Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto

Precision center lathe
WEILER GS
НОВО

Фиксна цена плус ДДВ.
15.200 €
Година на градба
2006
Тип на понуда
Втора рака
Локација
Hafenstraße, 45478 Mülheim an der Ruhr, Deutschland

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Тип на машина:
Precision center lathe
Производителот:
WEILER
модел:
GS
Број на машина:
5219
Година на градба:
2006
држава:
многу добро (користено)

ЦЕНА И ЛОКАЦИЈА

цена:
15.200 € Фиксна цена плус ДДВ.
Локација:
Hafenstraße, 45478 Mülheim an der Ruhr, Deutschland Германија

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7197111
Ажурирање:
последен на 23.06.2022

ОПИС

Serial number: 5219, center height 160 mm,
turning length 650 mm, swing diameter approx. 320 mm, up to 2500 rpm, 3-jaw chuck, quick coupler, steel holder MULTIFIX A, tailstock,
coolant device, light, protective cover, digital display
HEIDENHAIN, machine weight 710 kg
Qm0bx

The conditions of sale of IndustrieWert GmbH apply, errors and prior sale excepted.

Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

даватели на услуги

IndustrieWert GmbH

Лице за контакт:Herr Michael Mekelburger

Kaiserswerther Str. 215

40474 Düsseldorf, Германија

Последно онлајн: минатата недела

Регистриран од: 2020

5 Реклами на интернет

IndustrieWert GmbH
Kaiserswerther Str. 215
40474 Düsseldorf
Geschäftsführer: Michael Mekelburger
HRB 42237, Amtsgericht Düsseldorf
Ust-IdNr.: DE221616932

Испрати барање

us
Германија
Австрија
Швајцарија
Соединетите Американски Држави
Обединето Кралство
Франција
Белгија
Шпанија
Мексико
Италија
Холандија
Полска
Руска Федерација
Белорусија (Белорусија)
Украина
Estland (Reval)
Турција
Нов Зеланд
Ирска
Чешка република
Данска
Финска
Шведска
Норвешка
Малта
Луксембург
Грција
Литванија
Латвија
Исланд
Португалија
Бразил
Венецуела
Аргентина
Унгарија
Словачка
Романија
Молдавија
Словенија
Србија
Црна Гора
Албанија
Хрватска
Бугарија
Македонија
Босна и Херцеговина
Израел
Египет
Индија
Индонезија
Јужна Кореа
Јапонија
Тајланд
Малезија
Виетнам
Кина
Тајван
Иран
Бангладеш
Авганистан
Внимание: Вашето барање ќе биде проследено до сите дилери во оваа категорија. Тоа значи дека можете да добиете голем број понуди!
Барањето не можеше да се испрати. Обидете се повторно подоцна.

