6-axis robot
Yaskawa YR-MH00050-B00

цена
аукција
Година на градба
2013
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
6-axis robot
Производителот:
Yaskawa
модел:
YR-MH00050-B00
Број на машина:
RH9G52-3303-1
Година на градба:
2013
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Bayern, Германија Германија – Растојание: околу 1.215 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

6-axis robot from a Netstal injection molding machine with comprehensive documentation, control system and power cabinet.


Operating manuals for the DX100 control system and operating and
maintenance manuals digitally availableTECHNICAL DETAILS


set-up: Upright
Number of axles: 6
load capacity: 50 kg
repeatability: +/- 0,07 mm
Working area/movement range: approx. 3578 x 3832 mm
movement radius: approx. 2061 mm


Working range
S-axis (rotation): +/- 180°
L-axis (forearm): + 135°, - 90°
U-axis (upper arm): +2 51°, - 170°
R-axis (hand roll): +/- 360°
B-axis (wrist rotation/bend): + 125°
T-axis (hand rotation): +/- 360°


Max. Speed
S-axis: 3.14 rad/s, 180 °/s
L axis: 3.11 rad/s, 178 °/s
U axis: 3.11 rad/s, 178 °/s
R axis: 4.36 rad/s, 250 °/s
B axis: 4.36 rad/s, 250 °/s
T axis: 6.28 rad/s, 360 °/s


Permissible torque
R-axis: 216 Nm
B axis: 216 Nm
T axis: 147 Nm


Permissible moment of inertia (GD2/4)
R axis: 28 kgqm
B axis: 28 kgqm
T axis: 11 kgqmMACHINE DETAILS


