CNC turn-mill center
SMEC SL 2000 M

цена
аукција
Година на градба
2017
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
CNC turn-mill center
Производителот:
SMEC
модел:
SL 2000 M
Број на машина:
17K4N005C
Година на градба:
2017
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
849 Х

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.558 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.500,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS


Turning diameter over bed: 570 mm
Max. turning diameter: 372 mm
Max. Turning length: 520 mm


Chuck: 152 mm (203 mm)
Spindle speed: 6000 (45000) rpm
Bore diameter: 60 mm (68 mm)


Travel (x/z): 215 mm / 562 mm


MACHINE DETAILS


Year of construction: 2017
Weight: 4000 kg
Operating hours: 849 h (as of November/December)


EQUIPMENT • Control: Siemens Sinumerik 820 D incl. Operate

 • 3 jaw power chuck

 • 12-fold tool changer with driven tools

 • Automatic tool measurement

 • parts catcher

 • programmable tailstock

 • oil skimmer

 • work area lighting

 • 2x WTO drilling and milling device, straight BMT 55

 • 2x WTO drilling and milling device, angled BMT 55

 • 1x facing holder 25x25 mm

 • 3x facing and longitudinal turning holder

 • 4x universal combination holder

 • Chip conveyor

The machine was professionally dismantled and stored by the previous operator. The machine can be viewed by appointment. The machine is no longer under power.Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14754583
Референтен број:
AUC-2401145
Ажурирање:
последен на 01.02.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14754583
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.275 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
SMEC SL 2000 M
Класифицирана реклама
SMEC SL 2000 AM - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2000 AM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2000 BSY - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2000 BSY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2000 BM - SIEMENS SMEC SL 2000 BM - SIEMENS SMEC SL 2000 BM - SIEMENS SMEC SL 2000 BM - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2000 BM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2000 ASY - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2000 ASY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC (Samsung Machine Tools Company) NS 2000 AM SMEC (Samsung Machine Tools Company) NS 2000 AM
more images
Германија Deutschland
1.369 km
SMEC (Samsung Machine Tools Company) NS 2000 AM
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2500 INV 26583 SMEC SL 2500 INV 26583 SMEC SL 2500 INV 26583 SMEC SL 2500 INV 26583 SMEC SL 2500 INV 26583 SMEC SL 2500 INV 26583
more images
Чешка република Tryskovická 343/6, 196 00 Praha 9, Tschechien
1.103 km
SMEC SL 2500 INV 26583
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC NS 2000 BM - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC NS 2000 BM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC (Samsung Machine Tools Company) NS 2000 BM SMEC (Samsung Machine Tools Company) NS 2000 BM
more images
Германија Deutschland
1.369 km
SMEC (Samsung Machine Tools Company) NS 2000 BM
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2500 ASY - FANUC
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC NS 2000 AM - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC NS 2000 AM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2500 BSY - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2500 BSY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC SMEC SL 2500 BY - FANUC
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2500 BY - FANUC
