Hydraulic press brake
TRUMPF TrumaBend V130

цена
аукција
Година на градба
2004
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Hydraulic press brake
Производителот:
TRUMPF
модел:
TrumaBend V130
Година на градба:
2004
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
67.000 h

ИСПОРАКА

Локација:
Чешка република Чешка република – Растојание: околу 1.099 км
Достапност:
2.10.2023
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Press brake with 4-axis backgauge from the TrumaBend V series


DESCRIPTION • Top drive concept in 2-cylinder design Y1/Y2

 • Electro-hydraulic ram drive in proportional valve technology

 • Tappet displacement measuring system with deflection compensation

 • Modern block hydraulics

 • Spherical suspension and inclination of the pressure beam

 • Multi-axis CNC backgauge in X and R

 • Self centering upper tool holder

 • Hardened upper tool and lower tool holder

 • Program controlled lower tool shift (I-axis)

 • Quick and easy programming in the workshopTECHNICAL DETAILS


Pressing force: 1300 kN / 130 t
stroke: 215 mm
inclination of the pressure beam: +- 10 mm


folding length: 3060 mm
Free passage of the column: 2690 mm
Throat: 410 mm
table width: 120 mm
working height: 1050 mm
stop range: max. 860 mm


X travel: 600 mm
Speed: max. 500 mm/s
R-travel: 250 mm
speed: 300 mm/s
Z-direction speed: 1000 mm/s


Y rapid traverse: 200 mm/s
Y-operation: 1-10 mm/s
Y-retraction: 135 mm/sMACHINE DETAILS


drive motor: 15 kW
oil filling: 250 l
weight: 11250 kg
dimension: 3640 x 2060 x 2375 mm
Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ДОКУМЕНТИ