Robot
weight: approx. 550 kg
Pneumatic pressure: 490 kPa
operating voltage: 400 V / 50/60 Hz
Power: 4,0 kVAОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12476978
Референтен број:
AUC-2309080
Ажурирање:
последен на 20.09.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12476978
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.215 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000 Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000
more images
Германија Burgoberbach
1.215 km
Yaskawa MH50 YR-MH00050-B000
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Motoman YR-MPL0160-B04 Yaskawa Motoman YR-MPL0160-B04 Yaskawa Motoman YR-MPL0160-B04 Yaskawa Motoman YR-MPL0160-B04 Yaskawa Motoman YR-MPL0160-B04
more images
Германија Germany
1.369 km
Yaskawa Motoman YR-MPL0160-B04
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa YR-UP-A00 Yaskawa YR-UP-A00 Yaskawa YR-UP-A00 Yaskawa YR-UP-A00
more images
Турција Alipaşa, 34570 Silivri/İstanbul, Türkiye
542 km
Yaskawa YR-UP-A00
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00
more images
Унгарија Tata
724 km
Yaskawa Motoman YR-UP130-A00
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa YR-MH005LS-A12 Yaskawa YR-MH005LS-A12 Yaskawa YR-MH005LS-A12 Yaskawa YR-MH005LS-A12 Yaskawa YR-MH005LS-A12 Yaskawa YR-MH005LS-A12 Yaskawa YR-MH005LS-A12
more images
Словенија Medno 25, 1210 Ljubljana - Šentvid, Slovenija
772 km
Yaskawa YR-MH005LS-A12
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Porażyn
1.259 km
Yaskawa/Genik/Obara EREA-MS210 / MH225-B00
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Motoman YR-MH005LS-A12 Yaskawa Motoman YR-MH005LS-A12 Yaskawa Motoman YR-MH005LS-A12 Yaskawa Motoman YR-MH005LS-A12 Yaskawa Motoman YR-MH005LS-A12 Yaskawa Motoman YR-MH005LS-A12
more images
Германија Germany
1.369 km
Yaskawa Motoman YR-MH005LS-A12
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00 Yaskawa Motoman YR-UP130-A00
more images
Унгарија Tata
724 km
Yaskawa Motoman YR-UP130-A00
Јавете се
Класифицирана реклама
MOTOMAN YR-ES200N-BOP MOTOMAN YR-ES200N-BOP
more images
Бугарија Burgas
476 km
MOTOMAN YR-ES200N-BOP
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa CIMR-04JP3-3B00M
more images
Германија Willingshausen
1.410 km
Yaskawa CIMR-04JP3-3B00M
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa - Motoman Motoman ES165N Yaskawa - Motoman Motoman ES165N Yaskawa - Motoman Motoman ES165N Yaskawa - Motoman Motoman ES165N Yaskawa - Motoman Motoman ES165N Yaskawa - Motoman Motoman ES165N
more images
Шпанија Bilbao
2.029 km
Yaskawa - Motoman Motoman ES165N
Јавете се
Класифицирана реклама
Литванија Ringaudai
1.486 km
YASKAWA / MOTOMAN / IPG YASKAWA MH6 / IPG YLS-1000
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Servopack CACR-IR1WC
more images
Шпанија Logrezana
2.260 km
Yaskawa Servopack CACR-IR1WC
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa UP50N
more images
Чешка република Stříbrná Skalice
1.066 km
Yaskawa UP50N
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa CPCR-IN 01B-Y2 Motor Controller Yaskawa CPCR-IN 01B-Y2 Motor Controller Yaskawa CPCR-IN 01B-Y2 Motor Controller
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Yaskawa CPCR-IN 01B-Y2 Motor Controller
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa MOTOMAN YSH850L Yaskawa MOTOMAN YSH850L Yaskawa MOTOMAN YSH850L Yaskawa MOTOMAN YSH850L Yaskawa MOTOMAN YSH850L
more images
Германија Hebertshausen
1.097 km
Yaskawa MOTOMAN YSH850L
Јавете се
Класифицирана реклама
YASKAWA MOTOMAN MPL500 II YASKAWA MOTOMAN MPL500 II YASKAWA MOTOMAN MPL500 II YASKAWA MOTOMAN MPL500 II YASKAWA MOTOMAN MPL500 II YASKAWA MOTOMAN MPL500 II
more images
Германија Germany
1.369 km
YASKAWA MOTOMAN MPL500 II
Јавете се
Класифицирана реклама
Литванија Ringaudai
1.486 km
YASKAWA/ MOTOMAN / LASERLINE LDM 1200-60 / HP20D
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Platec
more images
Чешка република Moravian-Silesian Region, Czechia
944 km
Yaskawa Platec
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa MPL300-II Yaskawa MPL300-II Yaskawa MPL300-II
more images
Германија Barsinghausen
1.507 km
Yaskawa MPL300-II
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Model: UTOPE-YN Drehgeber REV.8 Yaskawa Model: UTOPE-YN Drehgeber REV.8 Yaskawa Model: UTOPE-YN Drehgeber REV.8 Yaskawa Model: UTOPE-YN Drehgeber REV.8
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Yaskawa Model: UTOPE-YN Drehgeber REV.8
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hebertshausen
1.097 km
MOTOMAN Yaskawa HP20 NX100 Roboter Schweißanlage
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Yaskawa SGDH-04AEY452
Класифицирана реклама
Литванија Ringaudai
1.486 km
YASKAWA / MOTOMAN / IPG Laser Welding HP20RD / IPG YLS-4000
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Motoman-MPL 80 II Yaskawa Motoman-MPL 80 II Yaskawa Motoman-MPL 80 II
more images
Чешка република Moravian-Silesian Region, Czechia
944 km
Yaskawa Motoman-MPL 80 II
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165 Yaskawa Motoman UP-165
more images
Германија Borken
1.611 km
Yaskawa Motoman UP-165
