Lead/traction spindle lathe WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300 - Понуда на Machineseeker

Lead/traction spindle lathe
WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300

цена
аукција
Година на градба
1963
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции
Lead/traction spindle lathe WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
Lead/traction spindle lathe WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
Lead/traction spindle lathe WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
Lead/traction spindle lathe WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
Lead/traction spindle lathe WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
Lead/traction spindle lathe WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
Lead/traction spindle lathe WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
Lead/traction spindle lathe WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Lead/traction spindle lathe
Производителот:
WMW KARL-MARX-STADT
модел:
DLZ 1000IIx6300
Број на машина:
110016.66/63
Година на градба:
1963
држава:
Втора рака
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Германија Германија – Растојание: околу 1.302 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.500,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Turning diameter over bed: 1180 mm
Turning diameter over support: 860 mm
Turning length: 6300 mm
Center distance: 6300 mm
Bore of the work spindle: 90 mm


MACHINE DETAILS
Total power requirement: 30.4 kW
Machine weight: approx. 15 t


EQUIPMENT • incl. various accessoriesОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A16070512
Референтен број:
AUC-2404122
Ажурирање:
последен на 03.05.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 16070512
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Sachsen Германија Германија
Растојание: околу 1.302 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
 WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
 WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
 WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
 WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
 WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
 WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
 WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300
 WMW KARL-MARX-STADT DLZ 1000IIx6300

WMW KARL-MARX-STADTDLZ 1000IIx6300
buyer-protection
Класифицирана реклама
 WMW Karl-Marx-Stadt DLZ 355 x 800
 WMW Karl-Marx-Stadt DLZ 355 x 800
 WMW Karl-Marx-Stadt DLZ 355 x 800
 WMW Karl-Marx-Stadt DLZ 355 x 800
 WMW Karl-Marx-Stadt DLZ 355 x 800
 WMW Karl-Marx-Stadt DLZ 355 x 800
 WMW Karl-Marx-Stadt DLZ 355 x 800
more images
Германија Mörsdorf
1.282 km

WMW Karl-Marx-StadtDLZ 355 x 800
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW DLZ 630
 WMW DLZ 630
 WMW DLZ 630
 WMW DLZ 630
 WMW DLZ 630
more images
Германија Mönchengladbach
1.579 km

WMWDLZ 630
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW DLZ 355
 WMW DLZ 355
 WMW DLZ 355
 WMW DLZ 355
 WMW DLZ 355
more images
Германија Barsbüttel/Hamburg
(Локација на дилерот)
1.585 km

WMWDLZ 355
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW VEB DLZ 355/1
 WMW VEB DLZ 355/1
 WMW VEB DLZ 355/1
 WMW VEB DLZ 355/1
 WMW VEB DLZ 355/1
 WMW VEB DLZ 355/1
 WMW VEB DLZ 355/1
 WMW VEB DLZ 355/1
more images
Холандија Soerendonk
1.638 km

WMW VEBDLZ 355/1
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW DLZ 490 x 2000
 WMW DLZ 490 x 2000
 WMW DLZ 490 x 2000
 WMW DLZ 490 x 2000
 WMW DLZ 490 x 2000
more images
Германија Rödermark
1.365 km

WMWDLZ 490 x 2000
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
 WMW Niles DLZ 500 IV L 1000
more images
Франција Ensisheim
1.333 km

WMW NilesDLZ 500 IV L 1000
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW DLZ 800 II
 WMW DLZ 800 II
 WMW DLZ 800 II
 WMW DLZ 800 II
 WMW DLZ 800 II
 WMW DLZ 800 II
more images
Србија Industrijska, Szerbia
482 km

WMW DLZ 800 II
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
 WMW KARL-MARX-STADT RBT 400/4
more images
Германија Reichenbach/Oberlausitz
1.186 km

WMW KARL-MARX-STADTRBT 400/4
Јавете се
Класифицирана реклама
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
 wmw NILES DLZ 630 III 2000
more images
Унгарија Tata
724 km

wmw NILES DLZ 630 III 2000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 mit Heizung
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 mit Heizung
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 mit Heizung
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 mit Heizung
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 mit Heizung
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 mit Heizung
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 mit Heizung
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 mit Heizung
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 mit Heizung
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 mit Heizung
more images
Германија Mörsdorf
1.282 km

WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 mit Heizung
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 Pulverpresse
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 Pulverpresse
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 Pulverpresse
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 Pulverpresse
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 Pulverpresse
 WMW Johanngeorgenstadt PYZM 63 Pulverpresse
more images
Германија Mörsdorf
1.282 km

WMW JohanngeorgenstadtPYZM 63 Pulverpresse
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
 WMW DLZ630III5000, 700x5000
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km

WMWDLZ630III5000, 700x5000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WEVERK Karlstadt PS 12.5
 WEVERK Karlstadt PS 12.5
 WEVERK Karlstadt PS 12.5
 WEVERK Karlstadt PS 12.5
 WEVERK Karlstadt PS 12.5
 WEVERK Karlstadt PS 12.5
more images
Германија Schöneck
(Локација на дилерот)
1.379 km

