Vertical lathe Titan Umaro SC 43 - F10 - Понуда на Machineseeker

Vertical lathe
Titan Umaro SC 43 - F10

цена
аукција
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции
Vertical lathe Titan Umaro SC 43 - F10
Vertical lathe Titan Umaro SC 43 - F10
Vertical lathe Titan Umaro SC 43 - F10
Vertical lathe Titan Umaro SC 43 - F10
Vertical lathe Titan Umaro SC 43 - F10
Vertical lathe Titan Umaro SC 43 - F10
Vertical lathe Titan Umaro SC 43 - F10
Vertical lathe Titan Umaro SC 43 - F10
Vertical lathe Titan Umaro SC 43 - F10
Vertical lathe Titan Umaro SC 43 - F10

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Vertical lathe
Производителот:
Titan Umaro
модел:
SC 43 - F10
држава:
реновиран (користен)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Германија Германија – Растојание: околу 1.302 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
15.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

Comprehensive maintenance in 2020 - general overhaul carried out in 2011

TECHNICAL DETAILS
Faceplate diameter: 4000 mm
Turning diameter: 4500 mm
Workpiece height : max. 2000 mm
Installation height: 2000 mm
Control for program: Siemens Sinumerik 840D
Speed: 43 rpm
Workpiece weight: 18 tons


MACHINE DETAILS
Total power requirement: approx. 100 kW
Machine weight : approx. 75 t
Machine dimensions LxWxH: approx. 6.0 x 8.0 x 6.4 m


Distance between side stands inside up to a height of 590 mm: approx. Ø 4,700 mm
Distance between side stands inside up to a height of 2000 mm: approx. Ø 4,250 mmEQUIPMENT • The carousel has 2 supports, one of which is equipped with a turret for turning work

 • 4x clamping elements approx. 1200 mm as well as various supports for alignment (height) lying on pallet

 • Hinged belt conveyor Mayfran P.11M8032.03
  - Dimensions: LxWxH: 7.0 x 1.25 x 1.1m
  - Beam profile W x H: 720 x 220 mm
  - Infeed length/infeed width: 5,300 / 400 mm
  - Discharge height/width: 800 / 450 mm
  - Insertion length 5,600 mm
  - Drive by means of motorThe following services were provided in 2020:

-1x rear grip for vertical lift bridge Guide lining renewed
-1x rear handle for vertical lift bridge replaced
-2x ball screw drive with nut X-axis (2x support horizontal movement) was overhauled
-1x right-hand support overhauled (all wedge strips and some support linings renewed; lubrication repaired and optimized)
-1x support left renewedОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A16070332
Референтен број:
AUC-2404121
Ажурирање:
последен на 13.05.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 16070332
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Sachsen Германија Германија
Растојание: околу 1.302 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
 Titan Umaro SC 43 - F10
 Titan Umaro SC 43 - F10
 Titan Umaro SC 43 - F10
 Titan Umaro SC 43 - F10
 Titan Umaro SC 43 - F10
 Titan Umaro SC 43 - F10
 Titan Umaro SC 43 - F10
 Titan Umaro SC 43 - F10
 Titan Umaro SC 43 - F10
 Titan Umaro SC 43 - F10

Titan UmaroSC 43 - F10
buyer-protection
Класифицирана реклама
 Umaro SC 25/33 - 1SFH - C axis
 Umaro SC 25/33 - 1SFH - C axis
 Umaro SC 25/33 - 1SFH - C axis
 Umaro SC 25/33 - 1SFH - C axis
 Umaro SC 25/33 - 1SFH - C axis
 Umaro SC 25/33 - 1SFH - C axis
 Umaro SC 25/33 - 1SFH - C axis
more images
Романија Bacău
686 km

Umaro SC 25/33 - 1SFH - C axis
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Titan SC 33 CNC
 Titan SC 33 CNC
 Titan SC 33 CNC
 Titan SC 33 CNC
 Titan SC 33 CNC
 Titan SC 33 CNC
 Titan SC 33 CNC
more images
Индија Ahmedabad
5.123 km

TitanSC 33 CNC
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Titan SC 2500
 Titan SC 2500
 Titan SC 2500
 Titan SC 2500
 Titan SC 2500
 Titan SC 2500
 Titan SC 2500
 Titan SC 2500
more images
Романија București
469 km

TitanSC 2500
Јавете се
Класифицирана реклама
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
 TITAN SC 17
more images
Белгија Zele
1.715 km

TITAN SC 17
Јавете се
Класифицирана реклама
 TITAN SC 22 CNC
more images
Италија Montichiari (Brescia)
(Локација на дилерот)
1.015 km

TITANSC 22 CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
 UMARO 3 m SC 33 CNC toolmagazine
 UMARO 3 m SC 33 CNC toolmagazine
 UMARO 3 m SC 33 CNC toolmagazine
 UMARO 3 m SC 33 CNC toolmagazine
 UMARO 3 m SC 33 CNC toolmagazine
 UMARO 3 m SC 33 CNC toolmagazine
 UMARO 3 m SC 33 CNC toolmagazine
 UMARO 3 m SC 33 CNC toolmagazine
 UMARO 3 m SC 33 CNC toolmagazine
more images
Романија Bacău
690 km

UMARO3 m SC 33 CNC toolmagazine
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Titan SC 13
 Titan SC 13
 Titan SC 13
 Titan SC 13
 Titan SC 13
 Titan SC 13
 Titan SC 13
 Titan SC 13
more images
Романија București
469 km

