bench drill
WMW UNION BFT 90/3-2

цена
аукција
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
bench drill
Производителот:
WMW UNION
модел:
BFT 90/3-2
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Sachsen, Германија Германија – Растојание: околу 1.302 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS:

spindle diameter: 90 mm
x-way: 1.000 mm
y-way: 1.000 mm
z-travel: 1.050 mm
B-axis (table): 360° rotatable
W-axis (spindle longitudinal): 710 mm
tool holder: MK 5
control for program: DRO
table load: 2,5 t
table size: 1.000 x 1.120 mm
spindle speed max.: 8 - 1.600 rpm
Adjustment steps spindle speed: 24 rpm
Feed rates (x/y/z/w): 0.8 - 2,000 mm/min
rapid traverse (x/y/z/w): 2,500 mm/min
Total power requirement: 23.0 kW
dimensions control cabinet: 1.060 x 850 x 1.800 mm
Machine dimensions (L x W x H): 4.9 x 3.8 x 2.8 m
Machine weight: approx. 9.7 t

EQUIPMENT:

 • Cross slide
 • setting block with 1,000 mm vertical adjustment travel, Ø 80 mm support
 • digital, linear measuring system Heidenhain Postip 850
 • Coolant unit with pump
 • Hydraulic power unit Orstra

This auction is held in cooperation with a dealer active on Maschinensucher since 2012.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

аукциска такса:
18,0 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и надоместокот за аукцијата и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7871372
Референтен број:
AUC-230112
Ажурирање:
последен на 09.01.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 7871372
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Sachsen
Германија Германија
Растојание: околу 1.302 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
WMW UNION BFT 90/2 WMW UNION BFT 90/2
more images
2
Германија Rostock
1565 km
WMW UNION BFT 90/2
1974
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW UNION BFT 90/3-2 WMW UNION BFT 90/3-2 WMW UNION BFT 90/3-2 WMW UNION BFT 90/3-2 WMW UNION BFT 90/3-2 WMW UNION BFT 90/3-2 WMW UNION BFT 90/3-2 WMW UNION BFT 90/3-2 WMW UNION BFT 90/3-2
more images
9
Германија Chemnitz
1229 km
WMW UNION BFT 90/3-2
1989
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1660 km
WMW Union BFT 90/3
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW Union BFT 90 / 3 at WMW Union BFT 90 / 3 at WMW Union BFT 90 / 3 at WMW Union BFT 90 / 3 at WMW Union BFT 90 / 3 at WMW Union BFT 90 / 3 at
more images
6
Холандија
1673 km
WMW Union BFT 90 / 3 at
1979
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Leipzig
1298 km
UNION KARL MARX STADT BFT 90/5-2
1989
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION BFT 90 / 2 UNION BFT 90 / 2 UNION BFT 90 / 2 UNION BFT 90 / 2 UNION BFT 90 / 2
more images
5
Германија Krefeld
(Локација на дилерот)
1578 km
UNION BFT 90 / 2
1974
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW UNION TI 2/1800 WMW UNION TI 2/1800
more images
2
Германија Metzingen
1244 km
WMW UNION TI 2/1800
1980
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW UNION BF-T 90/3 WMW UNION BF-T 90/3 WMW UNION BF-T 90/3 WMW UNION BF-T 90/3 WMW UNION BF-T 90/3
more images
5
Германија Biebrich
1437 km
WMW UNION BF-T 90/3
1980
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION BFT 93/5-2 UNION BFT 93/5-2 UNION BFT 93/5-2 UNION BFT 93/5-2 UNION BFT 93/5-2 UNION BFT 93/5-2 UNION BFT 93/5-2
