Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Polish Russian Belarusian Dutch Ukrainian Estonian Turkish English English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Luxembourgish Greek Lithuanian Latvian Kazakh Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto Urdu
DMAX

Челични пријатели - сите возила од ревијата

Maschinensucher.de е водечки интернет-пазар за користени машини. Во текот на 8.100 провајдери во моментов рекламираат повеќе од 200,000 машини. Продавачите можат да се контактираат брзо, лесно и без регистрација користејќи го образецот на барање во огласите.

Maschinensucher.de сега е официјален партнер за соработка на популарната документарна серија „Челични пријатели - челик бизнис“, која Мајкл Манусакис ја придружува додека работи во неговата компанија Морлок Моторс. Деловната активност на компанијата е да купува, преработува и препродава отфрлена воена опрема од армијата на Соединетите држави. „Мајкл Манусакис е уникатен лик и го дели нашиот ентузијазам за извонредни машини и возила. Неговите необични идеи нè инспирираат “, вели Торстен Мушлер, основач и управен директор на Maschinensucher.de.

Maschinensucher.de ist offizieller Partner von Steel Buddies
Пребарувајте ги сите машини:
Повеќе реклами и понуди за машина:
Sonstige/Other Werkstattanhänger mit Werkzeug Stromaggregat
9.000 € Фиксна цена ДДВ не-известувачки
...
Sonstige/Other Mobile Anpassrampe GALAG Verladerampe 2,5T Armee
5.000 € Фиксна цена ДДВ не-известувачки
...
Sonstige/Other Nencki Flutlichtanlage Stromaggregat 12,5KW Army
5.500 € Фиксна цена ДДВ не-известувачки
...
Liebherr Liebherr L 508 Radlader mit Schaufel und Gabeln
23.500 € Фиксна цена ДДВ не-известувачки
...
Steinbock Steinbock DFG2SC Geländestapler schweizer Armee
8.500 € Фиксна цена ДДВ не-известувачки
...
Sonstige/Other Werkstattwagen AM General M944A1 6x6 Reo US Army
23.000 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
Mercedes-Benz Puch wolf multi Militär Pick-up schweiz
11.000 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
Mercedes-Benz Unimog 427 1200 Zugmaschine 3-Seiten-Kipper
11.000 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
Mercedes-Benz Unimog 435/1300L Bundeswehr langer Radstand 4x4
14.500 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
MAN VW_MAN 8.136FAE mit Lsdekran + Seilwinde Armee
13.500 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
Chevrolet Chevy M1009 Us Army 4x4 Utility Truck
6.500 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
Sonstige/Other Kehrmaschine Hochdorf MFH-4200 4x4 Ex. Army CH
10.000 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
Mercedes-Benz Puch 230GE Hardtop Schweizer Armee
12.500 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
Mercedes-Benz Sprinter 312D 4x4 Pritsche Hebebühne Army
12.500 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
Mercedes-Benz Sprinter 313 4x4 mit Geländeuntersetzung
16.000 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
Sonstige/Other AM General M109A4 Us Army Reo
19.000 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
Mercedes-Benz LA-911 Allrad Rundhauber Armee
14.000 € Фиксна цена не вклучувајќи ДДВ
...
Повеќе реклами и понуди за машина:
Најголемите машини во светот - блог за трагачи на машини:
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
Flag gb
+44 (0) 20 331 800 72
Flag de
+49 (0) 201 857 86 10
Flag nl
+49 (0) 201 857 86 180
Flag pl
+48 (0) 223 076 958
Flag it
+49 (0) 201 857 86 152
Flag es
+34 (0) 911 433 456
Flag fr
+49 (0) 201 857 86 153
Flag us
+44 (0) 20 331 800 72