12566207.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12566207
Референтен број:
AUC-2309100
Ажурирање:
последен на 18.09.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12566207
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.261 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130
more images
Чешка република Králova 279/9, 616 00 Brno-Žabovřesky, Tschechien
937 km
TRUMPF TrumaBend V130
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V130 INV 26646 TRUMPF TrumaBend V130 INV 26646
more images
Чешка република Tryskovická 343/6, 196 00 Praha 9, Tschechien
1.103 km
TRUMPF TrumaBend V130 INV 26646
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130 TRUMPF TrumaBend V130
more images
Германија Pullach im Isartal
1.078 km
TRUMPF TrumaBend V130
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130 Trumpf Trumabend V130
more images
Шпанија Spain
2.137 km
Trumpf Trumabend V130
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf TrumaBend V130 Trumpf TrumaBend V130 Trumpf TrumaBend V130 Trumpf TrumaBend V130 Trumpf TrumaBend V130 Trumpf TrumaBend V130
more images
Белгија Waasmunster
1.714 km
Trumpf TrumaBend V130
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50
more images
Германија Ahaus
1.612 km
TRUMPF TrumaBend V50
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V 85 TRUMPF TrumaBend V 85 TRUMPF TrumaBend V 85 TRUMPF TrumaBend V 85 TRUMPF TrumaBend V 85 TRUMPF TrumaBend V 85
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
TRUMPF TrumaBend V 85
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V85S TRUMPF TrumaBend V85S TRUMPF TrumaBend V85S TRUMPF TrumaBend V85S TRUMPF TrumaBend V85S TRUMPF TrumaBend V85S TRUMPF TrumaBend V85S TRUMPF TrumaBend V85S
more images
Германија Günzburg
1.178 km
TRUMPF TrumaBend V85S
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf TrumaBend V85
more images
Германија Strassberg
(Локација на дилерот)
1.234 km
Trumpf TrumaBend V85
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Trumabend V230 INV 25745 TRUMPF Trumabend V230 INV 25745 TRUMPF Trumabend V230 INV 25745 TRUMPF Trumabend V230 INV 25745
more images
Чешка република Tryskovická 343/6, 196 00 Praha 9, Tschechien
1.103 km
TRUMPF Trumabend V230 INV 25745
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V85 TRUMPF TrumaBend V85 TRUMPF TrumaBend V85 TRUMPF TrumaBend V85 TRUMPF TrumaBend V85 TRUMPF TrumaBend V85 TRUMPF TrumaBend V85 TRUMPF TrumaBend V85
more images
Чешка република Králova 279/9, 616 00 Brno-Žabovřesky, Tschechien
937 km
TRUMPF TrumaBend V85
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50
more images
Германија Pullach im Isartal
1.078 km
TRUMPF TrumaBend V50
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50
more images
Германија Unterschleißheim
1.092 km
TRUMPF TrumaBend V50
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf TrumaBend V85S Trumpf TrumaBend V85S Trumpf TrumaBend V85S
more images
Германија Germany
1.369 km
Trumpf TrumaBend V85S
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V 320 TRUMPF TrumaBend V 320 TRUMPF TrumaBend V 320 TRUMPF TrumaBend V 320 TRUMPF TrumaBend V 320 TRUMPF TrumaBend V 320
more images
Германија Möglingen
1.275 km
TRUMPF TrumaBend V 320
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Truma Bend V130 INV 25130 TRUMPF Truma Bend V130 INV 25130 TRUMPF Truma Bend V130 INV 25130
more images
Чешка република Tryskovická 343/6, 196 00 Praha 9, Tschechien
1.103 km
TRUMPF Truma Bend V130 INV 25130
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TRUMABEND V 130 TRUMPF TRUMABEND V 130 TRUMPF TRUMABEND V 130 TRUMPF TRUMABEND V 130 TRUMPF TRUMABEND V 130 TRUMPF TRUMABEND V 130 TRUMPF TRUMABEND V 130 TRUMPF TRUMABEND V 130 TRUMPF TRUMABEND V 130 TRUMPF TRUMABEND V 130
more images
Германија Ahaus
1.612 km
TRUMPF TRUMABEND V 130
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Trumabend V3200 TRUMPF Trumabend V3200 TRUMPF Trumabend V3200 TRUMPF Trumabend V3200 TRUMPF Trumabend V3200 TRUMPF Trumabend V3200 TRUMPF Trumabend V3200
more images
Холандија Babberich
1.645 km
TRUMPF Trumabend V3200
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Burkardroth
1.322 km
Trumpf TrumaBend V50
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V85 TRUMPF TrumaBend V85 TRUMPF TrumaBend V85
more images
Германија Pullach im Isartal
1.078 km
TRUMPF TrumaBend V85
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V 200 TRUMPF TrumaBend V 200 TRUMPF TrumaBend V 200 TRUMPF TrumaBend V 200 TRUMPF TrumaBend V 200 TRUMPF TrumaBend V 200 TRUMPF TrumaBend V 200
more images
Германија Möglingen
1.275 km
TRUMPF TrumaBend V 200
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf TrumaBend V85S Trumpf TrumaBend V85S Trumpf TrumaBend V85S Trumpf TrumaBend V85S Trumpf TrumaBend V85S Trumpf TrumaBend V85S
more images
Германија Berlin
1.365 km
Trumpf TrumaBend V85S
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TRUMABEND V 85 TRUMPF TRUMABEND V 85 TRUMPF TRUMABEND V 85 TRUMPF TRUMABEND V 85 TRUMPF TRUMABEND V 85
more images
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1.246 km
TRUMPF TRUMABEND V 85
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V320 TRUMPF TrumaBend V320 TRUMPF TrumaBend V320 TRUMPF TrumaBend V320 TRUMPF TrumaBend V320 TRUMPF TrumaBend V320 TRUMPF TrumaBend V320 TRUMPF TrumaBend V320 TRUMPF TrumaBend V320
more images
Холандија Babberich
1.645 km
TRUMPF TrumaBend V320
