Bed type milling machine
Unisign Univers 5

цена
аукција
Година на градба
1997
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.583 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Bed type milling machine
Производителот:
Unisign
модел:
Univers 5
Број на машина:
8277
Година на градба:
1997
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
30476

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.583 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

X-axis: 4000mm
Y-axis: 750mm
Z-axis: 400mm
speed: 600 rpm

tool holder: 51 positions
Control: Siemens 810 MGA3


MACHINE DETAILS

dimensions: 6200 x 3920 x 3355 mm
weight: 12 t
operating voltage: 400 V
Connected load: 40 kVA

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12313328
Референтен број:
AUC-2309023
Ажурирање:
последен на 07.09.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12313328
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.583 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Unisign Univers 4000 (UV 4000)   Unisign Univers 4000 (UV 4000)   Unisign Univers 4000 (UV 4000)   Unisign Univers 4000 (UV 4000)
more images
4
Холандија Zevenbergen
1714 km
Unisign Univers 4000 (UV 4000)
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2 UNISIGN UNIVERS 2
more images
15
Белгија België
1655 km
UNISIGN UNIVERS 2
1992
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
UNISIGN Univers
more images
1
Германија Kreis Bergstraße, Deutschland
1354 km
UNISIGN Univers
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
KKT 5 SM - KKTechnik Universalmaschine Auswuchtmaschine und Lohnwuchten KKT 5 SM - KKTechnik Universalmaschine Auswuchtmaschine und Lohnwuchten KKT 5 SM - KKTechnik Universalmaschine Auswuchtmaschine und Lohnwuchten KKT 5 SM - KKTechnik Universalmaschine Auswuchtmaschine und Lohnwuchten KKT 5 SM - KKTechnik Universalmaschine Auswuchtmaschine und Lohnwuchten KKT 5 SM - KKTechnik Universalmaschine Auswuchtmaschine und Lohnwuchten KKT 5 SM - KKTechnik Universalmaschine Auswuchtmaschine und Lohnwuchten KKT 5 SM - KKTechnik Universalmaschine Auswuchtmaschine und Lohnwuchten KKT 5 SM - KKTechnik Universalmaschine Auswuchtmaschine und Lohnwuchten
more images
9
Германија Frankenblick
1274 km
KKT 5 SM - KKTechnik Universalmaschine Auswuchtmaschine und Lohnwuchten
2022
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Hohner Universal 48/5 S Hohner Universal 48/5 S Hohner Universal 48/5 S Hohner Universal 48/5 S Hohner Universal 48/5 S Hohner Universal 48/5 S
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Hohner Universal 48/5 S
2003
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија
763 km
MORBIDELLI UNIVERSAL X5 HDL 36
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Dreieich
1376 km
HERMLE (5-Achsen) C 800 U / TNC 430
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNISIGN Unicom6000 UNISIGN Unicom6000 UNISIGN Unicom6000 UNISIGN Unicom6000 UNISIGN Unicom6000 UNISIGN Unicom6000 UNISIGN Unicom6000
more images
7
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1092 km
UNISIGN Unicom6000
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Futura Paoloni Group P-MAX 23/5+UNIV Futura Paoloni Group P-MAX 23/5+UNIV Futura Paoloni Group P-MAX 23/5+UNIV Futura Paoloni Group P-MAX 23/5+UNIV Futura Paoloni Group P-MAX 23/5+UNIV Futura Paoloni Group P-MAX 23/5+UNIV Futura Paoloni Group P-MAX 23/5+UNIV Futura Paoloni Group P-MAX 23/5+UNIV Futura Paoloni Group P-MAX 23/5+UNIV Futura Paoloni Group P-MAX 23/5+UNIV
more images
10
Словачка Kežmarok
844 km
Futura Paoloni Group P-MAX 23/5+UNIV
2008
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S
more images
6
Германија Lorsch
1358 km
DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S
2003
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig
more images
14
Германија Pfullingen
1244 km
Stadler Keppler Maschinenbau GmbH HDC 3000, 5-achsig
2010
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
EDEL Werkzeugmaschinen GmbH MultiMill 1000 EDEL Werkzeugmaschinen GmbH MultiMill 1000 EDEL Werkzeugmaschinen GmbH MultiMill 1000
more images
3
Германија Pliezhausen
1253 km