more images
7
Германија Halberstadt
1403 km
UNION BFT 93/5-2
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW 1/2 WMW 1/2 WMW 1/2 WMW 1/2 WMW 1/2
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
WMW 1/2"-3/4"
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION BFT 90/3-1 UNION BFT 90/3-1 UNION BFT 90/3-1 UNION BFT 90/3-1
more images
4
Обединето Кралство Wishaw
2436 km
UNION BFT 90/3-1
како нов (користен)
Класифицирана реклама
Union Fritz Heckert BFT 90/3.1 Union Fritz Heckert BFT 90/3.1 Union Fritz Heckert BFT 90/3.1 Union Fritz Heckert BFT 90/3.1
more images
4
Германија Berlin
1365 km
Union Fritz Heckert BFT 90/3.1
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION BFT 90 / 3-3 UNION BFT 90 / 3-3 UNION BFT 90 / 3-3 UNION BFT 90 / 3-3 UNION BFT 90 / 3-3 UNION BFT 90 / 3-3
more images
6
Холандија Apeldoorn
(Локација на дилерот)
1673 km
UNION BFT 90 / 3-3
1991
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION BFT 90/3-1 UNION BFT 90/3-1 UNION BFT 90/3-1 UNION BFT 90/3-1 UNION BFT 90/3-1 UNION BFT 90/3-1 UNION BFT 90/3-1
more images
7
Германија Halberstadt
1403 km
UNION BFT 90/3-1
1986
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW BFT 80/ 2 WMW BFT 80/ 2 WMW BFT 80/ 2
more images
3
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
WMW BFT 80/ 2
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION BFT 80 / 3-1 UNION BFT 80 / 3-1 UNION BFT 80 / 3-1 UNION BFT 80 / 3-1 UNION BFT 80 / 3-1 UNION BFT 80 / 3-1
more images
6
Холандија Apeldoorn
(Локација на дилерот)
1673 km
UNION BFT 80 / 3-1
1986
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW Heckert BT 2 WMW Heckert BT 2 WMW Heckert BT 2
more images
3
Германија Leipzig
1298 km
WMW Heckert BT 2
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Wiefelstede
1648 km
WMW Heckert BT 2
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION BFT 110/6 UNION BFT 110/6 UNION BFT 110/6 UNION BFT 110/6 UNION BFT 110/6 UNION BFT 110/6 UNION BFT 110/6 UNION BFT 110/6 UNION BFT 110/6
more images
9
Германија Halberstadt
1403 km
UNION BFT 110/6
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW-HECKERT SKoE 630x1000 PA 2 WMW-HECKERT SKoE 630x1000 PA 2 WMW-HECKERT SKoE 630x1000 PA 2
more images
3
Германија Eislingen/Fils
1229 km
WMW-HECKERT SKoE 630x1000 PA 2
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION BIELEFELD WSF 5.2 NC UNION BIELEFELD WSF 5.2 NC UNION BIELEFELD WSF 5.2 NC UNION BIELEFELD WSF 5.2 NC UNION BIELEFELD WSF 5.2 NC UNION BIELEFELD WSF 5.2 NC UNION BIELEFELD WSF 5.2 NC UNION BIELEFELD WSF 5.2 NC UNION BIELEFELD WSF 5.2 NC UNION BIELEFELD WSF 5.2 NC
more images
10
Германија Donzdorf
1223 km
UNION BIELEFELD WSF 5.2 NC
1989
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW-HECKERT BR 40/2 x 1250 WMW-HECKERT BR 40/2 x 1250 WMW-HECKERT BR 40/2 x 1250
more images
3
Германија Krefeld
1584 km
WMW-HECKERT BR 40/2 x 1250
1985
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW Zeulenroda PYTE 2.5x150 WMW Zeulenroda PYTE 2.5x150 WMW Zeulenroda PYTE 2.5x150 WMW Zeulenroda PYTE 2.5x150 WMW Zeulenroda PYTE 2.5x150 WMW Zeulenroda PYTE 2.5x150
more images
6
Германија Leipzig
1298 km
WMW Zeulenroda PYTE 2.5x150