ТЕЛЕФОН & ФАКС

телефон: +492115615920
факс: +4921156159210
телефон:
Лице за контакт:
Г Michael Mekelburger
Идентификација на машината:
A7197111 во Machineseeker
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
WEILER GS WEILER GS WEILER GS WEILER GS WEILER GS WEILER GS WEILER GS WEILER GS WEILER GS WEILER GS
more images
10
Јавете се
Mülheim an der Ruhr Германија
2011
многу добро (користено)
WEILER Commodor 230 GS WEILER Commodor 230 GS WEILER Commodor 230 GS
more images
3
Јавете се
Berlin, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1993
подготвен за употреба (искористен)
Weiler Commodor B GS Weiler Commodor B GS Weiler Commodor B GS Weiler Commodor B GS Weiler Commodor B GS Weiler Commodor B GS
more images
6
Јавете се
Bruchsal Германија
1989
многу добро (користено)
WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD
more images
13
Јавете се
Bruchsal Германија
2022
Ново
WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD WEILER Commodor 180 GSD
more images
11
Јавете се
Bruchsal Германија
2022
Ново
WEILER Praktikant GSD WEILER Praktikant GSD WEILER Praktikant GSD WEILER Praktikant GSD WEILER Praktikant GSD WEILER Praktikant GSD WEILER Praktikant GSD WEILER Praktikant GSD WEILER Praktikant GSD WEILER Praktikant GSD WEILER Praktikant GSD
more images
11
Јавете се
Bruchsal Германија
2022
Ново
Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B
more images
9
Јавете се
Ubstadt-Weiher Германија
1988
многу добро (користено)
WEILER E150 WEILER E150 WEILER E150 WEILER E150 WEILER E150 WEILER E150 WEILER E150 WEILER E150 WEILER E150
more images
9
Јавете се
Hilden, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2007
Втора рака
WEILER E 50-1 WEILER E 50-1 WEILER E 50-1 WEILER E 50-1 WEILER E 50-1
more images
5
Јавете се
Korschenbroich, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1992
Втора рака
Јавете се
Mönchengladbach, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2003
Втора рака
WEILER E30 x 70 inv 21960 WEILER E30 x 70 inv 21960 WEILER E30 x 70 inv 21960 WEILER E30 x 70 inv 21960
more images
4
Јавете се
Beroun Чешка република
2018
добро (искористено)
WEILER MATADOR WEILER MATADOR WEILER MATADOR WEILER MATADOR WEILER MATADOR WEILER MATADOR
more images
6
Јавете се
Bünde, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B
more images
8
Јавете се
Ubstadt-Weiher Германија
1986
многу добро (користено)
WEILER E 50 x 2000 WEILER E 50 x 2000 WEILER E 50 x 2000 WEILER E 50 x 2000 WEILER E 50 x 2000 WEILER E 50 x 2000 WEILER E 50 x 2000
more images
7
Јавете се
Aichach Германија
2009
многу добро (користено)
WEILER Commodor *Teilüberholt* WEILER Commodor *Teilüberholt* WEILER Commodor *Teilüberholt* WEILER Commodor *Teilüberholt*
more images
4
Јавете се
Bruchsal Германија
1991
многу добро (користено)
Darley GS 1100 x 20 mm
more images
1
Јавете се
Deinze, Белгија Белгија
(Локација на дилерот)
Втора рака
WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000
more images
7
Јавете се
Ladis, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2006
Втора рака
WEILER DZ 26-V4 WEILER DZ 26-V4 WEILER DZ 26-V4 WEILER DZ 26-V4 WEILER DZ 26-V4 WEILER DZ 26-V4 WEILER DZ 26-V4 WEILER DZ 26-V4 WEILER DZ 26-V4 WEILER DZ 26-V4 WEILER DZ 26-V4 WEILER DZ 26-V4
more images
12
Јавете се
Weilheim an der Teck Германија
1997
добро (искористено)
Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B Weiler Praktikant 140B
more images
8
Јавете се
Ubstadt-Weiher Германија
1986
многу добро (користено)
Weiler Condor 81 Weiler Condor 81 Weiler Condor 81
more images
3
Јавете се
Kaufungen Германија
1985
добро (искористено)
WEILER E90 x 6000 WEILER E90 x 6000 WEILER E90 x 6000 WEILER E90 x 6000 WEILER E90 x 6000 WEILER E90 x 6000 WEILER E90 x 6000 WEILER E90 x 6000
more images
8
Јавете се
Unterschleißheim, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2004
Втора рака
Weiler E50 Weiler E50 Weiler E50 Weiler E50 Weiler E50
more images
5
Јавете се
Heilbronn Германија
1999
добро (искористено)
WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000 WEILER E80 x 2000
more images
8
Јавете се
Ladis, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2003
Втора рака
WEILER E 175 WEILER E 175 WEILER E 175 WEILER E 175 WEILER E 175 WEILER E 175
more images
6
Јавете се
Hilden Германија
2012
Втора рака
WEILER MATADOR VS 2 WEILER MATADOR VS 2 WEILER MATADOR VS 2 WEILER MATADOR VS 2 WEILER MATADOR VS 2
more images
5
Јавете се
Bühl, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1977
Втора рака
Weiler DZ 28 Weiler DZ 28 Weiler DZ 28 Weiler DZ 28 Weiler DZ 28 Weiler DZ 28
more images
6
Јавете се
Kaufungen Германија
1998
Втора рака
WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28
more images
5
Јавете се
Mühlacker Германија
добро (искористено)
Weiler DA 260 AC Weiler DA 260 AC Weiler DA 260 AC Weiler DA 260 AC Weiler DA 260 AC
more images
5
Јавете се
Kaiserslautern, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2012
подготвен за употреба (искористен)
Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt
more images
14
Јавете се
Ubstadt-Weiher Германија
2002
како нов (користен)
Weiler Commodor Weiler Commodor Weiler Commodor Weiler Commodor Weiler Commodor Weiler Commodor Weiler Commodor Weiler Commodor
more images
8
Јавете се
Satteldorf Германија
1990
работилница ремонтирана (искористена)
WEILER DA 180 WEILER DA 180 WEILER DA 180 WEILER DA 180 WEILER DA 180
more images
5
Јавете се
Waiblingen Германија
2001
многу добро (користено)
Јавете се
Oelde, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2014
Втора рака
Weiler 200CNC Weiler 200CNC Weiler 200CNC Weiler 200CNC Weiler 200CNC Weiler 200CNC Weiler 200CNC
more images
7
Јавете се
Weißenhorn Германија
1991
многу добро (користено)
WEILER FHP 750 WEILER FHP 750 WEILER FHP 750
more images
3
Јавете се
Ennepetal, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1975
Втора рака
Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 neuwertig aus Lehrwerkstatt
more images
15
Јавете се
Ubstadt-Weiher Германија
2002
како нов (користен)
WEILER Praktikant WEILER Praktikant WEILER Praktikant WEILER Praktikant WEILER Praktikant WEILER Praktikant WEILER Praktikant WEILER Praktikant WEILER Praktikant
more images
9
Јавете се
Niederlangen, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28 WEILER MDU 260 - 28
more images
9
Јавете се
Mühlacker Германија
добро (искористено)
Јавете се
Leipzig, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1996
Втора рака
WEILER MATADOR - VS 1 WEILER MATADOR - VS 1
more images
2
Јавете се
Metzingen, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1991
Втора рака
WEILER UD 42 CNC WEILER UD 42 CNC WEILER UD 42 CNC WEILER UD 42 CNC WEILER UD 42 CNC
more images
5
Јавете се
Karlsbad Германија
1989
Втора рака
Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt Weiler E30 Neuwertig aus Lehrwerkstatt
more images
13
Јавете се
Ubstadt-Weiher Германија
2002
како нов (користен)
WEILER Condor WEILER Condor WEILER Condor WEILER Condor WEILER Condor WEILER Condor WEILER Condor WEILER Condor WEILER Condor
more images