EDEL Werkzeugmaschinen GmbH MultiMill 1000
2017
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
HURCO VMX 42 SRTi HURCO VMX 42 SRTi HURCO VMX 42 SRTi HURCO VMX 42 SRTi HURCO VMX 42 SRTi HURCO VMX 42 SRTi HURCO VMX 42 SRTi
more images
7
Германија Brackenheim
1290 km
HURCO VMX 42 SRTi
2016
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HERMLE C 12 HERMLE C 12 HERMLE C 12 HERMLE C 12 HERMLE C 12 HERMLE C 12
more images
6
Германија Engelskirchen
1515 km
HERMLE C 12
2015
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23 SCM Superset 23
more images
15
Словачка Kežmarok
844 km
SCM Superset 23
1992
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON FZ 15K S 5-Axis CHIRON FZ 15K S 5-Axis CHIRON FZ 15K S 5-Axis CHIRON FZ 15K S 5-Axis CHIRON FZ 15K S 5-Axis
more images
5
Германија
1369 km
CHIRON FZ 15K S 5-Axis
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL FP 5 NC DECKEL FP 5 NC DECKEL FP 5 NC DECKEL FP 5 NC
more images
4
Германија Göppingen
1232 km
DECKEL FP 5 NC
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Matec MATTEC 80-30-60 Matec MATTEC 80-30-60 Matec MATTEC 80-30-60 Matec MATTEC 80-30-60 Matec MATTEC 80-30-60 Matec MATTEC 80-30-60 Matec MATTEC 80-30-60
more images
7
Германија Walluf
1408 km
Matec MATTEC 80-30-60
2015
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 60 eVolution DMG DMU 60 eVolution DMG DMU 60 eVolution DMG DMU 60 eVolution DMG DMU 60 eVolution DMG DMU 60 eVolution DMG DMU 60 eVolution DMG DMU 60 eVolution
more images
8
Германија Brackenheim
1290 km
DMG DMU 60 eVolution
2011
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U
more images
6
Холандија Zevenbergen
1714 km
Deckel Maho DMC 200 U
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Maho DMF 220 linear Maho DMF 220 linear Maho DMF 220 linear Maho DMF 220 linear
more images
4
Германија Biebrich
1437 km
Maho DMF 220 linear
2009
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC
more images
13
Германија Ebersbach an der Fils
1242 km
ANAYAK Correa VH-PLUS 3000 5-Axis CNC
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
SHW UNI SPEED 5 CL SHW UNI SPEED 5 CL SHW UNI SPEED 5 CL SHW UNI SPEED 5 CL SHW UNI SPEED 5 CL
more images
5
Германија Bayern, Deutschland
1132 km
SHW UNI SPEED 5 CL
2009
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN
more images
12
Германија Borken
1603 km
Galdabini Quasar 5 Materialprüfmaschine 5 kN
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 70 eVolution Deckel Maho DMU 70 eVolution
more images
2
Германија Brackenheim
1290 km
Deckel Maho DMU 70 eVolution
2004
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350 GROB-WERKE G350
more images
12
Германија Mindelheim
1139 km
GROB-WERKE G350
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Hermle C 30 UP Hermle C 30 UP Hermle C 30 UP Hermle C 30 UP Hermle C 30 UP Hermle C 30 UP Hermle C 30 UP Hermle C 30 UP Hermle C 30 UP
more images
9
Германија Biebrich
1437 km
Hermle C 30 UP
2013
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 60eVolution DMG MORI DMU 60eVolution DMG MORI DMU 60eVolution DMG MORI DMU 60eVolution DMG MORI DMU 60eVolution DMG MORI DMU 60eVolution DMG MORI DMU 60eVolution DMG MORI DMU 60eVolution
more images
8
Малезија Johor Bahru
9243 km
DMG MORI DMU 60eVolution
2012
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Ferrari C.B. A16 Ferrari C.B. A16 Ferrari C.B. A16 Ferrari C.B. A16 Ferrari C.B. A16 Ferrari C.B. A16
more images
6
Германија Celle
1505 km
Ferrari C.B. A16
1993
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HAAS Multigrind AF HAAS Multigrind AF HAAS Multigrind AF HAAS Multigrind AF HAAS Multigrind AF HAAS Multigrind AF HAAS Multigrind AF HAAS Multigrind AF HAAS Multigrind AF HAAS Multigrind AF HAAS Multigrind AF HAAS Multigrind AF
more images
12
Германија Starnberg
1085 km
HAAS Multigrind AF
2010
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 100monoBLOCK DMG DMU 100monoBLOCK DMG DMU 100monoBLOCK DMG DMU 100monoBLOCK DMG DMU 100monoBLOCK DMG DMU 100monoBLOCK DMG DMU 100monoBLOCK DMG DMU 100monoBLOCK DMG DMU 100monoBLOCK
more images
9
Германија Brackenheim
1290 km
