE BU 400 CNC 4
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
SCHÜTTE BU 400 CNC 4
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHÜTTE WU 750 CNC N6 SCHÜTTE WU 750 CNC N6 SCHÜTTE WU 750 CNC N6
more images
Германија Metzingen
1.244 km
SCHÜTTE WU 750 CNC N6
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHUETTE SF 81 SCHUETTE SF 81
more images
Германија Lüdenscheid
1.515 km
SCHUETTE SF 81
Јавете се
Класифицирана реклама
Schuette SF81 Schuette SF81 Schuette SF81 Schuette SF81 Schuette SF81 Schuette SF81 Schuette SF81
more images
Германија Meinerzhagen
1.500 km
Schuette SF81
Јавете се
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Schütte WU 305 Trend
Класифицирана реклама
SCHUETTE SF 63 SCHUETTE SF 63 SCHUETTE SF 63 SCHUETTE SF 63 SCHUETTE SF 63 SCHUETTE SF 63 SCHUETTE SF 63 SCHUETTE SF 63 SCHUETTE SF 63
more images
Германија Lüdenscheid
1.515 km
SCHUETTE SF 63
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHÜTTE 305 Trend SCHÜTTE 305 Trend SCHÜTTE 305 Trend SCHÜTTE 305 Trend SCHÜTTE 305 Trend
more images
Германија Deutschland
1.369 km
SCHÜTTE 305 Trend
Јавете се
Класифицирана реклама
BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER
more images
Турција Yenidoğan, Abdi İpekçi Cd. No:163 D:12, 34040 Bayrampaşa/İstanbul, Türkiye
602 km
BROTHER TC-32B QT CNC TAPPING CENTER
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT SCHUTTE SF26 DNT
more images
Франција Bonneville
1.323 km
SCHUTTE SF26 DNT
Јавете се
Класифицирана реклама
Truepro CNC Machine CO. LTD CLJG2S-CNC 500*6000 Truepro CNC Machine CO. LTD CLJG2S-CNC 500*6000 Truepro CNC Machine CO. LTD CLJG2S-CNC 500*6000 Truepro CNC Machine CO. LTD CLJG2S-CNC 500*6000 Truepro CNC Machine CO. LTD CLJG2S-CNC 500*6000 Truepro CNC Machine CO. LTD CLJG2S-CNC 500*6000 Truepro CNC Machine CO. LTD CLJG2S-CNC 500*6000
more images
Германија Hilden
1.552 km
Truepro CNC Machine CO. LTD CLJG2S-CNC 500*6000
Јавете се
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Schütte WU 205
Класифицирана реклама
SCHUETTE SF 63 SCHUETTE SF 63
more images
Германија Lüdenscheid
1.515 km
SCHUETTE SF 63
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Zaleszany
1.007 km
Polska Grupa CNC 3060ATC 5X
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHÜTTE SF 51 DNT SCHÜTTE SF 51 DNT SCHÜTTE SF 51 DNT SCHÜTTE SF 51 DNT SCHÜTTE SF 51 DNT
more images
Германија Hattingen
1.554 km
SCHÜTTE SF 51 DNT
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Meinerzhagen
1.500 km
Schuette SG 18 -6 Zangenspannung Futter
Јавете се
Класифицирана реклама
BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800 BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800 BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800 BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800 BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800 BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800 BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800 BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800 BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800 BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800 BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800 BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800
more images
Израел בת חפר
1.565 km
BINNS&BERRY 800X3000 CNC Trident 800
Јавете се
Класифицирана реклама
Holzfräse CNC Speed 3021 Holzfräse CNC Speed 3021 Holzfräse CNC Speed 3021
more images
Швајцарија Feusisberg
1.204 km
Holzfräse CNC Speed 3021
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHUETTE SF 42 SCHUETTE SF 42 SCHUETTE SF 42
more images
Германија Lüdenscheid
1.515 km
SCHUETTE SF 42
Јавете се
Класифицирана реклама
Polska Grupa CNC 2030 ATC 4 osie Polska Grupa CNC 2030 ATC 4 osie Polska Grupa CNC 2030 ATC 4 osie Polska Grupa CNC 2030 ATC 4 osie Polska Grupa CNC 2030 ATC 4 osie Polska Grupa CNC 2030 ATC 4 osie
more images
Полска Zaleszany
1.007 km
Polska Grupa CNC 2030 ATC 4 osie
Јавете се
Класифицирана реклама
STYLE CNC BT1500 E STYLE CNC BT1500 E STYLE CNC BT1500 E STYLE CNC BT1500 E STYLE CNC BT1500 E STYLE CNC BT1500 E STYLE CNC BT1500 E STYLE CNC BT1500 E
more images
Холандија Weesp
1.734 km
STYLE CNC BT1500 E
Јавете се
Класифицирана реклама
Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT
more images
Германија Meinerzhagen
1.500 km
Schütte SF32-6 DNT
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHUETTE
more images
Германија Rösrath
1.520 km
SCHUETTE
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHUETTE SF 36 SCHUETTE SF 36 SCHUETTE SF 36
more images
Германија Lüdenscheid
1.515 km
SCHUETTE SF 36