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V 50 TRUMPF TrumaBend V 50 TRUMPF TrumaBend V 50 TRUMPF TrumaBend V 50 TRUMPF TrumaBend V 50 TRUMPF TrumaBend V 50 TRUMPF TrumaBend V 50 TRUMPF TrumaBend V 50 TRUMPF TrumaBend V 50 TRUMPF TrumaBend V 50
more images
Германија Niederlangen
1.656 km
TRUMPF TrumaBend V 50
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf - EHT TrumaBend S 85 - 25 Trumpf - EHT TrumaBend S 85 - 25 Trumpf - EHT TrumaBend S 85 - 25 Trumpf - EHT TrumaBend S 85 - 25 Trumpf - EHT TrumaBend S 85 - 25 Trumpf - EHT TrumaBend S 85 - 25 Trumpf - EHT TrumaBend S 85 - 25 Trumpf - EHT TrumaBend S 85 - 25 Trumpf - EHT TrumaBend S 85 - 25
more images
Германија Trittau
1.581 km
Trumpf - EHT TrumaBend S 85 - 25
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V 130x TRUMPF TrumaBend V 130x TRUMPF TrumaBend V 130x TRUMPF TrumaBend V 130x TRUMPF TrumaBend V 130x TRUMPF TrumaBend V 130x
more images
Германија Möglingen
1.275 km
TRUMPF TrumaBend V 130x
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
TRUMPF V130
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50 TRUMPF TrumaBend V50
more images
Шпанија Spain
2.137 km
TRUMPF TrumaBend V50
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V 1300x (B03) TRUMPF TrumaBend V 1300x (B03) TRUMPF TrumaBend V 1300x (B03) TRUMPF TrumaBend V 1300x (B03) TRUMPF TrumaBend V 1300x (B03) TRUMPF TrumaBend V 1300x (B03) TRUMPF TrumaBend V 1300x (B03)
more images
Германија Möglingen
1.275 km
TRUMPF TrumaBend V 1300x (B03)
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TrumaBend V 320 TRUMPF TrumaBend V 320 TRUMPF TrumaBend V 320 TRUMPF TrumaBend V 320 TRUMPF TrumaBend V 320 TRUMPF TrumaBend V 320 TRUMPF TrumaBend V 320
more images
Германија Möglingen
1.275 km
TRUMPF TrumaBend V 320
Јавете се
Класифицирана реклама
Press brake TRUMPF TrumaBend V130 / Year 2004. Low Price Press brake TRUMPF TrumaBend V130 / Year 2004. Low Price Press brake TRUMPF TrumaBend V130 / Year 2004. Low Price Press brake TRUMPF TrumaBend V130 / Year 2004. Low Price Press brake TRUMPF TrumaBend V130 / Year 2004. Low Price
more images
Германија Backnang
1.261 km
Press brake TRUMPF TrumaBend V130 / Year 2004. Low Price
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
TRUMPF Truma Bend V85
Класифицирана реклама
TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10) TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10)
more images
Германија Landshut
1.078 km
TRUMPF TruPunch 5000 - 1600 (S10)
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf TruBend 100 ton x 3060 mm CNC
more images
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1.739 km
Trumpf TruBend 100 ton x 3060 mm CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf TruMatic 600L Trumpf TruMatic 600L Trumpf TruMatic 600L Trumpf TruMatic 600L
more images
Германија Germany
1.369 km
Trumpf TruMatic 600L
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TruLaser 3030 (L20) TRUMPF TruLaser 3030 (L20) TRUMPF TruLaser 3030 (L20) TRUMPF TruLaser 3030 (L20)
more images
Германија Lübeck
1.595 km
TRUMPF TruLaser 3030 (L20)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Strassberg
(Локација на дилерот)
1.234 km
Trumpf TruLaser 3030 - 5kW (L20)
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
Trumpf TRUMATIC 500 R
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Quicksharp
more images
Германија Staufenberg
1.426 km
TRUMPF Quicksharp
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TruFlow 8000 TRUMPF TruFlow 8000 TRUMPF TruFlow 8000 TRUMPF TruFlow 8000 TRUMPF TruFlow 8000 TRUMPF TruFlow 8000 TRUMPF TruFlow 8000 TRUMPF TruFlow 8000 TRUMPF TruFlow 8000 TRUMPF TruFlow 8000 TRUMPF TruFlow 8000
more images
Германија Bad Laasphe
1.462 km
TRUMPF TruFlow 8000
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf trubend 3170 Trumpf trubend 3170 Trumpf trubend 3170 Trumpf trubend 3170 Trumpf trubend 3170 Trumpf trubend 3170 Trumpf trubend 3170 Trumpf trubend 3170 Trumpf trubend 3170
more images
Словенија Slovenia
740 km
Trumpf trubend 3170
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TruLaser 5030 7kW (L16) TRUMPF TruLaser 5030 7kW (L16) TRUMPF TruLaser 5030 7kW (L16) TRUMPF TruLaser 5030 7kW (L16) TRUMPF TruLaser 5030 7kW (L16)
more images
Германија Lübeck
1.595 km
TRUMPF TruLaser 5030 7kW (L16)
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TruLaser 3030 TRUMPF TruLaser 3030 TRUMPF TruLaser 3030
more images
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
TRUMPF TruLaser 3030
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf LoadMaster Trumpf LoadMaster Trumpf LoadMaster Trumpf LoadMaster Trumpf LoadMaster Trumpf LoadMaster
more images
Холандија Netherlands
1.707 km
Trumpf LoadMaster
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TruLaser 5030 3kW Fiber (L41) TRUMPF TruLaser 5030 3kW Fiber (L41) TRUMPF TruLaser 5030 3kW Fiber (L41) TRUMPF TruLaser 5030 3kW Fiber (L41)
more images
Германија Lübeck
1.595 km
TRUMPF TruLaser 5030 3kW Fiber (L41)
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000 Trumpf TruPunch 1000
more images
Полска Poland
1.165 km
Trumpf TruPunch 1000
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TruLaser Tube 5000 (T01) TRUMPF TruLaser Tube 5000 (T01)
more images
Германија Lübeck
1.595 km
TRUMPF TruLaser Tube 5000 (T01)
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R
more images
Чешка република Tschechien
1.035 km
Trumpf Trumatic 500R
Јавете се