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW PH 2,5C WMW PH 2,5C WMW PH 2,5C WMW PH 2,5C WMW PH 2,5C WMW PH 2,5C WMW PH 2,5C WMW PH 2,5C WMW PH 2,5C WMW PH 2,5C WMW PH 2,5C WMW PH 2,5C
more images
12
Германија Wiefelstede
1648 km
WMW PH 2,5C
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW-HECKERT SFWR V 1250/2 WMW-HECKERT SFWR V 1250/2 WMW-HECKERT SFWR V 1250/2 WMW-HECKERT SFWR V 1250/2 WMW-HECKERT SFWR V 1250/2 WMW-HECKERT SFWR V 1250/2 WMW-HECKERT SFWR V 1250/2 WMW-HECKERT SFWR V 1250/2 WMW-HECKERT SFWR V 1250/2
more images
9
Германија Malsch
1324 km
WMW-HECKERT SFWR V 1250/2
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW PEDN 63/3
more images
1
Германија Bühl
(Локација на дилерот)
1328 km
WMW PEDN 63/3
1982
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION Bielefeld WSF 5.2 UNION Bielefeld WSF 5.2 UNION Bielefeld WSF 5.2 UNION Bielefeld WSF 5.2 UNION Bielefeld WSF 5.2 UNION Bielefeld WSF 5.2
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
UNION Bielefeld WSF 5.2
1980
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION BFT 110 UNION BFT 110 UNION BFT 110 UNION BFT 110 UNION BFT 110 UNION BFT 110 UNION BFT 110 UNION BFT 110
more images
8
Германија Aachen
1573 km
UNION BFT 110
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW - BAD SALZUNGEN MAR 250/2 WMW - BAD SALZUNGEN MAR 250/2 WMW - BAD SALZUNGEN MAR 250/2 WMW - BAD SALZUNGEN MAR 250/2 WMW - BAD SALZUNGEN MAR 250/2 WMW - BAD SALZUNGEN MAR 250/2
more images
6
Германија Leipzig
1298 km
WMW - BAD SALZUNGEN MAR 250/2
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW SWZ A 12 P9x2,3-36/126 WMW SWZ A 12 P9x2,3-36/126 WMW SWZ A 12 P9x2,3-36/126 WMW SWZ A 12 P9x2,3-36/126 WMW SWZ A 12 P9x2,3-36/126 WMW SWZ A 12 P9x2,3-36/126
more images
6
Германија Wiefelstede
1648 km
WMW SWZ A 12 P9x2,3-36/126
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW PED 63/2 WMW PED 63/2 WMW PED 63/2 WMW PED 63/2 WMW PED 63/2 WMW PED 63/2 WMW PED 63/2 WMW PED 63/2 WMW PED 63/2
more images
9
Германија Sonneberg
1270 km
WMW PED 63/2
1971
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW FSS 315 V-2 WMW FSS 315 V-2 WMW FSS 315 V-2 WMW FSS 315 V-2 WMW FSS 315 V-2 WMW FSS 315 V-2
more images
6
Германија Deutschland
1369 km
WMW FSS 315 V-2
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW NILES ZERBST DP 2 WMW NILES ZERBST DP 2 WMW NILES ZERBST DP 2 WMW NILES ZERBST DP 2 WMW NILES ZERBST DP 2 WMW NILES ZERBST DP 2
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
WMW NILES ZERBST DP 2
1977
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION BFT 150 UNION BFT 150 UNION BFT 150 UNION BFT 150 UNION BFT 150 UNION BFT 150 UNION BFT 150
more images
7
Германија Aachen
1573 km
UNION BFT 150
1991
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW Heckert BR40/2 x 1250 WMW Heckert BR40/2 x 1250 WMW Heckert BR40/2 x 1250 WMW Heckert BR40/2 x 1250 WMW Heckert BR40/2 x 1250 WMW Heckert BR40/2 x 1250
more images
6
Германија Leipzig
1298 km
WMW Heckert BR40/2 x 1250
1981
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1324 km
WMW-HECKERT SFWR V 1250/2
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW GER 32 470E Ø 3-18 mm WMW GER 32 470E Ø 3-18 mm WMW GER 32 470E Ø 3-18 mm WMW GER 32 470E Ø 3-18 mm WMW GER 32 470E Ø 3-18 mm