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC CNC A02B-0303-C129 FANUC CNC A02B-0303-C129 FANUC CNC A02B-0303-C129
more images
Германија Zerbst/Anhalt
1.364 km
FANUC CNC A02B-0303-C129
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHÜTTE WU305 SCHÜTTE WU305 SCHÜTTE WU305 SCHÜTTE WU305
more images
Швајцарија Niederhelfenschwil
(Локација на дилерот)
1.189 km
SCHÜTTE WU305
Јавете се
Класифицирана реклама
Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT Schütte SF32-6 DNT
more images
Германија Meinerzhagen
1.500 km
Schütte SF32-6 DNT
Јавете се
Класифицирана реклама
MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC
more images
Швајцарија Boswil
1.239 km
MAS Reiden Masturn 32 CNC MT 32 CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHUETTE
more images
Германија Rösrath
1.520 km
SCHUETTE
Јавете се
Класифицирана реклама
Schütte AC10-36 Schütte AC10-36 Schütte AC10-36 Schütte AC10-36 Schütte AC10-36 Schütte AC10-36 Schütte AC10-36 Schütte AC10-36 Schütte AC10-36 Schütte AC10-36 Schütte AC10-36
more images
Германија Stuttgart
1.265 km
Schütte AC10-36
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC CNC STIB09N0H02 FANUC CNC STIB09N0H02
more images
Германија Zerbst/Anhalt
1.364 km
FANUC CNC STIB09N0H02
Јавете се
Класифицирана реклама
Schütte SF26S DNT Schütte SF26S DNT Schütte SF26S DNT Schütte SF26S DNT Schütte SF26S DNT
more images
Италија Via dell'Artigianato, 12, 25030 Berlingo BS, Italia
1.039 km
Schütte SF26S DNT
Schütte SF26S DNT
Јавете се
Класифицирана реклама
Schuette SF 50/51 -6 Schuette SF 50/51 -6 Schuette SF 50/51 -6
more images
Германија Meinerzhagen
1.500 km
Schuette SF 50/51 -6
Јавете се
Класифицирана реклама
AWEA - CNC LP 3016 YF AWEA - CNC LP 3016 YF AWEA - CNC LP 3016 YF AWEA - CNC LP 3016 YF AWEA - CNC LP 3016 YF AWEA - CNC LP 3016 YF AWEA - CNC LP 3016 YF AWEA - CNC LP 3016 YF
more images
Португалија Portugal
2.536 km
AWEA - CNC LP 3016 YF
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHUETTE AF32 Dnt SCHUETTE AF32 Dnt SCHUETTE AF32 Dnt SCHUETTE AF32 Dnt SCHUETTE AF32 Dnt
more images
Германија Rösrath / Köln
(Локација на дилерот)
1.519 km
SCHUETTE AF32 Dnt
Јавете се
Класифицирана реклама
Polska Grupa CNC PC1530 Polska Grupa CNC PC1530 Polska Grupa CNC PC1530 Polska Grupa CNC PC1530 Polska Grupa CNC PC1530 Polska Grupa CNC PC1530
more images
Полска Zaleszany
1.007 km
Polska Grupa CNC PC1530
Јавете се
Класифицирана реклама
Schütte SG 18 Schütte SG 18 Schütte SG 18 Schütte SG 18 Schütte SG 18 Schütte SG 18 Schütte SG 18 Schütte SG 18 Schütte SG 18 Schütte SG 18 Schütte SG 18 Schütte SG 18 Schütte SG 18
more images
Италија Calusco d'Adda
1.086 km
Schütte SG 18
Јавете се
Класифицирана реклама
Schütte SG18 Schütte SG18 Schütte SG18 Schütte SG18 Schütte SG18
more images
Италија Via dell'Artigianato, 12, 25030 Berlingo BS, Italia
1.039 km
Schütte SG18
Schütte SG18
Јавете се
Класифицирана реклама
Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991 Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991
more images
Германија Plettenberg
1.505 km
Schütte SF 32-6 DNT Bj. 1991
Јавете се
Класифицирана реклама
AWEA - CNC SP 3016 AWEA - CNC SP 3016 AWEA - CNC SP 3016 AWEA - CNC SP 3016 AWEA - CNC SP 3016 AWEA - CNC SP 3016
more images
Португалија Portugal
2.536 km
AWEA - CNC SP 3016
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Rösrath / Köln
(Локација на дилерот)
1.519 km
SCHUETTE SC9-32
Јавете се
Класифицирана реклама
Schütte AG20 Schütte AG20 Schütte AG20 Schütte AG20
more images
Италија Via dell'Artigianato, 12, 25030 Berlingo BS, Italia
1.039 km
Schütte AG20
Schütte AG20
Јавете се
Класифицирана реклама
Schütte SF 40/42 Schütte SF 40/42 Schütte SF 40/42 Schütte SF 40/42 Schütte SF 40/42 Schütte SF 40/42 Schütte SF 40/42 Schütte SF 40/42 Schütte SF 40/42 Schütte SF 40/42 Schütte SF 40/42
more images
Германија Meinerzhagen
1.500 km
Schütte SF 40/42
Јавете се
Класифицирана реклама
Schütte SF 32 Schütte SF 32
more images
Германија Plettenberg
1.505 km
Schütte SF 32
Јавете се
Класифицирана реклама
Schuette SF 13 Schuette SF 13 Schuette SF 13 Schuette SF 13
more images
Германија Meinerzhagen
1.500 km
Schuette SF 13
Јавете се
Класифицирана реклама
Schuette SF 26 Schuette SF 26 Schuette SF 26 Schuette SF 26
more images
Германија Meinerzhagen
1.500 km
Schuette SF 26
Јавете се
Класифицирана реклама
Schuette SF 20 Schuette SF 20
more images
Германија Meinerzhagen
1.500 km
Schuette SF 20
Јавете се
Класифицирана реклама
Schuette SF 13 Schuette SF 13 Schuette SF 13 Schuette SF 13
more images
Германија Meinerzhagen
1.500 km
Schuette SF 13
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Meinerzhagen
1.500 km
Schuette SF 13-DNT
Јавете се