TitanSC 13
Јавете се
Класифицирана реклама
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
 UMARO SC 50
more images
Романија Bacău
685 km

UMAROSC 50
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 UMARO VTL SC 14 cc
 UMARO VTL SC 14 cc
 UMARO VTL SC 14 cc
 UMARO VTL SC 14 cc
 UMARO VTL SC 14 cc
more images
Романија București
469 km

UMAROVTL SC 14 cc
Јавете се
Класифицирана реклама
 UMARO SC 17
 UMARO SC 17
 UMARO SC 17
 UMARO SC 17
more images
Романија București
469 km

UMAROSC 17
Јавете се
Класифицирана реклама
 UMARO VTL SC 11
 UMARO VTL SC 11
 UMARO VTL SC 11
 UMARO VTL SC 11
 UMARO VTL SC 11
 UMARO VTL SC 11
 UMARO VTL SC 11
 UMARO VTL SC 11
more images
Романија București
469 km

UMAROVTL SC 11
Јавете се
Класифицирана реклама
 UMARO SC 27 CNC
 UMARO SC 27 CNC
 UMARO SC 27 CNC
 UMARO SC 27 CNC
 UMARO SC 27 CNC
 UMARO SC 27 CNC
 UMARO SC 27 CNC
more images
Романија București
469 km

UMAROSC 27 CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
 Mercedes-Benz Actros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
more images
Холандија Andelst
(Локација на дилерот)
1.670 km

Mercedes-BenzActros 4360 V8 8X6 V8 SLT TITAN HEAVY DUTY TRACTOR
Јавете се
Класифицирана реклама
 REM SC 43/44
 REM SC 43/44
 REM SC 43/44
 REM SC 43/44
 REM SC 43/44
 REM SC 43/44
 REM SC 43/44
 REM SC 43/44
more images
Романија Bacău
690 km

REMSC 43/44
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Bosch UVF 100M/4B - 12S 920/3507813-3 Servomoter SN 104-914339
 Bosch UVF 100M/4B - 12S 920/3507813-3 Servomoter SN 104-914339
 Bosch UVF 100M/4B - 12S 920/3507813-3 Servomoter SN 104-914339
 Bosch UVF 100M/4B - 12S 920/3507813-3 Servomoter SN 104-914339
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

BoschUVF 100M/4B - 12S 920/3507813-3 Servomoter SN 104-914339
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Bosch UVF 100M / 4B-12S / 643 / 3386668-1 Servomotor SN:104/914339
 Bosch UVF 100M / 4B-12S / 643 / 3386668-1 Servomotor SN:104/914339
 Bosch UVF 100M / 4B-12S / 643 / 3386668-1 Servomotor SN:104/914339
 Bosch UVF 100M / 4B-12S / 643 / 3386668-1 Servomotor SN:104/914339
 Bosch UVF 100M / 4B-12S / 643 / 3386668-1 Servomotor SN:104/914339
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

BoschUVF 100M / 4B-12S / 643 / 3386668-1 Servomotor SN:104/914339
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 UMARO - Roman / Rem SCM 100
 UMARO - Roman / Rem SCM 100
 UMARO - Roman / Rem SCM 100
 UMARO - Roman / Rem SCM 100
 UMARO - Roman / Rem SCM 100
 UMARO - Roman / Rem SCM 100
 UMARO - Roman / Rem SCM 100
more images
Романија Bacău
690 km

UMARO - Roman / RemSCM 100
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Titan SC2000
 Titan SC2000
 Titan SC2000
 Titan SC2000
 Titan SC2000
 Titan SC2000
 Titan SC2000
 Titan SC2000
 Titan SC2000
more images
Романија București
469 km

TitanSC2000
Јавете се
Класифицирана реклама
 Maschinen- und Behälterbau ZU 123/43
 Maschinen- und Behälterbau ZU 123/43
 Maschinen- und Behälterbau ZU 123/43
 Maschinen- und Behälterbau ZU 123/43
 Maschinen- und Behälterbau ZU 123/43
 Maschinen- und Behälterbau ZU 123/43
 Maschinen- und Behälterbau ZU 123/43
 Maschinen- und Behälterbau ZU 123/43
 Maschinen- und Behälterbau ZU 123/43
 Maschinen- und Behälterbau ZU 123/43
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km

Maschinen- und BehälterbauZU 123/43
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 TITAN SC16.000
 TITAN SC16.000
 TITAN SC16.000
 TITAN SC16.000
 TITAN SC16.000
 TITAN SC16.000
 TITAN SC16.000
 TITAN SC16.000
 TITAN SC16.000
more images
Романија Bacău
685 km

TITANSC16.000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Umaro SCM 60/100
 Umaro SCM 60/100
 Umaro SCM 60/100
 Umaro SCM 60/100
 Umaro SCM 60/100
more images
Романија Bacău
685 km

UmaroSCM 60/100
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 UMARO SCM 100 CNC-F
 UMARO SCM 100 CNC-F
 UMARO SCM 100 CNC-F
 UMARO SCM 100 CNC-F
 UMARO SCM 100 CNC-F
more images
Романија Roman
723 km

UMAROSCM 100 CNC-F
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Обединето Кралство United Kingdom
2.385 km

SCMSIGMA PRIMA 50 43/32
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 SCHAUDT PF 43 U-M 1000
 SCHAUDT PF 43 U-M 1000
 SCHAUDT PF 43 U-M 1000
more images
Германија Deutschland
1.369 km

SCHAUDTPF 43 U-M 1000
Јавете се