Vertical machining center
Wagner WMC 1100

цена
аукција
Година на градба
2007
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Vertical machining center
Производителот:
Wagner
модел:
WMC 1100
Број на машина:
MB 116299
Година на градба:
2007
држава:
подготвен за употреба (искористен)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.318 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
EXW
Трошоци за расклопување и товарење:
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Dismantling and loading is carried out by the seller


TECHNICAL DETAILS
Travel X / Y / Z: 1100 / 650 / 600 mm
Speed: 1 - 8000 rpm
Control: Shopmill 810 D


Clamping surface: 1300 x 600 mm
T-slots: 18 x 5 mm
Table load: 1100 kg
Distance spindle nose: 140 - 740 mm
Spindle center-to-column distance: 700 mm
Spindle taper: SK 40


Rapid traverse: 20 / 20 / 15 m/min
Feed rate : 20 / 20 / 15 m/min
Number of magazine positions: 24
Tool holder: SK40
Tool diameter: 80 mm
Tool weight: 8 kg
Tool change time: 2 s
Chip-to-chip time: 4 s
Repeat accuracy: +/- 0.003 mm
Positioning accuracy : +/- 0.005 mmMACHINE DETAILS
Dimensions: 3000 x 2200 x 2550 mm
Weight: 8000 kgEQUIPMENT • FULL MACHINE COVERING with doors