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa CIMR - F7C4090 Frequenzumrichter SN:J00191129500002 Yaskawa CIMR - F7C4090 Frequenzumrichter SN:J00191129500002 Yaskawa CIMR - F7C4090 Frequenzumrichter SN:J00191129500002 Yaskawa CIMR - F7C4090 Frequenzumrichter SN:J00191129500002 Yaskawa CIMR - F7C4090 Frequenzumrichter SN:J00191129500002 Yaskawa CIMR - F7C4090 Frequenzumrichter SN:J00191129500002
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Yaskawa CIMR - F7C4090 Frequenzumrichter SN:J00191129500002
Јавете се
Класифицирана реклама
YASKAWA MH24 YASKAWA MH24 YASKAWA MH24 YASKAWA MH24 YASKAWA MH24 YASKAWA MH24 YASKAWA MH24 YASKAWA MH24 YASKAWA MH24
more images
Кина Dong Guan Shi
8.541 km
YASKAWA MH24
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa CIMR-J7AZ20P4 Yaskawa CIMR-J7AZ20P4 Yaskawa CIMR-J7AZ20P4 Yaskawa CIMR-J7AZ20P4 Yaskawa CIMR-J7AZ20P4 Yaskawa CIMR-J7AZ20P4
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Yaskawa CIMR-J7AZ20P4
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa ES165D-100 Yaskawa ES165D-100 Yaskawa ES165D-100 Yaskawa ES165D-100 Yaskawa ES165D-100
more images
Полска Wrocław
1.116 km
Yaskawa ES165D-100
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa DX200 Motoman-MPL 160 II Yaskawa DX200 Motoman-MPL 160 II Yaskawa DX200 Motoman-MPL 160 II
more images
Чешка република Kuřim
947 km
Yaskawa DX200 Motoman-MPL 160 II
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Motoman PX 2050-F20 Yaskawa Motoman PX 2050-F20 Yaskawa Motoman PX 2050-F20
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km
Yaskawa Motoman PX 2050-F20
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa UAASKB-08CHSB1 AC Spindle Motor Yaskawa UAASKB-08CHSB1 AC Spindle Motor Yaskawa UAASKB-08CHSB1 AC Spindle Motor Yaskawa UAASKB-08CHSB1 AC Spindle Motor
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Yaskawa UAASKB-08CHSB1 AC Spindle Motor
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa MH 600 Yaskawa MH 600
more images
Германија Dinslaken
1.590 km
Yaskawa MH 600
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Suga FELQ-7T SGM-1 Yaskawa Suga FELQ-7T SGM-1 Yaskawa Suga FELQ-7T SGM-1 Yaskawa Suga FELQ-7T SGM-1 Yaskawa Suga FELQ-7T SGM-1
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Yaskawa Suga FELQ-7T SGM-1
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa UP20 XRC Yaskawa UP20 XRC Yaskawa UP20 XRC Yaskawa UP20 XRC Yaskawa UP20 XRC Yaskawa UP20 XRC Yaskawa UP20 XRC Yaskawa UP20 XRC Yaskawa UP20 XRC
more images
Германија Burgoberbach
1.215 km
Yaskawa UP20 XRC
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa ES165D-100 Yaskawa ES165D-100 Yaskawa ES165D-100 Yaskawa ES165D-100 Yaskawa ES165D-100 Yaskawa ES165D-100 Yaskawa ES165D-100
more images
Полска Kraków
950 km
Yaskawa ES165D-100
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa UAJPEE – 04DKY1U
more images
Германија Willingshausen
1.410 km
Yaskawa UAJPEE – 04DKY1U
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Servomotor ohne Drehgeber Yaskawa Servomotor ohne Drehgeber Yaskawa Servomotor ohne Drehgeber Yaskawa Servomotor ohne Drehgeber Yaskawa Servomotor ohne Drehgeber Yaskawa Servomotor ohne Drehgeber
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Yaskawa Servomotor ohne Drehgeber
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa Motoman MH05  DX100 Yaskawa Motoman MH05  DX100 Yaskawa Motoman MH05  DX100 Yaskawa Motoman MH05  DX100 Yaskawa Motoman MH05  DX100 Yaskawa Motoman MH05  DX100 Yaskawa Motoman MH05  DX100 Yaskawa Motoman MH05  DX100
more images
Чешка република Stříbrná Skalice
1.067 km
Yaskawa Motoman MH05 DX100
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa CIMR-VCBA0002BAA VZAB0P2BAA Yaskawa CIMR-VCBA0002BAA VZAB0P2BAA Yaskawa CIMR-VCBA0002BAA VZAB0P2BAA Yaskawa CIMR-VCBA0002BAA VZAB0P2BAA Yaskawa CIMR-VCBA0002BAA VZAB0P2BAA Yaskawa CIMR-VCBA0002BAA VZAB0P2BAA Yaskawa CIMR-VCBA0002BAA VZAB0P2BAA Yaskawa CIMR-VCBA0002BAA VZAB0P2BAA Yaskawa CIMR-VCBA0002BAA VZAB0P2BAA
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Yaskawa CIMR-VCBA0002BAA VZAB0P2BAA
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Yaskawa JZRCR-XC001B
Класифицирана реклама
Yaskawa V12B Yaskawa V12B
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km
Yaskawa V12B
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa SGDB-15VDY104 Yaskawa SGDB-15VDY104 Yaskawa SGDB-15VDY104 Yaskawa SGDB-15VDY104 Yaskawa SGDB-15VDY104
more images
Италија Pollenzo
1.174 km
Yaskawa SGDB-15VDY104
Јавете се
Класифицирана реклама
Yaskawa VARISPEED 616G5 Yaskawa VARISPEED 616G5 Yaskawa VARISPEED 616G5 Yaskawa VARISPEED 616G5 Yaskawa VARISPEED 616G5 Yaskawa VARISPEED 616G5 Yaskawa VARISPEED 616G5 Yaskawa VARISPEED 616G5 Yaskawa VARISPEED 616G5
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Yaskawa VARISPEED 616G5
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Yaskawa JZRCR-XSU02
Класифицирана реклама
Yaskawa SGDB-10VD Yaskawa SGDB-10VD Yaskawa SGDB-10VD Yaskawa SGDB-10VD
more images
Италија Pollenzo
1.174 km
Yaskawa SGDB-10VD
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Yaskawa JZNC-XRK01D-1
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Yaskawa CACR-UP6AAC
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Yaskawa SGDH-04AEY452