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 2500 AM - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 2500 AM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 3500 BLY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 3000 BLM - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 3500 BXY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL 4500 AXY - SIEMENS SMEC SL 4500 AXY - SIEMENS SMEC SL 4500 AXY - SIEMENS SMEC SL 4500 AXY - SIEMENS SMEC SL 4500 AXY - SIEMENS SMEC SL 4500 AXY - SIEMENS SMEC SL 4500 AXY - SIEMENS SMEC SL 4500 AXY - SIEMENS SMEC SL 4500 AXY - SIEMENS
more images
Германија Neunburg vorm Wald
1.126 km
SMEC SL 4500 AXY - SIEMENS
Јавете се
Класифицирана реклама
Certex CA7118 Certex CA7118 Certex CA7118 Certex CA7118 Certex CA7118 Certex CA7118 Certex CA7118 Certex CA7118 Certex CA7118 Certex CA7118 Certex CA7118 Certex CA7118 Certex CA7118
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Certex CA7118
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC SL2000 SMEC SL2000 SMEC SL2000 SMEC SL2000
more images
Германија Germany
1.369 km
SMEC SL2000
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1.581 km
SMEC SL2000ASY
Јавете се
Класифицирана реклама
ARKU AH 2000/M ARKU AH 2000/M ARKU AH 2000/M
more images
Германија Eislingen/Fils
1.229 km
ARKU AH 2000/M
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Salach
1.226 km
ARKU RM 5050.4/9 / AH 2000/2/M
Јавете се
Класифицирана реклама
Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M
more images
Германија Babenhausen
1.356 km
Rego SM 2000 M
Јавете се
Класифицирана реклама
PARPAS SL 90-2000 PARPAS SL 90-2000 PARPAS SL 90-2000 PARPAS SL 90-2000 PARPAS SL 90-2000
more images
Германија Karlsbad
1.312 km
PARPAS SL 90-2000
Јавете се
Класифицирана реклама
SICK M20S-04130A122 + M20E-04130A122 SICK M20S-04130A122 + M20E-04130A122 SICK M20S-04130A122 + M20E-04130A122 SICK M20S-04130A122 + M20E-04130A122 SICK M20S-04130A122 + M20E-04130A122 SICK M20S-04130A122 + M20E-04130A122
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
SICK M20S-04130A122 + M20E-04130A122
Јавете се
Класифицирана реклама
Splek SL III M - 900 Splek SL III M - 900 Splek SL III M - 900 Splek SL III M - 900
more images
Германија Lauda-Königshofen
1.286 km
Splek SL III M - 900
Јавете се
Класифицирана реклама
 Młyn hydrauliczny wolnoobrotowy ECO/M 2000 Młyn hydrauliczny wolnoobrotowy ECO/M 2000 Młyn hydrauliczny wolnoobrotowy ECO/M 2000 Młyn hydrauliczny wolnoobrotowy ECO/M 2000 Młyn hydrauliczny wolnoobrotowy ECO/M 2000 Młyn hydrauliczny wolnoobrotowy ECO/M 2000 Młyn hydrauliczny wolnoobrotowy ECO/M 2000 Młyn hydrauliczny wolnoobrotowy ECO/M 2000 Młyn hydrauliczny wolnoobrotowy ECO/M 2000
more images
Полска Kalety
1.020 km
Młyn hydrauliczny wolnoobrotowy ECO/M 2000
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Cargo Floor 2000 x 590 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M
more images
Германија Babenhausen
1.356 km
Rego SM 2000 M
Јавете се
Класифицирана реклама
Schmitz Cargobull SKI 24 SL 9.6 Alu Getreidekipper 50 m³ Schmitz Cargobull SKI 24 SL 9.6 Alu Getreidekipper 50 m³ Schmitz Cargobull SKI 24 SL 9.6 Alu Getreidekipper 50 m³
more images
Германија Beckum
(Локација на дилерот)
1.536 km
Schmitz Cargobull SKI 24 SL 9.6 Alu Getreidekipper 50 m³
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
more images
Германија Sottrum
(Локација на дилерот)
1.587 km
Doosan G20SC 5 Hubhöhe 4.5 m 2000 Kg 4505 h Neue Reifen
Јавете се
Класифицирана реклама
Sperr & Lechner Hydromat SL III M-900 Sperr & Lechner Hydromat SL III M-900 Sperr & Lechner Hydromat SL III M-900 Sperr & Lechner Hydromat SL III M-900 Sperr & Lechner Hydromat SL III M-900 Sperr & Lechner Hydromat SL III M-900 Sperr & Lechner Hydromat SL III M-900
more images
Германија Helmstedt
1.436 km
Sperr & Lechner Hydromat SL III M-900
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750
more images
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1.537 km
MORI SEIKI SL 35 M 750
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Wiefelstede
1.648 km
Hagemann 2000 x 300 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M Rego SM 2000 M
more images
Германија Babenhausen
1.356 km
Rego SM 2000 M
Јавете се
Класифицирана реклама