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
WMW GER 32 470E Ø 3-18 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW 250x1000/ 2 WMW 250x1000/ 2 WMW 250x1000/ 2 WMW 250x1000/ 2 WMW 250x1000/ 2 WMW 250x1000/ 2
more images
6
Германија Deutschland
1369 km
WMW 250x1000/ 2
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW DXW 1000/3 WMW DXW 1000/3 WMW DXW 1000/3 WMW DXW 1000/3 WMW DXW 1000/3 WMW DXW 1000/3 WMW DXW 1000/3 WMW DXW 1000/3 WMW DXW 1000/3
more images
9
Германија Ennepetal
(Локација на дилерот)
1539 km
WMW DXW 1000/3
1980
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW RSP1-102J15-2 WMW RSP1-102J15-2 WMW RSP1-102J15-2 WMW RSP1-102J15-2 WMW RSP1-102J15-2 WMW RSP1-102J15-2 WMW RSP1-102J15-2 WMW RSP1-102J15-2 WMW RSP1-102J15-2 WMW RSP1-102J15-2 WMW RSP1-102J15-2 WMW RSP1-102J15-2
more images
12
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
WMW RSP1-102J15-2
1950
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW Heckert BR40/2 x1250 WMW Heckert BR40/2 x1250 WMW Heckert BR40/2 x1250 WMW Heckert BR40/2 x1250
more images
4
Германија Leipzig
1295 km
WMW Heckert BR40/2 x1250
1985
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW Mikromat SFW 200x600/3 WMW Mikromat SFW 200x600/3 WMW Mikromat SFW 200x600/3 WMW Mikromat SFW 200x600/3 WMW Mikromat SFW 200x600/3 WMW Mikromat SFW 200x600/3 WMW Mikromat SFW 200x600/3 WMW Mikromat SFW 200x600/3 WMW Mikromat SFW 200x600/3
more images
9
Германија Goldenstedt
(Локација на дилерот)
1595 km
WMW Mikromat SFW 200x600/3
1987
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW HECKERT BT 2 WMW HECKERT BT 2 WMW HECKERT BT 2 WMW HECKERT BT 2 WMW HECKERT BT 2 WMW HECKERT BT 2
more images
6
Германија Leipzig
1298 km
WMW HECKERT BT 2
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION Gera BFT 130 UNION Gera BFT 130 UNION Gera BFT 130 UNION Gera BFT 130 UNION Gera BFT 130 UNION Gera BFT 130
more images
6
Германија Leipzig
1295 km
UNION Gera BFT 130
1987
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW ZERBST DP 2-S WMW ZERBST DP 2-S WMW ZERBST DP 2-S WMW ZERBST DP 2-S WMW ZERBST DP 2-S WMW ZERBST DP 2-S
more images
6
Германија Leipzig
1298 km
WMW ZERBST DP 2-S
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW (KARL-MARX-STADT) FSS400 V/2 WMW (KARL-MARX-STADT) FSS400 V/2 WMW (KARL-MARX-STADT) FSS400 V/2 WMW (KARL-MARX-STADT) FSS400 V/2 WMW (KARL-MARX-STADT) FSS400 V/2 WMW (KARL-MARX-STADT) FSS400 V/2
more images
6
Германија Leipzig
1298 km
WMW (KARL-MARX-STADT) FSS400 V/2
1976
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW PKZE 2.5 WMW PKZE 2.5 WMW PKZE 2.5 WMW PKZE 2.5 WMW PKZE 2.5
more images
5
Германија Leipzig
1295 km
WMW PKZE 2.5
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Leipzig
1298 km
WMW Zeulenroda PYTE 3.15
1985
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW Zeulenroda PYTE 2.5 x 150 WMW Zeulenroda PYTE 2.5 x 150 WMW Zeulenroda PYTE 2.5 x 150 WMW Zeulenroda PYTE 2.5 x 150 WMW Zeulenroda PYTE 2.5 x 150
more images
5
Германија Leipzig
1298 km
WMW Zeulenroda PYTE 2.5 x 150
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
UNION BFT 130 UNION BFT 130 UNION BFT 130 UNION BFT 130
more images
4
Германија Leipzig
1295 km
UNION BFT 130
Втора рака
Јавете се