DMG DMU 100monoBLOCK
2010
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5 KUNZMANN WF 5
more images
8
Германија Köln
1529 km
KUNZMANN WF 5
1989
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
METROM P1000 / 5 Achsen - 5 Axis METROM P1000 / 5 Achsen - 5 Axis METROM P1000 / 5 Achsen - 5 Axis METROM P1000 / 5 Achsen - 5 Axis METROM P1000 / 5 Achsen - 5 Axis
more images
5
Германија Leipzig
1298 km
METROM P1000 / 5 Achsen - 5 Axis
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bühl
1323 km
DECKEL FP 5 NC
1985
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Maho DMC 60 T Maho DMC 60 T Maho DMC 60 T Maho DMC 60 T Maho DMC 60 T Maho DMC 60 T Maho DMC 60 T
more images
7
Германија
1437 km
Maho DMC 60 T
2004
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
KNUTH WF 5 (X=400 mm) mit Digitalanzeige KNUTH WF 5 (X=400 mm) mit Digitalanzeige KNUTH WF 5 (X=400 mm) mit Digitalanzeige
more images
3
Германија Staufenberg
1426 km
KNUTH WF 5 (X=400 mm) mit Digitalanzeige
1996
има потреба од поправка (користено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Bayern, Германија
1041 km
Mazak VARIAXIS j-600/5X
2017
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
GROB-WERKE G550 acess-SERIE GROB-WERKE G550 acess-SERIE GROB-WERKE G550 acess-SERIE GROB-WERKE G550 acess-SERIE GROB-WERKE G550 acess-SERIE GROB-WERKE G550 acess-SERIE GROB-WERKE G550 acess-SERIE GROB-WERKE G550 acess-SERIE GROB-WERKE G550 acess-SERIE GROB-WERKE G550 acess-SERIE GROB-WERKE G550 acess-SERIE
more images
11
Германија Mindelheim
1139 km
GROB-WERKE G550 acess-SERIE
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Leipzig
1298 km
Reichenbacher Hamuel ECO-NT 3610-1K - 5 Achsen
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
SHW UF 5 SHW UF 5 SHW UF 5 SHW UF 5 SHW UF 5
more images
5
Германија Bühl
1323 km
SHW UF 5
1984
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
KNUTH Werkzeugmaschinen Servomill® UWF 5 (ohne Drehzahlanzeige)
more images
1
Германија Wasbek
1640 km
KNUTH Werkzeugmaschinen Servomill® UWF 5 (ohne Drehzahlanzeige)
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
OPS Ingersoll Speed Hawk 550 OPS Ingersoll Speed Hawk 550 OPS Ingersoll Speed Hawk 550 OPS Ingersoll Speed Hawk 550 OPS Ingersoll Speed Hawk 550 OPS Ingersoll Speed Hawk 550 OPS Ingersoll Speed Hawk 550 OPS Ingersoll Speed Hawk 550
more images
8
Германија Kaufungen
1419 km
OPS Ingersoll Speed Hawk 550
2015
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 60T DMG DMU 60T DMG DMU 60T DMG DMU 60T DMG DMU 60T DMG DMU 60T DMG DMU 60T DMG DMU 60T
more images
8
Германија Sauerlach
1064 km
DMG DMU 60T
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE GROB-WERKE G550 access-SERIE
more images
13
Германија Mindelheim
1139 km
GROB-WERKE G550 access-SERIE
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 65 H monoBLOCK
more images
1
Германија Geretsried
(Локација на дилерот)
1067 km
DMG MORI DMC 65 H monoBLOCK
2022
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Huron GXD 511 Huron GXD 511 Huron GXD 511 Huron GXD 511 Huron GXD 511 Huron GXD 511 Huron GXD 511
more images
7
Германија
1437 km
Huron GXD 511
1993
добро (искористено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Холандија Noord-Brabant, Холандија
1648 km
IBAG BERG 800x600 F5
2005
подготвен за употреба (искористен)
Класифицирана реклама
GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550 GROB-WERKE G550
more images
14
Германија Mindelheim
1139 km
GROB-WERKE G550
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150 GROB-WERKE G150
more images
15
Германија Mindelheim
1139 km
GROB-WERKE G150
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
GROB-WERKE G350 access- SERIE GROB-WERKE G350 access- SERIE GROB-WERKE G350 access- SERIE GROB-WERKE G350 access- SERIE GROB-WERKE G350 access- SERIE GROB-WERKE G350 access- SERIE GROB-WERKE G350 access- SERIE GROB-WERKE G350 access- SERIE GROB-WERKE G350 access- SERIE GROB-WERKE G350 access- SERIE GROB-WERKE G350 access- SERIE GROB-WERKE G350 access- SERIE
more images
12
Германија Mindelheim
1139 km
GROB-WERKE G350 access- SERIE
2023
Ново
Јавете се