Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto

Press brake
Weinbrenner GP 320 / 4050
НОВО

Фиксна цена плус ДДВ.
13.000 €
Година на градба
1997
Тип на понуда
Втора рака
Локација
Maybachstr. 6, 71696 Möglingen, DE

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Тип на машина:
Press brake
Производителот:
Weinbrenner
модел:
GP 320 / 4050
Година на градба:
1997
држава:
добро (искористено)
Работно време:
29705

ЦЕНА И ЛОКАЦИЈА

цена:
13.000 € Фиксна цена плус ДДВ.
Локација:
Maybachstr. 6, 71696 Möglingen, DE Германија

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7197105
Ажурирање:
последен на 23.06.2022

ОПИС

Bending length [mm] 4050
Pressing force [to] 320
3ilyj3br
Control Cybelec DNC 70
Operating hours [h] approx. 56019

Machine equipment:

- CNC backgauge
- 4 pcs. movable stop fingers
- hydraulic quick clamping for punch + die
- hydr. crowning device via CNC
- die displacement in 2 positions
- 2 pcs. front support brackets

Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

даватели на услуги

Broziat Maschinen GmbH

Лице за контакт:Frau Elvira Dandin

Maybachstr. 6

71696 Möglingen, Германија

телефон:
Лице за контакт:
Госпоѓица Elvira Dandin
Идентификација на машината:
A7197105 во Machineseeker

Последно онлајн: минатата недела

Регистриран од: 2009

24 Реклами на интернет

логото
Mit weltweit über 2800 verkauften Maschinen ist die Broziat Gruppe der erfolgreichste Full-Service-Anbieter für gebrauchte und überholte Laserschneidanlagen, Stanzmaschinen, kombinierte Laser-Stanzmaschinen und Abkantpressen der Firma TRUMPF.
Angaben gemäß § 5 TMG:
Broziat Maschinen GmbH
Maybachstr. 6
D-71696 Möglingen

Vertreten durch:
Geschäftsführer Reto Bossart


Registereintrag:
Registergericht: Freiburg
Registernummer: HRB 715700

Umsatzsteuer-Identifikationsnummer gemäß §27 a Umsatzsteuergesetz: DE309 866 960

Испрати барање

us
Германија
Австрија
Швајцарија
Соединетите Американски Држави
Обединето Кралство
Франција
Белгија
Шпанија
Мексико
Италија
Холандија
Полска
Руска Федерација
Белорусија (Белорусија)
Украина
Estland (Reval)
Турција
Нов Зеланд
Ирска
Чешка република
Данска
Финска
Шведска
Норвешка
Малта
Луксембург
Грција
Литванија
Латвија
Исланд
Португалија
Бразил
Венецуела
Аргентина
Унгарија
Словачка
Романија
Молдавија
Словенија
Србија
Црна Гора
Албанија
Хрватска
Бугарија
Македонија
Босна и Херцеговина
Израел
Египет
Индија
Индонезија
Јужна Кореа
Јапонија
Тајланд
Малезија
Виетнам
Кина
Тајван
Иран
Бангладеш
Авганистан
Внимание: Вашето барање ќе биде проследено до сите дилери во оваа категорија. Тоа значи дека можете да добиете голем број понуди!
Барањето не можеше да се испрати. Обидете се повторно подоцна.