 • Automatic tool changer in double-arm design 24 stations

 • Preparation for spindle cooling

 • Preparation of the 4th axis

 • Preparation for chip conveyor

 • Coolant gun

 • Air gun

 • Flat guides with Turcite B counter-coating

 • Complete coolant system

 • Automatic central lubrication

 • Spindle blow-out device

 • Indicator light

 • Machine light

 • Machine feet with leveling screws

 • Documentation

 • CE standard

 • Electrical equipment 400 V. / 50 Hz.Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14733814
Референтен број:
AUC-2401135
Ажурирање:
последен на 29.01.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14733814
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.318 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
WAGNER FCU-1100
more images
Белгија Gent
1.732 km
WAGNER FCU-1100
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner WMC 1600 Wagner WMC 1600 Wagner WMC 1600 Wagner WMC 1600 Wagner WMC 1600 Wagner WMC 1600
more images
Германија Nördlingen
1.191 km
Wagner WMC 1600
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner 451-130/160-600
more images
Холандија Soerendonk
1.637 km
Wagner 451-130/160-600
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner Multimac Wagner Multimac Wagner Multimac Wagner Multimac Wagner Multimac Wagner Multimac Wagner Multimac Wagner Multimac
more images
Словенија Zdenska vas 41a, 1312 Videm - Dobrepolje, Slovenija
737 km
Wagner Multimac
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner KV-Standard-Plus Wagner KV-Standard-Plus Wagner KV-Standard-Plus Wagner KV-Standard-Plus
more images
Белгија Raeren
1.570 km
Wagner KV-Standard-Plus
Јавете се
Класифицирана реклама
WAGNER SE 50 / 120 WAGNER SE 50 / 120 WAGNER SE 50 / 120 WAGNER SE 50 / 120 WAGNER SE 50 / 120 WAGNER SE 50 / 120 WAGNER SE 50 / 120 WAGNER SE 50 / 120 WAGNER SE 50 / 120
more images
Германија Bünde
1.542 km
WAGNER SE 50 / 120
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner MS
more images
Германија Scheer
1.215 km
Wagner MS
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner Magnete 464-95/100-450 Wagner Magnete 464-95/100-450 Wagner Magnete 464-95/100-450 Wagner Magnete 464-95/100-450
more images
Германија Blindheim
1.171 km
Wagner Magnete 464-95/100-450
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner-Magnete 1120/35/120
more images
Германија Nordrhein-Westfalen, Deutschland
1.531 km
Wagner-Magnete 1120/35/120
Јавете се
Класифицирана реклама
WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A
more images
Германија Germany
1.369 km
WAGNER WPB 340 A
Јавете се
Класифицирана реклама
WAGNER FCW 600 WAGNER FCW 600 WAGNER FCW 600 WAGNER FCW 600 WAGNER FCW 600
more images
Германија Eislingen/Fils
1.229 km
WAGNER FCW 600
Јавете се
Класифицирана реклама
WAGNER SE 50 / 100 WAGNER SE 50 / 100 WAGNER SE 50 / 100 WAGNER SE 50 / 100 WAGNER SE 50 / 100
more images
Германија Bünde
1.542 km
WAGNER SE 50 / 100
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner LEOPARD 35-150 Wagner LEOPARD 35-150 Wagner LEOPARD 35-150 Wagner LEOPARD 35-150 Wagner LEOPARD 35-150
more images
Германија Kirchanschöring
996 km
Wagner LEOPARD 35-150
Јавете се
Класифицирана реклама
Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100 Egurko LMF 1100
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km
Egurko LMF 1100
Јавете се
Класифицирана реклама
Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481 Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481 Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481 Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481 Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481 Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481 Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481 Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481 Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481 Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481 Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481
more images
Германија Mühldorf am Inn
1.034 km
Kaltenbach Wagner HDM 1400-1600-114481
Јавете се
Класифицирана реклама
FUMATOR-APPARATEBAU HEINZ WAGNER Minivac 250 D FUMATOR-APPARATEBAU HEINZ WAGNER Minivac 250 D FUMATOR-APPARATEBAU HEINZ WAGNER Minivac 250 D FUMATOR-APPARATEBAU HEINZ WAGNER Minivac 250 D FUMATOR-APPARATEBAU HEINZ WAGNER Minivac 250 D FUMATOR-APPARATEBAU HEINZ WAGNER Minivac 250 D
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
FUMATOR-APPARATEBAU HEINZ WAGNER Minivac 250 D
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner Magnetaufspannplatte 1150V-40/60-14 Wagner Magnetaufspannplatte 1150V-40/60-14 Wagner Magnetaufspannplatte 1150V-40/60-14 Wagner Magnetaufspannplatte 1150V-40/60-14 Wagner Magnetaufspannplatte 1150V-40/60-14 Wagner Magnetaufspannplatte 1150V-40/60-14
more images
Германија Gießen
1.416 km
Wagner Magnetaufspannplatte 1150V-40/60-14
Јавете се
Класифицирана реклама
WAGNER GU4
more images
Германија Hamburg
1.591 km
WAGNER GU4
Јавете се
Класифицирана реклама
WAGNER 1000t WAGNER 1000t WAGNER 1000t WAGNER 1000t WAGNER 1000t WAGNER 1000t WAGNER 1000t WAGNER 1000t
more images
Германија Deutschland
1.369 km
WAGNER 1000t
Јавете се
Класифицирана реклама
WAGNER WBE1300R WAGNER WBE1300R WAGNER WBE1300R WAGNER WBE1300R WAGNER WBE1300R WAGNER WBE1300R WAGNER WBE1300R WAGNER WBE1300R WAGNER WBE1300R WAGNER WBE1300R
more images
Германија Niederlangen
1.656 km
WAGNER WBE1300R
Јавете се
Класифицирана реклама
 Kaltenbach/Wagner HDM 1400 Kaltenbach/Wagner HDM 1400 Kaltenbach/Wagner HDM 1400 Kaltenbach/Wagner HDM 1400 Kaltenbach/Wagner HDM 1400 Kaltenbach/Wagner HDM 1400 Kaltenbach/Wagner HDM 1400