WEVERK KarlstadtPS 12.5
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 MARX Pistolenreiniungsgerät MARX PWA 900
 MARX Pistolenreiniungsgerät MARX PWA 900
 MARX Pistolenreiniungsgerät MARX PWA 900
more images
Германија D - Nordrhein-Westfalen
1.531 km

MARXPistolenreiniungsgerät MARX PWA 900
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Karl Schnell Vacuum filler P9 SE Type 595
 Karl Schnell Vacuum filler P9 SE Type 595
 Karl Schnell Vacuum filler P9 SE Type 595
 Karl Schnell Vacuum filler P9 SE Type 595
 Karl Schnell Vacuum filler P9 SE Type 595
 Karl Schnell Vacuum filler P9 SE Type 595
 Karl Schnell Vacuum filler P9 SE Type 595
more images
Белгија Zwevegem
1.740 km

Karl SchnellVacuum filler P9 SE Type 595
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW MEUSELWITZ SAXW 630 / 4000
 WMW MEUSELWITZ SAXW 630 / 4000
 WMW MEUSELWITZ SAXW 630 / 4000
 WMW MEUSELWITZ SAXW 630 / 4000
 WMW MEUSELWITZ SAXW 630 / 4000
 WMW MEUSELWITZ SAXW 630 / 4000
 WMW MEUSELWITZ SAXW 630 / 4000
 WMW MEUSELWITZ SAXW 630 / 4000
 WMW MEUSELWITZ SAXW 630 / 4000
 WMW MEUSELWITZ SAXW 630 / 4000
more images
Холандија Niederlande
1.707 km

WMW MEUSELWITZSAXW 630 / 4000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW ERFURT PKZZ I 500
 WMW ERFURT PKZZ I 500
 WMW ERFURT PKZZ I 500
 WMW ERFURT PKZZ I 500
 WMW ERFURT PKZZ I 500
 WMW ERFURT PKZZ I 500
more images
Романија București
473 km

WMW ERFURTPKZZ I 500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW verschiedene
 WMW verschiedene
 WMW verschiedene
 WMW verschiedene
more images
Германија Leipzig
1.298 km

WMWverschiedene
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 PLANK / WMW Heckert/Saalfeld SB-AM-45 / BS 40
 PLANK / WMW Heckert/Saalfeld SB-AM-45 / BS 40
 PLANK / WMW Heckert/Saalfeld SB-AM-45 / BS 40
 PLANK / WMW Heckert/Saalfeld SB-AM-45 / BS 40
 PLANK / WMW Heckert/Saalfeld SB-AM-45 / BS 40
 PLANK / WMW Heckert/Saalfeld SB-AM-45 / BS 40
 PLANK / WMW Heckert/Saalfeld SB-AM-45 / BS 40
 PLANK / WMW Heckert/Saalfeld SB-AM-45 / BS 40
more images
Германија Bünde
1.542 km

PLANK / WMW Heckert/SaalfeldSB-AM-45 / BS 40
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW FRITZ HECKERT Aschersleben SZ 1000 x 1250 x 3000 / 344
 WMW FRITZ HECKERT Aschersleben SZ 1000 x 1250 x 3000 / 344
 WMW FRITZ HECKERT Aschersleben SZ 1000 x 1250 x 3000 / 344
 WMW FRITZ HECKERT Aschersleben SZ 1000 x 1250 x 3000 / 344
 WMW FRITZ HECKERT Aschersleben SZ 1000 x 1250 x 3000 / 344
 WMW FRITZ HECKERT Aschersleben SZ 1000 x 1250 x 3000 / 344
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km

WMW FRITZ HECKERT AscherslebenSZ 1000 x 1250 x 3000 / 344
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW Zeulenroda PYE 100
 WMW Zeulenroda PYE 100
 WMW Zeulenroda PYE 100
 WMW Zeulenroda PYE 100
 WMW Zeulenroda PYE 100
 WMW Zeulenroda PYE 100
 WMW Zeulenroda PYE 100
 WMW Zeulenroda PYE 100
more images
Германија Werdau
1.243 km

WMW ZeulenrodaPYE 100
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW-VEB SFW 200 x 600/3
 WMW-VEB SFW 200 x 600/3
 WMW-VEB SFW 200 x 600/3
 WMW-VEB SFW 200 x 600/3
more images
Германија Bühl
1.323 km

WMW-VEBSFW 200 x 600/3
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW PEEV 25/II
 WMW PEEV 25/II
 WMW PEEV 25/II
 WMW PEEV 25/II
 WMW PEEV 25/II
 WMW PEEV 25/II
 WMW PEEV 25/II
more images
Германија Gorxheimertal
(Локација на дилерот)
1.340 km

WMWPEEV 25/II
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 WMW PEDN 63/3
more images
Германија Bühl
1.323 km

WMWPEDN 63/3
Потврден дилер
Јавете се