ТЕЛЕФОН & ФАКС

телефон: +49 7141 1453818
факс: +4971419911822
телефон:
Лице за контакт:
Госпоѓица Elvira Dandin
Идентификација на машината:
A7197105 во Machineseeker
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Weinbrenner GP 320 / 4050 Weinbrenner GP 320 / 4050 Weinbrenner GP 320 / 4050 Weinbrenner GP 320 / 4050 Weinbrenner GP 320 / 4050 Weinbrenner GP 320 / 4050
more images
6
Јавете се
Möglingen Германија
1991
добро (искористено)
WEINBRENNER GP 100 / 3050 WEINBRENNER GP 100 / 3050 WEINBRENNER GP 100 / 3050 WEINBRENNER GP 100 / 3050 WEINBRENNER GP 100 / 3050 WEINBRENNER GP 100 / 3050 WEINBRENNER GP 100 / 3050 WEINBRENNER GP 100 / 3050 WEINBRENNER GP 100 / 3050
more images
9
Јавете се
Niederlangen, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1999
Втора рака
WEINBRENNER GP 50 WEINBRENNER GP 50 WEINBRENNER GP 50 WEINBRENNER GP 50 WEINBRENNER GP 50 WEINBRENNER GP 50
more images
6
Јавете се
Leipzig, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1984
Втора рака
WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to WEINBRENNER GP 8000 x 600 to
more images
14
Јавете се
Kreuztal Германија
1991
многу добро (користено)
WEINBRENNER GP 160 / 2500 WEINBRENNER GP 160 / 2500 WEINBRENNER GP 160 / 2500 WEINBRENNER GP 160 / 2500 WEINBRENNER GP 160 / 2500 WEINBRENNER GP 160 / 2500
more images
6
Јавете се
Strassberg, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2005
Втора рака
Weinbrenner GP 80 Weinbrenner GP 80 Weinbrenner GP 80 Weinbrenner GP 80 Weinbrenner GP 80 Weinbrenner GP 80 Weinbrenner GP 80 Weinbrenner GP 80 Weinbrenner GP 80 Weinbrenner GP 80
more images
10
Јавете се
Haiger Германија
1985
добро (искористено)
WEINBRENNER GP 600/8050 WEINBRENNER GP 600/8050 WEINBRENNER GP 600/8050 WEINBRENNER GP 600/8050 WEINBRENNER GP 600/8050 WEINBRENNER GP 600/8050 WEINBRENNER GP 600/8050 WEINBRENNER GP 600/8050 WEINBRENNER GP 600/8050 WEINBRENNER GP 600/8050
more images
10
Јавете се
Günzburg Германија
1990
добро (искористено)
Weinbrenner GP 320 Weinbrenner GP 320 Weinbrenner GP 320 Weinbrenner GP 320 Weinbrenner GP 320 Weinbrenner GP 320 Weinbrenner GP 320 Weinbrenner GP 320 Weinbrenner GP 320
more images
9
Јавете се
Butzbach Германија
1987
добро (искористено)
WEINBRENNER GP 80 WEINBRENNER GP 80 WEINBRENNER GP 80
more images
3
Јавете се
Berlin, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1995
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Eggstätt Германија
1984
добро (искористено)
Weinbrenner GP 160 Weinbrenner GP 160 Weinbrenner GP 160 Weinbrenner GP 160 Weinbrenner GP 160
more images
5
Јавете се
Raunheim Германија
многу добро (користено)
KK Kletzer CNC Abkantpresse KKI EUROPA XL 4050 mm x 320 to, KK Kletzer CNC Abkantpresse KKI EUROPA XL 4050 mm x 320 to, KK Kletzer CNC Abkantpresse KKI EUROPA XL 4050 mm x 320 to, KK Kletzer CNC Abkantpresse KKI EUROPA XL 4050 mm x 320 to, KK Kletzer CNC Abkantpresse KKI EUROPA XL 4050 mm x 320 to, KK Kletzer CNC Abkantpresse KKI EUROPA XL 4050 mm x 320 to,
more images
6
Јавете се
Böheimkirchen, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
Ново
Weinbrenner GP100 Weinbrenner GP100 Weinbrenner GP100 Weinbrenner GP100 Weinbrenner GP100 Weinbrenner GP100 Weinbrenner GP100 Weinbrenner GP100 Weinbrenner GP100 Weinbrenner GP100
more images
10
Јавете се
Soerendonk Холандија
1983
добро (искористено)
WEINBRENNER GP160 WEINBRENNER GP160
more images
2
Јавете се
Skrzyszów, Полска Полска
(Локација на дилерот)
1983
добро (искористено)
* FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG * FRONIUS WELDING PULSE ROBOT or HAND * TPS CMT 2700 3200 4000 5000 MIG MAG
more images
14
Јавете се
Wien Австрија
како нов (изложбена машина)
Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg Demag - Portalkran KBK2 KBK3 KBK 2 II KBK2 KBK III KBK 3 20x9, 250Kg
more images
15
Јавете се
Gondelsheim Германија
2001
добро (искористено)
Tübingen Германија
2000
реновиран (користен)
GP Puinbak 40cm CW05 GP Puinbak 40cm CW05 GP Puinbak 40cm CW05
more images
3
Јавете се
Wijhe Холандија
Ново
Weinbrenner TSV 20/4100 Weinbrenner TSV 20/4100
more images
2
Јавете се
Kirchheim bei München Германија
1987
добро (искористено)
WEINBRENNER TSK 4/4100 WEINBRENNER TSK 4/4100 WEINBRENNER TSK 4/4100 WEINBRENNER TSK 4/4100 WEINBRENNER TSK 4/4100
more images
5
Јавете се
Goldenstedt, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