more images
Германија Mühldorf am Inn
1.034 km
Kaltenbach/Wagner HDM 1400
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Dreieich
1.376 km
WAGNER WDB 51 M
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Eislingen/Fils
1.229 km
Wagner EGV 125
Јавете се
Класифицирана реклама
WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A WAGNER WPB 340 A
more images
Германија Deutschland
1.369 km
WAGNER WPB 340 A
Јавете се
Класифицирана реклама
LESTA KUKA WAGNER
more images
Полска Gizałki
1.200 km
LESTA KUKA WAGNER
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³
more images
Германија Bovenden
(Локација на дилерот)
1.429 km
Wagner WPCM 600.26, 26m³
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner PRC 50 / 1600 Wagner PRC 50 / 1600 Wagner PRC 50 / 1600 Wagner PRC 50 / 1600 Wagner PRC 50 / 1600 Wagner PRC 50 / 1600 Wagner PRC 50 / 1600
more images
Холандија Babberich
1.645 km
Wagner PRC 50 / 1600
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner unbekannt Wagner unbekannt Wagner unbekannt Wagner unbekannt Wagner unbekannt Wagner unbekannt
more images
Германија Sonneberg
1.270 km
Wagner unbekannt
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner Cobra Wagner Cobra
more images
Хрватска Zagreb
656 km
Wagner Cobra
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner WDE 360 Wagner WDE 360 Wagner WDE 360 Wagner WDE 360 Wagner WDE 360 Wagner WDE 360
more images
Германија Baden-Württemberg, Deutschland
1.248 km
Wagner WDE 360
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner Bohrung 17 mm Wagner Bohrung 17 mm Wagner Bohrung 17 mm Wagner Bohrung 17 mm Wagner Bohrung 17 mm
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Wagner Bohrung 17 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³
more images
Германија Bovenden
(Локација на дилерот)
1.429 km
Wagner WPCM 600.26, 26m³
Јавете се
Купи го сега
Германија Baden-Württemberg, Германија
1.228 km
WAGNER KIWA Iron Works Excel 4L
Класифицирана реклама
Kovofiniš Wagner Vyza 4 Kovofiniš Wagner Vyza 4 Kovofiniš Wagner Vyza 4 Kovofiniš Wagner Vyza 4 Kovofiniš Wagner Vyza 4 Kovofiniš Wagner Vyza 4 Kovofiniš Wagner Vyza 4 Kovofiniš Wagner Vyza 4 Kovofiniš Wagner Vyza 4 Kovofiniš Wagner Vyza 4
more images
Словачка Kežmarok
844 km
Kovofiniš Wagner Vyza 4
Јавете се
Класифицирана реклама
WAGNER WDE 500 WAGNER WDE 500 WAGNER WDE 500 WAGNER WDE 500 WAGNER WDE 500 WAGNER WDE 500 WAGNER WDE 500 WAGNER WDE 500 WAGNER WDE 500 WAGNER WDE 500
more images
Германија Ennepetal
1.538 km
WAGNER WDE 500
Јавете се
Класифицирана реклама
die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100
more images
Бугарија Sofia
178 km
die cutting with hot stamping TYMK-1100 die cutting with hot stamping TYMK-1100
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner+Grimm EE 800 Wagner+Grimm EE 800 Wagner+Grimm EE 800 Wagner+Grimm EE 800 Wagner+Grimm EE 800
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Wagner+Grimm EE 800
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³
more images
Германија Bovenden
(Локација на дилерот)
1.429 km
Wagner WPCM 600.26, 26m³
Јавете се
Класифицирана реклама
Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner Gescha, Wagner
more images
Германија Detmold
1.508 km
Gescha, Wagner
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner Finish 300 Wagner Finish 300 Wagner Finish 300 Wagner Finish 300 Wagner Finish 300 Wagner Finish 300 Wagner Finish 300
more images
Германија Barntrup
1.498 km
Wagner Finish 300
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner DCS 160x900 Wagner DCS 160x900 Wagner DCS 160x900 Wagner DCS 160x900 Wagner DCS 160x900
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km
Wagner DCS 160x900
Јавете се
Класифицирана реклама
CB 2NRT 1100 2NRT 1100 CB 2NRT 1100 2NRT 1100 CB 2NRT 1100 2NRT 1100 CB 2NRT 1100 2NRT 1100 CB 2NRT 1100 2NRT 1100 CB 2NRT 1100 2NRT 1100 CB 2NRT 1100 2NRT 1100 CB 2NRT 1100 2NRT 1100
more images
Литванија Kaunas
1.490 km
CB 2NRT 1100 2NRT 1100
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner+Grimm EE 355 Wagner+Grimm EE 355 Wagner+Grimm EE 355 Wagner+Grimm EE 355 Wagner+Grimm EE 355
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Wagner+Grimm EE 355
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³
more images
Германија Bovenden
(Локација на дилерот)
1.429 km
Wagner WPCM 600.26, 26m³
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner / Toss Wagner / Toss Wagner / Toss Wagner / Toss Wagner / Toss Wagner / Toss
more images
Германија Leipzig
1.298 km
Wagner / Toss
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner Profi Roller Wagner Profi Roller Wagner Profi Roller Wagner Profi Roller Wagner Profi Roller
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Wagner Profi Roller
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³
more images
Германија Bovenden
(Локација на дилерот)
1.429 km
Wagner WPCM 600.26, 26m³
Јавете се
Класифицирана реклама
Still Wagner EGU2000 Still Wagner EGU2000 Still Wagner EGU2000 Still Wagner EGU2000 Still Wagner EGU2000
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Still Wagner EGU2000
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³ Wagner WPCM 600.26, 26m³
more images
Германија Bovenden
(Локација на дилерот)
1.429 km
Wagner WPCM 600.26, 26m³
Јавете се
Класифицирана реклама
Wagner 33-70 Wagner 33-70 Wagner 33-70 Wagner 33-70 Wagner 33-70 Wagner 33-70 Wagner 33-70
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Wagner 33-70
Јавете се