Schmitz Cargobull SKI 24 SL 9.6 Alu Getreidekipper 52 m³ Neu Schmitz Cargobull SKI 24 SL 9.6 Alu Getreidekipper 52 m³ Neu Schmitz Cargobull SKI 24 SL 9.6 Alu Getreidekipper 52 m³ Neu
more images
Германија Beckum
(Локација на дилерот)
1.536 km
Schmitz Cargobull SKI 24 SL 9.6 Alu Getreidekipper 52 m³ Neu
Јавете се
Класифицирана реклама
SIEGMUND Professional 750 4000 x 2000 m SIEGMUND Professional 750 4000 x 2000 m
more images
Германија Niederlangen
1.656 km
SIEGMUND Professional 750 4000 x 2000 m
Јавете се
Класифицирана реклама
Mark MSM 4 D-270 AD 2000 m Mark MSM 4 D-270 AD 2000 m Mark MSM 4 D-270 AD 2000 m Mark MSM 4 D-270 AD 2000 m Mark MSM 4 D-270 AD 2000 m Mark MSM 4 D-270 AD 2000 m
more images
Германија Magdeburg
1.400 km
Mark MSM 4 D-270 AD 2000 m
Јавете се
Класифицирана реклама
STÜCKMANN + HILLEN AWR/M 2000/2 STÜCKMANN + HILLEN AWR/M 2000/2 STÜCKMANN + HILLEN AWR/M 2000/2 STÜCKMANN + HILLEN AWR/M 2000/2 STÜCKMANN + HILLEN AWR/M 2000/2 STÜCKMANN + HILLEN AWR/M 2000/2 STÜCKMANN + HILLEN AWR/M 2000/2
more images
Германија Mörsdorf
1.282 km
STÜCKMANN + HILLEN AWR/M 2000/2
Јавете се
Класифицирана реклама
CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D CEFLA / UNISON EASY 2000 D
more images
Полска Czerwonak
1.263 km
CEFLA / UNISON EASY 2000 D
Јавете се
Класифицирана реклама
Pfeiffer Okta 2000 A M Pfeiffer Okta 2000 A M Pfeiffer Okta 2000 A M Pfeiffer Okta 2000 A M
more images
Германија Borken
(Локација на дилерот)
1.611 km
Pfeiffer Okta 2000 A M
Јавете се
Класифицирана реклама
M+W 2000x6mm M+W 2000x6mm M+W 2000x6mm M+W 2000x6mm M+W 2000x6mm M+W 2000x6mm M+W 2000x6mm M+W 2000x6mm M+W 2000x6mm M+W 2000x6mm M+W 2000x6mm
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
M+W 2000x6mm
Јавете се
Класифицирана реклама
SMEC PL 2000Y SMEC PL 2000Y SMEC PL 2000Y SMEC PL 2000Y SMEC PL 2000Y SMEC PL 2000Y
more images
Италија Italy
763 km
SMEC PL 2000Y
Јавете се
Класифицирана реклама
D&M 2000x1000 mm
more images
Германија Rheinbach
1.515 km
D&M 2000x1000 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
Шведска Åkervägen 18, 696 32 Askersund, Sweden
1.982 km
TRANSLYFT TLH 2000 Asp
Јавете се
Класифицирана реклама
Möslein T 3 8,20 P VB H1 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 8,10 m, Neufahrzeug Möslein T 3 8,20 P VB H1 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 8,10 m, Neufahrzeug Möslein T 3 8,20 P VB H1 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 8,10 m, Neufahrzeug Möslein T 3 8,20 P VB H1 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 8,10 m, Neufahrzeug Möslein T 3 8,20 P VB H1 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 8,10 m, Neufahrzeug
more images
Германија Schwebheim
(Локација на дилерот)
1.288 km
Möslein T 3 8,20 P VB H1 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 8,10 m, Neufahrzeug
Јавете се
Класифицирана реклама
Möslein T 3 9,20 F Blatt 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug Möslein T 3 9,20 F Blatt 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug Möslein T 3 9,20 F Blatt 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug Möslein T 3 9,20 F Blatt 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug Möslein T 3 9,20 F Blatt 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug
more images
Германија Schwebheim
(Локација на дилерот)
1.288 km
Möslein T 3 9,20 F Blatt 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug
Јавете се
Класифицирана реклама
Möslein T 3 9,20 F 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug Möslein T 3 9,20 F 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug Möslein T 3 9,20 F 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug Möslein T 3 9,20 F 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug Möslein T 3 9,20 F 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug
more images
Германија Schwebheim
(Локација на дилерот)
1.288 km
Möslein T 3 9,20 F 3 Achs Tieflader mit gerader Ladefläche 9 m, Neufahrzeug
Јавете се