Weinbrenner AP110, 2600mm Weinbrenner AP110, 2600mm Weinbrenner AP110, 2600mm Weinbrenner AP110, 2600mm Weinbrenner AP110, 2600mm Weinbrenner AP110, 2600mm Weinbrenner AP110, 2600mm Weinbrenner AP110, 2600mm Weinbrenner AP110, 2600mm Weinbrenner AP110, 2600mm Weinbrenner AP110, 2600mm Weinbrenner AP110, 2600mm
more images
12
Јавете се
Wijchen, Холандија Холандија
(Локација на дилерот)
1978
Втора рака
OILON GP-80 H 350-1000kw OILON GP-80 H 350-1000kw OILON GP-80 H 350-1000kw OILON GP-80 H 350-1000kw OILON GP-80 H 350-1000kw OILON GP-80 H 350-1000kw
more images
6
Јавете се
Tata Унгарија
2004
добро (искористено)
Weinbrenner Abkantwerkzeuge Weinbrenner Abkantwerkzeuge Weinbrenner Abkantwerkzeuge Weinbrenner Abkantwerkzeuge Weinbrenner Abkantwerkzeuge Weinbrenner Abkantwerkzeuge
more images
6
Јавете се
Leonberg-Höfingen, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
GP Service EASY Pur AC 25 GP Service EASY Pur AC 25 GP Service EASY Pur AC 25 GP Service EASY Pur AC 25 GP Service EASY Pur AC 25
more images
5
Јавете се
Barntrup Германија
2022
Ново
GP bananenbak BBS20-250-CW05 GP bananenbak BBS20-250-CW05
more images
2
Јавете се
Wijhe Холандија
Ново
Weinbrenner UBM6 Weinbrenner UBM6 Weinbrenner UBM6 Weinbrenner UBM6 Weinbrenner UBM6
more images
5
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1970
Втора рака
WEINBRENNER TSV 10/3150 WEINBRENNER TSV 10/3150 WEINBRENNER TSV 10/3150 WEINBRENNER TSV 10/3150 WEINBRENNER TSV 10/3150
more images
5
Јавете се
Barsbüttel Германија
1983
Втора рака
Trumpf 4050 5kw Trumpf 4050 5kw Trumpf 4050 5kw Trumpf 4050 5kw Trumpf 4050 5kw Trumpf 4050 5kw
more images
6
Јавете се
Mikołów Полска
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Kobližná 3, 602 00 Brno-střed, Tschechien Чешка република
1978
добро (искористено)
WEINBRENNER AP110 WEINBRENNER AP110 WEINBRENNER AP110 WEINBRENNER AP110 WEINBRENNER AP110
more images
5
Јавете се
Jelah Босна и Херцеговина
многу добро (користено)
GP Graafbak SBS20-1200-CW05 GP Graafbak SBS20-1200-CW05
more images
2
Јавете се
Wijhe Холандија
Ново
Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0 Weinbrenner* TOS/10/S0
more images
13
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1964
Втора рака
WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to WEINBRENNER AP 8000 x 400 to
more images
13
Јавете се
Kreuztal Германија
1976
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Tata Унгарија
2017
многу добро (користено)
TRUMPF/ WEINBRENNER TRUMPF/ WEINBRENNER TRUMPF/ WEINBRENNER TRUMPF/ WEINBRENNER
more images
4
Јавете се
Berlin, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1996
подготвен за употреба (искористен)
Weinbrenner AP 270 Weinbrenner AP 270 Weinbrenner AP 270 Weinbrenner AP 270 Weinbrenner AP 270
more images
5
Јавете се
Hamburg Германија
1965
подготвен за употреба (искористен)
GP Graafbak D8S20-500-CH05 GP Graafbak D8S20-500-CH05
more images
2
Јавете се
Wijhe Холандија
Ново
140 x 320 mm 22,5 kg 140 x 320 mm 22,5 kg 140 x 320 mm 22,5 kg
more images
3
Јавете се
Tönisvorst Германија
2010
многу добро (користено)
WEINBRENNER TSV 16/4100 WEINBRENNER TSV 16/4100 WEINBRENNER TSV 16/4100
more images
3
Јавете се
Wiesbaden, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1981
Втора рака
Weinbrenner TSV 8/3050 Weinbrenner TSV 8/3050 Weinbrenner TSV 8/3050 Weinbrenner TSV 8/3050 Weinbrenner TSV 8/3050
more images
5
Јавете се
Warder Холандија
1984
добро (искористено)
Weinbrenner AP 400/8100/6050 Weinbrenner AP 400/8100/6050 Weinbrenner AP 400/8100/6050 Weinbrenner AP 400/8100/6050 Weinbrenner AP 400/8100/6050
more images
5
Јавете се
Berlin, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1976
подготвен за употреба (искористен)
WEINBRENNER TSV 6/3050 WEINBRENNER TSV 6/3050 WEINBRENNER TSV 6/3050 WEINBRENNER TSV 6/3050 WEINBRENNER TSV 6/3050 WEINBRENNER TSV 6/3050
more images
6
Јавете се
Wiesbaden, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1987
Втора рака
Arburg 320/320/H163 mm Arburg 320/320/H163 mm Arburg 320/320/H163 mm
more images
3
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
HENSEL EBU 7.50/320 / BSH 3-320 / HENSEL EBU 7.50/320 / BSH 3-320 / HENSEL EBU 7.50/320 / BSH 3-320 / HENSEL EBU 7.50/320 / BSH 3-320 / HENSEL EBU 7.50/320 / BSH 3-320 / HENSEL EBU 7.50/320 / BSH 3-320 / HENSEL EBU 7.50/320 / BSH 3-320 / HENSEL EBU 7.50/320 / BSH 3-320 / HENSEL EBU 7.50/320 / BSH 3-320 /
more images
9
Јавете се
Eislingen/Fils Германија
1996
Втора рака
Linde H 80 DW/320 Linde H 80 DW/320 Linde H 80 DW/320 Linde H 80 DW/320 Linde H 80 DW/320
more images